Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

Selamlar,
5 yıllık ehliyetim, bir miktar param, çok az deneyimim, bu konuda gıcık bir kocam ve epey kaygım var.Yardımcı olursanız sevinirim.
İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum hatta en dibinde diyebilirim ve hergün Avrupa yakasına gidiyorum.Günümün 5 saati yollarda geçiyor ve de köprü trafiğinde.Artık bu keşmekeşe son vermek istiyorum.
Araba olarak altımda paralanabilecek, otomatik vitese ve de ucuza birşey istiyorum.Şu aralar aklımda Hyundai'ler var şu büyükçe olanlardan.İlk başlangıçta biraz Clio'lara falan göre iri olan bu araba benim için zor olabilir mi?İlla minik bir araba mı başlangıçta iş görür? İstanbul'un trafiğini bilenler için bu mesafe ne kadar zorlar beni? (Pendik-Bakırköy)Ve de yanımda eşim olmadan tek başına rahat yerlerde pratik yaparsam bu işi kotarabilir miyim?
Off herşey tamam şu cesaret yok.Nereden bir miktar bulabilirim? :)

Eşim hergün işe servisle gidiyor ben de yürüyerek.

Araba nerede derseniz o da prensesler gibi oto parkta duruyor :KK1:

Okul ile evimin arası çok yakın fakat yağmur yağdığında binip gitsem şu arabayla okula ne güzel olacak. Ama o cesaret yok ki bende :mymeka:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben nissan micramı aldım 2 gün oldu çok memnunum tavsiye edrim. bende acemiyimmm ama cesaret hayli hayliye varrrr.

canım neden cesaret edemiyosunki atla bigün arabaya ben bu arbayı kullanicam çarparsamda çarpıym başkasınınmı sanki bizim. kime hasap vericem diye düşün illaki öğrenirsin ben öğrendiysen esn haydi haydiye öğrenirsin sen öğretmensin bide ben ilkokul mezunuyum ama gayet güzel kullanıyorum ha kazamda oldu bu arada normal tabi sen birkere otur o korkunu yenersin inş

Eşim hergün işe servisle gidiyor ben de yürüyerek.

Araba nerede derseniz o da prensesler gibi oto parkta duruyor :KK1:

Okul ile evimin arası çok yakın fakat yağmur yağdığında binip gitsem şu arabayla okula ne güzel olacak. Ama o cesaret yok ki bende :mymeka:

Geçen yıl bizim okulun merkezden uzağa taşınma gibi bir durumu vardı servislerle git gel zor olur diye araba sürmeyi öğrenmem lazım mutlaka dedim, babamla ve arabasıyla öğrenemedim :umursamaz: babama baskı yaptım bana araba alalım okul taşınıyo yoksa sen götürüp getirirsin beni dedim :KK1: razı oldu hemenkaydirigubbakcemile3 arabayı aldık ve zamanla öğrendim.Ama okulumuz taşınmadı aynı yerinde devam ediyoruz ve okulum eve yürüyerek 10 dk ben de sadece yağmurlu günlerde ve geç kaldığım zamanlarda arabayla gidiyorum okula. Geçen bi arkadaş sen arabayı sattın heralde hep yürüyerek geliyon dedi ben de spor yapıyorum dedim sositososito
Önce heves olmalı içinde ben okulun taşınmasını bahane edip hemen öğrenmek istedim. Sen de öğrenirsin mutlaka ama gerçekten istemen lazım yerimseniben

Canım kontol sende , direksiyon sen ...
yavaş ve dikkatli gideceksin...

Bende yeni Megane Hb aldım otomatik ve çok memnunum..
tavsiye ederim....

canım biraz cesaret. ilk zamanlar zor olacak belki ama düşün dünya üzerindeki bi sürü insan bunu kullanıyor.
özel zeka gerektiren bişey değilki araba kullanmak.(kamyonculara bak)
sadece pratik işi. kullandıkça alışıyosun.yeni aldığın bi telefona alışmak gibi. bi süre sonra farkında olmadan arabayı kontrol etmeye başlıyosun. üstüne üstüne git. 1 hafta sonra kendindeki değişime sende şaşıracaksın.

Arkadaşlar aslında bu yaz eşim çoook çaba sarfetti. Oldukça sabırlıdır, ben bağırsam bile bana bağırmadı araba kullanırken sürekli cesaret verdi. Vur kır dök senden önemli değil dedi ama ben çok korktum ilk başlarda. Sonra biraz öğrendim derken hevesim kaçtı yok olmayacak bu iş dedim ve bıraktım çalışmayı.

Ama dün burada yazılanların hepsini okudum. Bugün hava da güzel burda. Birkaç saat sonra tekrar başlayacağım denemelere. Akşam gelişmeleri yazarım artık.

simal84 araban hayırlı olsun. Netten baktım şimdi çook şirinmiş cidden.
nınım megane hb'leri ben de çok beğeniyorum.Hayırlı olsun.
ceku'cum okul sayesinde araban olmuş ne güzel. Kursa mı gittin araba kullanmayı öğrenmek için?? Dediğin gibi hem zevkli birşey hem de bir ihtiyaç. Yani geçen gün hastaneye gideceğim yağmur yağıyor diye eşim işinden izin almak ve beni hastaneye götürmek zorunda kaldı ki o gün çok zor izin aldığını söyledi. Halbuki ben bilsem kullanmayı çeker giderdim onu da zor durumda bırakmamış olurdum.
bulutolsam haklısın canım. Herkes nasıl kullanıyorsa ben de öğrenebilirim aslında. Senin yokuşta durma maceranı okudum. İnan okurken benim elim ayağım titredi =)) Düşünsene eşim arabayı kullanırken bile yokuşta durduğumuzda korkuyorum ben araba kaçacak diye =)

Son düzenleme:
Yusum sana başarılar...Kaçma sakın..
Araba özgürlüktür walla...
kimseye bağımlı kalmıyorsun canım...
Tşekkür ederim....

yusum korkma cnm bişey olmuyo dua oku cana gelmesin önemli olan bu
gelişmeleri yaz mutlaka

Canım kontol sende , direksiyon sen ...
yavaş ve dikkatli gideceksin...

Bende yeni Megane Hb aldım otomatik ve çok memnunum..
tavsiye ederim....

Hayırlı olsun yeni araban ben de bayılıyorum onlara ama çizilse bile içim gider o yüzden çok iyi araba almak istememiştim. Allah kazadan esirgesin, güzel günlerde kullan canım opuyorumnanaktan

kızlaar bende ehliyetimi alalı 5 ay oldu.kursta her şey mükemmeldi hatta ilk gün hoca ana caddede sürdürdü kapımın önüne kadar ben getirdim arabayı.ikinci günde sen bu işi biliyorsun diye arabadan sigara içmek için inde ben ana yolda tek başşıma sürdüm.zaten sınavdanda 90 la geçtim:))tabii araba aldı eşim, gel görki süremedim ilk başta, gerçekten kocadan hoca olmaz her hatada kavga etmeye başladık.neyse zamanla düzelttim trafiğe çıkmaya alıştım, yanlız şöyle bi sorun var eşim hep çalıştığı için geç saatlerde kullandım araba ,şimdilerde gündüz kullanamıyorum:))bu arada 1 aydır eşim arabayla gittiği için kullnamıyorum.bildiğim herşeyi unutmaktan korkuyorum.

Arkadaşlar aslında bu yaz eşim çoook çaba sarfetti. Oldukça sabırlıdır, ben bağırsam bile bana bağırmadı araba kullanırken sürekli cesaret verdi. Vur kır dök senden önemli değil dedi ama ben çok korktum ilk başlarda. Sonra biraz öğrendim derken hevesim kaçtı yok olmayacak bu iş dedim ve bıraktım çalışmayı.

Ama dün burada yazılanların hepsini okudum. Bugün hava da güzel burda. Birkaç saat sonra tekrar başlayacağım denemelere. Akşam gelişmeleri yazarım artık.
ceku'cum okul sayesinde araban olmuş ne güzel. Kursa mı gittin araba kullanmayı öğrenmek için?? Dediğin gibi hem zevkli birşey hem de bir ihtiyaç. Yani geçen gün hastaneye gideceğim yağmur yağıyor diye eşim işinden izin almak ve beni hastaneye götürmek zorunda kaldı ki o gün çok zor izin aldığını söyledi. Halbuki ben bilsem kullanmayı çeker giderdim onu da zor durumda bırakmamış olurdum.

Kursa gitmedim yusum kuzenim var çok güzel araba kullanır, benden küçük olduğundan onun yanında daha rahat öğrendim. Eşinin sabırlı olması senin açından çok iyi çünkü ben babamla çalışırken elim ayağım titriyodu en ufak hatada kızıyodu hemen.

Kızlar bugün arabayı direğe çarptım yaa, arkada park sensörü var diye geri geri giderken arkaya bakmadım sonra küt diye bir ses kafamçokkarıştı neyseki hızlı filan değildim yavaş yavaş dönmeye çalışıyodum park sensörü direği görmemiş uyarmadı beni akannehir Tampon çizildi işte aslında hiçbişey yok boyanır dedi babam ama çok moralim bozuldu.

Son düzenleme:
kızlaar bende ehliyetimi alalı 5 ay oldu.kursta her şey mükemmeldi hatta ilk gün hoca ana caddede sürdürdü kapımın önüne kadar ben getirdim arabayı.ikinci günde sen bu işi biliyorsun diye arabadan sigara içmek için inde ben ana yolda tek başşıma sürdüm.zaten sınavdanda 90 la geçtim:))tabii araba aldı eşim, gel görki süremedim ilk başta, gerçekten kocadan hoca olmaz her hatada kavga etmeye başladık.neyse zamanla düzelttim trafiğe çıkmaya alıştım, yanlız şöyle bi sorun var eşim hep çalıştığı için geç saatlerde kullandım araba ,şimdilerde gündüz kullanamıyorum:))bu arada 1 aydır eşim arabayla gittiği için kullnamıyorum.bildiğim herşeyi unutmaktan korkuyorum.

ilk günden şehir merkezinde sürmek gerçekten başarılı. Gündüz niye araba kullanamıyosun ilginçmiş gerçekten fisfisfis Bence sen ilk günden o başarıyı gösterdiysen unutmazsın ama yine de arada kullansan daha iyi olur tabiki :KK3:

yusum korkma cnm bişey olmuyo dua oku cana gelmesin önemli olan bu
gelişmeleri yaz mutlaka
:lepi:
Bugün kullandım yine araba. Eşim bir köy yoluna götürdü beni, çok araba geçmez buradan dedi. Neyse kaldırmada falan hiç sorun yaşamadım. Fakat arabayı sürmeye başladıktan 10dk sonra sırayla bir sürü araba geçmeye başladı. kafamçokkarıştı

Aman allahım nasıl korktum anlatamam sanki hepsi bize çarpacakmış gibi geldi kaydirigubbakcemile3 Biraz daha sürdüm veee en son kocaman bir kamyon geldi karşıdan elim ayağım titredi resmen =))

Hamile olduğum için eşim yeter bugünlük bu kadar stres dedi ve bitirdik bugünkü maceramızı. Ama benim biran önce geri gitmeyi falan öğrenmem gerekiyor. Onun için de boş bir alan var önümüzdeki günlerde oraya gideceğiz inşallah.

Kursa gitmedim yusum kuzenim var çok güzel araba kullanır, benden küçük olduğundan onun yanında daha rahat öğrendim. Eşinin sabırlı olması senin açından çok iyi çünkü ben babamla çalışırken elim ayağım titriyodu en ufak hatada kızıyodu hemen.

Kızlar bugün arabayı direğe çarptım yaa, arkada park sensörü var diye geri geri giderken arkaya bakmadım sonra küt diye bir ses kafamçokkarıştı neyseki hızlı filan değildim yavaş yavaş dönmeye çalışıyodum park sensörü direği görmemiş uyarmadı beni akannehir Tampon çizildi işte aslında hiçbişey yok boyanır dedi babam ama çok moralim bozuldu.
Pek anlamam ama cilayla falan halledilecek birşey değil mi bu çizik. Neyse üzülme ama iyiki hızlı çarpmamışsın ceku.
Bizim arabada park sensörü yok. Keşke olsaydı diyorum özellikle benim gibi bir acemi biri için iyi bir özellik =)

Ayy bizim araba almamız da tam komediydi. Eşimin de benim de evlenmeden önce arabamız yoktu. Neyse düğünden 1-2ay önce araba alalım dedik. İnternetten bakıyoruz arabalara. Eşim diyor ki işte bu araba çok tutuluyor şunu bir arayayım ben yok onun farları hiç güzel görünmüyor istemem ben o arabayı. Tamm diyor eşim =))) Başka birine bakıyoruz onun arkadan görüntüsü hiiiç hoş değil istemem ben onu diyorum :KK1:

En sonunda benim yüzümden 16bine clio aldık. Herkes kızdı bize tabi, biraz daha üzerine ekleyip daha çok özelliği olan bir araba alabilirdiniz dediler ama olan oldu artık. Eşim bundan sonra alacağım arabaları hiç sana söylemeden alacağım dedi =))

Son düzenleme:
Yusum en azından korkunu biraz yenmişsindir, alıştıkça panik de yapmıyosun artık.
Tampon plastik olduğu için cilayla geçmiyomuş çizikleri sprey boyalar varmış onlarla boyancakmış.Kuzenimin eşi ben götürürüm yaptırırım dedi bikaç yerinde de çizikler vardı oralara da cila attıracak yeni gibi olur araban sen merak etme dedi de rahatladım biraz zemuszemus
Ben de araba alırken senin gibi farlara arkadan görüntüsüne filan takılmıştım özelliklerine de kuzenim bakıyodu.Benim arabam da clio ama hatchback tam bayan arabası ben seviyorum ve gerçekten çok rahat öğrendim bu arabada. Babamın arabası megane debriyajı çok sert hala kendi arabam gibi güzel süremem o arabayı, oysa o daha lüks daha güzel bir araba.

Hayırlı olsun yeni araban ben de bayılıyorum onlara ama çizilse bile içim gider o yüzden çok iyi araba almak istememiştim. Allah kazadan esirgesin, güzel günlerde kullan canım opuyorumnanaktan

Canım öncelikle geçmiş olsun...
inşallah birdaha olmaz küçükde olsa kazan...

Canım çok teşekkür ederim...Ben ilk defa eşim'in ( o nöbetçiyken) arabasını kullanmaya başladım yani onda öğrendim.. Büyük araba jeep kia sorento.. Diyordumki eşime küçük araba kullanamam diye.. Şimdi bir alıştım küçük arabama birkere direksiyonu jeep den daha hafif pedellarda öyle...
Yani ilk ısınamamıştım ( büyük araba istiyordum :) ) ama şimdi jeepi kullandığımda zorlanıyorum çünkü freni ve direksiyonu çok sert....

X