Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

slm kızlar.uno arabam vardı onu sattık hyundai atos aldık.hyundai Atos kullanan oldumu hiç ya da bu arabayla ilgili bi bilginiz varmı?

patiska hoşgeldin cnm
hoşbulduuum a.s.
tabi ki.. hoşgeldiin :) Şeniz

çok güzel. usta öğreticisin demek. bizde öğrenip ilerlemeye çalışıyoruz.
hoşbuldum canım :))))
keşke yakın olsaydım sizlere... güle eğlene, ilerletmenize yardımcı olurdum.
ama ben tüm isteyen KK bayanlarının usta birer sürücü olacağına eminim....
kahretsin, havamız batsın zemuszemus

slm kızlar.uno arabam vardı onu sattık hyundai atos aldık.hyundai Atos kullanan oldumu hiç ya da bu arabayla ilgili bi bilginiz varmı?
şimdilik benimde unom var. ama satabilirsek yeni bir araç alıcaz. hundainin araçları iyi oluyor. bizde getz vardı memnunduk.
hoşbulduuum a.s.

hoşbuldum canım :))))
keşke yakın olsaydım sizlere... güle eğlene, ilerletmenize yardımcı olurdum.
ama ben tüm isteyen KK bayanlarının usta birer sürücü olacağına eminim....
kahretsin, havamız batsın zemuszemus
keşkee süper olurdu:)
hatta bizi usta yapardın bir de işin artisliğini öğretirdin :) :jeyyar:
patinaj yaparak kalkış yapmak flan gibi sengözlerimebaksanab tv de ne görsek denerdik :teytey:
ben kocacığımla öğrendiğim sürece 2. vitesin üstüne gerek yok:) traktör bile geçer benigamyoncuiremsu

bende de hız sorunu var.hızlı kullanıyorum bi kere bu yüzden kaza yaptım.eşim yasakladı hızı artık yavaş yavaş kullanıcam.

merhaba kızlar... beni de alır mısınız kulübe :))))
inanılmaz severim araba kullanmayı...
usta direksiyon öğreticisim hatta, ama burda yapamıyorum pek, doğudayız malum...

Direksiyon hocamız da gelmiş hoşgelmiş
Ben de çok hevesle başladım araba kullanmaya nerdeyse 1 yıl olcak ve aynı hevesin devam ediyor. Önceden heryere babamın arabasıyla giderdik şimdi hep ben götürüyorum.
Peki sence araba sürme en kolay hangi arabada öğrenilir biz tek tip araba sürüyoruz ama sen biliyosundur farklı modelleri.
Ben clio'da öğrendim memnunum tavsiye ederim debriyaj çok yukardan kavrıyo ama alışıyosunuz bi süre sonra. Citroen ve opel kullanan bi arkadaşım vardı citroenle 2. vites de kaldırsan bile stop etmiyo ama opelde öyle değil demişti. Hundai'ye hiç binmedim kullanan da pek yok çevremde. Babamın arabasını(megane) kullanıyodum benim arabam yokken, sonra kendi arabama alışınca megane'nın debriyajı çok sert geldi bana ve debriyajı daha da yukardan kavrıyo.

kızlar geçen akşam cesaret edip tek başıma sürdüm eşim olmadan yanımda dırdır eden biri olmayınca rahattım

kaydirigubbakcemile2
kızlar geçen akşam cesaret edip tek başıma sürdüm eşim olmadan yanımda dırdır eden biri olmayınca rahattım

bravo cnm. yalnızken daha rahat ve daha dikkatli oluyorsun.
trafik birde karar vemektir. kararsız kalmak en kötü şey
yanında söyleyen biri olmayınca kararları da tek başına almak zorunda kalıyosun.

:KK1: genel de öyle oluyor canım bende tek başıma daha rahatım

kaydirigubbakcemile2

bravo cnm. yalnızken daha rahat ve daha dikkatli oluyorsun.
trafik birde karar vemektir. kararsız kalmak en kötü şey
yanında söyleyen biri olmayınca kararları da tek başına almak zorunda kalıyosun.

evet haklısınız bundan sonra tek sürmeye çalışçam eşim daha çok heyecana sokuyor beni

şimdilik benimde unom var. ama satabilirsek yeni bir araç alıcaz. hundainin araçları iyi oluyor. bizde getz vardı memnunduk.

keşkee süper olurdu:)
hatta bizi usta yapardın bir de işin artisliğini öğretirdin :) :jeyyar:
patinaj yaparak kalkış yapmak flan gibi sengözlerimebaksanab tv de ne görsek denerdik :teytey:
ben kocacığımla öğrendiğim sürece 2. vitesin üstüne gerek yok:) traktör bile geçer benigamyoncuiremsu

vala şahane olurdu... Şöyle tek elle direksiyonu tutup, diğer elinizle saçınızı düzeltmek, allığı tazelemek ruj sürmek gibi şeyler de var benim müfredatımda zemuszemus
Direksiyon hocamız da gelmiş hoşgelmiş
Ben de çok hevesle başladım araba kullanmaya nerdeyse 1 yıl olcak ve aynı hevesin devam ediyor. Önceden heryere babamın arabasıyla giderdik şimdi hep ben götürüyorum.
Peki sence araba sürme en kolay hangi arabada öğrenilir biz tek tip araba sürüyoruz ama sen biliyosundur farklı modelleri.
Ben clio'da öğrendim memnunum tavsiye ederim debriyaj çok yukardan kavrıyo ama alışıyosunuz bi süre sonra. Citroen ve opel kullanan bi arkadaşım vardı citroenle 2. vites de kaldırsan bile stop etmiyo ama opelde öyle değil demişti. Hundai'ye hiç binmedim kullanan da pek yok çevremde. Babamın arabasını(megane) kullanıyodum benim arabam yokken, sonra kendi arabama alışınca megane'nın debriyajı çok sert geldi bana ve debriyajı daha da yukardan kavrıyo.

hoşbuldum olumunekankayizsmile
canım ben dacia dan alfa romeoya kadar hemen hepsini sürdüm. Şaşıracaksınız ama en rahat minibüsler bence. Benim babamın mercedes sprinteri var mesela, İzmirin o daracaık sokaklarında bile o kadar rahat ki... bizim de doblomuz var, o da gayet rahat...
Ama bunun dışında yeni öğrenenlere tavsiye etmeyeceğim araba 206. oturduğuzda çok aşağıda hissediyosunuz kendinizi ki benim boyum 1,70 kısa sayılmam ama bi tuhaftı işte.
Buna rağmen ünv.de bir twingom vardı, ilk arabam... Aldırana kadar canım çıkmıştı. "bu da araba mı, bunu alacağıma bisiklet alırım" falan diye. Ama o fiyat aralığında, sürüşü,park etmesi bu kadar kolay başka bi araba daha bilmiyorum...
Biz kursta genelde clio , albea gibi araçlar kullanıyoduk.

canım eğitmenlik derslerinde bi hocamız vardı, ilk ders ilk sözü, "kocadan hoca olmaz"
ki katılıyorum :))
tabii eşiniz , benim eşim gibi (bana öğretirken sevgilimdi) sinirleri alınmış, sadece yanınızda oturup sizi cesaretlendiren,sorduğunuzda açıklayan biri değilse...

tebrik ederim bu arada şeker alkisalkisalkis

vala şahane olurdu... Şöyle tek elle direksiyonu tutup, diğer elinizle saçınızı düzeltmek, allığı tazelemek ruj sürmek gibi şeyler de var benim müfredatımda zemuszemus

canım ben dacia dan alfa romeoya kadar hemen hepsini sürdüm. Şaşıracaksınız ama en rahat minibüsler bence. Benim babamın mercedes sprinteri var mesela, İzmirin o daracaık sokaklarında bile o kadar rahat ki... bizim de doblomuz var, o da gayet rahat...
Ama bunun dışında yeni öğrenenlere tavsiye etmeyeceğim araba 206. oturduğuzda çok aşağıda hissediyosunuz kendinizi ki benim boyum 1,70 kısa sayılmam ama bi tuhaftı işte.
Buna rağmen ünv.de bir twingom vardı, ilk arabam... Aldırana kadar canım çıkmıştı. "bu da araba mı, bunu alacağıma bisiklet alırım" falan diye. Ama o fiyat aralığında, sürüşü,park etmesi bu kadar kolay başka bi araba daha bilmiyorum...

benim arabam 206. ilte bunda kullanmaya başladım işte hala kullanıyorum. benim boyum 1,63 ve pedallara ulaşmak açısından bana çok rahat geldi. birde albeada öğretmişlerdi bize ona göre debriyajı çok rahat. ondan sonra çok ii gelmişti valla. belki benim boyum daha kısa diye olabilir.

benim arabam 206. ilte bunda kullanmaya başladım işte hala kullanıyorum. benim boyum 1,63 ve pedallara ulaşmak açısından bana çok rahat geldi. birde albeada öğretmişlerdi bize ona göre debriyajı çok rahat. ondan sonra çok ii gelmişti valla. belki benim boyum daha kısa diye olabilir.

bilmiyorum ki tatlım , bana gömülmüşüm gibi geliyor koltuğa ve diğerlerine göre güvende hissedemiyorum. Ama tabii bu kişisel bişe.

[/QUOTE]canım ben dacia dan alfa romeoya kadar hemen hepsini sürdüm. Şaşıracaksınız ama en rahat minibüsler bence. Benim babamın mercedes sprinteri var mesela, İzmirin o daracaık sokaklarında bile o kadar rahat ki... bizim de doblomuz var, o da gayet rahat...
Biz kursta genelde clio , albea gibi araçlar kullanıyoduk.[/QUOTE]

bizim kursta da 206 da öğretiyolar..bana o daha kolay gbi geldi 2 defa da babamın arabasına bindm honda civic onunki o kadar farklı geldi ki onun debriyajı aşağıdan kavrıyo heralde azıcık fazla ayağımı çeksem istop ediyo babamla kavga dövüş denemiştim dekafamçokkarıştı

Son düzenleme:

ben de clio da gömülüyorum ya koltuğun ayarı da yok ilk başlarda zorlanıyodum ama şimdilerde alıştım. Koltuğa minder koyayım dedim ama çok fazla fark etmedi. O önemli bir konu gerçekten

X