Kına Gecesi Organizasyon mu Kendimiz mi Yapsak?

conserv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2011
37
0
Merhaba kızlar. Sizlere danışmak istediğim, fikrinizi almak istediğim bir konu var. Allah izin verirse sonbaharda evleneceğim. Ama kına mevzuu bizim içimizde baya sorun oldu. Sorun derken kararsızlık. İlk başta kına organizasyon firması ile anlaşıp herşeyden elimi eteğimi çekmek istedim. Kimse birşeue karışmasın firma yönetsin diye düşündüm. Konuyu ailelere açınca maddiyat işin içine girdi doğal olarak. Gidip kemeraltında araştırdım (İzmirliyim bu arada). Kaftanı, kına malzemeleri (tef, halay mendili, kına, tepsi, nedime taçları, hediyelikler vs) 800 tl ye geliyor. Firma ile anlaşıp 60 kişilik bir organizasyon yapınca mekan + müzik dahil 3500 tl oluyor. Eğlencemi yapabileceğim yerler de 2000 3000 tl arası fiyatlar veriyor. Tabi bu kez 100 kişilik müzik de dahil. Bu şekilde karşılaştırınca üç aşağı 5 yukarı aynı fiyatlara geliyor. Şimdi sizlere sormak istediğim, kınasını yapanlar / yapacak olanlar; siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Kınasını yapan arkadaşlarım deneyimlerinize göre ne önerirsiniz? Benim sürecimde olan arkadaşlarım ne düşünüyorsunuz?

Canım ben kınamda taht kiraladım ama sadece taht istedim nedime falan istemedim arkadaştan iyi nedime mi olur :) sadece tahti 500 liraya kiraladim geri kalan malzemeleri çarşıdan aldım nedime taclarınıda kendim yaptım çokta guzel oldu oyle cok parada harcamadim.

Bende herşeyi çarşıdan alıp kendi emeğimle uğraşayım diye düşündüm. Ama mekanlarla ilgili fiyatları öğrendikten sonra aklım yine organizasyon firmasına doğru kaymaya başladı. Yine de emin olamıyorum. Bu para her halükarda harcanacak? Ama hangi şekilde

X