Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon / Yumurtlama gününü bulma

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet hatta olduğundan daha yoğundu bu defa benim korkularımdan biri de ben cumartesi pazarı değerlendirdim her ihtimale karşı pazar günü kafa travması ve baygınlık geçirdim tomografiye girdim 🤦🏻‍♀️
çok geçmiş olsun canım ilk önce sağlığın ama inşallah tutmuştur <3

Arkadaşlar merhaba,
Çok fazla uzatmak istemiyorum bilir kişi kesinlikle değilim. Ben yaptım faydasını gördüm size de yardımım dokunur diye yazıyorum. Geçen sene sağlıksız bir boş gebelik geçirdim kürtaj oldum ondan sonra 5.6 ay bebek düşüncesi aklıma hiç gelmedi çünkü kürtajdan korkmuştum. İnternetten araştırdım FLO uygulamasını indirdim ona göre ilişki yaşadığım da ilk ay hamile kalmıştım boş gebelik yaşadığım zaman sonra tekrardan uygulamayı indirdim tabiki çok şans eseri günü tutturmuştum illaki onun gösterdiği zamanlarda olmaya biliyor sonra araştırmalarının sonunda ovulasyon testi diye bir şey olduğunu ve çift çıktığında yumurtan çatlayacak anlamına geldiğini öğrendim ve işimi şansa bırakmak istemedim. Eczaneden 30 TL gibi bir fiyata aldım ama 5 adet yetersiz bence bazı kadınlar 9 uncu günde bile yumurtlaya biliyor. Reglin düzenliyse işin çok kolay oluyor reglin bittikten sonra 15 gün içinde yumurtan çatlıyor. Eğer düzensizse de reglin başlangıç gününden hesaplamaya başlıyorsun. Benim reglim 4 şubatta bitmişti çift çizgiyi gördüğüm gün 17 şubattı 10 gün sonra başladım testi yapmaya benim saatlerim düzensiz oldu ama net bir sonuç almak istiyorsanız yapmadan önce 2 saat sıvı tüketmemiş olmanız gerekiyor. Ve genelde öğle saatlerinde öneriliyor. Sabah idrarıyla önerilmiyor. Ben çift çizgi gördükten sonra 3 gün arka arkaya ilişkiye girdim. Bazı insanlar bunun strese yol açtığını söylüyor ama kaybedecek bir şey yok stres yapacak bir şey de yok . Oluruna bırakıp bekleyin sadece illaki heyecan oluyor ama kendimizi yiyip bitirmenin anlamı olmuyor. Birde fark ettiğimde yumurtlama günümde aşırı derecede akıntım vardı normal günden çok daha fazlaydı. Ve 2 gün sonra sebepsizce o kadar mutluydum ki içime doğdu resmen tuttuğu içim içime sığmıyordu sadece bekledim günün reglimden 2 gün önce silik çizgi olarak öğrendim inşallah güzel anlatmışımdır size de yardımcı olur bu arada uygulama indirdim demiştim ya yumurtladığım gün hamile kalma şansım düşük olarak gözüküyordu o yüzden genelde uygulamalara göre yaptığımızda günü kaçırmış oluyoruz.
Canım bende bu ay oluvasyon testu yaptım, hem 11 de hemde ayın 15 i diğer günlere göre daha koyu gördüm acaba sayfamda bakarmisiniz. Ben ne zaman yumurtalama olmuş oldu şimdi

X