Öyle bir yerdeyim ki..

O zaman bir tutarsizlik var. Yani olamaz. Konu sahibi yaşini ve medeni durumunu atiyor gibime geliyor.

Yoksa 36 yaşindaki kadin böyle bir adami beğenmesi bile. Yani nayir olamaz. 20 yaşindaki bile o adam ile dalga geçer. Hele el tutmadan ilişki yaşadiğink sanmak..
Niye atayım?
Hayal dünyasında mı yaşıyorsun?

Maalesef .. her şey dört dörtlük ve insanlar buna göre yaşamıyor. Her gün o kadar farklı şeyler oluyor ki.. Normal giden bir durumun buraya konu olması güçtü zaten.. Her şey normal de biz anormal durmuşuz.

Özellikle yaştan girip evlenip boşanmış diye kabaca geçiştirmeniz dikkatimi çekti.Belirtmek istedim.

Keşke herkes her şeyin normalini yaşasa. Biz seçmedik canım.. üzgünüm ..
Hayatınıza alacağınız adamı siz seçemiyorsanız neyi seçiyorsunuz allah aşkına? Kim seçti sizin yerinize bu adamı?

Maalesef .. her şey dört dörtlük ve insanlar buna göre yaşamıyor. Her gün o kadar farklı şeyler oluyor ki.. Normal giden bir durumun buraya konu olması güçtü zaten.. Her şey normal de biz anormal durmuşuz.

Özellikle yaştan girip evlenip boşanmış diye kabaca geçiştirmeniz dikkatimi çekti.Belirtmek istedim.

Keşke herkes her şeyin normalini yaşasa. Biz seçmedik canım.. üzgünüm ..

Şu an yaşadığınız şeyleri kendim secmedim demekte kolaya kaçmakta değildir de nedir?
Bir yıl diyorsunuz üstelik, bir yıldır beraber yemeğe çıkamadığınız, sevgilim diye yanınizda durmayan insanla evcilik oynar gibi sevgilicilik oynamak tamamen sizin tercihiniz. Ailesinin tavırlarina girmiyorum bile.

Şu an yaşadığınız şeyleri kendim secmedim demekte kolaya kaçmakta değildir de nedir?
Bir yıl diyorsunuz üstelik, bir yıldır beraber yemeğe çıkamadığınız, sevgilim diye yanınizda durmayan insanla evcilik oynar gibi sevgilicilik oynamak tamamen sizin tercihiniz. Ailesinin tavırlarina girmiyorum bile.
Belki ben de dışardan okusam bu yazıyı böyle bi yorum yapabilirdim.

O yüzden beylik laflar etmemek gerekiyormuş. Büyük konuştuğumuz yerden sınanıyoruz belki de..

Bilmiyorum belki ben de konuştum zamanında..

Allah affetsin.Daha çözümcül yaklaşmak en iyisi ..

Belki ben de dışardan okusam bu yazıyı böyle bi yorum yapabilirdim.

O yüzden beylik laflar etmemek gerekiyormuş. Büyük konuştuğumuz yerden sınanıyoruz belki de..

Bilmiyorum belki ben de konuştum zamanında..

Allah affetsin.Daha çözümcül yaklaşmak en iyisi ..
Yine ne desek havada kalacak bir konu daha.

Size iyi çözümcül yaklaşımlar.

Olmaması daha iyi. Bırak peşine koşsun. Hiç birşey olmamış gibi davran.Gerçekten değerlisin. Umarım beklediğin yerden haber gelir.

Siz şaka mısınız cidden?
Yaşınız da küçük değil, daha önce evlilik yapmışsınız, daha aklı başında davranmanız gerekirken, saçma sapan bir durumda bırakıyorsunuz kendinizi.
1 yıldır güya açılmıssiniz birbirinize beraber yemek bile yememişsinizz doğru düzgün hiçbir paylaşım yok aranızda.
Aile sizi Bir anlık öfkeyle karar veremem sonrasını düşünmem .
Durumum iyi ama öyle bir dönemdeyiz ki yeterli değil.. O yüzden sabredeceğim.

Kişi yazdı ama cevap vermiyorum şarjı gittiğini söylemiş ama bu benim yaşadığım o anı silmiyor. Bir kere bu yaşandı ve çok ağırdı.

Uzak duracağım mümkün olduğunca aynı ortamda olmamaya dikkat edeceğim o çok sevgili koltuklarına oturmayacağım onlar varken.

Bitti .. geçmiş olsun.Benim başım dik.

Herkes kendi kalitesini belli eder. Ettiler de..

İçim ve vicdanım rahat.
Bir anlık öfkeyle karar veremem sonrasını düşünmem lazım. Yeni bir işe girmeden ayrılmam doğru olmaz çünkü ben ev geçindiriyorum. Sorumluluğu ben de olan annem var babam vefat etti.

Durumum iyi ama öyle bir dönemdeyiz ki yeterli değil.. O yüzden sabredeceğim.

Kişi yazdı ama cevap vermiyorum şarjı gittiğini söylemiş ama bu benim yaşadığım o anı silmiyor. Bir kere bu yaşandı ve çok ağırdı.

Uzak duracağım mümkün olduğunca aynı ortamda olmamaya dikkat edeceğim o çok sevgili koltuklarına oturmayacağım onlar varken.

Bitti .. geçmiş olsun.Benim başım dik.

Herkes kendi kalitesini belli eder. Ettiler de..

İçim ve vicdanım rahat.
Durum bu mu?
Sadece koltuk mu yani?
Adam bir fincan kahve ısmarlamamış şimdiye kadar hiç mi değersizlik hissetmediniz?

Hissettim hem de çok...Ne diyebilirim...
Gerçekten kendinize yazık etmişsiniz ve bence devam ediyorsunuz.

Ayrılır mısınız (!) devam mı edersiniz (!) bilemem ama aynı ortamda bunca zaman devam karşılıklı olmak komik değil saçma değil adamın pasifliği değil de sizin kabulleniş şekliniz.

Verilmiş sadakam varmış deyip şükredin.

Gerçekten kendinize yazık etmişsiniz ve bence devam ediyorsunuz.

Ayrılır mısınız (!) devam mı edersiniz (!) bilemem ama aynı ortamda bunca zaman devam karşılıklı olmak komik değil saçma değil adamın pasifliği değil de sizin kabulleniş şekliniz.
Bu da geçecek..

Hayat oyle zor ki.ne dertler var. Saglik olsun gercekten. Onemli olan o. Belli yasta bu mevzulari insan kafaya cok takiyor ben de zamaninda olecekmis gibi uzulurdum.o ara cok dine yonelmistim iyi olmustu. Ya latif oneririm mesela. Cesitli esmalar var. Kismet icin. Acidan kurtulmak icin yeni kapilar icin vs. Kismet olunca mutlaka bi kapi aciliyor. Oluruna birakip uzulmemek lazim.

Verilmiş sadakam varmış deyip şükredin.
Öyle arkadaşım..
Hayat oyle zor ki.ne dertler var. Saglik olsun gercekten. Onemli olan o. Belli yasta bu mevzulari insan kafaya cok takiyor ben de zamaninda olecekmis gibi uzulurdum.o ara cok dine yonelmistim iyi olmustu. Ya latif oneririm mesela. Cesitli esmalar var. Kismet icin. Acidan kurtulmak icin yeni kapilar icin vs. Kismet olunca mutlaka bi kapi aciliyor. Oluruna birakip uzulmemek lazim.
Bu da dert mi diyorsun değil mi.. Rabbim hayırlısını nasip etsin arkadaşım..

Bnm geçmişten bugüne yaşadığım o kadar şey var ki.. 36 yıla neler sığdırdım.
Çok bir şey istemedim . Mutlu olmak istedim ama hep sınandım. Bunda da bir hayır var. Günahlarıma kefaret belki de.

Çocukları çok seviyorum . Bebek kokusuna hasretim.
Rabbim büyük.. inşallah herkes için hayırlısı olur ama yaşadığım o anı ömrüm boyunca unutmayacağım.
Kalbim çok kırıldı ve bu sesi yalnız Allah duyar.Ben onları ona bıraktım.

Biliyorum her şeyin en güzelini o bilir. 🤲

Neden böyleler ?

Neden ben yanılıyorum her zaman. Yaş 36 ve ben hala yalnızım.

Hasta annemle ilgileniyorum . Dışarı bile çıkasım yok soğudum her şeyden. Galiba bunalıma girdim. Hayat gayem tükenmiş gibi..

Sanırım kimse girmeyecek hayatıma ve ben bu yolu yalnız yürüyeceğim. Çocuğum olsun çok isterdim. Çok seviyorum bebekleri.. nasip değilmiş kızlar..
Bütün konularınız bu basiretsiz adamla ilgili. Şu yazdıklarınıza bakın. Resmen dram kafası. Bırakın bu arabesk lafları Allah aşkına. Başkalarının neden böyle olduğunu sorgulamak yerine dönün birazda kendinizi sorgulayın. Başınızdan evlilik geçmiş ,tecrübe sahibisiniz yaşınızda küçük değil. Olayı dramatize etmek yerine mantığınızı kullanın artık.

Gerçekten aç susuz kalmayacaksanız hemen istifanızı verin. Zemin kayganmışta, kamyon arkası sözlerle laf mı sokuyor mal adam. Üzüldüm sizin adınıza. Yanınızdaki de süs bitkisi herhalde. Engelleyin her heryerden derim.

Bütün konularınız bu basiretsiz adamla ilgili. Şu yazdıklarınıza bakın. Resmen dram kafası. Bırakın bu arabesk lafları Allah aşkına. Başkalarının neden böyle olduğunu sorgulamak yerine dönün birazda kendinizi sorgulayın. Başınızdan evlilik geçmiş ,tecrübe sahibisiniz yaşınızda küçük değil. Olayı dramatize etmek yerine mantığınızı kullanın artık.
Bu adamla değil derdi o zaman, evlenme, aile olma özlemi var, o yüzden bu kadar tutunmuş, hayal kırıklığı bundan. Çok üzücü. Öyle büyük aşk, seçemedim, kader durumu falan da yok. Az ilgi alaka göstersin, sevsin, sahip çıksın bir başkası, bu adamın adını unutur.

Nereden başlayacağımı bilmiyorum..

Çalıştığım işyerinde neredeyse 1 seneye yakın birbirine açıldığım, sevgimizi dile getirdiğim biri var..
İşyeri sahibinin oğlu.. Ailesinin onayı olmadan bir yere götürmek istemedi onlara bu durumu dile getirmiş ve onların bu durumu kabullenmelerini bekliyor.

Kaç sefer ayrılsak da aynı işyerinde birbirini sürekli gördüğümüz için vazgeçemedik. Ama ben yoruldum..

2 saat önce yaşadığım bir olay tüm enerjimi aldı. Güvenlik görevlisi ve ben gece mesaisindeyiz. Birlikte olduğum kişi babasının gelmesini bekliyordu birlikte eve geçmek için be biz sadece iki ayrı koltukta oturuyorduk ta ki babası gelene kadar..

Babası bi hışımla içeri girdi ve ben seni neden hep burada görüyorum dedi hiddetlenerek.. bir kez daha tekrarladı ve “ Zemin kaygan her an yere düşüp bir yerini inciltebilirsin” şeklinde ağır bir cümle kullandı ve ben kalakaldım .

O an hiç bir şey diyemedim . Oturmam dedim sadece şok yaşadım. Annesi de beni görünce yüzünü düşürür öyle hışımla geçerdi yanımdan..

Birlikte olduğum kişinin sesi bile çıkmadı gittiler ardından msj atmış “Aşkım ben yatıyorum yarın konuşuruz iyi geceler öpücük göndermiş.”

Bu kadar basit yani.. bir sürü şey yazdım sonra yazdıklarımı sildim artık yazılarına cevap vermeyeceğim çünkü.

Ben değerliyim ve her şeyde bir hayır var . Bu adamın söyledikleri tokat gibiydi . Umarım başvuru yaptığım yerden haber gelir ve ben bu işten ayrılırım.

Her gün görmek ve bu durumu her defasında yaşamak işkence oldu.Cevap neden veremedim diye içim içimi yiyor. Kaç yaşında adam ne diyebilirsin ki..

Rabbimden dileğim Allah ım öyle birini denk getirsin ki beni ansınlar . Allah büyük ..

Yorumlarınız yüreğime su serpiyor size ihtiyacım var ben çok üzgünüm.. Gece mesaisindeyim .. Canım çok sıkkın..

Neler geçmedi bu da geçecek..
O kadar güzel söylemişsiniz ki siz çok değerlisiniz bunu unutmayın ve ona göre hareket edin

X