Gebeliğe Hazırlık ovulasyon testi??

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yok yok gittim ben ama vajinal muayene yapmadi. sadece yumurtlama olmus dedi. teste bakarak. haklisiniz ozelde iyi bir doktora gitmek gerekiyor. vajinal muayene hic yaptirmadim ya cok da korkuyorum:KK43: bir de bu yumurtlama zamanlari degismiyor muydu ? mesela bir ay 12. gun ise diger ay 17. gun falan olmuyor mu? her ay sabit olur mu ki?
Korkulacak birsey asla yok kesinlikle korkma muayene ol. 12 ci degil 14 gun olur ama onu doktor görür söyler asla yukarı belli durduk yere değişmez zamanin

Sor bakalım bi arama butonuna bazısı atamıyor 5 ay bile olsa yumurtlama dönemim olmadı yazanlar var ama
O atamayan kişiye bazısı atamaz denmemeli arama butonlariyla tıbbi bilgi toplanırsa boyle oluyor malesef işte çünkü bir saglik problemi olmalı atamamasi icin. Saglikli her kadın her ay bu döngüyü yasar

O atamayan kişiye bazısı atamaz denmemeli arama butonlariyla tıbbi bilgi toplanırsa boyle oluyor malesef işte çünkü bir saglik problemi olmalı atamamasi icin. Saglikli her kadın her ay bu döngüyü yasar
Mune Mune ablacım bakarmısın bi

Ben demedim canım kendisi yazanlar var anlamadım benle olan sorununuz nedir ?

Canim ne sorunum olacak. Normal bir durum zannetmesin derdim o
Değildir zaten bi dönem arkadaşım dada olmuştu ondan biliyorum evlendikten sonra birkaç ay sonra dr da yumurtaların büyük o yüzden çatlamıyor demişti o yüzden dedim Burdada yazan gördüm ben geçenlerde yoksa nerden biliyim 🙈

Bu testlere asla guven yok aynısını yaşadım asla pik görünmeyen 2. Cizgi ve şeffaf sıvı falan yoktu. Bende doktora gittim muayene etti. yumurta çatlamak üzere dedi. Bir rahat nefes aldım. Sonra yine testleri yineledim testlerde dosdoğru gösterdiği yok. Koyu cikiyor ama asla asıl çizgiden daha koyu falan çıkmadı. Sinir bozmaktan başka bi ise yaradığı yok testlerin. Doktora gitmesem kafayi kıracaktım testlerle sonunda ben yumurtlayamiyorum diye psikolojim bozulacakti. Bir doktora gidip muayene olmanızı tavsiye ederim tahmini yumurtlama döneminizde
Yanıltıyor testler genelde bendede oldu hamilelik için tek çizgi çıkmıştı 8.gün idrar testi yaptım evde tek çizgi çıktı 12.gün kanda çıktı 🤷‍♀️

Tabiki canim olabiliyor bu tarz durumlar o yuzden doktora gidip kontrol ettirmek cok mühim. Aksi halde kendimizi evhamlandirip duruyoruz. Çözüm bulamadığımız gibi üzüyoruz kendimizi. Gebelik en dogru kanda belli oluyor tabi. İnsallah darısı başıma 🤗🤗

ama her ay atilan nedir? kusura bakmayin bilmedgimden soruyorum:KK43:
Merhaba
Her ay kanama ile atilan yumurtamiz degil. Bebegin tutunmasi icin kalinlasmis yani kanlanmis olan rahim duvari yani endometriosiz. Bebek gelmediginde yani hamile kalmadigimizda bu tabaka kanama ile atiliyor.
bu arada maalesef her ay yumurtlamayabiliriz bunun bir suru sebepleri var ama sayet bir iki ay daha bu sekilde olursa ovulasyon testleriniz mutlaka dr a gitmeyi ihmail etmeyin ve dr yumurta takibi yapsin.

Bu testlere asla guven yok aynısını yaşadım asla pik görünmeyen 2. Cizgi ve şeffaf sıvı falan yoktu. Bende doktora gittim muayene etti. yumurta çatlamak üzere dedi. Bir rahat nefes aldım. Sonra yine testleri yineledim testlerde dosdoğru gösterdiği yok. Koyu cikiyor ama asla asıl çizgiden daha koyu falan çıkmadı. Sinir bozmaktan başka bi ise yaradığı yok testlerin. Doktora gitmesem kafayi kıracaktım testlerle sonunda ben yumurtlayamiyorum diye psikolojim bozulacakti. Bir doktora gidip muayene olmanızı tavsiye ederim tahmini yumurtlama döneminizde
7F4CD5F8-4825-44C7-A124-50FEE372F637.jpeg

Canım benimkide böyle tam pik olmuyo koyulaşıyo sonra siliniyo sonra tekrar koyulaşma gördüm bugün birileri diyo değerlendir birileri diyo yumurtlama değil napcağımı sasırdım

Eki Görüntüle 2823127
Canım benimkide böyle tam pik olmuyo koyulaşıyo sonra siliniyo sonra tekrar koyulaşma gördüm bugün birileri diyo değerlendir birileri diyo yumurtlama değil napcağımı sasırdım
Degerlendir çünkü yumurtlama olma olasılığı yüksek benim de aynı boyle oldu. Doktora gittim yumurtlama olmus ve çatlamak üzere dedi. Bir hafta sonra tekrar meraktan kontrole gittim çatlamış dedi. Garantiledim yani olayi tekrar kontrole giderek. Ve net söyleyebilirim ki pik olmamış daha yumurtlama olmamış diyenleri dinleseydim o zamanı kacıracaktim. Herkeste aynı olmayabiliyor demekki

Degerlendir çünkü yumurtlama olma olasılığı yüksek benim de aynı boyle oldu. Doktora gittim yumurtlama olmus ve çatlamak üzere dedi. Bir hafta sonra tekrar meraktan kontrole gittim çatlamış dedi. Garantiledim yani olayi tekrar kontrole giderek. Ve net söyleyebilirim ki pik olmamış daha yumurtlama olmamış diyenleri dinleseydim o zamanı kacıracaktim. Herkeste aynı olmayabiliyor demekki
Ama baksana 15. Ve 16 günlerde bu koyuluktaydı 2 defa mı yumurtluyorum o zaman

Ama baksana 15. Ve 16 günlerde bu koyuluktaydı 2 defa mı yumurtluyorum o zaman
2 defa yumurtladigini sanmam. Öyle dalgalanmalar olabiliyormuş. Belki o günlerde büyüdü olgunlaştı yumurtan. Yani ben ikinci kez koyulastiginda doktora gittiğimde çatlayacak dedi. Önceki durumu anlattım olabilir dalgalanmalar dedi. Şuan testin bir önemi yok şu 2-3 günü degerlendir dedi. Degerlendirdim. Bir hafta sonra catladigindan emin olmak icin tekrar gittim çatlamıştı. Sende bir doktora git istersen. Görür netleşir en azindan durum. Ben bu testler le kafayi yemek uzereydim yoksa bi koyu bi silik bi koyu. Hiç bir şekilde icim rahat etmemişti

Selam arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı, ilk defa ovulasyon testi yaptım bu ay 3ünden beri hafifti T çizgisi biraz koyulaştı sonraki 2 gün yapamadım ama 2 gün sonrası baya silikti tekrar yaptım bir sonraki gün yine koyulaşmaya başladı resimlerini de koyuyorum lütfen bana da yardımcı olun bu arada 20 nisanda adet günüm yani 5 günüm kaldı teste devam etmelimiyim yoksa bu ay pes mi edeyim?
19069.jpg
CollageMaker_20210415_122317759.jpg

Kızlar merhaba umarım bilgisi olan cvp verir yumurtlama testim 3 gündür pik adetime daha var yani hamile olamam normalmi böyle bi durum

Eklentiler

• 2E102D98-E96F-4B1B-AFD8-43CB2D7C89BA.jpeg
    2E102D98-E96F-4B1B-AFD8-43CB2D7C89BA.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 37
X