Ortamda görmezden gelinmek

Benimde annem böyle yetiştirdi canım ayıp olur yap et hala der kaynana git ara sor uğra. Hayır anne diyorum ben bunları yapmak zorunda değilim. Görümcem 3 yaş büyük benden kalkıpta evini temizlemem etmem banane. Hatta sizene ? Neden buna müsade ettiniz ki ? Ben sadece kıza bardakları hazırlarım kaldırırm bulaşığı dizmeye yardım ederim o da yardım eder bana sağolsun. Bu arada kendisi etmezse oturduğum yerden de kalkmam zaten. Birsürü psikoloji videosu izleye izleye başardım sizde başarabilirsiniz. Kendisiyle iletişim kurmam öyle çok fazla yüz göz olmam. Çokta çağırmam lafta yapar ama laf yaptığı için özellikle çağırmam.
Kaynım çağırıyor bizi kahvaltıya falan... Eşim de gitmek istiyor onun hatrı için gidiyorum yoksa hayatta gitmem. En iyisi bu bence de bulasığa yardim bile etmeden önce kendisi soruyor yardim edeyim mi diye. Böyle de olması lazim o sorunca brn de yok ben hallederim diyorum. Ama ben ona gittiğimde ona yardim edeyim mi diye sormadan işe koyuluyorum 😂 bu yanlış farkındayım, annem böyle alıştırdı aşmam lazim

Misafirliğe gidince ocak silip süpürge takıp bir de aynısının size yapılmasını mı bekliyosunuz, normal mi peki? Misafirlikte yardım edilir evet ama çay doldurulur sofra kurulur, makineye bulaşık atılır en fazla. Bi tanıdığım vardı, misafirliğe bize geldi, mutfakta dedi ki bezle deterjan verin de şu aspiratörün üstünü sileyim. Sinirlerim tepeme çıkmıştı, sizi de ona benzettim. Gittiğiniz evde süpürge tutmanız falan ayıp bi şey bence, eğer karşı tarafın sizden böyle bir talebi olmadıysa ki sanmıyorum olduğunu. O yetiştirme tarzınızı aşmaya çalışın bence. Ben olsam çok bozulurum gelen misafirin ocağı silip süpürge takmaya kalkmasına.
Haklısınız böyle olması gerekiyor. Bundan sonra yapmayacağım

Kaynım çağırıyor bizi kahvaltıya falan... Eşim de gitmek istiyor onun hatrı için gidiyorum yoksa hayatta gitmem. En iyisi bu bence de bulasığa yardim bile etmeden önce kendisi soruyor yardim edeyim mi diye. Böyle de olması lazim o sorunca brn de yok ben hallederim diyorum. Ama ben ona gittiğimde ona yardim edeyim mi diye sormadan işe koyuluyorum 😂 bu yanlış farkındayım, annem böyle alıştırdı aşmam lazim
Bizde gidiyoruz kahvaltıya önceden hele akşam çaylarına giderdik yakınız kaynanamda da çok buluşuruz. Yapılcak bişey varmı diyince bardaklae hazırlancak diyorum. Neden gerek yok diyorsunuz ki ? Demeyin. Zamanla aşarsınız siz benim görümcemi tanısanız eltinize şükredersiniz en azından yaşı var kadının biz genciz yaşıtz evliliğim abisine yaptığı şımarıklarla laf sokmalarla istekleriyle geçti. Mesela sürekli pasta ister. Neden istediğimden almadın diyede çemkirrir abisine. Ne münasebet canımtek o mu var. Sevmiyorum onu diyip bi kaç kez istediğimden aldırttım eşime. Yaaağğp istediğimden değil diyip durdu. Banane yani. Şuna bağlıyacağım çok sık ve seviyeliyiz. Kaç senedir evliydiniz?

Evet övebilir ama burdaki kimsede yok öyle boy bos, pürüzsüz ten deyip küçümsek gömmek başka 😂 neyse aldırış etmenek iyisi göz göze bile gelmemek
Benim de öyle bi tanışım var
Görseniz gerçekten kolay kolay rastlanacak bi güzellik değil
Maşallah diyeyim bu arada
Ondan bahsederken ben de aynı öyle överim
Ki ben de kumraldırım bahsettiğim kişi sarışın
Bana da hiçbi özellik olarak benzemez
Hiç birinin alınacağı aklıma gelmemişti
Birini gömmek için değil aksine güzel olan kişiyi övmek için söylerim

Kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez demişler. Elti görümce muhabbetleri hiç bana göre değil. Şahsen görüşmüyorum hiç biriyle. Onlarda memnun bende. Yani karşılıklı herşey. O size mesafe koyduysa sizde peşinde dolanmayın. Sık sık gitmeyin eşinizin her yaptığı plana her seferinde dahil olmayın. Tetikleyecek davranışta da bulunmayın çünkü siz kötü olsanız eşleriniz kardeş. Zor bi durum yani. Hayırlısı olsun. Samimiyetsiz samimiyete gerek yok. Diyeceklerim bu kadar.

X