İlköğretim Yorum ve Soruları Ortaokul, lgs ye hazirlik

Cok zor surecmis, keske yazin baksaymisim kaynaklara diye düşündüm. Cok cesit var gerçekten. Sizin tavsiyelerinizi de dikkate alicam .
Sabah YouTube dan baktim kaynak kitap tavsiye diye . Allah im ne kadar cok , bir yanım üzüldü cocuklara . Çünkü lgs ile bitmiyor. Sonra uni sinavi .
Hafta sonu bir gun hic bir sey yapmasin istiyorum ama olmuyor.
Zamani verimli kullanmayi ogrenicez .
Okyanus yayınlarda master var oğlum onun Fen ve Matematık olanından 5. sınıfta çözdü
Hız ve kareköke göre daha zor ve uzun sorular

Çok keyif alarak yapmadı ama katkısı baya oldu oğluma
Fen yarışmasında birinci oldu:KK68:
Boş gün ne olursa olsun mutlaka birgün belirleyin o gün istediğim gibi oynayıp vakit geçirecem diye ödevleri önceden tamamlıyolar mutlaka

4. sınıfta çeşit çok yoktu. İyi kitap anlamında. Birde evde uzaktan eğitim olunca kaynak kitabımız çoktu. Ama şimdi sınırlamak durumundayız kitap sayısını .LGS çalışanlara bakıyorum. Neredeyse piyasadaki birçok kitabı çözmüş oluyorlar. O kadar zamanı nasıl buluyorlar şaşıyorum. Bende çok üzülüyorum ama son sene çalışıpta kendini yıpratmaktansa az az başlaması daha iyi. Stres az olur en azından. Konular daha bir oturmuş olur.
Ben de oyle düşünüyorum . O yuzden yavas yavas basladik . Cocuk da alisiyor gercekten , kizim masallah eve geliyor çözüyor testlerini.
Son seneye yuklenmemek lazim evet , herkese konularıni anlayarak bitirsinler.

Ya kolaydan zora nasil anlayacagiz yayinevlerini peki
Tonguç un var sanirim oyle kendi icinde ,kolaydan zora.
Palme ve karakok benzer yapidaymis sanirim . Birini cozmek yeterli .

Okyanus yayınlarda master var oğlum onun Fen ve Matematık olanından 5. sınıfta çözdü
Hız ve kareköke göre daha zor ve uzun sorular

Çok keyif alarak yapmadı ama katkısı baya oldu oğluma
Fen yarışmasında birinci oldu:KK68:
Boş gün ne olursa olsun mutlaka birgün belirleyin o gün istediğim gibi oynayıp vakit geçirecem diye ödevleri önceden tamamlıyolar mutlaka
Tam da elimizdeki fen kitabi bitmisken iyi oldu okyanus alayim bende ☺️

Tam da elimizdeki fen kitabi bitmisken iyi oldu okyanus alayim bende ☺️
Merhaba okyanus yayinlarinin çeşitleri var master en zor olanı çocuk kazanimlari pekiştirmiş se master geçin gerçekten güzel kitap çok faydası oluyor bayağı zor ,zoru sevenler için zaten benim oglum çok severdi okyanusun bütün serilerini özellikle master.
lgs de 0.40 lik dilime girdi biz hersene mutlaka okyanus alirdik ortaokuldayken kardeşinede aldiriyor şimdi classmetes side iyidir okyanusun ama en zoru master

4.sınıfta iken okaynus master matematik ve fenini çözmüştük. Okyanus master matematik, arı var serisi matematiğe göre daha kolay gelmişti. Ama feni zordu. Ben 4.sınıf için söylüyorum. Daha 5.sınıf için almadım. Konular pekiştikten sonra almak daha mantıklı geliyor. Ama bu yeni nesillere gelene kadar piyasa da bir sürü kitap var. Ben sadece kullandıklarımı biliyorum.
Nartest de güzel. gama fenomende güzel.

Merhaba okyanus yayinlarinin çeşitleri var master en zor olanı çocuk kazanimlari pekiştirmiş se master geçin gerçekten güzel kitap çok faydası oluyor bayağı zor ,zoru sevenler için zaten benim oglum çok severdi okyanusun bütün serilerini özellikle master.
lgs de 0.40 lik dilime girdi biz hersene mutlaka okyanus alirdik ortaokuldayken kardeşinede aldiriyor şimdi classmetes side iyidir okyanusun ama en zoru master
Merhaba aciklayici bilgiler icin cok teşekkür ederim ☺️ ben gecen okyanusun denemelerini görmüştüm ,yayinevini duymadim diye almamistim😁
Gerci cogunu bilmiyordum yeni ogrenmeye basliyorum iste

4.sınıfta iken okaynus master matematik ve fenini çözmüştük. Okyanus master matematik, arı var serisi matematiğe göre daha kolay gelmişti. Ama feni zordu. Ben 4.sınıf için söylüyorum. Daha 5.sınıf için almadım. Konular pekiştikten sonra almak daha mantıklı geliyor. Ama bu yeni nesillere gelene kadar piyasa da bir sürü kitap var. Ben sadece kullandıklarımı biliyorum.
Nartest de güzel. gama fenomende güzel.
Ari yayin ve hiz kullaniyor kizim simdi. Nartesti de youtube da gördüm . Basarili bir cocuk tavsiye ediyordu
Vitamin gordum yine tavsilerde. Kullanan var mi acaba?

Merhaba
Benim oğlumda 6.sınıf vende şimdiden hazırlamaya çalışıyorum.
Kitap okumayı çok seviyor.Günlük mutlaka kitap okuyor.
10 soruda olsa paragraf sorusu çözüyor.
Günlük 50 soru çözmeye çalışıyor.
Bazen ödev oluyor ya da konu tekrarı uzun sürüyor.
Bu yayınlardan çözüyor.
Okyanus master fen ve matematik
Bilfen sosyal fen matematik türkçe
Fenomen türkçe matematik paragraf
Okyanus tüm dersler

Erkek kardeşim haftada 2 saat matematik dersi veriyor.
Dikkat için Osman Abalı'nın dgs kitaplarını aldım günlük 8-10 sayfa birlikte yapıyoruz.
Şimdilik böyle🤗
Hepinize kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba maşallah kitap okuması cok guzel .
Bugun eda dilhanin kitap okumayı sevdirmeyle ilgili videosu vardi instagramda. Cok guzel anlatmis . Keske butun ogretmenler dinleseydi de , cocuklar kitap okumayi gorev olarak degil , severek okusaydi☺️
Yayinevi isimleri icin teşekkür ederim. Bakıcam sirayla hepsine artık. İlk olarak okyanus aklimda👍
Tum calisan cocuklarimiza kolayliklar☺️

Merhaba maşallah kitap okuması cok guzel .
Bugun eda dilhanin kitap okumayı sevdirmeyle ilgili videosu vardi instagramda. Cok guzel anlatmis . Keske butun ogretmenler dinleseydi de , cocuklar kitap okumayi gorev olarak degil , severek okusaydi☺️
Yayinevi isimleri icin teşekkür ederim. Bakıcam sirayla hepsine artık. İlk olarak okyanus aklimda👍
Tum calisan cocuklarimiza kolayliklar☺️
Kitap okuma ilkokul öğretmeninden kaynaklı olduğunu düşünüyorum🤔
11.sınıfa giden kızlarım var.Onlar oğlum kadar çok sevmiyor.
İlkokul öğretmeni çok zorluyor ve dınav yapıyordu.Onun etkisi olduğunu düşünüyorum.
Oğlum her kitabı okumuyor.İçerik onun için önemli🤪
Son olarak Harry Potter serisini aldım büyük bir heyecanla okuyor. Almadıysanız tavsiye ederim.
Elimizden geleni yapalım elbet bir şeylere faydası olur.
Tonguç Akademi almıştım geçen yıl bu yıl yine düşünüyorum.Her dersten ünite ünite paylaşımları var.Geçen yıl yazılılarda çok faydasını gördük.

Kitap okuma ilkokul öğretmeninden kaynaklı olduğunu düşünüyorum🤔
11.sınıfa giden kızlarım var.Onlar oğlum kadar çok sevmiyor.
İlkokul öğretmeni çok zorluyor ve dınav yapıyordu.Onun etkisi olduğunu düşünüyorum.
Oğlum her kitabı okumuyor.İçerik onun için önemli🤪
Son olarak Harry Potter serisini aldım büyük bir heyecanla okuyor. Almadıysanız tavsiye ederim.
Elimizden geleni yapalım elbet bir şeylere faydası olur.
Tonguç Akademi almıştım geçen yıl bu yıl yine düşünüyorum.Her dersten ünite ünite paylaşımları var.Geçen yıl yazılılarda çok faydasını gördük.
Tongucun ozet 1. Yazılıya hazırlık kitabini aldim simdi. Bir de videolarini izletiyorum . Ogretmenler 1er test kitabi aldirdi.1er tane de ben alicam yine . Denemeler aldim yapar ins😅
Harry Potter alacagim , simdi ogretmeni baska kitaplar aldirdi. Ben de okuyacagim .cok merak ediyorum 😁
Filmini de bilerek izletmiyorum once kitabini okusun diye.

Harry Potter serisini ben çok seviyorum. Ama oğluma bir türlü sevdiremedim :KK43:
felsefe taşını zor bitirdi. Okumayı seviyor ama Türkçede yine sıkıntımız var. İnşallah zamanla oturur.
Oğlum da Roald Dahl'ın kitaplarını çok seviyor. Kraliçeyi kurtarmak, Haritada kaybolmak, Zaman bisikletinin 3 kitabı var.3'ü de güzel. Sonra Pal Sokağı Çocukları, Bunu adı findel, Postayla Gelen Deniz Kabuğu(Behiç Ak kitapları genelde güzel oluyor. Bende okuyorum), Arkadaşım Veda, sadako,Uzay Kampı Maceraları vs.
Kumkurdu'nu çok merak ediyorum. Ama emin değilim Küçük Prens kitabını çok beğenmemişti:KK43: Bu iki kitap aynı tarzda diye okumuştum kitap yorumlarında.

Harry Potter serisini ben çok seviyorum. Ama oğluma bir türlü sevdiremedim :KK43:
felsefe taşını zor bitirdi. Okumayı seviyor ama Türkçede yine sıkıntımız var. İnşallah zamanla oturur.
Oğlum da Roald Dahl'ın kitaplarını çok seviyor. Kraliçeyi kurtarmak, Haritada kaybolmak, Zaman bisikletinin 3 kitabı var.3'ü de güzel. Sonra Pal Sokağı Çocukları, Bunu adı findel, Postayla Gelen Deniz Kabuğu(Behiç Ak kitapları genelde güzel oluyor. Bende okuyorum), Arkadaşım Veda, sadako,Uzay Kampı Maceraları vs.
Kumkurdu'nu çok merak ediyorum. Ama emin değilim Küçük Prens kitabını çok beğenmemişti:KK43: Bu iki kitap aynı tarzda diye okumuştum kitap yorumlarında.
Her çocuğun ilgi alanı farklı oluyor.
Sürükleyici kitapları seviyor🤗
Okusunlar ne okurlarsa artık😁

Kızımin turkce ogretmeni de küçük prens , pal sokagi , seker portakalı, dedemin bakkali , Büyükyük Atatürk ten küçük öyküler , marti gibi kitaplar önerdi .
Pal sokagini aldi eline ,birakti .Bakalım okumazsa degistirip sonra okutucam.
Roald dahl in matilda isimli kitabi da güzelmiş .
Soyledigin kitaplara da bakicam ☺️

Benim oğlumda küçük prensi çok severek okumadı ama kumkurdu nu severek okudu
Yazdığınız kitapların hepsi çok güzel oğlumun severek okuduğu kitaplar:KK51:

Bugun birkac kitap aldim. Kraliceyi kurtarmak, zaman bisikletini sizin onerinizle aldim😁guzele benziyor. Ogretmen onerileri bittikten sonra digerini de alacagim .
Dedemin bakkali ni aldim . Kizimla anlasma yaptim onun okudugu kitabi beraber okuyacagiz . Gunduz ben eve gelince o . Zaten onlari da okumak istiyordum😅

Pal sokağını önce ben okudum. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam 6-7.sınıf seviyesinde öneriliyordu. Ben ufak bir özet yaptım. Ona göre okudu. Kitap gerçekten çok sürükleyici. Şeker Portakalını da o şekilde yaptık. Önce ben okudum. İkiside çok hüzünlü kitaplar. Sonu biraz kötü bitiyor en azından.
Dedemin bakkalını çok sevdi ama Dedemin bakkalı ve çırak'ı sevmedi.
Şermin Yaşar'ın Babaannem geri döndü'yü de gülerek okudu. Şuanda bizde okulun önerdiği Büyük Atatürkten küçük Öyküleri okuyoruz :KK5:
Kumkurdu'nu bizde sizin tavsiyenizle alalım. :)

Günaydin herkese ingilizcesini gelistirmesi icin kizima her gece ingilizce hikaye okutmaya karar verdim . Kitap oneriniz varsa alabilirim ☺️
Online buldum ama kizim normal okumayi daha cok seviyorum dedi. Alana kadar online baslayacagim
Ben de Twitter da bulmustum sanirim bir site onu ekleyeyim .

X