Op. Dr. Arzu Karaman Yeşildağ (Kocaeli Akademi Hastanesi)

Merhaba arkadaşlar bende gebeliğimin başından beri arzu hanima devam ediyorum suan 24 haftalik hamileyim,ve cok memnunum cok icten cok samimi geliyor arzu hanim banada ayni sekilde. Bizde dogum ucretlerini sgk icin sordugumuzda 1427 normal ,1417 de sezaryen doğuma fiyat vermislerdi bilginiz olsun...:anneadayı:

Merhaba arkadaslar bende arzu hanima gitmeyi dusunuyorum 9 haftadayim nasil guzel muane ediyormu acikcasi bende hemen muane edip gonderen doktorlardan rahatsizim oyuzden degistirip ona gtmek istiyorum.birde dogum ucreti nekadar bilginiz varmi? Hastane nasil ortami temizmi ? Bana sorularimi yanitlarsaniz cok memnun olurum arzu hanim kocaelitipta hilal hanim acibademde yildiz hanim arasinda kararsiz kaldim cunki

canım kusura bakma yeni girdim.. hayır kesinlikle odada senden başka kimse olmuyor.. aşırı yoğun da değil gayet güzel ilgileniyor soru soruyor.. doğum ücretini bilmiyorum cnm.. hiç öyle otomatik gibi değiş tane tane anlatıryor her şeyi.. ben çok gezdim araştırdım canım.. kendi standartlarıma uyan bir tek arzu hanım ve akademi.. medikal de çok güzel olacaktır eminim.. bu arada fa ce b ook da grubuma beklerim aradaki boşukları silersen linke tıklayabilirsin malum yasak ya burada :)
https://www.face boo k.com/groups/365021193705664/

Ben geçen sene 1 Eylül'de doğum yaptım, hastane çok temiz o konuda içiniz rahat olsun, ebe hemşireler çok ilgili, özellikle Arzu Hanım çok iyi ilgileniyor doğumdan sonra da birtanedir o :KK200::KK200::KK200: . Geçen sene biz 1160 tl verdik sgk kapsamında, normal de sezeryan da aynıydı bu parayı tuttuğunuz odaya ödüyordunuz. Bizim için standar oda yeterliydi, ama istenirse 1500 ve 2000 tl değerinde odalar da vardı. Bunlarda annenin odası ayrı refakatçinin odası ayrı misafir odası ayrı olanlar felan var demişti görevliler, bizim için bu kadar büyük bişeye gerek yoktu standart gayet uygundu =) Hastanenin doğum fotoğrafçısı vardı doğumdan hemen önce gelip sormuştu istermisiniz diye, biz istemedik kendi makinemizi içeri verdik birkaç kare hemşireler çekti doğum anında ve ilk dokunuşlarda =)

Merhaba 2.5 sene önce ilk bebek istediğimizde genel muayne için Arzu Hanım'a gitmiştim bende. Şimdi de kan testinde öğrendiğimizde Arzu Hanım'a gittik keseyi gördük. Şu an annemlerde (istanbul'da) kaldığım için gidemedim ama insallah eve geçtiğimde düzenli bir doktora karar vermem gerek. Annem biraz sessiz sakin bulduğu için başka doktor bakmamı istiyor. Ben Arzu Hanım'ı sevdim fakat Medical Park'ın şartlarınin ve personel ilgisinin daha iyi olabilecegini düşündüğüm için orada bir doktorla da devam edebilir miyim diye de düşünüyorum. Araştırdım Lütfiye Ünlü Cıvak sanki içime sindi. Sanırım bir görüşüp o şekilde son kararımı verebilicem.

Merhaba ,ben 17 gün önce akademi hastanesinde doğumu mu yaptim,zaman zaman dr u mu bende degistirmeyi dusundum ama dogumumu yaptigim ve hastanede kaldigim 2 gece boyunca iyi ki arzu hanimla yoluma devam etmisim dedim ... Gercekten cok ilgili ve rahatlatan bi hekim. Dogum sonrasinda da ilgisi aynen devam ediyor. Hastanenin suan ki spinal sezaryen fiyati 2250,yalniz pesin odedigimiz icin 1750 tl odedik.normal dogumla da zaten arada bir fark yok denecek kadar az.

Merhaba ben hala arzu hanima devam ediyorum. .zaten çok az bir zamanım kaldı inşallah normal doğum olur:anneadayı: esprili bir bayan ama hamileligim süresince ne şunu ye ya da yeme dedi ne de şunu yap ya da yapma dedi her şeyi kendim netten baktım.. usg de gerekli şeylere bakıp yolladı hep..bebişin de yüzünü hiç göremedik fotolar çok kötü :KK43:önemli olan sağlık dediğim için çok takılmıyorum :emir_bebek::nazar: Medikal park iyidir temiz kocaman odası var arkadaşım Lütfiye hanimda normal doğum yaptı çok memnun du. . ama bizim bütçemizi orası aşar gibi fiyati bilmiyorum ama ağzım açık kalmıştı hastanede:KK48:..

Medikal parkın sgk ile anlaşması olmadığı için biraz pahalı, telefonla ücreti öğrenip öyle gidin derim arkadaşlar yoksa ciddi şok yaşayabilirsiniz

Bende geçen sene hamile olduğumu öğrenince Arzu hanıma gittim ama hiç memnun kalmadım. İlk gittiğimde ona ısınamadım ama bir kere daha gidip öyle karar verecektim onla devam edip etmeyeceğime. Ama ona ilk gittiğim aynı gün kanamam oldu ve ben çok korktum düşük yapacam diye. Daha öncede bir düşüğüm olmuştu. Arzu hanım bana numarasını vermişti bende aradım onu. Durumu anlattım geleyim mi dedim. Bana gelme benim senin için yapabileceğim birşey yok, düşük yapıyorsan evde yapacaksın dedi. Belkide düşük yapman daha iyi olacaktır çocuk belkide sakatdır dedi. Duyduklarım karşısında şok oldum. Çok kötü oldum çok korktum o an. O gün dinlendim hiçbirşey yapmadım. Ertesi gün devlet hastanesine gittik. Oradaki doktor sağolsun çok iyi ilgilendi. Progestan birde iğne yazdı. Bir süre devlete gittim. Ama ordada ultrason görüntüleri iyi değildi. 12 haftalıkken konak hastanesine tutku hanıma gitmeye başladım. Çok memnun kaldım çok ilgili bir doktor. Doğumumu da o yaptırdı. Sağlıklı bir kızım oldu. Hastaneden bütün personelden çok memnun kaldım. Buradaki Arzu hanımla ilgili olumlu mesajları görünce çok şaşırdım. Neyse belki o gün kötü günündeydi o da bana denk geldi. Ama ben hiç memnun kalmadım ondan.

Arzu hanım hastası ile gerçekten ilgili bir doktor. Düşük yapabiliceğimi bana söylemişti. Nitekim malesef düştü de. İlk haftalarda çok birşey ellerinden gelmediğini anlattı. Progesteron iğneyi de kalp atışı görünce vereceğini anlattı.Anlamlı faydası kanıtlanmış değil çünkü. Neden düşük yaptım diye çok merak ettim. İlk zamanlarda başımıza gelen düşüklerin neredeyse %98'inin genetik bozukluktan kaynaklanabiliceğini anlattı. Buna şükretmeliyiz aslında. Doğal seleksiyon denen süreç yaratıcının bizi koruma mekanizması. Düşük sürecimde Arzu Hanım her zaman yanımda oldu. Sorularıma sabırla yanıt verdi. Doktorlara duygusal bakıyoruz bazen. Yanlış anlıyoruz. İhtiyacımız olanı söylemediğinde de kızabiliyoruz bazen. Ama onlar bize olasılıkları söyleyebilir sadece. Kesin düşük kesin canlı doğum diyemez hiçkimse.

Bende geçen sene hamile olduğumu öğrenince Arzu hanıma gittim ama hiç memnun kalmadım. İlk gittiğimde ona ısınamadım ama bir kere daha gidip öyle karar verecektim onla devam edip etmeyeceğime. Ama ona ilk gittiğim aynı gün kanamam oldu ve ben çok korktum düşük yapacam diye. Daha öncede bir düşüğüm olmuştu. Arzu hanım bana numarasını vermişti bende aradım onu. Durumu anlattım geleyim mi dedim. Bana gelme benim senin için yapabileceğim birşey yok, düşük yapıyorsan evde yapacaksın dedi. Belkide düşük yapman daha iyi olacaktır çocuk belkide sakatdır dedi. Duyduklarım karşısında şok oldum. Çok kötü oldum çok korktum o an. O gün dinlendim hiçbirşey yapmadım. Ertesi gün devlet hastanesine gittik. Oradaki doktor sağolsun çok iyi ilgilendi. Progestan birde iğne yazdı. Bir süre devlete gittim. Ama ordada ultrason görüntüleri iyi değildi. 12 haftalıkken konak hastanesine tutku hanıma gitmeye başladım. Çok memnun kaldım çok ilgili bir doktor. Doğumumu da o yaptırdı. Sağlıklı bir kızım oldu. Hastaneden bütün personelden çok memnun kaldım. Buradaki Arzu hanımla ilgili olumlu mesajları görünce çok şaşırdım. Neyse belki o gün kötü günündeydi o da bana denk geldi. Ama ben hiç memnun kalmadım ondan.
Katiliyorum sezeryan yanlisi bi doktor 40nci haftada degistim onu bende tavsiye etmiyorum kisisel olarak iyi birisi fakat normal dogum isteyenlere pek onermiyorum.ona kalsaydim sezeryanli dogum yapan birisi olucaktim.normal dogum yapmam imkansizdi ama ben yaptim hicte bir sorun olmadi

Son düzenleme:
Katiliyorum sezeryan yanlisi bi doktor 40nci haftada degistim onu bende tavsiye etmiyorum kisisel olarak iyi birisi fakat normal dogum isteyenlere pek onermiyorum.ona kalsaydim sezeryanli dogum yapan birisi olucaktim.normal dogum yapmam imkansizdi ama ben yaptim hicte bir sorun olmadi

İki kuzenim de Arzu Hanımda doğum yaptı. Birisi normal doğum birisi de sezaryen ile.. Yani hangisine ne uygunsa onu önerdi. Sezaryen olan kuzenime "Normal doğum imkansız diye birşey yoktur. Ama senin için bazı riskler diğerlerine göre daha çoktur " deyip açıkladı. 5 kilo bebek de normal doğar sonuçta ? İleri de idrar mı kaçırırız başka başka ameliyatlar mi geçiririz bilemeyiz. Kendimiz normal doğurup olası riskleri aldik diye Arzu doktor veya diğer doktorlar sezaryen yanlısı doktorlar olmuyorlar. Oysa her gün kaç kişiyi doğurtuyor onlar ?Ve kaç kişileri normal doğurttular bugüne kadar kimbilir? Ben yine hamileyim ve yine Arzu hanıma gideceğim. Hatta normal doğuma bizleri hazırlamak için ekip arkadaşları ile Gebe Okulu kuracaklarını, ebeleri ile eğitimler düzenleyeceklerini anlattı. Çok mutlu oldum :)

Arzu hanım hastası ile gerçekten ilgili bir doktor. Düşük yapabiliceğimi bana söylemişti. Nitekim malesef düştü de. İlk haftalarda çok birşey ellerinden gelmediğini anlattı. Progesteron iğneyi de kalp atışı görünce vereceğini anlattı.Anlamlı faydası kanıtlanmış değil çünkü. Neden düşük yaptım diye çok merak ettim. İlk zamanlarda başımıza gelen düşüklerin neredeyse %98'inin genetik bozukluktan kaynaklanabiliceğini anlattı. Buna şükretmeliyiz aslında. Doğal seleksiyon denen süreç yaratıcının bizi koruma mekanizması. Düşük sürecimde Arzu Hanım her zaman yanımda oldu. Sorularıma sabırla yanıt verdi. Doktorlara duygusal bakıyoruz bazen. Yanlış anlıyoruz. İhtiyacımız olanı söylemediğinde de kızabiliyoruz bazen. Ama onlar bize olasılıkları söyleyebilir sadece. Kesin düşük kesin canlı doğum diyemez hiçkimse.
Ben öyle düşünmüyorum. Daha küçük de olsa sonuçta bir canlı ve onu yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız bence. O çocuk benim rahmime düşmüşse sakat da olsa yaşamaya hak kazanmıştır. Belki sakatda olsa ben o çocuğu istiyorumdur. Buna ben karar veririm doktor değil. Çünkü ona ben bakacağım. Arzu hanım diyelim ki gecenin bi vakti benimle uğraşmak istemedi (ki bence saat 22:00 çok da geç bi vakit değil ve bu mesleği seçtiyse her saatte acil bir durum olabileceğini göze almalıydı), sen şimdi yat dinlen yarın sabah gel bakalım diyebilirdi. Ama o beni o çocuğu evde düşüreceksin senin için yapabileceğim birşey yok demekle beni yarıyolda bırakıp kaderime terk etti. Doktorluk bu olmamalı. Düşük tehlikesi var çocuk sakat olabilir diye düşmesini dileseydim ve düşmemesi için çabalamasaydım gayet sağlıklı olan kızım dünyaya gelmeyecekti.

Geceler boyu nöbet tutan ve en absürd saatlerde bile doğuma giden doktorlarımızın neyin acil neyin acil olmadığını bizim gibi duygusal insanlardan daha iyi bildiklerine inancım sonsuz. Düşük tehdidi başlamışsa o bebeğin sakat olma OLASILIĞI vardır derler o kadar. Düşecek bebeği yerinde tutacak hiçbir tedavinin olmadığını belirtmişti bana da . Nitekim öyle de oldu. Hem 5 haftalık gebelik kanamasının nesi acil ? Adet miktarı kanarız en fazla o kadar. Size acil müdahale ne yapabilirdi ki? Bakın ben düşük konusunu çok araştıran birisiyim. Başıma geldi ve ben de çok çektim. 1 tane proluton ile mi hayatta tuttuğunuzu sanıyorsunuz? Elbette elinizden geleni yapmakla bir anne adayı olarak kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bebeğiniz analı babalı büyüsün. Ama ''ben bu çocuğun doğması için mucizenin sahibiyim, kaderimi değiştirdim,doktor kaderime terketti beni '' deyip de bir doktoru karalamadan önce düşünmek lazım.Bunun ahireti de var. Düşünmek de yetmez,BİLİMSEL ÇALIŞMALARA bakmak lazım. Duygusal düşünüp sizin için kalkıp gelmedi diye hırsa gerek yok. Acil durumu onlar iyi bilir çünkü. Size proluton önermemiş olabilir. Doğum mucizesi buna bağlı değildir çünkü.Sakatsa düşsün gitsin diyecek birisi de değil o. Yaptığınız iftiraya girer, dikkat etmekte fayda var derim. ''Bu erken haftada sakatsa zaten düşer,doğal seleksiyon,Allah'ın bizi koruma mekanizmasıdır aslında '' demişti bana da. Çünkü Arzu Hanım bildiğim kadarı ile istemli kürtaj yapmıyor, kalbi atan ama istenmeyen sakat bebekleri de almıyor.

Geceler boyu nöbet tutan ve en absürd saatlerde bile doğuma giden doktorlarımızın neyin acil neyin acil olmadığını bizim gibi duygusal insanlardan daha iyi bildiklerine inancım sonsuz. Düşük tehdidi başlamışsa o bebeğin sakat olma OLASILIĞI vardır derler o kadar. Düşecek bebeği yerinde tutacak hiçbir tedavinin olmadığını belirtmişti bana da . Nitekim öyle de oldu. Hem 5 haftalık gebelik kanamasının nesi acil ? Adet miktarı kanarız en fazla o kadar. Size acil müdahale ne yapabilirdi ki? Bakın ben düşük konusunu çok araştıran birisiyim. Başıma geldi ve ben de çok çektim. 1 tane proluton ile mi hayatta tuttuğunuzu sanıyorsunuz? Elbette elinizden geleni yapmakla bir anne adayı olarak kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bebeğiniz analı babalı büyüsün. Ama ''ben bu çocuğun doğması için mucizenin sahibiyim, kaderimi değiştirdim,doktor kaderime terketti beni '' deyip de bir doktoru karalamadan önce düşünmek lazım.Bunun ahireti de var. Düşünmek de yetmez,BİLİMSEL ÇALIŞMALARA bakmak lazım. Duygusal düşünüp sizin için kalkıp gelmedi diye hırsa gerek yok. Acil durumu onlar iyi bilir çünkü. Size proluton önermemiş olabilir. Doğum mucizesi buna bağlı değildir çünkü.Sakatsa düşsün gitsin diyecek birisi de değil o. Yaptığınız iftiraya girer, dikkat etmekte fayda var derim. ''Bu erken haftada sakatsa zaten düşer,doğal seleksiyon,Allah'ın bizi koruma mekanizmasıdır aslında '' demişti bana da. Çünkü Arzu Hanım bildiğim kadarı ile istemli kürtaj yapmıyor, kalbi atan ama istenmeyen sakat bebekleri de almıyor.
Yazdıklarımı iyi okumadınız sanırım. Sabah gel bakalım diye bilirdi. Ama onuda demedi. Telefondan benim durumumu nasıl anlayabilir ki sen o çocuğu düşüreceksin diyor. Siz düşük konusunu araştırmışsınız kendinizce, güzel. Ama bende bilinçsiz bir insan değilim. Şu an doktorasını yapan Biyoloji yüksek lisans mezunu bir akademisyenim. Bilimsel araştırmalar elimin altında. Burda bilimi tartışmıyorum ki zaten. Doktorun yaklaşımı yanlıştı onu demek istiyorum. Kimseye iftira etmiyorum yapmayın Allah aşkına. Bunlar benim başıma geldi. Doktor hanımın yaklaşımı size karşı daha iyi olmuş demek ki ne mutlu size.

Çok saolun ama çok pahalı ya devletler de de ayrı oda olmuyor napıcam bilmem
Rica ederim evet öyle ama hakķıni veriyorlar 10 ay önce arzu hanım takibinde bende orada doğum Yaptim ve iyi ki dedim çok şükür. 1750 tl ye yapmıştım 100 tl bi zam gelmiş pesinatta.

X