Okulda yaşadığım sorun.

Özelden öğretmeni okulu bize yazın. Bizde cimere şikayet edelim. 20 kişi aynı gün şikayet etsek, patlar ortalık.

Siz çok bilinçli bir velisiniz. Diğer velilerdeki at gözlüğünü anlayamadım.

Buraya mesaj yazan son 20 kişiye özelden öğretmen ve okul ismi gönderin. Şikayet edelim.
İsteyenlere özelden okul ismi ve öğretmenin ismini verebilirim elbette. Bu suç teşkil eder mi acaba? Bu konuda bilgisi olan ya da avukat bir arkadaş varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.

Özelden öğretmeni okulu bize yazın. Bizde cimere şikayet edelim. 20 kişi aynı gün şikayet etsek, patlar ortalık.

Siz çok bilinçli bir velisiniz. Diğer velilerdeki at gözlüğünü anlayamadım.

Buraya mesaj yazan son 20 kişiye özelden öğretmen ve okul ismi gönderin. Şikayet edelim.
Evet ben de şikayet ederim böyle bir şey yaparsanız

İsteyenlere özelden okul ismi ve öğretmenin ismini verebilirim elbette. Bu suç teşkil eder mi acaba? Bu konuda bilgisi olan ya da avukat bir arkadaş varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.
Haklıyken haksız duruma düşmeyin. Bu sizin çocuğunuzun sınıfını ilgilendiren bir durum. Öğretmeni hedef göstermek gibi bir durum olur . Şikayet edebilir. Yapacağız iş belli. MEB veya cimer'e dilekçe yazıp. Yanıtı beklemek.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Son gelişmeleri yazmak için mune hanıma konumu tekrar açtırdım. Öncelikle verdiği zahmetten ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Konum buradan ekşi sözlüye taşınmış, öğretmenin de haberi oldu, konudaki kişinin kendisi olduğunu biliyor.

Ben her şey halloldu sandığım sırada öğretmen el altından sınıf annesine öğretmenlik yaptırmaya devam etme kararı almış. Komşumun çocuğu da aynı sınıfta olduğundan gruplarda ben olmasam bile ondan bakıp bu işin bitmediğini öğrendim. Sınıfın grubunda sınıf annesi hala ödev dağıtmaya velilere talimatlar vermeye ve kendine hocam dedirtmeye devam ediyordu. Öğretmeni arayıp durumu sorduğumda bana "ben size böyle bir söz vermedim" dedi. Büyük bir tartışma sonucunda sınıf annesine gruptan sınıf anneliğinden istifa ediyorum yazısını yazdırdı. Tüm sınıf sınıf kuralı olarak dört aydır günlük olarak yer değiştiriyorlardı. Delilleri kayıt altına alırken sınıf annesinin çocuğunun dört aydır en ön sırada hiç değiştirmeden oturduğunu fark ettim. Bunu da öğretmenin değiştirmesini, tüm çocuklara eşit davranmasını talep ettim. Bana " onun annesinin çok emeği var bu sınıfta, o yüzden böyle olması normal" dedi. Ben ısrarcı olunca da " elinden imtiyazları bir anda almamı beklemeyin, sabredin zamanla eşitliği sağlayacağım" cevabını verdi. O noktada ben zaten artık zıvanadan çıkmış durumdaydım açıkçası. Veli toplantısında okul başında toplanan paranın bittiğini tekrar para toplayacaklarını söylemişlerdi. Ben de paranın nereye gittiğini öğrenmek istediğimi söyledim. Çünkü sene başından beri hiçbir harcama yapılmadı kendi aldığımız fasiküllerle ders işliyorduk. Ben bunu söyledikten sonra beni yanından kovdu kendisi. Ben de müdüre gidip olan biteni anlattım. Öğretmeni yanına çağırdı ve şikayetlerimi söyledi.Öğretmenin hiçbir açıklaması yok olanlar karşısında. Sadece susuyor ve ara ara ben düzelteceğimi söyledim diyor. Müdür paranın ne olduğunu sorduğunda da " paranın kuruşuna dokunmadım, hepsi duruyor" cevabını verdi. Bir dediği diğerini tutmuyor. İki dakika önce söylediğini iki dakika sonra yalanlıyor anlayacağınız. Müdüre çocuğumun şubesinin değişmesini istediğimi söyledim. Ara döneme az kaldı ikinci dönem değiştirelim dedi. Ama bu adamın yanına çocuğumu artık göndermek istemiyorum dedim. Devamsızlıkları kayıt altına almayalım, siz evde çocuğunuza dersleri öğretin ikinci dönem şubeyi değiştirelim dedi. Çocuğum şu anda okula gidemiyor evde. Dün öğrendim ki kadın yine son ders gelip öğrencilere ders vermiş. Müdür okula dilekçe getirmeyin istemiyorum dedi. Ama ben dilekçelerimi hazırladım, gidip vereceğim. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunacağım. Benim bu psikolojiyle düşünemediğim bir eksiğim varsa, şunu da yap dediğiniz bir şey yardıma açığım.
Şaka gibi ya,bu ogretmen gercek olmasin lutfen😳 Bu ne pişkinlik,ne rahatlik pes valla.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne elinizdeki dilekçeler ile gidin şikayet edin ayrıca bu dilekçeleri okul müdürüne neden vermediğinizi de söyleyin. Konuştuğunuzu kendisinin dilekçe istemediğini belirtin. Ayrıca CİMER'e şikayette bulunun. O şikayet ildeki teftiş kuruluna düşecektir. müfettişler okula gelir. Kanıtınız varsa mutlaka şikayetlerinize ekleyin. Bir öğretmen olarak çok sinirlendim bu işin peşini bırakmayın lütfen.

Bu iş iyice çığırından çıkmış.
Sınıftaki diğer velilerin duyarsızlığına da diyecek birşey bulamıyorum.
Çocuğunuzu o şubeden alınca bunlar at koşturmaya devam edecek ama. Etmesinler yaa.
Elinizden geleni yapın.
Silsileye göre dilekçeleri verin.
Müdür reddediyorsa onu atlar, onu da ayrıca açıklarsanız.
Bu ne hadsizlik valla okuduğum yerde çatlıyorum bu konuya.

O kafada ki adamin okutacagi cocuklara yazik, memleket ne hale gelmis, siniflar yol gecen hani. Kadinin hic bir eğitimi, formasyonu yok, kafasina göre derse giriyor, kim karar veriyor kadinin yetkinligine? Basip sigaraya giden sozde ogretmen mi? Su olayi, burda Fransa'da anlatsam inanmazlar🙁 vah ülkeme ya, bi de olayin vahametini algilayamayan ama iyi oldu güzellikle uyarin diyen kafa modeli burda bile vardi. Nasil bu kadar dünyadan bi haber, disiplinsiz, ciddiyetsiz, sorumsuzca iş yapilir diye fittirmadan🙁

Dilekçe kabul etmiyorum ne demek? Boyle bit hakları yok. Eğer dilekçe verirsenizde işleme alındığını garantilemek adına kayitno vs biseyler isteyin ve aynı dilekçe ile ilçeye gidin. Bu hocanın hiçbir şeyi cozmeyecegini o zamanda söylemiştim. Yine söylüyorum. Dilekçe ile yazıya dökülüp resmiyete dokulmeden hiçbir şey olmaz. Ayrica cimer her zaman işe yarar

Önce müdüre sonra mebe ve cimerede şikayet edebilirsiniz ama çocuğunuza yansıyacaktır bu durum önceden konuşup önlem alın isterseniz çocukta neye uğradığını şaşırmasın.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Son gelişmeleri yazmak için mune hanıma konumu tekrar açtırdım. Öncelikle verdiği zahmetten ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Konum buradan ekşi sözlüye taşınmış, öğretmenin de haberi oldu, konudaki kişinin kendisi olduğunu biliyor.

Ben her şey halloldu sandığım sırada öğretmen el altından sınıf annesine öğretmenlik yaptırmaya devam etme kararı almış. Komşumun çocuğu da aynı sınıfta olduğundan gruplarda ben olmasam bile ondan bakıp bu işin bitmediğini öğrendim. Sınıfın grubunda sınıf annesi hala ödev dağıtmaya velilere talimatlar vermeye ve kendine hocam dedirtmeye devam ediyordu. Öğretmeni arayıp durumu sorduğumda bana "ben size böyle bir söz vermedim" dedi. Büyük bir tartışma sonucunda sınıf annesine gruptan sınıf anneliğinden istifa ediyorum yazısını yazdırdı. Tüm sınıf sınıf kuralı olarak dört aydır günlük olarak yer değiştiriyorlardı. Delilleri kayıt altına alırken sınıf annesinin çocuğunun dört aydır en ön sırada hiç değiştirmeden oturduğunu fark ettim. Bunu da öğretmenin değiştirmesini, tüm çocuklara eşit davranmasını talep ettim. Bana " onun annesinin çok emeği var bu sınıfta, o yüzden böyle olması normal" dedi. Ben ısrarcı olunca da " elinden imtiyazları bir anda almamı beklemeyin, sabredin zamanla eşitliği sağlayacağım" cevabını verdi. O noktada ben zaten artık zıvanadan çıkmış durumdaydım açıkçası. Veli toplantısında okul başında toplanan paranın bittiğini tekrar para toplayacaklarını söylemişlerdi. Ben de paranın nereye gittiğini öğrenmek istediğimi söyledim. Çünkü sene başından beri hiçbir harcama yapılmadı kendi aldığımız fasiküllerle ders işliyorduk. Ben bunu söyledikten sonra beni yanından kovdu kendisi. Ben de müdüre gidip olan biteni anlattım. Öğretmeni yanına çağırdı ve şikayetlerimi söyledi.Öğretmenin hiçbir açıklaması yok olanlar karşısında. Sadece susuyor ve ara ara ben düzelteceğimi söyledim diyor. Müdür paranın ne olduğunu sorduğunda da " paranın kuruşuna dokunmadım, hepsi duruyor" cevabını verdi. Bir dediği diğerini tutmuyor. İki dakika önce söylediğini iki dakika sonra yalanlıyor anlayacağınız. Müdüre çocuğumun şubesinin değişmesini istediğimi söyledim. Ara döneme az kaldı ikinci dönem değiştirelim dedi. Ama bu adamın yanına çocuğumu artık göndermek istemiyorum dedim. Devamsızlıkları kayıt altına almayalım, siz evde çocuğunuza dersleri öğretin ikinci dönem şubeyi değiştirelim dedi. Çocuğum şu anda okula gidemiyor evde. Dün öğrendim ki kadın yine son ders gelip öğrencilere ders vermiş. Müdür okula dilekçe getirmeyin istemiyorum dedi. Ama ben dilekçelerimi hazırladım, gidip vereceğim. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunacağım. Benim bu psikolojiyle düşünemediğim bir eksiğim varsa, şunu da yap dediğiniz bir şey yardıma açığım.
Paranın peşini bırakmayın. Muhtemelen zimmetlerine para geçirdiler. Öğretmenin zimmetine para geçirdiği ispatlanırsa ceza alır muhtemelen.

Merhaba arkadaşlar.
Bu yıl küçük oğlum birinci sınıfa başladı, okullarda yasak olmasına rağmen bir de sınıf annesi belirledi öğretmen. Şimdi bu sınıf annesi günlük olarak bir ya da iki derse girip çocuklara etkinlik yaptırmak adı altında öğretmenlik yapıyor. Veli toplantılarında öğretmenin yanına bir sandalye çekip oturuyor ve sanki sınıfta iki öğretmen varmış gibi kendisi de veli olduğu halde üstten üstten çocuklar konusunda konuşmalar yapıyor. Sırf öğretmenimiz iki ders dinlenecek diye ben bir velinin sınıfta çocuğuma yetkisiz bir şekilde öğretmenlik yapmasını istemiyorum ki okulda onca sınıf var hiç böyle bir şeyin varlığına rastlamadım.

Birkaç gün önce de kendisiyle hem bu konuda hem de sürekli bir icat çıkarıp ayda sürekli para toplaması konusunda tartıştık. İki şakşakçısı da arka çıktılar. Öğretmenle durumu konuştum aslında ama bundan sonra sadece bir derse girecek falan dedi. Hayretler içindeyim, canı isteyen sınıfa girip öğretmenlik yapabiliyor mu? Bir de öncelikle okul müdürüne falan mı gitmeliyim bu konuyu çözmek için, çocuğuma da sınıfta üstü kapalı ayrımcılık yapacağından endişeliyim açıkçası. Ne yapmamı önerirsiniz?
Böyle saçmalık ömrümde duymadim ne münasebet acaba girdiği dersin parasını kendisine mi veriyo öğretmen bu yüzden mi ısrarcı kadin.

Mudure dilekcenizi ptt ile iadeli taahhütlü yollayin. Size verilen barkod no ile mudurun teslim aldigini sistemde goreceksiniz. Dilekce yolladiginizin en buyuk kaniti bu olacak. Eger elden dilekce verirseniz, bana dilekce gelmedi deyip isin icinden cikabilir. Gonderdiginiz dilekcenin bir nuhsasi muhakkak elinizde olsun

Öğretmen niye o kadar rahat anlaşıldı. Müdür de bir işe yaramıyor çünkü . Sınıfta yapılanları da biliyordur. Sonuçta öğretmen ders saatlerinde çay içmeye gidiyor, bir şekilde müdür görüp, duymuştur. Körler, sağırlar birbirini ağırlamış. Bulduğu çözümde saçma sapan, öğretmen görevini ihlal ediyor diye siz niye çocuğunuzu okula gönderemeyeceksiniz?
Her yere şikayet edin. Müdür de dahil bence buna.

X