Önerilerinize açığım.

Kullaniciadibulamadim59

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
43
23
26
Merhaba. Nasılsınız öncelikle??👻 Birkaç şey danışmak istiyorum sizlerle. Mayıs ayında nasip olursa eğer evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlımın ailesini yıllardır(10 yıl) tanırım. Tabii ki nisanlandiktan sonra daha bı samimi olduk falan fistan. Sorunuma gelecek olursam nişanlımın ailesinde beraber yemek yeme kültürü yok. Meselâ benim annem ve babam çalışıyor akşam en geç 8de 3müz sofrada oluruz. Babam yoksa annem ve ben babamı bekleriz, annem yoksa babam ve ben annemi bekleriz fakat onlarda böyle bir şey olmadığı için nişanlımda gün içinde çok yürüdüğü (kendi kargo aracı var,bilinen bı kargo firmasinda kargo dağıtıyor) çok acıkıyor ve gün içinde buna pazar günüde dâhil sürekli yemek yemek istiyor. Ben ise bizimki gibi bı sofra düzeni olsun istiyorum. Akşam işten çıkış saati kargoya göre değişiyor ama en geç 6 ki ona bı çok kez evlendigimiz zaman akşam yemeğinin bı saati olacağını vs vs söyledim fakat aciktigi zaman ki 1 saat öncede yemiş olsa çok aciktigini ve hemen yemesi gerektiğini söylüyor. Mayıs ayında dediğim gibi nasipse evlenmeyi düşünüyoruz. Ben bu düzeni nasıl kurabilirim? Bugün pazardi ve ise gitmedi 10 gibi kahvaltı yapıp 2 buçuk gibi börek yiyip 4 buçuk gibi tekrar pilav yiyip akşam yemeğinde tekrar yedi böyle bı duzenden bahsediyorum. Nasıl yapabilirim? Tavsilerinizi bekliyorum🌼

Merhaba. Nasılsınız öncelikle??👻 Birkaç şey danışmak istiyorum sizlerle. Mayıs ayında nasip olursa eğer evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlımın ailesini yıllardır(10 yıl) tanırım. Tabii ki nisanlandiktan sonra daha bı samimi olduk falan fistan. Sorunuma gelecek olursam nişanlımın ailesinde beraber yemek yeme kültürü yok. Meselâ benim annem ve babam çalışıyor akşam en geç 8de 3müz sofrada oluruz. Babam yoksa annem ve ben babamı bekleriz, annem yoksa babam ve ben annemi bekleriz fakat onlarda böyle bir şey olmadığı için nişanlımda gün içinde çok yürüdüğü (kendi kargo aracı var,bilinen bı kargo firmasinda kargo dağıtıyor) çok acıkıyor ve gün içinde buna pazar günüde dâhil sürekli yemek yemek istiyor. Ben ise bizimki gibi bı sofra düzeni olsun istiyorum. Akşam işten çıkış saati kargoya göre değişiyor ama en geç 6 ki ona bı çok kez evlendigimiz zaman akşam yemeğinin bı saati olacağını vs vs söyledim fakat aciktigi zaman ki 1 saat öncede yemiş olsa çok aciktigini ve hemen yemesi gerektiğini söylüyor. Mayıs ayında dediğim gibi nasipse evlenmeyi düşünüyoruz. Ben bu düzeni nasıl kurabilirim? Bugün pazardi ve ise gitmedi 10 gibi kahvaltı yapıp 2 buçuk gibi börek yiyip 4 buçuk gibi tekrar pilav yiyip akşam yemeğinde tekrar yedi böyle bı duzenden bahsediyorum. Nasıl yapabilirim? Tavsilerinizi bekliyorum🌼
yani anladığım kadarıyla sizin 1 öğün yediğiniz süreçte adam 3 öğün falan yiyor. 1 saat önce yiyip sonra açlıktan duramayacak kadar acıkan bir insanın tıbbi bir problemi olabilir bunun haricinde böyle bir insana düzen kuramazsınız siz kendinize göre bir yemek saati belirleyeceksiniz o da yemek saatinde sizinle birlikte bir öğün daha yiyecek :KK70:

yani anladığım kadarıyla sizin 1 öğün yediğiniz süreçte adam 3 öğün falan yiyor. 1 saat önce yiyip sonra açlıktan duramayacak kadar acıkan bir insanın tıbbi bir problemi olabilir bunun haricinde böyle bir insana düzen kuramazsınız siz kendinize göre bir yemek saati belirleyeceksiniz o da yemek saatinde sizinle birlikte bir öğün daha yiyecek :KK70:
Ya cidden kendisi yesin tamam ama her aciktiginda benimde aciktigimi düşünmesi biraz garip değil mi??😂 Ve sonunda aç olduğuma ikna oluyorum bu daha garip😂😂😂

Acıkıyorsa yesin adam yahu, niye kısıtlayacaksınız? Akşam gelme saatine göre sofra kurarsınız birlikte oturur yersiniz ama gün içinde istediği zaman yesin. Beden işçisi adam, yorulur, acıkır, susar.
Kısıtlamak değil kastım saati olması. Bugün ise gitmediği hâlde gün içinde yorulmadigi halde 4 öğün yedi

Şimdiden hayırlı olsun o zaman size mutluluklar😍
Konunuza gelirsek: bu pazarlığı yapılacak bir şey değil bence. Sonucta siz aksam eşiniz isten geldıgınde birlikte sofraya oturacaksınız. Adam eve gelmeden bir saat once yemiş olsa bile sizinle yeme potansiyeline sahio zaten reddetmiyor yemeği neden sorun ediyorsunuz ki. Eşinizin sizden tek farkı ara öğünlerde de yemek istiyor olabilir o kadar. O düzen zaten siz konuşmadan oluşacaktır.

Kısıtlamak değil kastım saati olması. Bugün ise gitmediği hâlde gün içinde yorulmadigi halde 4 öğün yedi
Şimdiden annelik rolüne girmişsiniz yalnız.

Kaç yaşında insan ne kadar yiyeceğine kendi karar versin.

Son düzenleme:
Adam acıkıyorsa alsın dolaptan yemeğini yesin toplasın, akşam bi de sizinle yesin yani bunun hangi kısmı sorun oluyor anlayamadım. Sonuçta sizinle de birlikte yemiş olacak; sizi de yalnız bırakmayacak.
Aç beklesin mi?
Sorun her aciktigi saatte benimde acıkmış olduğumu düşünmesi. Bana aciktigi için değil canı sıkıldığı zaman yemek yemek istiyormuş gibi geldi özellikle bugün içinde çünkü bugün hiçbir şey yapmadan 2 saatte bı acıktı

Sorun her aciktigi saatte benimde acıkmış olduğumu düşünmesi. Bana aciktigi için değil canı sıkıldığı zaman yemek yemek istiyormuş gibi geldi özellikle bugün içinde çünkü bugün hiçbir şey yapmadan 2 saatte bı acıktı

O yesin siz yemeyin. Ağzınıza burnunuza zorla dayamıyordur börekleri diyeceğim ama benim eşim bunu "Ye valla canın çekmiştir ye" diye ben diyetteyken yapıyordu, ondan bilemeyeceğim, yapıyor da olabilir. :))
Ama yemeyecek olan sizsiniz, "Aç değilim, birbirimizin anneliğini babalığını yapmayalım, acıkırsam yerim ben canım teşekkür ederim" dersiniz, onun yemesine de siz karışmazsınız, olur gider.

Benim annem vardiyali çalisirdi, babam da bazen geç cikardi işten yani cogu zaman birlikte yemenin imkani olmuyordu.
Ayrica acikan aciktigi vakit yesin illa saatli mi yiyecek yani yurt muu hapis mi ev mi orasi?
Bazen eşim işten geç geliyor ve bana ye diyor, çok açsam yiyorum. Eşim geldiginde de eşimle masaya oturup eşlik amaçli biseyler atistiyorum.

Adam bu duzeninize uyar mi bilmem ama ben olsam uymazdim.

Kimi insan daha sık acikir. Annem de benim iki ogunum arasında acikir bir şeyler atistirir mesela. Napayim acikan kadina hayir bekleyeceksin diye ogun saati mi bekleteyim ben de?

Az yiyip sık yemiyor, çok yiyip sık yiyor ve her yediğinde yanında olan insanlarında aciktigini düşünüyor.
Benimki örnekti. Adamın metabolizmasını kontrol edemezsiniz. O da öyle beslenen bir adam. Düşünceleri de kendisini bağlar. Siz acıktıysanız yersiniz, acıkmadıysanız yemezsiniz. Burnunuzu tutup ağzınıza yemek tıkmıyordur sanıyorum.

Benimki örnekti. Adamın metabolizmasını kontrol edemezsiniz. O da öyle beslenen bir adam. Düşünceleri de kendisini bağlar. Siz acıktıysanız yersiniz, acıkmadıysanız yemezsiniz. Burnunuzu tutup ağzınıza yemek tıkmıyordur sanıyorum.
Hayır onu yapmıyor kendi yerken banada yediriyor yemedigimde ise trip atıyor🙃🙃🙃🙃🙃🙃

X