İlköğretim Yorum ve Soruları Ortaokul, lgs ye hazirlik

Fistiklicikileta

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
3.942
6.010
Selam herkese kizim 5. Sinif .
Lgs ye girmesine daha cok var ama onemli olan simdi baslamak Her sene ders konularini eksiksiz bitirirse , bu surecin daha kolay olacagini düşünüyorum. O yüzden simdiden hazırlanıyor sayiliriz.

Çocuğu ortaokula giden herkesi davet ediyorum . Sizler neler yapiyorsunuz , hangi kaynaklari kullaniyorsunuz paylaşalım . Birbirimizin tecrübelerinden faydalanalim

Selam herkese kizim 5. Sinif .
Lgs ye girmesine daha cok var ama onemli olan simdi baslamak Her sene ders konularini eksiksiz bitirirse , bu surecin daha kolay olacagini düşünüyorum. O yüzden simdiden hazırlanıyor sayiliriz.

Çocuğu ortaokula giden herkesi davet ediyorum . Sizler neler yapiyorsunuz , hangi kaynaklari kullaniyorsunuz paylaşalım . Birbirimizin tecrübelerinden faydalanalim
Benim oğlum da 6.sınıf
Hız karakök yayınları sorularını çözüyor
Hergün 100 soru çözüyor varsa ödevlerini yapıyor
Onun harici kitap okuma 30-40 dakika en az

5.sınıftayken 50 soruydu
hersene 50 soru artıyor gibi düşünün
Oğlum hep ya ilk ya ikinci olur sınıfta ve okulda yapamadığı sorular hep dikkat eksikliği yüzünden
yaşına uygun dikkat geliştirmede yaptı ama bu kadar oluyor sanırım:olamaz:

Mutlu olabilecekleri okullar kazanmaları dileğiyle

Benim oğlum da 6.sınıf
Hız karakök yayınları sorularını çözüyor
Hergün 100 soru çözüyor varsa ödevlerini yapıyor
Onun harici kitap okuma 30-40 dakika en az

5.sınıftayken 50 soruydu
hersene 50 soru artıyor gibi düşünün
Oğlum hep ya ilk ya ikinci olur sınıfta ve okulda yapamadığı sorular hep dikkat eksikliği yüzünden
yaşına uygun dikkat geliştirmede yaptı ama bu kadar oluyor sanırım:olamaz:

Mutlu olabilecekleri okullar kazanmaları dileğiyle
Maşallah oğlunuza☺️ 50 soru sayisi cok iyi .
baslangic olarak 20 ile 30 arasi soru cozuyor kizim şuan.odevlerini yapip ,her gün kitabini okuyor .

Matematik ve fen de, ari nin atolyem
kitabini kullaniyor suan . Türkçe alacagim bilfen veya ari bakalim .
İngilizce world quest 1 3 lü kitabini kullaniyor.

Ne kadar soru o kadar tekrar ve hiz 😁

Maşallah oğlunuza☺️ 50 soru sayisi cok iyi .
baslangic olarak 20 ile 30 arasi soru cozuyor kizim şuan.odevlerini yapip ,her gün kitabini okuyor .

Matematik ve fen de, ari nin atolyem
kitabini kullaniyor suan . Türkçe alacagim bilfen veya ari bakalim .
İngilizce world quest 1 3 lü kitabini kullaniyor.

Ne kadar soru o kadar tekrar ve hiz 😁
Okulun istediği başlangıç soru sayısıydı 50
20-30 da iyi bi yerden düzenli başlamaları gerekli o sistemi oturturlarsa çok iyi olacak
Arı yayınları oğlumda çözmüştü
Okulun önerdiği kaynak hız ve karakök bide kendı soru bankaları
Başlangıç için uzun uzun sorular olmasın önce test çözmeyi sevmel için kısa sorular güzel
İngilizce okul verıyor kaynak onun için ayrıca soru bankası almadım hiç🤷‍♀️
Şuan en önemli kitap okumaları
Seneye dersane ondan sonraki seneye de özel ders şeklinde ilerlemeyi düşünüyoruz
Sizin biraz daha zaman var sıkmadan gidebilir yavas yavas

Okulun istediği başlangıç soru sayısıydı 50
20-30 da iyi bi yerden düzenli başlamaları gerekli o sistemi oturturlarsa çok iyi olacak
Arı yayınları oğlumda çözmüştü
Okulun önerdiği kaynak hız ve karakök bide kendı soru bankaları
Başlangıç için uzun uzun sorular olmasın önce test çözmeyi sevmel için kısa sorular güzel
İngilizce okul verıyor kaynak onun için ayrıca soru bankası almadım hiç🤷‍♀️
Şuan en önemli kitap okumaları
Seneye dersane ondan sonraki seneye de özel ders şeklinde ilerlemeyi düşünüyoruz
Sizin biraz daha zaman var sıkmadan gidebilir yavas yavas
Evet bizim baslangicta bu sekilde aslinda. Daha yeni ogretmenler kitaplari ve soru sayisini oneriyor.Toparlayacagiz . 50 soru mantıklı günlük👍

Saglik sorunlarindan dolayi ,okulun basindan beri kizimla fazla ilgilenemiyordum . Okulda ogretmenleri ne verdiyse o .
Cok şükür kizim cabalayan ogrencidir . Denileni yapıyor.Ama dün farkettim ki duzene ihtiyaci var .

S sarahconnor sayende de sunu anladim basta cocuk nasil baslarsa oyle gider😁

Sıkmadan ama eksiksiz tekrarlarla yola devam.

Bu arada yazin veya seneye hizli okuma kursuna yollayacagim . Gonderen var mi aranizda?

Saglik sorunlarindan dolayi ,okulun basindan beri kizimla fazla ilgilenemiyordum . Okulda ogretmenleri ne verdiyse o .
Cok şükür kizim cabalayan ogrencidir . Denileni yapıyor.Ama dün farkettim ki duzene ihtiyaci var .

S sarahconnor sayende de sunu anladim basta cocuk nasil baslarsa oyle gider😁

Sıkmadan ama eksiksiz tekrarlarla yola devam.

Bu arada yazin veya seneye hizli okuma kursuna yollayacagim . Gonderen var mi aranizda?
Kesinlikle öyle düzen çok önemli
Yapması gerektiğinin bilincinde olmalılar mutlaka

Yapamadığı soruları da işaretleyip öğretmen e sorunca yapamadıkları soru sayısıda azalıyor
Her yeni konu işlendiğinde ben soruyorum nelerk öğrendın nasıl oluyormuş sizd anlatırken bile öğrendikleri pekişiyof
Morpa güzel oluyor kısa eğlenceli konu anlatımları ve denematik çözümleriyle
Hızlı okuma kurs yaşı 12 bildiğim kadarıyla
Oğlumun hocasından öğrendiğim kadarıyla kendısj bu konuda yarışmalara öğrenci yetiştiriyor
Parmakla takip bende sasırmıştım ama
En hızlı okuyan okudugunu hemen anlayan çocuklar parmakla takip ederek okuyormuş

Bende deneyerek okudum kesinlikle çok hızlı oluyor ama yorucu oldugu kesin

6. sınıf türkçe paragraf soruları kitap önerisi alabilir miyim
Öğretmen önerisi hız ve karekök
Tüm dersler ve arı yayınları da çözdü daha önce
Tonguç kullananda varmış sınıfta
İnternetten alacaksanız önce kitap içeriğini görün mutlaka sonra sipariş verin
Öğretmenine de sormakta fayda var çocuğu tanıdıgı için daha iyi öneride bulunacaktır☺️

Oğlumun severek okuduğu yaşına uygun kitaplarda yazabilirim
Kraliçeyi kurtarmak
Mucize
Yankılı kayalar
Haritada kaybolmak
Matilda
Asılı Dağ'ın kahini
Küçük adam büyürken
Eyvah kitap
Dünya şampiyonu Danny
Sadako
İdil Biret dans eden parmaklar
Mieko ve beşinci hazine
Karışık
İçimdeki müzik
Masal masal içinde
Küçük Filozoflar serisi
ve tabi dünya klasikleri çocuklar için olanı
5-6. sınıflar için güzel kitaplar

Kesinlikle öyle düzen çok önemli
Yapması gerektiğinin bilincinde olmalılar mutlaka

Yapamadığı soruları da işaretleyip öğretmen e sorunca yapamadıkları soru sayısıda azalıyor
Her yeni konu işlendiğinde ben soruyorum nelerk öğrendın nasıl oluyormuş sizd anlatırken bile öğrendikleri pekişiyof
Morpa güzel oluyor kısa eğlenceli konu anlatımları ve denematik çözümleriyle
Hızlı okuma kurs yaşı 12 bildiğim kadarıyla
Oğlumun hocasından öğrendiğim kadarıyla kendısj bu konuda yarışmalara öğrenci yetiştiriyor
Parmakla takip bende sasırmıştım ama
En hızlı okuyan okudugunu hemen anlayan çocuklar parmakla takip ederek okuyormuş

Bende deneyerek okudum kesinlikle çok hızlı oluyor ama yorucu oldugu kesin
Instagramdan hake anlayarak hizli okuma kursunu takip ediyorum . Bu yaslarda da tavsiye ediyorlar. Yasina uygun ayarliyorlar sanirim. Ben de bilmiyorum bekli bu yaslarda da anlayarak okumaya onem veriyorlardir .☺️
Bir de eda dilhan aydin var . O da ortaokul ogrencilerine hem kocluk hem derslerine yardimci oluyor sanirim . Pazar aksamlari canli yayinlari oluyor ve cok guzel paylasimlari var . Ona da gondermeyi 7. Sinif da düşünüyorum ☺️

Instagramdan hake anlayarak hizli okuma kursunu takip ediyorum . Bu yaslarda da tavsiye ediyorlar. Yasina uygun ayarliyorlar sanirim. Ben de bilmiyorum bekli bu yaslarda da anlayarak okumaya onem veriyorlardir .☺️
Bir de eda dilhan aydin var . O da ortaokul ogrencilerine hem kocluk hem derslerine yardimci oluyor sanirim . Pazar aksamlari canli yayinlari oluyor ve cok guzel paylasimlari var . Ona da gondermeyi 7. Sinif da düşünüyorum ☺️
12 derken diyor ki gönderebilirsiniz ama 7 yaşında başlasa daha faydalı olur gibi
Bizim öğretmenin 12 yaş üstü öğrencisi yok
o yüzden şimdiden başlasa çok faydalı olacaktır
İnsta yok bende takip edebilceğim başka yer varsa bende takip edebilirim
youtube gibi:KK68:

Öğretmen önerisi hız ve karekök
Tüm dersler ve arı yayınları da çözdü daha önce
Tonguç kullananda varmış sınıfta
İnternetten alacaksanız önce kitap içeriğini görün mutlaka sonra sipariş verin
Öğretmenine de sormakta fayda var çocuğu tanıdıgı için daha iyi öneride bulunacaktır☺️
Kizim tonguc videolarino severek izliyor. Kitaplarini da almak istiyorum ama cok kitap gorurse . Nasil bitiricem baskisi hissetmesin diye almiyorum . Bu sene kendi isteyerek severek çözsün istiyorum . Duzenli olarak sizden fikir alarak 50 soruya çıkardım ☺️

Oğlumun severek okuduğu yaşına uygun kitaplarda yazabilirim
Kraliçeyi kurtarmak
Mucize
Yankılı kayalar
Haritada kaybolmak
Matilda
Asılı Dağ'ın kahini
Küçük adam büyürken
Eyvah kitap
Dünya şampiyonu Danny
Sadako
İdil Biret dans eden parmaklar
Mieko ve beşinci hazine
Karışık
İçimdeki müzik
Masal masal içinde
Küçük Filozoflar serisi
ve tabi dünya klasikleri çocuklar için olanı
5-6. sınıflar için güzel kitaplar
Cok iyi oldu . Okuduklarini ben de paylasirim . 😁

12 derken diyor ki gönderebilirsiniz ama 7 yaşında başlasa daha faydalı olur gibi
Bizim öğretmenin 12 yaş üstü öğrencisi yok
o yüzden şimdiden başlasa çok faydalı olacaktır
İnsta yok bende takip edebilceğim başka yer varsa bende takip edebilirim
youtube gibi:KK68:
Ya ben tavsiye ederim instagram acmanizi. Ben daha cok egitimcileri takip ediyorum . Ve canli yayinlardaki sohbetleri cok guzel oluyor .
YouTube kanali var takip ettigim kisilerin ama sohbetler daha cok Instagram da oluyor.

Kizim tonguc videolarino severek izliyor. Kitaplarini da almak istiyorum ama cok kitap gorurse . Nasil bitiricem baskisi hissetmesin diye almiyorum . Bu sene kendi isteyerek severek çözsün istiyorum . Duzenli olarak sizden fikir alarak 50 soruya çıkardım ☺️
Evet önlerinde bir yığın kitap olunca gözleri korkuyor çalışmak istemiyorlar
Okulda ki düzen 5 sınıf 50 soru 6. sınıf 100 7 sınıf 200 8. sınıf 300 şeklinde
her ay deneme sınavı yapılıp seviye ye bakılıyor
Diyelim ki bugun ki 50 sorusunu çözmezse yarın 100 soru çözmek zorunda kaldıkları için o 50 soruyu bitirmeye çalışıyorlar
haftada istediği bir gün boş oluyor film dizi izliyoruz
Çok güzel yabancı diziler var beraber severek izliyoruz hem ingilizceye de katkısı oluyor

Spor kursları var okuldan sonra onlara gidiyor yoksa hep ders hep ders yoruluyor çocuklar

Ya ben tavsiye ederim instagram acmanizi. Ben daha cok egitimcileri takip ediyorum . Ve canli yayinlardaki sohbetleri cok guzel oluyor .
YouTube kanali var takip ettigim kisilerin ama sohbetler daha cok Instagram da oluyor.
Eksikliğini hissediyorum zaman zaman bende
İçinde kaybolup giderim ekran sürem uzun iyice uzar diye ondan eksk kalayım dedim ama ihtiyaç oluyor işte bu zamanlarda:KK33:

X