Ovulasyondan kaç gün sonra gebelik çıkar?

arvenelendil

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
206
52
26
Herkese merhabalar, 1 senelik evliyim ve ilk kez bebek için denedik. Ovulasyon testinde çift çizgi görmeden önceki 3 günü ve çift çizgi çıktıktan sonraki günü değerlendirebildik. Çok sabırsız olduğum için reglime 6 gün kala, ilişki üzerinden 8 gün sonrasında yani bugün prediktör gebelik testi ve kaset test yaptım ikiside negatif:KK43:. Sizce testi erken mi yapmışım ? kaç gün sonra yapmalıydım? Birde normalde iki hfta önce başlayan pms dönemi bu sefer halen tam başlamadı diyebilirim sadece ilişki sonrası bir kaç gün kasık ağrım oldu ve iştahım inanılmaz açık başka bir belirtide yok maalesef. Benzer durum yaşayan ya da bu duruma yapabileceğiniz bi yorum varsa çok sevinirim 🙏🏻

arvenelendil

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
206
52
26
Herkese merhabalar, 1 senelik evliyim ve ilk kez bebek için denedik. Ovulasyon testinde çift çizgi görmeden önceki 3 günü ve çift çizgi çıktıktan sonraki günü değerlendirebildik. Çok sabırsız olduğum için reglime 6 gün kala, ilişki üzerinden 8 gün sonrasında yani bugün prediktör gebelik testi ve kaset test yaptım ikiside negatif:KK43:. Sizce testi erken mi yapmışım ? kaç gün sonra yapmalıydım? Birde normalde iki hfta önce başlayan pms dönemi bu sefer halen tam başlamadı diyebilirim sadece ilişki sonrası bir kaç gün kasık ağrım oldu ve iştahım inanılmaz açık başka bir belirtide yok maalesef. Benzer durum yaşayan ya da bu duruma yapabileceğiniz bi yorum varsa çok sevinirim 🙏🏻
Önceki 3 günü derken yanlış yazmışım üçüncü günü demek istedim yani toplam 2 kere birlikte olduk ovulasyondan 3 gün önce ve ovulasyonun ertesi günü

merve_1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
1.095
934
Önceki 3 günü derken yanlış yazmışım üçüncü günü demek istedim yani toplam 2 kere birlikte olduk ovulasyondan 3 gün önce ve ovulasyonun ertesi günü
Ovulasyon gününden itibaren 9. Gün negatif çıkmisti testim 10. Gün hayalet çizgiyi gördüm. 12. Gün net bir şekilde görünüyordu. Yani erken yapmışsın testi canım birkaç gün daha bekle. Bu arada ovulasyon testinin pozitif olduğu günü ve sonraki iki gün olmak üzere toplam üç gün değerlendirmeye çalış. Özellikle yumurtlama olduğu günü yani testin pozitif çıktığı gün çok önemli.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1408 gün geçti.

Hayatlarrr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
1.730
464
41
Ovulasyon gününden itibaren 9. Gün negatif çıkmisti testim 10. Gün hayalet çizgiyi gördüm. 12. Gün net bir şekilde görünüyordu. Yani erken yapmışsın testi canım birkaç gün daha bekle. Bu arada ovulasyon testinin pozitif olduğu günü ve sonraki iki gün olmak üzere toplam üç gün değerlendirmeye çalış. Özellikle yumurtlama olduğu günü yani testin pozitif çıktığı gün çok önemli.
Yumurtlamayı gördüğün gündem itibaren mi 9.gün bazen iki üç gün pik oluyor hangisinden sayıyoruz?

arvenelendil

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
206
52
26
Evet aslında dediğiniz gibi değerlendirmeliydik ama ilki biraz acemiliğe geldi birde aldığım test markası artı med belki testten kaynaklı olarak iki çizgi tam eşit çıktı sayılır haldeydi biz de daha pik olmadı sandık sonra gece kasık ağrısı ertesi günde çizgi silikleşince mecbur o gün değerlendirdik yani meğer pikmiş pikin sonraki güne kalmıştı. Cinsel ilişki günü dahil saydım bende bugün 8. Gün umarım erkendir ve sizinki gibi pozitf çıkar :) belirtimde pek yok yukarıda saydıklarım dışında ama bakalım kısmet çok heyecanlıyım

merve_1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
1.095
934
Yumurtlamayı gördüğün gündem itibaren mi 9.gün bazen iki üç gün pik oluyor hangisinden sayıyoruz?
Catlamanin olduğu yani ilk siliklesme olduğu günü bir sayıyoruz. 11 Ağustos'ta pik 12 Ağustos catlamayi 21 ağustos silik çizgiyi gördüm şükürler olsun

Hayatlarrr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
1.730
464
41
Catlamanin olduğu yani ilk siliklesme olduğu günü bir sayıyoruz. 11 Ağustos'ta pik 12 Ağustos catlamayi 21 ağustos silik çizgiyi gördüm şükürler olsun
Dokuz gün sonra ne güzel.
Öncelikle hayırlı olsun yavrunuz:)
Yumurtlamadan itibaren zor derler ama bünye meselesi, hissettin mi bi değişiklik icerlerde:)

merve_1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
1.095
934
Dokuz gün sonra ne güzel.
Öncelikle hayırlı olsun yavrunuz:)
Yumurtlamadan itibaren zor derler ama bünye meselesi, hissettin mi bi değişiklik icerlerde:)
Yok canım degisiklik falan hissetmedim ama pıhtılaşma bozukluğu olduğu için erken öğrenmem lazımdı o yüzden acele ettim

Carpediem4

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
265
136
30
Merhaba bende çatlamadan sonraki 8.gün yani adete 7 gün varken yaptim negatifti 1 gün sonra yani Adete 6 gün kala silik cizgiyi gördüm bugun 4 gün kaldi cizgiler netlesmeye basladi regl gunumu bekliyorum bakalm kan vermek icin hemde o ucuz testlerde cikiyor okdr para vermeyin derim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2022

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

arvenelendil

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
206
52
26
Merhaba bende çatlamadan sonraki 8.gün yani adete 7 gün varken yaptim negatifti 1 gün sonra yani Adete 6 gün kala silik cizgiyi gördüm bugun 4 gün kaldi cizgiler netlesmeye basladi regl gunumu bekliyorum bakalm kan vermek icin hemde o ucuz testlerde cikiyor okdr para vermeyin derim bende 6 gün varken çıknadı şuan bata 3 gün var o ucuz testlerle yaptım öğlen çıkmadı

Lavi12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2015
486
801
ilk kızımda yumurtlamadan 9 gün sonra, şimdiki hamileliğimde yumurtlamadan 11 gün sonra gördüm. İkisi de erken gebelik testiydi, aynı gün kaset test de yaptım ama sadece benim görebildiğim hayalet bir gölge çıkıyordu kaset testlerde çizgi kesinlikle denemez çok dikkatli bakınca gölge var mı acaba dediğim birşeydi hemen ardından erken test yaptım hayalet çizgiyi gördüm. Yerleşme gününe bağlı yine 9. günde çıkar diye yapmıştım yok de diye ağlamıştım her gün tekrar ettim en erken 11. günde göründü ikincisinde :KK51:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2022

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

arvenelendil

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
206
52
26
ilk kızımda yumurtlamadan 9 gün sonra, şimdiki hamileliğimde yumurtlamadan 11 gün sonra gördüm. İkisi de erken gebelik testiydi, aynı gün kaset test de yaptım ama sadece benim görebildiğim hayalet bir gölge çıkıyordu kaset testlerde çizgi kesinlikle denemez çok dikkatli bakınca gölge var mı acaba dediğim birşeydi hemen ardından erken test yaptım hayalet çizgiyi gördüm. Yerleşme gününe bağlı yine 9. günde çıkar diye yapmıştım yok de diye ağlamıştım her gün tekrar ettim en erken 11. günde göründü ikincisinde :KK51:
Off inşallah benimde sizinki gibidir bira moralım bozuldu bugün. Ben en son çatlama günü birlikte oldum sonra belki gebelik olur diye olmadık bugün 11. Gün oldu ilişki olalı ama kaset testler negatif bide ilk idrarla yapamamıştım bugün. Şimdi erken gebelik aldım yarın ilk idrarla onu yapıcam eğer varsa yarın çıkar diye düşünüyorum:KK43: sizde belirti olmuş muydu bu arada

Lavi12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2015
486
801
Off inşallah benimde sizinki gibidir bira moralım bozuldu bugün. Ben en son çatlama günü birlikte oldum sonra belki gebelik olur diye olmadık bugün 11. Gün oldu ilişki olalı ama kaset testler negatif bide ilk idrarla yapamamıştım bugün. Şimdi erken gebelik aldım yarın ilk idrarla onu yapıcam eğer varsa yarın çıkar diye düşünüyorum:KK43: sizde belirti olmuş muydu bu arada
hayır canım belirti olmadı yani olan şeyler kasık ağrısı vs zaten her ay olan şeyler belirtiden çok ayırt edilebileceğini sanmıyorum ben. bence varsa yarın erken testte çıkacaktır :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2022

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)