Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı için yazılan yorumlar, tavsiyeler ve teşekkürler.

anika cok sevindim senin icin darfisi biz isteynlerin basina...

benim cok sorum olur daraldim diyene kadar devam ederim, hemen daralmaman umidimle :)

bu islemlerin oncesinde yapmam gereken bir seyler var mi? tahlil vs...
ve sonrasinda???
yani genel olarak sen bana tek tek bildirebilir misin oncesinde sonrasinda yapmam gerekenler neler? hatta yapmamam gerekenler de var mi? yani mesela denize girmemem lazim. bunun gibi ne oneriliyor.

ayrica fiyatlari belirtmis miydin suan hatirlayamadim ama yine yazabilir misin?

Merhaba Cool :)
Ben bel bölgesinden oldum. 2lt yağ alındı. fiyatı 4000tl idi.
öncelkle gebelik ihtimalinin olmaması lazım. eğer kan sulandırıcı ilaçlar vs kullanıyorsan onları operasyondan bikaç gün önce kesmen lazım. ztn görüşmeye gittiğinde sana bir kağıt vriolar orda yapman ve yapmaman gerekn şeyler yazıyor.örneğin amelyat günü 6 saatlik bir açılk/susuzluk gerekiyor..yoksa sedasyonla bayıldıgın anda kusabilme ihtimalin olduğundan boğulabilirsin vs diye..operasyon günü ise söyle oluyor..geliyorlar sana sorular olan bi anket veriolar ve dolduruosun kronik hastalıklar sigara kullanımı vs.kanını orda alıolar muhtemelen tahlil yapıolar sonra ameliyat kıyafetlerini giyiyosun..sonra damar yolu açıolar ve bi ilaç yapıolar o seni sersemleştirio gozlerin açılmıo falan...sonra amlythneye alınıosun anestezi yapıolar ve ben sonrasını hatırlamıorum :)anesteziyi kestikleri anda ayılıosun gözlerinde bandaj oluo hiçbir şey göremiosun ama seninle konuşuolar nasıl hissediyorsun vs diye..nben sadece bel yaptırdığım için kol altından ve popo üzerinden giriş yapmışlar. yani 4 adet dikiş attılar..kol altından dikiş yaparlarken hissettim o ayılma sürecinde. ayılınca seni kalın bir korsenin içine alıolar. korsenin içinde sargı bezleri var. delik açtıkları yerlerden akıntı olursa diye koyuyolar..dolayısıyla korse bayagı kalın oluo ve harket özgürlüğün biraz ksıtlanıo.. bu arada benden hiç akıntı gelmedi bunu da vurgulayayım :) operasyondan sonra odana alınıosun sedayonun etkisiyle çok üşüsoun seni örtüyolar sıcak çay ve kurabiye getiriolar onuları yiyip kendine geliosun..sonra Levent bey gelior sizzinle sohbet ediyor ve 1 saat sonra çıkabileceğinizi söyleyip veda ediyor.. operasyon günü ilaçların etkisiyle hiç ağrım sızım olmadı ama korse olduğu için gece hiç uyuyamadım.sağa sola da döemiosun dönerken kaslarını zorladığın için sıkıntın oluo..ertesi gün ilaçların etkisi geçti..Dr un yazdığı ilaçar var ama damar youl kadar efekrtif olmadığı için ağrın oluo.. yoğun bir kas ağrısı hissedeceksin demişti dr aynen öyle oldu belim tutulmuş gibi doğrulamadım tüm gün ama akşama doğru açıldım. o gün okadar yorgun düşmüşümki akşam sızmış uyumuuşum.. ertesi gün bnm işe döneme gerektiği için korsei çıkarmaya dr a gittim.Normalde 1 gün daha geçmesi lazımdı.o kalın korseyi çıkarıolar ve yerine ince bir korse giydiriolar. o korse cıkınca kendimi aynada gördüm ve iananamadım. bnm ince bir belim olmuştu..çok az morluğum vardı bayağı hassas davranmışlar açıkçası.. 1 hafta sonra dikişlerim düştü.. ödem olduğu için ve sürekli korseyle kapandığı için belde kaşıntı oluodu açıkası ve oralar uyuşuktu.. ama şimdi ödemlerim çok azaldı uyuşuklukta btti gibi .. yarın korseye veda ediorum :) ben yediğime içtiğime çok dikkat edemiorum ama sporumu yapıorum ve abur cubur yememye çalışıorum..levent bey de zaten istediğini ye iç demişti çünkü bnmki bölgesel bi şişmanlıktı.. ilk 4 gün antibiyotik aldığım için sadece alkol almamıştım.. şimdi istersem alkolde içebilirim...spor yapoırum bel hareketleri de yapıorum hiç bir sıkıntım yok çok şükür..Levent beye ödem söktürücüalayımmi dedim gerek yok zaten vucudun kendisi atcak dedi ödemi onun içinde bişey yapmadım açıkçası..
şimdi en kısa zamanda karnıma yaptırıcam ve kapatıcam bu olayı inaşllah..
bence imkanınınz varsa hiç düşünmeyin kesinlkle, özellikle havalr soğukken yapınki taktıınız korse yazın sizi bunaltmasın..
klasik lipo ile lazer lipo arasında dünyalar kadar fark var. Lazer lipo uygulaması da kendi içinde değişio belliki ben çok kolay bir iyileşme üsreci geçirdim ki acı eşiğim çok düşüktür hemen yaknır ağlar sızlarım. Şöyle düşün eşimden gizli yaptırdım ve hiç birşy anlamadı :) forumda okudum bazı şeylere inanamıorum..ben hiç sıkıntı yaşamadım(ikinci gün ki kas ağrım dışında oda yazılanların binde biri kadardı)...
umarım yazdıklarımın faydası olur..

canim cok tesekkur ederim diger topikte de okudum yazdiklarini. boyle topik topik birbirimizin pesine kosturmasak maillessek ya da daha birebir konusabilir miyiz?

aklima hemen bir soru geldi. operasyonu yaptirdigimiz gunden itibaren kac kere kontrole gitmek gerekiyor? yani yillik iznimde istanbula annemin yanina gittigimde yaptirmayi planliyorum. fakat 1 ay boyunca da bu is icin vakit geciremem malum es dost ziyaretleri de gerekecek. kontrollerle birlikte bana ne kadar zaman yeterli?

3. gün bandajları aldırmaya gittim..
20 gün boyunca küçük korseyi takıcaksın dedi.. 20 gün sonrasına yine bir randevu verdi..ama bnce bu randevuda sadece resim çekecek..çok şart olduğunu düşünmüyorum açıkçası gitmenin :)
zaten bandajlarımı da kendim çıkarabilirdim elimde küçük korsem olsaydı :))) ztn bişey yokmuş ne sızıntı ne aşırı bir şişlik morluk vs :)

anika suan nasil durumdasin? dokuda gevseklik var mi? alinan yaglar sanki potluk varmis gibi gostermiyor degil mi? bir de ne zaman spor yapmya baslamaliyim?

1 hafta sonra spora başlayabileceğimi söylemişti dr.
ben korsedende kurtuldum dedim gibi 2. muayene gereksiz gibi birşey sohbete resim çektirmeye fln gidiosun..
hiç bir potluk gevşleklik vs. yok. bgn tam 24. gün... hafif uyuşuklu devam ediyor. onun dışında herşey normale döndü artık..

bgn beni üzen bir durum var.
sanki belim kalınlaşmış gibi geldi.. bikaç gün önce baktığımda "ay bu kadar da ince bir belim olsun istemiyorum" demiştim ama bgn aynaya baktıımda sanki operasyon olmamış gibi geldi..acaba korse çıktıı içinmi böyle hissettim vucut ödem mi yaptı.. bgn 24-25. günümdeyim..
benzer şeyler yaşayan arkadaşlar varsa yorum yazabilirler mi.
Yoksa gözümmü alışıyor :KK43:(

tşkler herkese şimdiden..

arkadasim adet donemin yaklastiysa genel bir sislik baslamis ta olabilir belki. hani gogusler falan siser ya belki bu operasyon oncesi ilk adetinde boyle bir yan etki olustu. dr`una sordun mu? cevabi yazarsan sevinirim, gelismele4ri takip ediyorum ben de biliyorsun....

Anika üzüldüm bir fark görmemene. Ama önce inceldikten sonra neden kalınlaşsın ki? Bence de doktora bir sor. Bu arada diğer topiclerde de gördüğüm kadarıyla birşey fark etmedi diyen kişiler var. İyice düşündürmeye başladı bu durum beni. Öyle çok bir fark olmayacaksa niye bu kadar para döküyoruz. Çok karamsarlaştım bianda nedense :KK50: Doktor beyden bilgi alırsan bizle de paylaşırsın değil mi?

arkadaşlar,

bugün Levent bey e gideceğim.
REgl dönemim yakın belki ondan şişkinliğim var belki de gözüm alıştı bilemiyorum ki..
Ama orda çekeceği resimler bana gerçeği gösterecektir..
bikaç kişi gözümün alıştığını söylüyor ama bakalım..
gelişmeleri bildireceğim

Merhabalar,

dün Levent bey le görüşmeye gittim. neden daha şiş hissetiğimi ve göründüğümü sordum..ödem yapmış vucudun dedi.. neden olabilir dedim tuzlu yediysen yada regl dönemin yaklaşmıi olabilir dedi vs. aslında evet bu hafta regl olacağım.büyük ihtimalle ondandır. bide oturtması 2 ay fln sürecekmiş ztn. bnm şu anda 28.günüm falan..
Resimleri verdi L.bey bana..isteyen arkadaşlar mail adreslerini bildirirlerse mail atabilirim. :KK23:

Canım özelden mesaj atamıyorum malesef ama burdan çok kullanmadığım bir mail adresimi versem sorun olmaz sanırım. gizemmmm_83@hotmail.com Buraya yollarsan çok sevinirim. Ben de 2 martta gidicem randevuya yaklaştıkça heycanlanıyorum. bu arada sen randevuya gittikten ne kadar sonra ameliyata girdin?

Canım özelden mesaj atamıyorum malesef ama burdan çok kullanmadığım bir mail adresimi versem sorun olmaz sanırım. gizemmmm_83@hotmail.com Buraya yollarsan çok sevinirim. Ben de 2 martta gidicem randevuya yaklaştıkça heycanlanıyorum. bu arada sen randevuya gittikten ne kadar sonra ameliyata girdin?

Tamam canım resimleri bilgisayarıma atmadım ama en kısa zamanda yollayacağım..
emailim: aysenur8428@hotmail.com
bu arada ben gittim görüştüm karar vermiştim ztn sadece Dr.a güvenebilir miyim diye bir kuşkum vardı görüşünce oda geçti ve hemen ertesi haftaya randevu aldım :) yaptırdım.. mart ortası gib de göbek için gideceğim inşallah :)

Tamam canım resimleri bilgisayarıma atmadım ama en kısa zamanda yollayacağım..
emailim: aysenur8428@hotmail.com
bu arada ben gittim görüştüm karar vermiştim ztn sadece Dr.a güvenebilir miyim diye bir kuşkum vardı görüşünce oda geçti ve hemen ertesi haftaya randevu aldım :) yaptırdım.. mart ortası gib de göbek için gideceğim inşallah :)

anika selam, ben bi yıl önce gitmiştim levent bey çok ilgili bir doktor ve bütün vücuduma yaptırmak istediğim için hala para biriktiriyorum, ardarda işlemlere girip bi ay içinde tüm vücudumun incelmesini istiyorum ve bu arada tabiki de yeni resimler görmek beni daha da motive edecektir. levent bey bir sürü resim göstermiş olsa da o resimlerin sahipleriyle konuşamamak biraz eksik motivasyon oluyor :)

bu arada senin mailine bir atacağım sakıncası yoksa ve bana da resimlerini gönderir misin?

çok geçmiş olsun bu arada..

anikacım nasıl oldu şişliklerin? Resim yollayacaktın ama henüz vakit bulamadın sanırım

kızlar kusura bakmayın resimleri bilgisayara yükleyemedim henüz..perşembe günü bilgisayarımı alacağım ozaman yükleyip yollayacağım.
ya aslına bakarsanız öyle aman aman bir inme söz konusu değil şu anda yada kilo da almış olabilirim belki..reglim bitti çünkü..
sizde resimleri görünce anlayacaksınız zaten..ama diğer yandan da belimin çok inceldiği bir dönem oldu olmadı değil hatta kendi kendime demiştim ki levent bey nie acaba bu ladar belimi oymuş bu kadar ince belli olmak istemezdim die..birsüre daha bekleyeceğiz sanırım :KK43:
birazda diyet yaparsam daha iyi olacaktır heralde..
mart sonu gibi de karın+göbek yaptıracağım bir aksilik olmazsa belki ozaman farkı gerçekten farkedebilirim..
çünkü Levent beyin gösterdiği resimlerdeki bayanalrın bel karın değişimleri gerçekten mükemmeldi..

Kızlar yarın randevum var. Daha randevuya giderken heycanlanıyorum bakalım ameliyata karar verirsem ne yapacağım :44: Yarın kafamdaki tüm soruları sorucam kendisine. Sizinle de görüşme detaylarını paylaşırım. Bu arada anikacım senin durumun ile ilgili de konuşacağım. Bazı hastalar bir ay geçmiş olmasına rağmen önce incelme olup sonrasında yeniden şiştiklerinden bahsediyorlar diye bilgi alacağım cevabı seninle de paylaşırım.

meriç cim ,

hadi baklaım hayırlısı..ben hala resimleri atamadım kusura bakmayın lütfen.. bilgisayarım yok..iş yerindeki bilgisyarlarnda cd gözü yok..en kısa zamanda kardeşime falan gittiğimde yollayacğaım resimlerimi....

Meric cim sana mailim gelmiyor. Anisetta ya gonderebildim ama sana gelmiyor :KK43:

X