Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testi ile yumurtlamayı geç görüp geç döllenme yaşayıp hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Birden fazla yumurtlama olduysa var biraz daha bekleyip tekrar test yapın
17ocak çift çizgiden sonra takıbi bıraktım yumurtlama daha oldumu bilmiyorum adet sancısı geliyor tuvalete gidiyorum gelen giden yok adet olsam aşılamam var oda olmuyor testler negatif ilk kez oluyor boyle adet gecikeli 1 hafta oldu

Benim sat 16 kasım. 23üncü gün yumurtlama gördüm 34ncü gün tekrar yumurtlama oldu birinci tutmadı ikinci tuttu. İlkinde gebelik testi yapmıştım 10gün sonra negatif çıkmıştı. Eğer ikinci yumurtlamayı bilmeseydim sebepsiz gecikme var sanacaktım. Yani herşey olabilir Allah'tan umut kesilmez

17ocak çift çizgiden sonra takıbi bıraktım yumurtlama daha oldumu bilmiyorum adet sancısı geliyor tuvalete gidiyorum gelen giden yok adet olsam aşılamam var oda olmuyor testler negatif ilk kez oluyor boyle adet gecikeli 1 hafta oldu
Belki de stresten gelmiyordur 🤷🏻‍♀️kendinizi rahatlatacak kafa dağıtacak şeyler yapın düşünmeyin çok. Söktürücü falan da kullanmayın ne olur ne olmaz

Benim sat 16 kasım. 23üncü gün yumurtlama gördüm 34ncü gün tekrar yumurtlama oldu birinci tutmadı ikinci tuttu. İlkinde gebelik testi yapmıştım 10gün sonra negatif çıkmıştı. Eğer ikinci yumurtlamayı bilmeseydim sebepsiz gecikme var sanacaktım. Yani herşey olabilir Allah'tan umut kesilmez
Çok sağ ol canım inşaallah

Merhaba arkadaşlar. Piki adetin 20. Günü gördüm ve 3 gün sonra çatlama oldu. Pikten bugüne kadar 13 gün,catlamadan bugüne kadar ise 10 gün geçti. Normalde yumurtlamadan 14 gün sonra bakın testte diyorlar ama piktrn sonra mı, catlamadan sonra mı sayacagim bu günleri kafam karıştı. Kimi pik , kimi çatlama diyor 🤭 konu hakkında da acemi olunca kafa karışıyor ☺️Bende birkaç gün öncesi aşırı kasık ağrısı ve şiddetli mide bulantısı oldu şimdi ise bunlar hafifledi. İki üç gündür de baş dönmem var. Adetim geçeli 4 gün oldu ama geç yumurtlma olduğu için bunun önemi yok sanırsam.Böyle geç yumurtlama olup geç döllenme yaşayıp belirtileri olup hamile kalanlar var mı. Birde yumurtlamadan kaç gün sonra öğrendiniz. Geç döllenme yaşayan yada bu konu hakkında bilgi sahibi olanlardan bilgi istiyorum.Teşekkür ederim...
Bildiğim kadarıyla çatlamayı baz almanız gerekiyor benim de bazı aylar pik iki gün sürüo çatlamadan 14-15. Gün mutlaka adet geliyor

Çift çizgi tekrar baştaki gibi tek çizgiye veya t çizgisi siliğe dönene kadar yapman lazımdı canım silikleşince catlama günü olmuş oluyo. Ama o günleri de değeelendirdiyseniz sorun yok. Çatlamayı görmediğine göre geç yumurtlama ve geç döllenme olabilir. Çünkü adet tarihin de kaymış ileri, mutlaka yumurtlama da kayacaktır. Geçen ay benim de öyle oldu 11 gün gecikti 26 aralıkta olmam gerekiyodu 8 ocakta oldum.kan testi negatifti.belirti yok gibiydi. Ama bu ay farklı. Belki benim de geç döllenme olabilir ikarısıklık var ama bakalım bat adet görmezsem belli olucak her şey 🙏🏻umudunu kaybetme, ben de bekliyorum dua ediyorum hepimize

Çift çizgi tekrar baştaki gibi tek çizgiye veya t çizgisi siliğe dönene kadar yapman lazımdı canım silikleşince catlama günü olmuş oluyo. Ama o günleri de değeelendirdiyseniz sorun yok. Çatlamayı görmediğine göre geç yumurtlama ve geç döllenme olabilir. Çünkü adet tarihin de kaymış ileri, mutlaka yumurtlama da kayacaktır. Geçen ay benim de öyle oldu 11 gün gecikti 26 aralıkta olmam gerekiyodu 8 ocakta oldum.kan testi negatifti.belirti yok gibiydi. Ama bu ay farklı. Belki benim de geç döllenme olabilir ikarısıklık var ama bakalım bat adet görmezsem belli olucak her şey 🙏🏻umudunu kaybetme, ben de bekliyorum dua ediyorum hepimize
23 kasımdı adetim oldu bitti. Bi dahaki adet 26 Aralık tı ama olmadım. 8 ocakta oldum bunu belirtmek isterim yanlışlık olmasın 🙏🏻

Canım ben gordum pik oldu ama silikleşince yumurtlama oldu çatladı bıraktım daha 2.yumurtlama olur dıye takıp etmedım

Canım ben gordum pik oldu ama silikleşince yumurtlama oldu çatladı bıraktım daha 2.yumurtlama olur dıye takıp etmedım
Hee anladım. Aynen kim bilebilir ki ikinci yumurtlama olcagını. Çatlamadan sonra hepimiz bırakıyoruz zaten 😊👍 bakalım cok merak ettim hakkında hayırlısı olsun inşallah 🌹

Merhabalar ,benim geçen ay yumurtlama günümün ertesi günü kasıklarımdan başlayıp sol boslugum ayak bilegime kadar ağrıyordu.Bu ay da yine yumurtlama günümün ertesi günü sağ boşluk ve bacak ayak bilegime kadar ağrı oluyor.Bu yumurtlama günü belirtisi midir ?

Merhaba bende 5 şubatta pik gördüm adete 9 gün kala 6 şubatta çatlama oldu silikleşti ovülasyon 14 şubat adet tarihim sizce eğer tutarsa adet görür müyüm geç yumurtlama olduğu için sürecim ilerler ilk hamileliğim olacak bilgim yok kafam karıştı iyice

Merhaba bende 5 şubatta pik gördüm adete 9 gün kala 6 şubatta çatlama oldu silikleşti ovülasyon 14 şubat adet tarihim sizce eğer tutarsa adet görür müyüm geç yumurtlama olduğu için sürecim ilerler ilk hamileliğim olacak bilgim yok kafam karıştı iyice
20 Şubat gibi düşünün adet tarihinizi

2. Yumurtlamayı nasıl anladınız

X