İlköğretim Yorum ve Soruları Ortaöğretim için Anadolu yakasında özel okul önerileri?

empatizm

"Beyin ayarlarınızla oynayın"
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
1.155
1.000
51
Merhaba, uzun bir aradan sonra tekrar geldim. Benim 9 buçuk yaşında 4.sınıf bir kızım var. 5.sınıf bursluluk sınavıyla özel okulda okumak istiyor.
1. İlk olarak sınava hazırlanması ve yüksek burs alabilmesi için nasıl önerilerde bulunursunuz?

2.Kaynak kitap olarak hangi yayınlar iyi?

3. En çok gerçekten ticari okul değil de, ciddi eğitim ve donanımlı okul tavsiyesi istiyorum.
Çünkü araştırmalarımda okulların yorumları yok gibi 🤔 bana yakın okul isimlerini verebilir miyim acaba? Okan koleji, Bahçeşehir koleji,
İTÜ Doğa koleji ve Uğur koleji. Butik kolejler de var ama eğitimleri nasıl bilmiyorum 😕
Arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim 🤗 pelin- pelin- D damdan sizlerden de fikir istiyorum arkadaşlar lütfen 🥰

Merhaba biz geçen sene girdik bursluluk sınavına
Matematik
-Arı Var junior matematik (bu kitap genel anlamda çok güzel.)
-Okyanus master matematik
Fen
-Okyanus master fen bilimleri (soruları zor)
Yukarda yazdığım kitaplar yeni nesil soruların olduğu kitaplar.

-Mutlu yayıncılık usta serisi(türkçe ve matematik kitabı var. Özellikle matematik güzel.problem ağırlıklı)

Arı yayınları (konu anlatımları çok güzel,ben hem bunları hemde sadık uygunun aşağıdaki fen,sosyal kitaplarını almıştım.)
-Arı fen bilimleri atölyem
-Arı sosyal bilgiler atölyem

sadık uygun yayınları
fen bilimleri köy
sosyal bilgiler köy
uygun tüm dersler değerlendirme testleri (sorular çok güzel, zorluk seviyesi bence orta ve zor)
proje yayınları(türkçe, matematik,sosyal,fen) (bunlarda orta düzey)

ayrıca ben deneme de almıştım.
bilfen,okyanus,mutlu yayıncılık vs
mutlu yayıncılık soruları biraz kolay oluyor.
Birde tudem bloktest adında bir set var. bunu bize okul etütü için aldırmışlardı. Bir sürü kitap ve denemelerden oluşuyor. Bu setin soruları da çok kaliteliydi. konu anlatım kitaplarını çok begenmedim ama soru bankası ve denemeleri oldukça iyi.
Son olarak meb in 4.sınıf soruları var. İnternetten indirmiştim. O sorularda çok kaliteli.

Merhaba biz geçen sene girdik bursluluk sınavına
Matematik
-Arı Var junior matematik (bu kitap genel anlamda çok güzel.)
-Okyanus master matematik
Fen
-Okyanus master fen bilimleri (soruları zor)
Yukarda yazdığım kitaplar yeni nesil soruların olduğu kitaplar.

-Mutlu yayıncılık usta serisi(türkçe ve matematik kitabı var. Özellikle matematik güzel.problem ağırlıklı)

Arı yayınları (konu anlatımları çok güzel,ben hem bunları hemde sadık uygunun aşağıdaki fen,sosyal kitaplarını almıştım.)
-Arı fen bilimleri atölyem
-Arı sosyal bilgiler atölyem

sadık uygun yayınları
fen bilimleri köy
sosyal bilgiler köy
uygun tüm dersler değerlendirme testleri (sorular çok güzel, zorluk seviyesi bence orta ve zor)
proje yayınları(türkçe, matematik,sosyal,fen) (bunlarda orta düzey)

ayrıca ben deneme de almıştım.
bilfen,okyanus,mutlu yayıncılık vs
mutlu yayıncılık soruları biraz kolay oluyor.
Birde tudem bloktest adında bir set var. bunu bize okul etütü için aldırmışlardı. Bir sürü kitap ve denemelerden oluşuyor. Bu setin soruları da çok kaliteliydi. konu anlatım kitaplarını çok begenmedim ama soru bankası ve denemeleri oldukça iyi.
Son olarak meb in 4.sınıf soruları var. İnternetten indirmiştim. O sorularda çok kaliteli.
Uzun yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Peki burs alabildimi çocuğunuz? Aldıysa hangi okul kalitesi ücreti nasıldır?

-Tudem geleneksel bir kitaptir, kolaydan zora gider
-Bilfen tum dersler ve 4x4 iyi
-Degisik sorular icin Tonguc Zoru Bankasi
-Ben soru kalitesi acisindan 3 boyutlu serisini begeniyorum, her konuda en son onu cozuyoruz.

Bir konuyu bitirince şoyle bir siralama ile o konudaki tum testleri bitiriyoruz. Gold-Avci (odev yapraklari)-Uygun Köy yayinlari- Bilfen- Tonguç Zoru Bankasi-3 Boyutlu.

Biz bloktest'i hic begenmedik.
Butik okullardan Çevre koleji ve Okyanus koleji, Zincirlerde de şube secerim hepsi bir olmuyor Doga Atasehir, Bilfen Altunizade gibi gibi...

-Tudem geleneksel bir kitaptir, kolaydan zora gider
-Bilfen tum dersler ve 4x4 iyi
-Degisik sorular icin Tonguc Zoru Bankasi
-Ben soru kalitesi acisindan 3 boyutlu serisini begeniyorum, her konuda en son onu cozuyoruz.

Bir konuyu bitirince şoyle bir siralama ile o konudaki tum testleri bitiriyoruz. Gold-Avci (odev yapraklari)-Uygun Köy yayinlari- Bilfen- Tonguç Zoru Bankasi-3 Boyutlu.

Biz bloktest'i hic begenmedik.
Butik okullardan Çevre koleji ve Okyanus koleji, Zincirlerde de şube secerim hepsi bir olmuyor Doga Atasehir, Bilfen Altunizade gibi gibi...
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.😊
Dediğiniz kaynak kitaplar ve farklı olacak şekilde de aldık.
Bize yakın Bahçeşehir koleji İTÜ Doğa koleji ve Uğur okulları var. Doğa koleji ile bilgi alabildim 1. tercihimiz Doğa koleji olacak inşallah yüksek burs alabilirse 😊. Sizin dediğiniz butik okullar yok.
Allah tüm çocuklar için en hayırlısını versin.

X