Okuyacak bölüm bulamiyorum .

Mezuna kaldim ve bir türlü okuyacak bölüm bulamadım. Hangi bölümü düşünürsem düşüneyim istemiyorum . İç mimarlik okusam işsiz kalır mıyım düşüncesi veya da gastronomi bölümünün çalışma şartları çok ağır... Bir türlü yol yordam bulamadım. Böyle böyle depresyona girdim ve kilo alımı, bunalım, mutsuzluk bit ton şey y.aşadım.
Sınava 5 ay kaldi . Geçen sene yaptığım hatalarım aynisini yapıyorum. Sürekli bor amacım yok diyorum kendi kendime . Hal böyle olunca da çalışasım gelmiyor . Aylardır doğru düzgün çalışmadım bile . 1 gün çalışıyorum 2 gün yatıyorum. Bir de derece yapacaktım sözde ... Bıktım artık buraya actigim bininci konu bu . Lütfen bana tm bolumunde ve benim yaşımda olsaydınız hangi bölümü okurdunuz söyler misiniz ? Hangi bölüme baksam bir bit yeniği çıkıyor. Sayısalcı olsam işim daha kolay olacaktı kesinlikle ... kendinizi nasıl motive ediyorsunuz bunaldığıniz ve çalışmak istemediğiniz zamanlarda? Gerçekten bunaldım tek istediğim burdan s2ktir olup gitmek ... Çok hayalperest bir insanım. Hayallere dalıyorum sürekli ve o hayal eleminin içinden çıkamıyorum. Saatlerce hayal kuruyorum . Asker olmak isterdim küçüklüğümden beri ama isitme cihazi kullandığım için olamam. Sürekli keşke böyle olmasaydı da Asker olsaydım diyorum bu aralar . Kafam sürekli ona gidiyor . Bir yandan da güzel bir şehirde güzel bir üniye gitmek dilediğim gibi gezmek görmek istiyorum çok arada derede kaldim ...
Ankara Universitesi- hukuk, siyasal bilgiler; Okul öncesi öğretmenliği, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, psikoloji(iyi bir universite), sinif öğretmenliği...

Ben de böyle düşündüğüm için çok sorun yaşadım ama fark ettim ki mesleğim para kazanmam için bir araç. Evet, kimliğimin bir parçası olabilir, mutlulukla yapmak isterim ama hayat bu yani insanların büyük bir kısmı mesleklerini icra etmiyor. Ben aynı benim. Kißiliğinize uygun, iyi bir getirisi olan bir meslek seçin yeterli

İş garantili bir meslek önerebilirim. Hatta özel olarak da dışarıdan iyi para kazanabileceğin cinsten bir iş. Ama zor, meşakkatli ve bol sabır gerektiren bir meslek . Asla sevilmeden yapılamaz tabii. Özel eğitim öğretmenliği

Şu an boş bir düşüncedesin. Kendine gelip yapabileceğin en iyi puanı yap. Ondan sonra ister doktor ol, ister öğretmen, ister mimar, ister sekreter... Puanı aldıktan sonra sorarsın şu sıralamalardayım bu mesleği istiyorum çalışma alanı rahat mı diye..

pek çok kişinin de dediği gibi önce eksiklerini hallet ders çalış. hangi bölüm diye sonra kafa yorarsın. evet içinde yaşadığımız ülke gereği gelecek kaygısı duyman normal, meslekleri araştırman da güzel ama ne kadar kazandırırdan ziyade bana uygun mu, ömrümün geri kalanını bu işi yaparak geçirebilir miyim sorularına cevap bulmaya çalış.

Bu kadar iş imkanı diye karar vermeye çalışmayın. Hangi mesleği yaparsanız yapın, iyi yaparsanız alanınızda, iş size gelecektir. Neye ilgin var, neye ilgin yok, neyi uzun vadede yapabilirsin bunu düşünmek daha mantıklı. Çevrenizde düşündüğünüz branşlarda çalışan insanlar var mı, varsa onlarla konusun, kafanızdaki soru işaretlerini sorun. Hiç karar veremiyorsanız da çok genel bir bölüm okuyun ki daha sonra farklı alanlara kayabilin. Ayrıca insanların çoğu okudugu bölümden alakasız işler yapıyor.

Psikoloji okumayı çok düşündüm. İnsanların derdini dinlemeye onlara çare bulmaya bayılırım ama iş imkanları konusunda emin değilim. Arada kaldığım meslek grupları o kadar farklı ki ...
PDR okuyabilirsiniz hem iş imkanı da var

X