ORAL HPV AĞIZDA HPV KORKUSU

Çok teşekkür ederim canım. Aslında hep vardı ben darketmedım hep aynı kalıyorlar. Bunun doktorunu bulmakta cok zor kıme gideceğim bende bılmıyorum
Merhaba aslında daha fazla kendimi strese sokmamak için buraya girmemeye çalışıyorum bir süredir. Ben prof Dr Şefik hoşal’a gittim . Kamera ile muayene etti . Bana sorsanız ben de ağzımda benzer lezyonlar olduğunu düşünüyordum fakat onlar siğil değilmiş. Bir de içinizi rahat tutun lütfen hpv testi ağızda pek de doğru bir sonuç veremeyebiliyormuş. Yıllar sonra birden aktif olabiliyormuş. Lakin şöyle bir şey var %98 ihtimalle hiçbir şey yapmaz hpv dedi hocamız. %1-2 ihtimalle kanserleşme ihtimali var. Bu da çok uzun yıllar süren 10-20 yıl isteyen bir süreç Onun için de şunu söyledi ki boğaz kanserlerinde hpv sebebiyle oluşanlar tedaviye diğerlerinden daha iyi yanıt veriyormuş. %1-2 gibi bir ihtimal için de hayatını bunu düşünerek kendine zindan etme dedi. Yaptığın strese değmez dedi. Bir de sigara kullanmamak çok büyük bir artıymış bu konuda. Sigara kullananlar sigarayı bıraksa dahi kullanmayanların edindiği avantajı elde edemiyormuşlar.

Merhaba bugün 1.5 aya çıkar dedikleri patoloji sonucum çıkmış devlet hastanesinin. Malignite ve intraepitelyal lezyon yönünden negatif yazıyor. Sıvı bazlı servikovajinal smear inflamasyon yazıyor. Anladığım kadarıyla kansere dair bir lezyon vesaire yok. Enfeksiyonum mevcut. Neoplazma da rastlanmamıştır diyor bu da yine iyi bir şey . Muayenehanedeki sonuçlarım çıkmadı henüz bekliyorum 🙏
Canım merhaba, gözün aydın çok geçmiş olsun🙏
Ben klub tarafından ceza almıştım, cezam da dün kalktı mesajını şimdi okuyabildim.
Patoloji sonucu ağzından alınan parça içindi değil mi?

M meliskam ında dediği gibi smear sonucunda enfeksiyon görülmüş sanırım, bende de vardı, 6 adet trivag vajinal fitil kullanıp rahatlamıştım.

Merhaba bugün 1.5 aya çıkar dedikleri patoloji sonucum çıkmış devlet hastanesinin. Malignite ve intraepitelyal lezyon yönünden negatif yazıyor. Sıvı bazlı servikovajinal smear inflamasyon yazıyor. Anladığım kadarıyla kansere dair bir lezyon vesaire yok. Enfeksiyonum mevcut. Neoplazma da rastlanmamıştır diyor bu da yine iyi bir şey . Muayenehanedeki sonuçlarım çıkmadı henüz bekliyorum 🙏
Ben klub tarafındanceza almıştım, cezam da dün kalktı mesajını şimdi okuyabildim.
Patoloji sonucu ağzından alınan parça için miydi?

M meliskam ında dediği gibi smear sonucunda enfeksiyon görülmüş sanırım, bende de vardı, 6 adet trivag vajinal fitil kullanıp rahatlamıştım.

İnanın ağız konusunda prof kbb e gittiğim halde hala daha kendi kendime moralimi bozuyorum kuruntu yapıyorum ve bu stres vücuduma çok ağır geliyor artık. Genital konusunda da prof Süleyman engin akhanın soru cevap yayınlarını izledim ve kendimi rahatlatmak için bazı kısımları ekran kaydı bile aldım kuruntu yaptığım anlarda açıp izliyorum . Gittiğim doktorum evet bizim korktuğumuz kadar olumsuz konuşmadı moral verdi diyebilirim.yani bir de sonuçlar çıkmadan kadın ne derse de desin pek bir anlam ifade etmiyor. Tek tesellim prof kbb muayenemin sonucu ve devlet hastanesindeki smearımın temiz çıkması diyebilirim. Süleyman engin akhan da ağızda hpvnin tutunmasının çok zor olduğunu söylüyor hele ki tek partnerli sağlıklı bir yaşamı olan insanlarda. Öyle kuzu gibi bekliyorum sonuçları maalesef … bakalım inşallah temiz çıkar bazı şeyler
Canım merhaba bende hocayı dınledım ahcc kullanıyordum ama onu savunmuyor hoca cokta dınleme sansım olmadı vucuttan atmak ıcın neler yapmamız gerekıyormus bılıyor musun

Ben klub tarafındanceza almıştım, cezam da dün kalktı mesajını şimdi okuyabildim.

Devletteki smear testi patoloji sonucu diye görünüyordu. Yoksa ekstra bir parça alma durumu olmadı. Hoşgeldiniz bu arada. Ceza aldığınızı farketmiştim. Ağzım için 2 tane profa gittim ve sonuç itibariyle bir şey bulunmadığını söylediler. Düşük bir ihtimal için Kafaya takmamak gerektiğini stres yapmamam gerektiğini söylediler özetle . Aşırı kendime stres yapıp yüklendiğim için bağışıklığım iyice düştü muhtemelen ve bağırsak enfeksiyonundan dolayı antibiyotik tedavisi görüyorum . Mide bulantısı ve karın ağrısı iştahsızlıkla mahvolduğum berbat bir hafta geçirdim :) iyiyim şimdi çok şükür yememe içmeme dikkat ediyorum . Fakat anksiyetem tutuyor geceleri uyuyamıyordum psikolojik destek alacağım doktorumun da önerisiyle.

Canım merhaba bende hocayı dınledım ahcc kullanıyordum ama onu savunmuyor hoca cokta dınleme sansım olmadı vucuttan atmak ıcın neler yapmamız gerekıyormus bılıyor musun
Bağışıklığını güçlü tut sağlıklı beslen takviye kullanabilirsin stres yapma (stres her şeyi ama her şeyi mahvediyor canlı örneğiyim bir haftada bağırsak enfeksiyonu ile boğuştum ) kendimize iyi bakıp vücuttan atmayı deneyeceğiz .

Bana da mantarın var diyip fitil verdi 3 günlük kullanılacak . Fakat henüz kullanamadım

Ahcc kullanıp hpvi vücuttan atma konusunda fayda gördüğünü söyleyen insanlar da mevcut.

Devletteki smear testi patoloji sonucu diye görünüyordu. Yoksa ekstra bir parça alma durumu olmadı. Hoşgeldiniz bu arada. Ceza aldığınızı farketmiştim. Ağzım için 2 tane profa gittim ve sonuç itibariyle bir şey bulunmadığını söylediler. Düşük bir ihtimal için Kafaya takmamak gerektiğini stres yapmamam gerektiğini söylediler özetle . Aşırı kendime stres yapıp yüklendiğim için bağışıklığım iyice düştü muhtemelen ve bağırsak enfeksiyonundan dolayı antibiyotik tedavisi görüyorum . Mide bulantısı ve karın ağrısı iştahsızlıkla mahvolduğum berbat bir hafta geçirdim :) iyiyim şimdi çok şükür yememe içmeme dikkat ediyorum . Fakat anksiyetem tutuyor geceleri uyuyamıyordum psikolojik destek alacağım doktorumun da önerisiyle.
Hoşbuldum canım❤️
Dediğim gibi ağız bölgesinde olacağına hiç ihtimal vermiyordum zaten, sen yüreğini ferah tut lütfen, hpv dna test sonucu ne zaman çıkacakmış peki,

Hoşbuldum canım❤️
Dediğim gibi ağız bölgesinde olacağına hiç ihtimal vermiyordum zaten, sen yüreğini ferah tut lütfen, hpv dna test sonucu ne zaman çıkacakmış peki,
O da çıktı. Negatif geldi. Başka bir jinekologa gittim jinekolojik onkoloji alanında uzman birine. Bu olabiliyormuş hpv dna testi negatif fakat siğilim olduğu için hpv mevcut aslında.

O da çıktı. Negatif geldi. Başka bir jinekologa gittim jinekolojik onkoloji alanında uzman birine. Bu olabiliyormuş hpv dna testi negatif fakat siğilim olduğu için hpv mevcut aslında.
Canım test yanlış alınmış olabilir, bazen vajinadan sürüntü alınırken hpv nin bulunduğu mukozaya çubuk denk gelemeyebiliyormuş, tekrar test ücreti ödememek adına aile hekimliğinde tekrar bir hpv testi verebilirsin.

Merhaba kapsamlı bir test mi yaptırmıştınız yoksa sadece riskli tiplere mi bakıldı acaba. Riskli tiplere bakılıp negatif çıktıysa çok güzel, kapsamlı bir testse belki gerçekten negatifsinizdir, atlatmışsınızdır ama siğiller kalmıştır. Doktorunuz bununla ilgili bir yorum yaptı mı acaba?

Bana da mantarın var diyip fitil verdi 3 günlük kullanılacak . Fakat henüz kullanamadım
Mantarın olup olmadığını anlamak için, yine vajinadan kültür testi yaptırabilirsin canım, ben öyle yaptırmıştım ve bende candia mantarı türü çıktı maalesef, onun içinde doktorumun önermiş olduğu tedavi şekli günde 2 doz halinde duo balance bv prebiyotik kullanıyorum.

Duo balance bv yi enfeksiyonlar içinde öneriyorlar bu arada, Süleyman Hoca’ nın burada hpv tedavisi uyguladığı bir hastaya Duo’ yu önerdiğini bir arkadaşımız yazmıştı.

Canım test yanlış alınmış olabilir, bazen vajinadan sürüntü alınırken hpv nin bulunduğu mukozaya çubuk denk gelemeyebiliyormuş, tekrar test ücreti ödememek adına aile hekimliğinde tekrar bir hpv testi verebilirsin.
Sordum doktoruma yani böyle durumlar olabiliyor dedi. Ama dediğiniz gibi de olabilir tabi muhtemelen oldukça mantıklı. Doktor gerek yok dedi smear testi temiz çıkmış senin yaşındaki birine 5 yıldan önce tekrar hpv testi yaptırmak sadece o kişiyi strese sokar dedi . Doktor içime çok sindi gerçekten. Pazartesi diğer doktorun tam donduramadığı siğil var onun için bu yeni doktoruma kontrole gideceğim . Diğer doktorun görmediği vajina girişindeki dokudaki siğiller için de böyle bir tür asit gibi bir şey döktü onlara. Dökülecek bunlar dedi 10 gün sonra da gel tam dondurulamamış olanı donduralım dedi gideceğim pazartesi inşallah .

Mantarın olup olmadığını anlamak için, yine vajinadan kültür testi yaptırabilirsin canım, ben öyle yaptırmıştım ve bende candia mantarı türü çıktı maalesef, onun içinde doktorumun önermiş olduğu tedavi şekli günde 2 doz halinde duo balance bv prebiyotik kullanıyorum.

Duo balance bv yi enfeksiyonlar içinde öneriyorlar bu arada, Süleyman Hoca’ nın burada hpv tedavisi uyguladığı bir hastaya Duo’ yu önerdiğini bir arkadaşımız yazmıştı.
Ya duobalance 14 adet şeklinde ya. Peki ama nekadar süre kullanmalıyız ? 2-3 ay diyen gördüm. Doktora da bir danışacağım bunu

Merhaba kapsamlı bir test mi yaptırmıştınız yoksa sadece riskli tiplere mi bakıldı acaba. Riskli tiplere bakılıp negatif çıktıysa çok güzel, kapsamlı bir testse belki gerçekten negatifsinizdir, atlatmışsınızdır ama siğiller kalmıştır. Doktorunuz bununla ilgili bir yorum yaptı mı acaba?
Devletteki riskli türleriyle alakalıydı negatifti . Özeldeki kapsamlı bir testti o da negatif. Doktorum siğil varsa hpv vardır dedi. Böyle durumlar olabiliyor negatif gelebiliyor ama siğilin varsa hpvn vardır dedi.

Merhaba, güncel olarak durumum hakkında bilgilendirmek istedim sizi çünkü onca desteğiniz oldu . KADIN hastalıkları uzmanına gittim bugün hem hpv hem de oral hpv testi verdim. Vajinamdaki siğillere dondurma işlemi uyguladı. Ağzımı gösterdim bence doğal yapısı olarak da çıkmış olabilir siğil gibi değil dedi. Fakat içimin rahatlaması için oral hpv testi de vermiş olduk. Hem siğil olmadan da hpv bulunabileceği için kesin olarak test yapalım istedik. Gardasil 9 aşısının ilk dozunu da vurulmuş oldum. İçimi çok rahatlattı doktor hanım. Bakalım sonuçları bekleyeceğiz artık .
Oral hpv yi özel hastanede mi verdiniz. Verdiyseniz ücreti ne idi.Devlette verdiyseniz doktor mu uygun gördü. Çünkü devlette genelde pek önemsemiyorlar?

Devletteki riskli türleriyle alakalıydı negatifti . Özeldeki kapsamlı bir testti o da negatif. Doktorum siğil varsa hpv vardır dedi. Böyle durumlar olabiliyor negatif gelebiliyor ama siğilin varsa hpvn vardır dedi.
Bu arada bende özelde genital hpv testi verdim tipini öğrenmek için. Henüz çıkmadı. ancak ağızdan vermedim onu da vermek istiyorum. Bilgi verirseniz çok memnun olurum 🙏🏻

X