Okulda yaşadığım sorun.

İnanın bunu ben de çok merak ediyorum. Bu adam neyine güveniyor? Cahil cesareti mi, müdürün her şeyi örteceğine dair güveni mi, yoksa türkiye de işler bu kadar çürüdü de benim mi haberim yok bilmiyorum. Çünkü adam rahat rahat hala o kadını derse sokup ders işletebiliyor. Suç işliyorsunuz dediğim halde. Milli eğitim bana bir şey yapamaz 35 senelik öğretmenim ben diyor.
35 yıllık öğretmene meslekten ihraç şoku 😂
Hiç emin olmasın,neyine güveniyor acaba, sendikasına mi? Ortada ayan beyan suç varken sendikası onu korur mu? Yoksa cahillik mi?
"Eyt'm gelmiş,kafamı bozan olursa emekli olurum " mu diyor acaba

İnanın bunu ben de çok merak ediyorum. Bu adam neyine güveniyor? Cahil cesareti mi, müdürün her şeyi örteceğine dair güveni mi, yoksa türkiye de işler bu kadar çürüdü de benim mi haberim yok bilmiyorum. Çünkü adam rahat rahat hala o kadını derse sokup ders işletebiliyor. Suç işliyorsunuz dediğim halde. Milli eğitim bana bir şey yapamaz 35 senelik öğretmenim ben d

Tekrar merhaba arkadaşlar. Son gelişmeleri yazmak için mune hanıma konumu tekrar açtırdım. Öncelikle verdiği zahmetten ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Konum buradan ekşi sözlüye taşınmış, öğretmenin de haberi oldu, konudaki kişinin kendisi olduğunu biliyor.

Ben her şey halloldu sandığım sırada öğretmen el altından sınıf annesine öğretmenlik yaptırmaya devam etme kararı almış. Komşumun çocuğu da aynı sınıfta olduğundan gruplarda ben olmasam bile ondan bakıp bu işin bitmediğini öğrendim. Sınıfın grubunda sınıf annesi hala ödev dağıtmaya velilere talimatlar vermeye ve kendine hocam dedirtmeye devam ediyordu. Öğretmeni arayıp durumu sorduğumda bana "ben size böyle bir söz vermedim" dedi. Büyük bir tartışma sonucunda sınıf annesine gruptan sınıf anneliğinden istifa ediyorum yazısını yazdırdı. Tüm sınıf sınıf kuralı olarak dört aydır günlük olarak yer değiştiriyorlardı. Delilleri kayıt altına alırken sınıf annesinin çocuğunun dört aydır en ön sırada hiç değiştirmeden oturduğunu fark ettim. Bunu da öğretmenin değiştirmesini, tüm çocuklara eşit davranmasını talep ettim. Bana " onun annesinin çok emeği var bu sınıfta, o yüzden böyle olması normal" dedi. Ben ısrarcı olunca da " elinden imtiyazları bir anda almamı beklemeyin, sabredin zamanla eşitliği sağlayacağım" cevabını verdi. O noktada ben zaten artık zıvanadan çıkmış durumdaydım açıkçası. Veli toplantısında okul başında toplanan paranın bittiğini tekrar para toplayacaklarını söylemişlerdi. Ben de paranın nereye gittiğini öğrenmek istediğimi söyledim. Çünkü sene başından beri hiçbir harcama yapılmadı kendi aldığımız fasiküllerle ders işliyorduk. Ben bunu söyledikten sonra beni yanından kovdu kendisi. Ben de müdüre gidip olan biteni anlattım. Öğretmeni yanına çağırdı ve şikayetlerimi söyledi.Öğretmenin hiçbir açıklaması yok olanlar karşısında. Sadece susuyor ve ara ara ben düzelteceğimi söyledim diyor. Müdür paranın ne olduğunu sorduğunda da " paranın kuruşuna dokunmadım, hepsi duruyor" cevabını verdi. Bir dediği diğerini tutmuyor. İki dakika önce söylediğini iki dakika sonra yalanlıyor anlayacağınız. Müdüre çocuğumun şubesinin değişmesini istediğimi söyledim. Ara döneme az kaldı ikinci dönem değiştirelim dedi. Ama bu adamın yanına çocuğumu artık göndermek istemiyorum dedim. Devamsızlıkları kayıt altına almayalım, siz evde çocuğunuza dersleri öğretin ikinci dönem şubeyi değiştirelim dedi. Çocuğum şu anda okula gidemiyor evde. Dün öğrendim ki kadın yine son ders gelip öğrencilere ders vermiş. Müdür okula dilekçe getirmeyin istemiyorum dedi. Ama ben dilekçelerimi hazırladım, gidip vereceğim. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunacağım. Benim bu psikolojiyle düşünemediğim bir eksiğim varsa, şunu da yap dediğiniz bir şey yardıma açığım.
Lütfen cimere ve mebe şikayet edin.

İnanın bunu ben de çok merak ediyorum. Bu adam neyine güveniyor? Cahil cesareti mi, müdürün her şeyi örteceğine dair güveni mi, yoksa türkiye de işler bu kadar çürüdü de benim mi haberim yok bilmiyorum. Çünkü adam rahat rahat hala o kadını derse sokup ders işletebiliyor. Suç işliyorsunuz dediğim halde. Milli eğitim bana bir şey yapamaz 35 senelik öğretmenim ben diyor.
Bu kadar hadsizlik olamaz yaa. Bu nasıl egitimcilik, resmen bu şahıslar yüzünden mesleklerin itibarı kalmadi

Neden milli eğitime şikayet etmiyorsunuz. Dilekçe verin. Hatta milli eğitim hattı var 7-24 açık. Mesela ben okuldaki bir durum için arayıp şikayet etmiştim.

Belli ki okul müdürü de iplemiyor. Onun da üst mertebesine başvurmanız şart olmuş.
Aradım, konuştuğum kişi silsileye göre ilerleyin, önce müdüre dilekçe verin, sonra meb e verin, olumsuz bir cevap alırsanız dosya numarasıyla birlikte burayı arayın dedi.

Bizim lisede bir öğretmen bozuntusu vardı, yani ne desem yanına yaklaşıp birsey soramazsın bsy anlatmaz ancak dayak ve küfür. Yıllar sonra mebde görevli birinin oğluna yapmış emekliliğe 6 ay kala ihrac:KK70:
Biz çok ciddiye almazdık kızlara dokunmazdi erkeklerde bilerek eğlenirdi ceketsiz gezmeye kızardı herkes onun dersinde çıkarırdı fln. Yani çok güvenmesin bir anda kendini evde bulur

Ben de öğretmenim, bana bir şey olmaz demesi emekliliği gelmiştir. Zora gelirsem emekli olurum demek istemiştir. Müdürün verilen dilekçeyi almama gibi bir lüksü yok ama sizin yeriniz de olsam MEB'e veya cimer'e şikayet ederdim. Belli ki müdür de pasif. Zaten müdürün haberi nasıl olmaz derse giren veliden. Müdür de bu olaya göz yumuyor yani size bir faydası olmaz. Ama bu olaya ben bile sinir oldu. Cimer'e şikayet ederseniz olaya direk olarak müfettiş gönderilir. Hayatımda ilk defa bir veliye cimer'e şikayet et dedim. Keşke diğer velilerin desteğini alsanız.

Diğer veliler başlarına ne geldiğinin bile farkında değiller, onlara göre okulda çocuklarıyla ilgilenen iki kişi var ve sorun çıkarmak bizim zararımıza diye düşünüyorlar. Benim komşum ve ben şikayetçiyiz sadece.
Ne kadar yanlış bir düşünce. Aslında çocukları eğitim almıyor ki, vakit geçiriyor 🥺

nasıl editleyeceğimi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

İlgili yorumunuzun altinda “sikayet et” yazan yerdeki “…” tiklayin, oradan duzenlemeyi secip fotograflari kaldirin. Duzenlediginiz fotograflari yeniden yukleyebilirsiniz. Durduk yere basiniza is acilmasin. 🌸

Yanlış mı okudum anasifi mi diye tekrar baktım. 1. Sınıf ta sınıf annesi ne alaka derse girsin. Şikayet edin. Boyle şeyler okuduktan sonra oğlumun ilkokul öğretmenini melek gibi görmeye başladım.(çok tartismistik). Peki o okulda diğer sınıflarda da böyle bir olay yaşanıyor mu?

İlgili yorumunuzun altinda “sikayet et” yazan yerdeki “…” tiklayin, oradan duzenlemeyi secip fotograflari kaldirin. Duzenlediginiz fotograflari yeniden yukleyebilirsiniz. Durduk yere basiniza is acilmasin. 🌸
Düzenleme sürem geçmiş sanırım, şikayet ettim. Mune Mune hanım yardımcı olursanız alıntıları kaldırmama çok sevinirim. Teşekkürler.

Yanlış mı okudum anasifi mi diye tekrar baktım. 1. Sınıf ta sınıf annesi ne alaka derse girsin. Şikayet edin. Boyle şeyler okuduktan sonra oğlumun ilkokul öğretmenini melek gibi görmeye başladım.(çok tartismistik). Peki o okulda diğer sınıflarda da böyle bir olay yaşanıyor mu?
Hayır başka hiçbir sınıfta böyle bir şey yok. Sadece bu sınıfta var. Ve yaptığını suç dememe rağmen umurunda bile değil öğretmenin.

X