Okyanus suyu spreyinin yerli dengi var mı?

Sondor

♪♫ Kanatlarım var burnumda ♫♪
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
442
428
Ya da daha ucuzu..100 ml Sterimar kullandım ve bitti .Deniz suyunun tuzlu olması gerekir ama bu biraz fazla tuzlu ,40 TL :KK53:

Aynı işi yapan daha mantıklı fiyatı olan ürün var mı ?

Son düzenleme:
İzotonik sodyum klorür serum suyu al 5 lira falandır eczaneye sor burun temizlemek için olduğunu.şırıngayla çekiyosun.

bende 2 şişe sterimar kullandım 40 tl di teki. en son doktorum litrelik serum al oda aynı görevi görüyor dedi. az önce aldım 5 tl ye iğne ile cekip burnuma verdim.

Eklentiler

• IMG_8046.jpg
    IMG_8046.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 379
Ben de aldım şimdi ..enjektörle çekip kullanıyorum .Hem de 500 ml 5 lira ..:KK66:

sizin sprey dediğiniz nasıl birşey? nasorinse (sanırım buuydu) kullanıyorum ben toz halinde bir sürü paket var bide yanında şişesi var. ben üşengecim heralde alçı çıktıktan sonra her gün kullanmadım zor geldi bi kutu bile bitirmedim :)

Nazorinse 'i bilmiyordum ..şimdi baktım o da iyiymiş .Ama yanızca tuzlu su değil o içinde sodyum klorür, sodyum bikarbonat ve hyaluronik asit de varmış .. prospektüsünde başka şikayetlerle birlikte " burun ve sinüs ameliyatları sonrası kullanılır yazıyor .Demek ki bu da kullanılırmış ..(önce doktora sormak gerekebilir)

Benim kullandığım basınçlı sprey şişesinde satılan tuzlu solüsyonu .Sterimar Deniz suyu Burun Spreyi
Yabancı marka olduğu için aşırı pahalı ,bir kere kullanılan bir ürün de değil ..Aylarca kullanacağıma göre ayda 40-80 lirayı bulacaktı .

Bana da doktorum sprey değil de burun yıkama olarak verdi. 4 5 kere onu yapıyorum. Sinus rinse , başta kullanmayı becerememiştim ama şimdi aramız iyi :)

Şişeye ve içinde küçük ilaç paketlerine para veriyorsun zaten, sonra ilaçları ayrı 5 tlye mi ne satılıyormuş galiba kutusuyla. Baya çok gidecek bişeye benziyo

Sinüs rinse bence de baya mantıklı. İçinden şişesi çıkıyor 400 ml felan ne kadar su alır bilmiyorum ama büyüktü. Bir de 30 tane çözelti çıkıyor her gün bir tanesini kullanıyorsun 26 TL gibi bir fiyatı vardi

X