öz anne babam

Carpediemms

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2016
125
49
kizlar küçüklüğümden beri annemle aramizdaki sorunu daha küçük hatirlayabildiğim zamanlara kadar beni ilk dövdüğünde kavgalarimiza hep hatirLAMAYA ÇALİŞİYORUM SİRF SORUNLARİMİZİ ÇÖZMEK İÇİN BEN annemi çok severdim halada seviyorum et tirnaldan ayrilmiyor misali babamla babimin huylarindan dolayi ciddi sorunlarimiz var basit sorunlarimizda var mesela annem benim agzimi burnumu patlatirdi saçlarimi yollardi babam en son gelir bağrişmayin derdi annem o zaman beni dövmeyi bititrmiş olurdu cingene gibisiniz filan derdi ama sormazdi sorun ne bende hatirlamiorum mesela 2.sinifda beni koltuga yatiripyumruk lamişti sirtimi ben en küçük bunu hatirliyorum yine ben anneme yanmiştim silgim düştü okulda alamadim sirtim çok acidi diye dediğimi hatirliyorumküçükken astim hastalğm sinir yapiyormuş bende halamdan duymustum annem gbidir annem benim ilaçlarmi gece vermediği için halam beni almiş evine getirmiş annmede inkar etmiyor annemle halamin arsi kotudur hep babamn tarafini kötüler biz halami sevince hep kavgalarda beni evden kovardi gecenn 10 da kapkarayken her yer yagmur firtina evden çikmişliğim var çok döverdi gözlerim şişerdi ablam halamda buyud bu arada ablam bi kere annem yüzümü kanattiğimda tek geldi aldi beni halama götürdü 1 1 buvuk ay orda kaldim ablam polise gdiyoruz yeter demişti annem bunu duyunca izmite gitmiş bende siğindi gbi halamin evnde yasayamm dye gtmemiştim darp raporuna ablamla kavga edip izmite gitmiş abisinin yanina bunlar beni dövüyor diye polis lafini duyunca armizdaki sorunlar çok ciddi sonra ben ünivrste okumaya geldim benle bi övünmeye basldi bi kaç kere ilk yilliğimda memlekete yanlarna gttm agzmdan burnumdan geldi gelmcem artik dedm beni 3 ay aramadi sonra bi yerde aglamiş ablam duymuş ben aradim çok dengesizdir kendi annesinden sikildi konuşmuyor akrabalryla konuşmuyor yannda kimsesi yok babmlada arsi iyi değil bi arkdslği bir ay filan suruyor sonra bariş cariş küsüyor şimdi ben üniversitede hayatimda ilk kez derdimi paylaşabildiğim bi adama denk geldim tek güvendgm erekk babama bile güvenmiyorum biz evlendik okuruz dedik ikimzde çalişioduk sikinti yoktu ama malesef aileler devreye girdi bi kaç ay iyi davrandilar szi okuyun faln dedler maddi konuda sonrada küstük sonra okul açilmişti yazn oluyor bunlar maddi borclara grdk 2 banka icrasi filan okulu biraktk bu arad ailelr piyasad yanmzda yok ocak ayindan beri durumumuzu düzeltik şimdi ben hamileyim bugün haber vermek için aradim başladilar okuldan okumadnz etmetnz demeye saatlerdr kriz kriz agliorum eşimn benm ailemle konusmşlgu yoktu ondan rca ettm bana böyle yapmasnlar dye eşimde konuşmasan daha iyi diyor şimdiden takmşlar dugun yapmdk mlletn içine çkamioz falan bi<z kaç kere dedk gelelim yapalm kendleri yanaşmadlar annem kendi agzyla boşan dedi arkamdannda boşanrlr millet bsey duymasn yapmylm demiş şimdide hamile olunca biz millete ne dcez oldu benm cekncem yok hep resmi hem dini nikahm var elhammdullah szide istedgm ben gerckten dayanamiyorum saatlerdr agliyorum karnm çok kötü bidaha görüşmeyi düşünmüyorum burayada kimsem olmdgn,i için yazdm eşmden baska okuyanlardan Alalh razi olsun

kizlar küçüklüğümden beri annemle aramizdaki sorunu daha küçük hatirlayabildiğim zamanlara kadar beni ilk dövdüğünde kavgalarimiza hep hatirLAMAYA ÇALİŞİYORUM SİRF SORUNLARİMİZİ ÇÖZMEK İÇİN BEN annemi çok severdim halada seviyorum et tirnaldan ayrilmiyor misali babamla babimin huylarindan dolayi ciddi sorunlarimiz var basit sorunlarimizda var mesela annem benim agzimi burnumu patlatirdi saçlarimi yollardi babam en son gelir bağrişmayin derdi annem o zaman beni dövmeyi bititrmiş olurdu cingene gibisiniz filan derdi ama sormazdi sorun ne bende hatirlamiorum mesela 2.sinifda beni koltuga yatiripyumruk lamişti sirtimi ben en küçük bunu hatirliyorum yine ben anneme yanmiştim silgim düştü okulda alamadim sirtim çok acidi diye dediğimi hatirliyorumküçükken astim hastalğm sinir yapiyormuş bende halamdan duymustum annem gbidir annem benim ilaçlarmi gece vermediği için halam beni almiş evine getirmiş annmede inkar etmiyor annemle halamin arsi kotudur hep babamn tarafini kötüler biz halami sevince hep kavgalarda beni evden kovardi gecenn 10 da kapkarayken her yer yagmur firtina evden çikmişliğim var çok döverdi gözlerim şişerdi ablam halamda buyud bu arada ablam bi kere annem yüzümü kanattiğimda tek geldi aldi beni halama götürdü 1 1 buvuk ay orda kaldim ablam polise gdiyoruz yeter demişti annem bunu duyunca izmite gitmiş bende siğindi gbi halamin evnde yasayamm dye gtmemiştim darp raporuna ablamla kavga edip izmite gitmiş abisinin yanina bunlar beni dövüyor diye polis lafini duyunca armizdaki sorunlar çok ciddi sonra ben ünivrste okumaya geldim benle bi övünmeye basldi bi kaç kere ilk yilliğimda memlekete yanlarna gttm agzmdan burnumdan geldi gelmcem artik dedm beni 3 ay aramadi sonra bi yerde aglamiş ablam duymuş ben aradim çok dengesizdir kendi annesinden sikildi konuşmuyor akrabalryla konuşmuyor yannda kimsesi yok babmlada arsi iyi değil bi arkdslği bir ay filan suruyor sonra bariş cariş küsüyor şimdi ben üniversitede hayatimda ilk kez derdimi paylaşabildiğim bi adama denk geldim tek güvendgm erekk babama bile güvenmiyorum biz evlendik okuruz dedik ikimzde çalişioduk sikinti yoktu ama malesef aileler devreye girdi bi kaç ay iyi davrandilar szi okuyun faln dedler maddi konuda sonrada küstük sonra okul açilmişti yazn oluyor bunlar maddi borclara grdk 2 banka icrasi filan okulu biraktk bu arad ailelr piyasad yanmzda yok ocak ayindan beri durumumuzu düzeltik şimdi ben hamileyim bugün haber vermek için aradim başladilar okuldan okumadnz etmetnz demeye saatlerdr kriz kriz agliorum eşimn benm ailemle konusmşlgu yoktu ondan rca ettm bana böyle yapmasnlar dye eşimde konuşmasan daha iyi diyor şimdiden takmşlar dugun yapmdk mlletn içine çkamioz falan bi<z kaç kere dedk gelelim yapalm kendleri yanaşmadlar annem kendi agzyla boşan dedi arkamdannda boşanrlr millet bsey duymasn yapmylm demiş şimdide hamile olunca biz millete ne dcez oldu benm cekncem yok hep resmi hem dini nikahm var elhammdullah szide istedgm ben gerckten dayanamiyorum saatlerdr agliyorum karnm çok kötü bidaha görüşmeyi düşünmüyorum burayada kimsem olmdgn,i için yazdm eşmden baska okuyanlardan Alalh razi olsun
eşine sarıl- aglama- annenlere de kulagını tıka. sen yapacaghını yapmışsınç kimseye yaranmaya kalkma. anneninde ciddi mana da psikolojik sorunlar var. annenin dedikleri için artık bir daha üzülme. hasta gözüyle bak he he de gec.
halan ile konuş. çünkü halan cok iyi biriymiş.

Sonuna kadar okudum.Evlilik tabi ki senin tercihin Allah çocuğunu da bağışlasın.Ama ben olsam okula devam ederdim okulu bitirip evlenseydiniz daha iyi olurdu tabi ki bana çok hızlı evlenmişsiniz gibi geldi ama olan olmuş.Ailene gelince de annenin ruh hali bozuk olabilir sen bilirsin istemiyorsan görüşme ama bence hemen bağları koparma atsan atılmaz.Ağlayıp bebeğine zarar verme o suçsuz.

okumakta zorlandım ve atlayarak okudum kusura bakma.
annenizin piskolojik sorunları var belliki.annenize dair hatirladiginiz tek anilariniz bunlarsa niye görüşmek icin israr ediyorsun anlamıyorum.
okulunu bitirip evlilik ve cocuk icin acele etmeseniz daha iyi olurdu bana göre.
hakkınizda hayırlısı olan olmus sağlıkla kucagina almani dilerim.
okulunuda bir sekilde devam ettir mutlaka.esinle birbirinize destek olun.umarım sen evladina hatirlacagi güzel anılar bırakırsin..

Biliyorum için çok sıkılıyor bir an önce anlatmak dertleşmek istiyorsun ama noktalama işaretleri kullan canım benim okurken gözlerim yoruldu ve birçok cümleyi anlamadım.

Annenin psikolojik sorunları olduğu kesin. Baban da afedersin arkanda duracak kadar adam değilmiş. Böyleleri anne baba olmayı hak etmiyor. Hele ki evladını ölesiye döven ana babalardan nefret ediyorum..
Senin şu an yapacagin tek şey bebeğinin tadını çıkarmak. Onun sevgisi iyilestirici. İcindeki sıkıntıları allaha birak. Seni üzenleri allaha havale et. Görüşme ikisiyle de. Hak yolunu bulur. Sakın kendini yıpratma onlar yüzünden.
Geniş zamanlı düşünürsek, kendini gelistir. Oku veya çalış kendi ayaklarinin üzerinde dur. Özgüven kadar insanı iyi eden bir şey yok. Gerekirse psikolojik destek al.
Allah yardımcın olsun.

Okulu bıraktınız mı anlayamadım. İkiniz birden mi bıraktınız? Eşin veya sen çalışıyor musunuz? Çocuğa bakabilecek misiniz?

Annen olacak kadın yüzünden kesinlikle bebeğini üzme derim.değecek bir insan olsa zaten seni Üzmez değil mi ? Lütfen kendine bunu yapma evin de ki huzuru bu gibi bi insan için bozma.et tırnak olayina gelince bazı insanlar bazen uzakta kalmalı hayatınıza sokmayin..

Annenizin yaptıklarını hatırlamanın bir faydası yok artık. Bu kötü anıları sürekli canlı tutmanız sizi üzmekten başka bir işe yaramaz. Tabiki umutmak kolay değil ama bu şekilde sadece öfke biriktiriyorsunuz içinizde. Annenize öfkeli olduğunuz belli, bunu içinize atmayın, konuşun rahatlayın ya da iletişiminizi minimuma indirin. Bundan sonra artık kendi sağlığınıza ve hamileliğinize odaklanın.

Üzülme. Eşini çocuğunı düşün. Annenle babanlada konuşma görüşme.elalem ne dermiş diye umursama tıka kulağını. Bak bende annesiz babasızım..hamileyken çok zor oluyor üzülüyorsun bende öyleyim. Ama yaptıklarını hatırla. Sen kendini soğut onlardan. Böyle yaparak kendi psikolojinide, eşinide bebeğinide üzersin. Sen kendin dimdik ayakta durman için onlardan uzak durman gerek.kendini düşünmelisin. Akıl sağlığını korumakla yükümlüsün. Çocuğuna psikolojisi bozuk bir anne vermek istemiyorsan.üstelik sen kendini soğutmassan lohusalık ve hamilelik kabusa döner. Allah korusun depresyona girersin. Sen iyi bir evlatsın ve senelerce katlanmışsın zaten. Evlatlık görevinide yapmışsın. Milletin anan babandır. Onların psikolojisi bozuk idare et laflarınada bakma. Onların bozuk diye senin hayatını zehir etmeye hakkı yok. Ne yani ben delircem çocuğummu çekicek. Madem öyle ne doğuruyor.
annenin Millete ağlamasına bakma timsah göz yaşı onlar. Benimkide aynılarını yaptı. Hem eşinle aranı açar. Hem hayatını zehir edersin.
Belki annem baban olmadan nasıl büyütüceğim çocuğu diye düşünebilirsin, hatta aklına daha ne sorular ne korkular geliyordur. Ama psikolojisi bozuk insanlar bakacağına sen bak evladına.
Ve unutma herkes ana baba olamaz. Analık vasfı herkestte iyi durmaz. Doğurmakla ana baba olunmaz. İnşallh sen çok iyi çok güzel ve asla bebeğine popasına dahi vurmayacak bir anne olacaksın. Bununda tek yolu onlardan uzaklaşmak ve çevreye kulak tıkamak. Allah yardımcın olsun inşallah. Sağlıkla çocuğunu kucağına almanı dilerim.

allah sana ve yakınlarına sabır versin, türkçe öğretmenini çok erken kaybetmişsin anladığım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hamilelikten bunlar canım. Sen anne olduğun için artık kendi anneni daha sık hatırlıyorsun.bebek için endişelerinle birleşince anne şefkati arıyorsun falan. Ama o şefkat senin ananda yok. Ablan, abin ve en önemlisi sana zamanında annelik yapmış halan var. Babanı ve anneni salla. Geçek ailene halama ve kardeşlerine sarıl. Bir daha ada anneni babanı arama.

Yazdıklarını da biraz düzeltiesen iyi olur. Çok anlasilmiyor

Annenizin yaptıklarını hatırlamanın bir faydası yok artık. Bu kötü anıları sürekli canlı tutmanız sizi üzmekten başka bir işe yaramaz. Tabiki umutmak kolay değil ama bu şekilde sadece öfke biriktiriyorsunuz içinizde. Annenize öfkeli olduğunuz belli, bunu içinize atmayın, konuşun rahatlayın ya da iletişiminizi minimuma indirin. Bundan sonra artık kendi sağlığınıza ve hamileliğinize odaklanın.
sağolun hep böyle yapmaya çalişiyorum ama dediğim gbi arkamdan bi kaç iyi söz birsey olmuş yani ben öyle sandim aradim kahrettiler

X