Otoplasti yani kepçe kulak ameliyatım..

Persephone955

Iki büyük hedef!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2014
800
49
Merhaba ben siteye yeni üye oldum :) 18 yaşındayım iki sene önce yani 16 yaşındayken otoplasti ameliyatı oldum. Bi devlet hastanesinde ama gerçekten başarılı bi doktor yaptı ameliyatımı.
Küçüklüğümden beri kepçe kulaklarım benim için çok büyük bi sorundu hep kafama takardım. Hiç saçımı toplamazdım. Deniz, havuz, yaz günleri işkence gibiydi benim için. Bu kadar abartılacak bir şey değil biliyorum. Ama insanın herhangi bir yeri diğerlerinden farklı olunca yaşadığı özgüven eksikliğini hiçbir şey tarif edemez kesinlikle.
Ameliyat olmaya karar verdiğimde doktora gittik ve görüştük. Daha küçük yaşlarda daha mantıklı ama istiyorsan yapalım dedi, kolay geçeceğini söyledi. Tamam dedim işte cahil cesareti...
Ameliyattan önce kan testleri yapıldı olmam için bi engel çıkmadı.
Ameliyatım sabah oldu. Size ameliyattan sonraki iyileşme döneminden bahsetmek istiyorum.
Ameliyata gayet neşeli ve gülerek gittim. Lokal anestezi uygulanacaktı. Anestezi yapıldı. Uyuşunca ameliyata başlandı. Önce bir kulağımın üzerine yatırılıp diğer kulağım yapıldı. Hissetmiyordum evet ama kıkırdaklarım kesilirken duyduğum ses gerçekten kötüydü. Diğer kulağa geçileceği esnada acı duyduğumu söyledim ve anestezi arttırılıp genel yapıldı. Bundan sonra hatırladığım tek şey hastane odasına getirildiğim. Geldikten sonra saatlerce uyumuşum. Uyandığımda lavaboya gitmek istedim, lavabodayken annemin kucağına bayılmışım. Ayıldığımda kendimi berbat hissediyordum gerçekten. O gün çok fazla ağrım olmadı anesteziden olacak ki. O gece hastanede kaldık ertesi sabah evimize geldik. Normalde 5 gün hastanede kalınıp ilaçların alınması gerekiyormuş. Ama benim annem sağlık alanında çalıştığı için ilaçlarımı evde o verdi damar yolum açık kaldı yani. Evet işin zor kısmı bitti sanıyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Tam 15 gün boyunca günde 1 belki 2 saat uykuyla yaşadım. Bu ameliyatta yapılan bandajın çok sıkı olması gerekiyor. Bandajım 15 gün sonra çıkarıldı.
Bandajlı olduğum sıralar oturamıyordum yürüyemiyordum. Bandaj o kadar sıkıydı ki dengemi bozuyordu. Hatta alnım yara olup kanadı bandaj yüzünden. Hayatımda geçirdiğim en kötü iki haftaydı. Çok ağrım oldu çok sıkıntılı geçti.
15 gün gecti bandajım çıktı. Ama sıkıntı bitmemişti çünkü şimdi de tenisçi bandı denilen bandı takmam gerekiyordu. Yaklaşık 1 ay da onu taktım. Dikişlerim alındıktan sonra bile taktım. Kulaklarım ilk açıldığında çok bitişikti ama o zamanla biraz açılıp doğal bi görüntü alıyor.
Dikişlerim alınırken içinde ip kalmış iki kulağımın da. Hatta sonuncusu 6 ay önce falan çıktı. Dikiş alınırken mutlaka söyleyin unutmayın lütfen diye.
Şu an memnun muyum memnunum evet. Ama şimdiki aklım olsa olur muydum. Asla kesinlikle olmazdım.
Hayatımın en kötü günlerini geçirdim, ağrım oldu, kaç kere bayıldım, yemek yiyemedim, uyku uyuyamadım. Hatta kulaklarıma hala dokunamıyorum korkuyorum. Ve anladım ki gerçekten insan kendini olduğu gibi sevmeli ve kabullenmeli.
Sadece bu ameliyat için değil, küçüğünüz olarak söylüyorum ablalarım, lütfen sağlığınızı tehdit etmediği sürece sadece estetik için kesinlikle ve kesinlikle doğanızı bozmayın. Siz olduğunu gibi çok güzelsiniz kendini sevin..

şimdi kusura bakılmasın ama ben bu işi devlet hastanesindeki doktorlara teslim etmek istemem.

daha pahalı olan özel hastaneler daha iyi yapıyor mantığıyla hareket etmiyorum fakat yine de devlet hastanesi kesinlikle güven vermiyor bana.

Senin çok sancılı süreçlerin olmuş.. bandajın alnını kanatmasından falan bahsediyosun..

Benim bandajım gayet esnekti, deli gibi sıkmadılar,

tenisci bandım çok hafif sıkıyordu.

Bayılmalar , ağrılar falan, neler yaşamışsınız, üzüldüm bunları duyduğuma.

Benim ilk 2 gün hafif ağrılarım vardı,

çok rahat uyuyamadım elbette ama 1 saat gibi azıcık bir süre uyudum da diyemem. Ara ara uyanmakla birlikte 7 8 saat uyuyordum. Uykuyla ilgili bir problemim hiç olmadı.

Aradan iki sene geçti.. Ben çok ama çok mutluyum. İyi ki gittim diyorum. Kendime güvenim geldi. Şimdi saçlarımı kısa kestirebiliyor, insanlara karşıdan bakabiliyorum.

Hatta bir daha tekrar etse böyle bir problem, yine gider yine olurum.

Kendinizi böyle sevmek zorunda değilsiniz. Görüntümden rahatsız olup beterin beteri var, neme lazım, böyle kalsın mantelitesi ile hareket etseydim, bugün hala elimle kulaklarımı düzeltip, o güzel görüntüyü görmeye çalışırdım.

Ben şimdi mutluyum, iyi doktorlar bulun arkadaşlar. Gerçekten bu işi araştırın. hastalarının resimlerini çekiyorlar özel hastanelerde.. resimler isteyin, o hastalarla görüşün. Bu işi ciddi ciddi takip edin.

Gidin, olun ve kurtulun.

Son düzenleme:
şimdi kusura bakılmasın ama ben bu işi devlet hastanesindeki doktorlara teslim etmek istemem.

daha pahalı olan özel hastaneler daha iyi yapıyor mantığıyla hareket etmiyorum fakat yine de devlet hastanesi kesinlikle güven vermiyor bana.

Senin çok sancılı süreçlerin olmuş.. bandajın alnını kanatmasından falan bahsediyosun..

Benim bandajım gayet esnekti, deli gibi sıkmadılar,

tenisci bandım çok hafif sıkıyordu.

Bayılmalar , ağrılar falan, neler yaşamışsınız, üzüldüm bunları duyduğuma.

Benim ilk 2 gün hafif ağrılarım vardı,

çok rahat uyuyamadım elbette ama 1 saat gibi azıcık bir süre uyudum da diyemem. Ara ara uyanmakla birlikte 7 8 saat uyuyordum. Uykuyla ilgili bir problemim hiç olmadı.

Aradan iki sene geçti.. Ben çok ama çok mutluyum. İyi ki gittim diyorum. Kendime güvenim geldi. Şimdi saçlarımı kısa kestirebiliyor, insanlara karşıdan bakabiliyorum.

Hatta bir daha tekrar etse böyle bir problem, yine gider yine olurum.

Kendinizi böyle sevmek zorunda değilsiniz. Görüntümden rahatsız olup beterin beteri var, neme lazım, böyle kalsın mantelitesi ile hareket etseydim, bugün hala elimle kulaklarımı düzeltip, o güzel görüntüyü görmeye çalışırdım.

Ben şimdi mutluyum, iyi doktorlar bulun arkadaşlar. Gerçekten bu işi araştırın. hastalarının resimlerini çekiyorlar özel hastanelerde.. resimler isteyin, o hastalarla görüşün. Bu işi ciddi ciddi takip edin.

Gidin, olun ve kurtulun.

hangi hastanede ameliyat oldunuz? ve ücreti neydi yardımcı olur musunuz?

ali mezdeği , emre salih üregen ve istanbulda önereceğiniz doktor

arkadaşlar bu iki doktora ameliyat olan arkadaşların durumları nasıl çok merak ediyorum,bende olmayı duşunuyorum, eski ve yeni durumları hakkında bilgi verebilirlermi? sırf bunun için uye oldum, lütfen yardımcı olur musunuz?

josephly siz nerede kime olmuştunuz?

Merhaba arkadaşlar biz iki kardeşiz iki ay önce ali mezdegine kulak estetiği olduk kimse birşey anlamiyor ve ameliyat sonrasi aciniz gerçekten az oluyor:) onbir yillik arkadasimiz bile ameliyat olduğumuzu anlamadi ali bey isini çok iyi biliyor kesinlikle gozunuz kapali güvene bilirsiniz zaten o kadar çok ameliyat olan varki bu da doğru adres olduğunu gosteriyor . ayrıca hacettepeli bu yüzden çok iyi anlastik dersem kim olduğumu tahmin eder diye düşünüyorum. Elleri dert görmesin:)herkese çare olsun:):KK34:

Merhaba arkadaşlar biz iki kardeşiz iki ay önce ali mezdegine kulak estetiği olduk kimse birşey anlamiyor ve ameliyat sonrasi aciniz gerçekten az oluyor:) onbir yillik arkadasimiz bile ameliyat olduğumuzu anlamadi ali bey isini çok iyi biliyor kesinlikle gozunuz kapali güvene bilirsiniz zaten o kadar çok ameliyat olan varki bu da doğru adres olduğunu gosteriyor . ayrıca hacettepeli bu yüzden çok iyi anlastik dersem kim olduğumu tahmin eder diye düşünüyorum. Elleri dert görmesin:)herkese çare olsun:):KK34:

ali beye ameliyat olan hastalara ulaşmak zor, şükür diyorum :)
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ali beyin muayene ücreti ne kadar acaba bilgilendirirmisin aradım ama sormayı unuttum, suan kulaklarının durumu nasıl görüntüsü falan :))
darısı tüm isteyenlere,

Son düzenleme:
ali beye ameliyat olan hastalara ulaşmak zor, şükür diyorum :)
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım ali beyin muayene ücreti ne kadar acaba bilgilendirirmisin aradım ama sormayı unuttum, suan kulaklarının durumu nasıl görüntüsü falan :))
darısı tüm isteyenlere,

Şöylessoyliyim lokal anestezyle yapiuolar bir belki iki hafta kulaklarzda bi baski hissizlik balon hissi oluyor. O his biraz azalana kadar biraz sikintili bir durum ama kesinlikleddeğer. Kulaklarim basta acayip yapisikti ama ben o halinin decçok seviyordum simdi biraz acildi çok doğal oldu bir ay kontrolüne gttgmde ali bey azicik daha acilicak payi var dedi ve o hafta gerçekten kulaklarim acildi biraz daha. Cumartesi günü ikinci ay kontrolün var bu son kontrol oluyr:) orda zaten ameliyat olan kontrolegelip karsilastginiz cçok insan oluyor ve ali bey tanistriuo kulakları gösteriyor size ve İnsaniyet olarak mükemmelbir insan . bbenim aklimda başka bir Dr daha vardi ama önceali beye ggitmiştim kindiger doktor ali beyin hocaiymis ama ona gitmek bile istemedim ve gtmedim direkt karar verdim ve çok şükür pişman değiliz iki kardeş çokmutluyuz aynaya bakmak svac toplamak bunlar cçok küçük duran ama hatlrika şeyler ali beye git gerçekten muayene sirasinda anlayacaksın muayenesi ucretsiz

Şöylessoyliyim lokal anestezyle yapiuolar bir belki iki hafta kulaklarzda bi baski hissizlik balon hissi oluyor. O his biraz azalana kadar biraz sikintili bir durum ama kesinlikleddeğer. Kulaklarim basta acayip yapisikti ama ben o halinin decçok seviyordum simdi biraz acildi çok doğal oldu bir ay kontrolüne gttgmde ali bey azicik daha acilicak payi var dedi ve o hafta gerçekten kulaklarim acildi biraz daha. Cumartesi günü ikinci ay kontrolün var bu son kontrol oluyr:) orda zaten ameliyat olan kontrolegelip karsilastginiz cçok insan oluyor ve ali bey tanistriuo kulakları gösteriyor size ve İnsaniyet olarak mükemmelbir insan . bbenim aklimda başka bir Dr daha vardi ama önceali beye ggitmiştim kindiger doktor ali beyin hocaiymis ama ona gitmek bile istemedim ve gtmedim direkt karar verdim ve çok şükür pişman değiliz iki kardeş çokmutluyuz aynaya bakmak svac toplamak bunlar cçok küçük duran ama hatlrika şeyler ali beye git gerçekten muayene sirasinda anlayacaksın muayenesi ucretsiz

Teşekkürler yanıt icin:) ortalama bicok yerde 4000 den başlıyor ameliyatlar,siz tek kişi ne kadara oldunuz ameliyatı,tabi sizde kardeş indirimide vardır,rica etsem yazabilirmisin

Teşekkürler yanıt icin:) ortalama bicok yerde 4000 den başlıyor ameliyatlar,siz tek kişi ne kadara oldunuz ameliyatı,tabi sizde kardeş indirimide vardır,rica etsem yazabilirmisin

Fiyat bilgisi vermesem:) ali beyin özel ricasi çünkü. Ama evet hem nakit hem de kardeşpayi vardi bzde muayeneye gittiğinizde kendisi en uygun fiyati söyleyecektir emin olabilirsinizya da mail atin kendisine ben öyleffiyat almistim maillere donus yapiyor ve fiyat soyluyor:) ya klasik olarak o fiyat olur

Fiyat bilgisi vermesem:) ali beyin özel ricasi çünkü. Ama evet hem nakit hem de kardeşpayi vardi bzde muayeneye gittiğinizde kendisi en uygun fiyati söyleyecektir emin olabilirsinizya da mail atin kendisine ben öyleffiyat almistim maillere donus yapiyor ve fiyat soyluyor:) ya klasik olarak o fiyat olur

Bende mail attım dün ama henüz dönüş olmadi, maalesef fiyat da belirleyici oluyor bizler için,benimde aklımda iki dr var salih bey ve ali bey,salih beyin asistaniyla görüştum haftaya muayeneye gitcem soyledigi fiyat suan çok uygun geldi,belki biraz daha yardımcı olur die düşünüyorum,ali beyede mail attım bakalım cevap gelecekmiş iletişim bilgilerinize verdim,onunlada haftaya görüşmek istiyorum ve karar verip olmak istiyorum

Bende mail attım dün ama henüz dönüş olmadi, maalesef fiyat da belirleyici oluyor bizler için,benimde aklımda iki dr var salih bey ve ali bey,salih beyin asistaniyla görüştum haftaya muayeneye gitcem soyledigi fiyat suan çok uygun geldi,belki biraz daha yardımcı olur die düşünüyorum,ali beyede mail attım bakalım cevap gelecekmiş iletişim bilgilerinize verdim,onunlada haftaya görüşmek istiyorum ve karar verip olmak istiyorum

Tabiki fiyat önemli bizim icin de oyleydi pek paramiz yoktu hem de iki kişi olduğumuzdan ama iste denk geldi ve olduk mezdegi@yahoo.com buraya mi mail attin haftaicleri hep ameliyatta ali bey yogunluktan bakamamistr belki. Ben bu kadar çok bu yüzden ameliyat olan insan olduğunu hic dusunmemistim insallah hersey gonlunuze göre olur

Tabiki fiyat önemli bizim icin de oyleydi pek paramiz yoktu hem de iki kişi olduğumuzdan ama iste denk geldi ve olduk mezdegi@yahoo.com buraya mi mail attin haftaicleri hep ameliyatta ali bey yogunluktan bakamamistr belki. Ben bu kadar çok bu yüzden ameliyat olan insan olduğunu hic dusunmemistim insallah hersey gonlunuze göre olur

Ben sitesinde resim yollayın fiyat alın,bilgi alın diye bi yer vardı, asistanini aradım doğru yermi foto yollicam dedim doğru yermiş yolladım sorularını sordum bakalım ınşallah cevap verir,fotoğrafınızı varsa kulaklarını görme şansımız varmı genelde burun amt,yaptıranlar bolbol foto koyuyo ama hiç kulaklarını koyan yok,dahaki zor:)

Ben sitesinde resim yollayın fiyat alın,bilgi alın diye bi yer vardı, asistanini aradım doğru yermi foto yollicam dedim doğru yermiş yolladım sorularını sordum bakalım ınşallah cevap verir,fotoğrafınızı varsa kulaklarını görme şansımız varmı genelde burun amt,yaptıranlar bolbol foto koyuyo ama hiç kulaklarını koyan yok,dahaki zor:)

Kusura bakmayin biraz gec yzdm yeni uyeyim buradanfoto kkoyamiuorum sanirim mail adresinizi yazin foto atabilirim

Cnm bende otoplasti ameliyati oldum 6 sene once aslinda ergenlik donemlerimde yaptirmak istiyordum ama olmadi 20 yaslarimda filan yaptirdim. Psikolojim alt ust olmustu aynn senin dedigin gibi. Ama su an senin ameliyatina sasirmis durumdayim 15 gun cok uzun bir sure bence keske bastan lokal anesteziyi tercih etmeseydin.

Mesela ben genel anestezi esliginde yaptirdim ameliyat gununun aksami eve geldim kafamda cok SIKI bir bandaj vardi agrim yoktu. Ertesi gun sancilarim basladi bu gayet normal bandajin etkisi dikislerin etkisi var cunku uyku uyuyamadim agrilardan ilac ictim uc gun boyunca ve uc gun sonra bandajlarim alindi. Bandaj cikar cikmaz cok rahatladim agri magri kalmadi daha sonrasinda tenisci bandi kullandim on gun boyunca galiba fazla hatirlamiyorum orasini on gunden sonra dikislerim alindi ve bitti gitti.

Seninki gercekten cok zor gecmis ben ilk kez senden duydum otoplasti ameliyatinda 5 gun hastanede kalindigini.

Bende pisman degilim lakin ameliyattan sonra iki sene boyunca kaygi bozuklugu yasadim cunku cok korkmustum o gun. Allah'ima sukurler olsun simdi kurtuldum.

Cnm bende otoplasti ameliyati oldum 6 sene once aslinda ergenlik donemlerimde yaptirmak istiyordum ama olmadi 20 yaslarimda filan yaptirdim. Psikolojim alt ust olmustu aynn senin dedigin gibi. Ama su an senin ameliyatina sasirmis durumdayim 15 gun cok uzun bir sure bence keske bastan lokal anesteziyi tercih etmeseydin.

Mesela ben genel anestezi esliginde yaptirdim ameliyat gununun aksami eve geldim kafamda cok SIKI bir bandaj vardi agrim yoktu. Ertesi gun sancilarim basladi bu gayet normal bandajin etkisi dikislerin etkisi var cunku uyku uyuyamadim agrilardan ilac ictim uc gun boyunca ve uc gun sonra bandajlarim alindi. Bandaj cikar cikmaz cok rahatladim agri magri kalmadi daha sonrasinda tenisci bandi kullandim on gun boyunca galiba fazla hatirlamiyorum orasini on gunden sonra dikislerim alindi ve bitti gitti.

Seninki gercekten cok zor gecmis ben ilk kez senden duydum otoplasti ameliyatinda 5 gun hastanede kalindigini.

Bende pisman degilim lakin ameliyattan sonra iki sene boyunca kaygi bozuklugu yasadim cunku cok korkmustum o gun. Allah'ima sukurler olsun simdi kurtuldum.

Kaygı bozukluğu derken nasıl bi süreçti,ameliyat esnasi korkudanmi oldu ? Bunu bende düşünüyorum

Kaygı bozukluğu derken nasıl bi süreçti,ameliyat esnasi korkudanmi oldu ? Bunu bende düşünüyorum

Cnm ameliyattan once hastanede kaldim butun gece boyunca hemsileri rahatsiz ettim korkuyordum cunku verdikleri sakinlestiriciler bile ise yaramaz hale gelmisti :KK1: nerdeyse vazgececektim cunku daha once hic genel anestezi olmamistim ertesi gun sabahi ameliyat odasinda dahada bir korktum ama yanimda terapist vardi terapist ayarlamislar bana o beni rahatlatti biraz gozumu actigimda ise ameliyat bitmisti ztn :) bu kaygi bozukluklarim estetik cerrahiden bir ay sonra basladi panik atak krizleri gecirmeye basladim iki sene boyunca kendime gelemedim demekki o gun cok korkmusum okulum aksamisti tek pisman oldugum nokta bu yoksa ameliyatim gayet basarili gecti ! psikolojik acidanda cok rahatim ! Bu arada ben yurt disinda oldum ameliyatimi KBB doktoruna gittim ve bana estetik cerrah onermesini rica ettim biz yapiyoruz ne gerek var estetik cerraha dedi cok uygun fiyata yaptilar toplam 1000TL tutmustu eger turk parasina cevirirsek !

Son düzenleme:
Cnm ameliyattan once hastanede kaldim butun gece boyunca hemsileri rahatsiz ettim korkuyordum cunku verdikleri sakinlestiriciler bile ise yaramaz hale gelmisti :KK1: nerdeyse vazgececektim cunku daha once hic genel anestezi olmamistim ertesi gun sabahi ameliyat odasinda dahada bir korktum ama yanimda terapist vardi terapist ayarlamislar bana o beni rahatlatti biraz gozumu actigimda ise ameliyat bitmisti ztn :) bu kaygi bozukluklarim estetik cerrahiden bir ay sonra basladi panik atak krizleri gecirmeye basladim iki sene boyunca kendime gelemedim demekki o gun cok korkmusum okulum aksamisti tek pisman oldugum nokta bu yoksa ameliyatim gayet basarili gecti ! psikolojik acidanda cok rahatim ! Bu arada ben yurt disinda oldum ameliyatimi KBB doktoruna gittim ve bana estetik cerrah onermesini rica ettim biz yapiyoruz ne gerek var estetik cerraha dedi cok uygun fiyata yaptilar toplam
1000TL tutmustu eger turk parasina cevirirsek !

Geçmiş olsun tekrar,suan memnunsan en önemlisi bu,bende korkuyorum ama hayirlisi artık,olsunda bitsin dusuncesindeyim

Çok kolay ve rahat bi ameliyat korkmayın o kadar da abartmayın bayılcak yemk yiyemiyck bi durum yok

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba benim bugün beşinci günüm klasik yöntemle ameliyat oldum kıkırdak fazlalığım yokmuş alınmadı törpülendi ve kalıcı iple sabitlendi ağrım pek olmadı ama sızlama çok fazla bide bandajı çıkardığım nadir anlarda kulağım çok geriliyor sanki içerideki kalıcı ipin kulağımı tuttuğunu hissediyorum bu his sizde de oldu mu olduysa ne zaman geçer

X