Ovülasyon testi ve ilişki

mc1603cm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2021
24
13
29
Merhaba arkadaşlar benim geçen ay ovülasyon testinin T çizgisini pik gördükten sonra birleşme oldu ve sonraki gün t çizgisi silik çıktı yani çatlama olduğunu gösterir bu bize. Yine birleşme oldu fakat hamilelik olmadı herhangi bi problemim yok sadece kimyasal gebelik yaşamıştım geçen ay. Yumurtlama da birleşme olsa bile gebelik gerçekleşmeyebilir mi bunu merak ediyorum

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
29.913
110.319
30
Tabi ki. Bu tüp bebeğe varan tedaviler de bu yüzden var zaten. Sebepsiz infertilite diye bir kavram var.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kadindiyorki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
811
676
Her yumurta döllenmek için sağlıklı olmayabilir. Sperm yumurtaya ulaşamayabilir ulaşaada onu dölleyemeyebilir. Herşey muazzam gitmeyebilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-05-2022

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Uykucupandaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2021
17
10
22
Merhaba arkadaşlar benim geçen ay ovülasyon testinin T çizgisini pik gördükten sonra birleşme oldu ve sonraki gün t çizgisi silik çıktı yani çatlama olduğunu gösterir bu bize. Yine birleşme oldu fakat hamilelik olmadı herhangi bi problemim yok sadece kimyasal gebelik yaşamıştım geçen ay. Yumurtlama da birleşme olsa bile gebelik gerçekleşmeyebilir mi bunu merak ediyorum
Tabi ki de olmayabilir. Tam yumurtlama gününde ilişkiye girildiğinde bile %25 hamile kalma olasılığı var. Bu sizde yada esinizde bir sorun var demek değil. Korkmanıza gerek yok. Bu ay olmamış gelecek aylara inşallah Allah en hayırlı zamanda göndersin 🥰