Ölü doğum sonrası psikolojik savaşı yenemeyenler

Gabriel_

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
2.632
3.392
Ya bide aynen öyle dedi banada kendini kurtarmak için ben ağlıyorum ameliyata girecem o arada düşünce yetim yok bana otopsiye gönderme yazık çocuğuna gibi şeyler söyledi benim kafa yeni yeni yerine geliyo ha deki yaptırımıydın yaptırmazdım ama teşvik edici konuşması kafamda soru işareti niye böyle oldu hocam diyorum takdiri ilahi önüne geçemeyiz tamam elhamdulillah bende inanıyorum takdiri ilahi ama sen niye orda oturuyon O zaman kimse doktora gitmesin ölen ölür kalan sağlar bizimdir mi demeliyiz yani bunlar kafamda dönüyo sürekli
Bana da biz can veremiyoruz demişti pislik kadin.
Nefret ediyorum hepsinden

Gabriel_

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
2.632
3.392
Birgün herbiri bir doktor eline düşecek mutlaka tek duam benim doktorum önümde can versin aslaaa hakkımı helal etmiyorum iki cihanda elim yakasında
Hepsinin işi gücü yolunda evde saglikli evlatları iğrenç mahluklar.
Kendileri yaşasa bunları ne yaparlar acaba
Doktora şiddet gösterenler vallahi billahi haklı

Rabia karakuzu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2021
516
379
83
Hepsinin işi gücü yolunda evde saglikli evlatları iğrenç mahluklar.
Kendileri yaşasa bunları ne yaparlar acaba
Doktora şiddet gösterenler vallahi billahi haklı
Ama hergün beddua alıyorlar Allah büyük birgün ilahi adalet tecelli edecek tek doktora şiddete asla karşı değilim artık kimse durduk yere delirmiyor dilerim bir hasta yakınının elinde kalır elimden geldiğince reklamını yapıyorum bütün Çorum duyacak ben onun peşini bırakmıycam tüm Türkiye duyacak daha dava etsem biliyorum kendini haklı çıkaracak yalan yanlış ama yaşadığımı ben bilirim en iyisi reklam

Gabriel_

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
2.632
3.392
Ama hergün beddua alıyorlar Allah büyük birgün ilahi adalet tecelli edecek tek doktora şiddete asla karşı değilim artık kimse durduk yere delirmiyor dilerim bir hasta yakınının elinde kalır elimden geldiğince reklamını yapıyorum bütün Çorum duyacak ben onun peşini bırakmıycam tüm Türkiye duyacak daha dava etsem biliyorum kendini haklı çıkaracak yalan yanlış ama yaşadığımı ben bilirim en iyisi reklam
Tabii ki en iyi sen ben bizler biliriz .
Ben de ankaranin göbeğinde bebekleri kaybettiğim yetmez gibi kendim de oluyordum
Pislikler

Rabia karakuzu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2021
516
379
83
Tabii ki en iyi sen ben bizler biliriz .
Ben de ankaranin göbeğinde bebekleri kaybettiğim yetmez gibi kendim de oluyordum
Pislikler
Rabbim iyi insanlarla işini iyi yapan doktorlarla karşılaştırsın zor bi sınavdan geçtik hepimiz daha zor sınavlar nasip etmesin beterinden korusun inşallh hep derler bide enini doktorlar Ankara da diye ama bu işler belli olmuyo bu adiler birinin elinde kalsa adam sıfatı taşıyorlar işte

orange blossom

Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
83
90
33
Dün kızım aniden gelip karnımı sevdi sonra birden duraksayıp yüzü düştü gözgöze geldik, bakışındaki acıdan içim paramparça oldu.bazen hala karnımdaymış gibi hissedip her seferinde aynı acıyı yaşamak ona kimbilir ne kadar ağır geliyordur..
Tekrar hamilelik konusunda hala kararsızım.ne yapcağmı bilmiyorum. 😞

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 168 gün geçti.

Rabia karakuzu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2021
516
379
83
Dün kızım aniden gelip karnımı sevdi sonra birden duraksayıp yüzü düştü gözgöze geldik, bakışındaki acıdan içim paramparça oldu.bazen hala karnımdaymış gibi hissedip her seferinde aynı acıyı yaşamak ona kimbilir ne kadar ağır geliyordur..
Tekrar hamilelik konusunda hala kararsızım.ne yapcağmı bilmiyorum. 😞
Al bendende o kadar doktora gitmek bile içimden gelmiyor geçen sene bu zamanlar mis bulantısı yaşıyordum bitsede kurtulsam diye yalvarıyordum şimdi bitti ama açısından kurtulamıyorum

ermale

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2021
44
19
41
Merhabalar,geçmiş olsun öncelikle,bende 25 haftalıkken ölü doğum yaptım ama ben normal doğum yaptım,hem ilk doğumun böyle kötü bir tecrübe olması hem ölü olup bebekte hareket olmaması üstelikte sütümun gelipte emzirebilecek bir bebeğin olmaması beni çok yıprattı ama umudum ve tesellim inşallah ahirette bizi bekliyor olacaklar yavrularımız,sonuçta her şeyleri oluşmuştu ki sizinki daha da büyükmüş ( biz aldık buarada kendimiz yıkayıp defnettik) acınızı çok iyi anlıyorum ama her serde bir hayır-her hayırda bir şer vardır düsturundan hareketle demekki böylesi hayırlı idi hakkimizda demekki Allah bize cenette bekleyen yavrular nasip etti,tekrardan gebelik düşünün benim ondan sonra iki doğumum oldu çok şükür sıkıntı olmadı sezaryen oldu onlsr ama,sizde bir sene sonra dikisleriniz falan iyileşince bir tane daha düşünün isterseniz
Ne zaman sağlıklı doğumlarınız oldu

nilesa

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
174
33
2016da 27 haftalik kaybettim kizimi hala psikolojim düzelmedi desem haklıyım su an bir oglum var ve ben kızımdan sonra 2 bebek daha kaybettim zaman herseyin ilacı daha 4 ay çok erken asiri hic kendinizi zorlamayın yasinizi tutun
benim psikolojimde düzelecek gibi değil. hayatın akışına uyum saglayabılıyor musun? yoksa zaman zsman mı kötüsün

nilesa

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
174
33
Amin canım inşallah ben de beşik söylemiştim internetten beşiğin geldiği gün hastaneye yattım hiç görmedim beşiğini eşim ben eve gelmeden kaldırmıştı bundan sonra hamilelik yaşarsam doğana kadar ne blr şey alırım ne de aldırırım sağlıkla vaktinde kucağına alabilmek dışında hiçbir isteğim yok her şey hallolur eşya ne kadar önemsizmiş sonra anlıyor insan birkaç ay daha bekleyip tekrar denemeye başlayacağız inşallah vakitlice sağlıkla kucağıma alabilirim Allah hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın
ben de beşiğini internetten siparis vermistim. aradılar üretimde sorun var hemen gonderemeyiz 20 günü gecer dediler. dedim olmaz iki hafta sonra doğacak bebeğim. olaydan sonra hastaneden eve geldiğim de beşiği de geldi. kurmak bile nasip olmadı:KK43:

nilesa

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
174
33
Amin dualarım seninle inşallah ben ilk oğlumda acemiydim maddiyat olarak sıkıntılıydık bide kışa denk geldi doğumu pek bişey anlamadım bunda dedim biraz durumu düzelttik hadi oda olsun bu da olsun zaten 3. yü düşünmüyoruz dedim dedim aldım ne biliyim böyle olacağını bilsem alırmıyım ah bide hiç yapmazdım oyuncak siparişi verdim hastaneye acil gittim ben geldim oyuncaklar geldi okadar üzüldüm okadar yandım anlatamam ne kimseye verebiliyorum eşyaları ne dursun diyebiliyorum ama diyorumya rabbim bi daha nasip edermi bilmem ama hiç birini ne yıkarım ne ütülerim ordan alır giderim nasip olursa rabbim iyisini bilir birde aslında evlat edinmek istiyorum belki oda kısmet olur kim bilir
ben de almaya başlamıstım oyuncaklarını. en son verdiğim oyuncak siparisleri, beşiği ve hastane cıkısı hastaneden geldiğimde geldi. hastane cıkısı yatak odamda duruyor hala, adı yazıyor arkasında. beşiği de sitenin kargo odasında duruyor. sonradan gelen oyuncakları iade ettik. onun dısında herseyi aynı duruyor kaldırmadım hicbirseyini. bu arada evlat edinmekten bahsetmemistin bana, hala düsünüyor musun?

Rabia karakuzu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2021
516
379
83
ben de almaya başlamıstım oyuncaklarını. en son verdiğim oyuncak siparisleri, beşiği ve hastane cıkısı hastaneden geldiğimde geldi. hastane cıkısı yatak odamda duruyor hala, adı yazıyor arkasında. beşiği de sitenin kargo odasında duruyor. sonradan gelen oyuncakları iade ettik. onun dısında herseyi aynı duruyor kaldırmadım hicbirseyini. bu arada evlat edinmekten bahsetmemistin bana, hala düsünüyor musun?
Eşim istese bir gün durmam