Özel okul fiyatları

Bu arada okulla bir sözleşme imzaladiysaniz onu bir kontrol edin derim. Hoş sözleşmeyi hazırlayan onlar oldugu icin genelde kendi lehlerinedir ama senelik artirimla ilgili bir madde olabilir. Eğer senelik enflasyona gore zam yapilacaktir gibi bir madde varsa resmi enflasyon rakamlarina uymak zorundalar.

Haftaya müdür Yardımcısı ile konuşayım bakayım ne diyecekler gidebilirsek bir kaç veli de gideriz

Sözleşmeler eşimde o da geç geliyor haftasonu onları bir okuyayım haftaya da gardımı alıp okul Yönetimi ile bir görüşeyim

%10 cok azmis gercekten. Ben eski isyerimden arkadaslarla surekli gorusuyorum,asla bu zam oranina calismazlar mesela. Her yer farkli elbette.

Ekonominin durumu icler acisi. Ozel okullarin da para kazandigini sanmiyorum acikcasi. Cunku asiri bir sarfiyat var,o giderler asla aldiklari paralarla kapanmaz. Siz de haklisiniz onlar da hakli maalesef. Yapilacak bir sey yok. Allah saglik versin de okusunlar demekten baska bir sey gelmiyor elden

Almanya degil ama egitim gayet iyi , orada devlet okuluna gidecekler , buradakinden bin kat daha iyi egitim alacaklari bir gercek
Medeni ve saygili bir ulkede buyuyecekler , ufacik cocuk bile iki toplum arasindaki farki ilk gunden anladi
Anne burada insanlar guleryuzlu ve kibar dedi , tatilden donmek bile istemedi o kadar diyim
Medeniyete hasret kaldik burada

Her özel okul okul değil .İstanbul için belli başlı okullar var ( Bilfen ,Eyüpoğlu ,koç ,ışık okulları aklıma gelenler ) bunlardan birine gönderecek gücüm şu an için olsa da ikinci bebem olursa bu maliyet beni fazlasıyla aşacak .Bu saydiklarima gidemezse güzel bir öğretmen bulup onun çalıştığı devlet okuluna kayıt ettirmeyi düşünüyoruz.İyi öğretmene denk gelmek lazım .Okul çok önemli değil gibi

Son düzenleme:
Kimse memnun değil halinden ama durum ortadayken iş arama riskine gireceklerini sanmıyorum
Teşekkür ederim sağolun

İlkokulda öğretmen ama ortaokulda bence özel okul

İlkokulda öğretmen ama ortaokulda bence özel okul

Ortaokulda da çocuk faktörü devreye giriyor .Çocukta ışık varsa özel devlet fark etmez iyi yerlere gelir ama ışık yoksa ne yaparsak yapalim olmaz .

Bende çok ikilemini yaşadım bu ozel devlet okulunun ama şu an ki kararım.Devlet +destek işimizi gorur.

Normalde okulun fiyatı bunun hemen hemen iki katı ama özel bir indirimimiz var anlaşmamızdan dolayı
Yani şikayet edebileceğimiz hiç bir yer yok mu
İlçe mem e gidin ozel okullardan sorumlu sube mudurunu bulun ama bu sizin okulunuzun ilcesindeki mem olmali sorumlu kisiyle konusun ama liste fiyatlari var resmi ona bakarlar sizinki daha da indirimli cikar belki de bilemiyoruz.Yemek ve servise okullar cok para oduyor cok da kar edemiyorlar maaşlar yakacak personel derken..
Devlet okulu ve cikista etut ayarlayin daha ucuza gelir eminim ama iste koleje alisan cocuk da devlette bocaliyor malesef

Cocuga mal birakmaktansa , iyi bir egitim ve vizyon vermek daha onemli diye dusunuyorum
Tabi ki sizin bileceginiz is ama cok iyi ozel okullar var , cocuklar bambaska yetisiyor
Onlar secilmis cocuklar zeki olanlar onlara ozel ilgi var cunku derece yapinca reklam oluyor onun disinda cocuk yesin icsin pohpohlansin hepsi bu devlette egitimin ve ogretmen kalitesinin daha iyi olma ihtimali yuksek .kurumsal köklü kolej istisnalari var tabi.

Çocukta ışık varsa her yerde olur ama ekstra dersler için destek aldırmanıza gerek kalmıyor
Çocuk robotik dersini devlette göremezdi ama özelde var o dersi görünce mühendis olmuyorlar ama çocukta vizyon gelişiyor
Çocuklar öğretmenleri başlarında arkadaşları ile tatile gidiyorlar orada yazarlarla söyleşi yaparken kendi başlarına da yaşamayı kendilerine yetmeyi öğreniyor bu devlette yine pek mümkün değil
Büyük de devlet okulunu tattık öğretmenimizden çok memnunduk dışarıdan da spor satranç müzik gibi kurslarla çocuğu da destekledik ama hakikaten 2 çocukla bana yorucu geldi haftasonu da inanılmaz yoğun geçiyordu şimdi sadece spor ile rahatladık evde dinlenebiliypruz

Ben çocuklarım servise binsin istemiyorum servisle ilgili maalesef çok büyük sorunlar yaşadık ve hepsi yaşadığımız ile kaldı
Çocuklar devlette yaparlar çünkü sıradan bir devlete okuluna göndermeyeceğim yine yemeği etütü olan temiz bir devlet okuluna yazdırmak için elimden geleni yapacağım :))
Şuan istenen fiyatı ödememizde sıkıntı yok ama geçen seneden sonra Okadsr zam beklemiyordum açıkçası

Şu an devlette robotik kodlama dersleri var :) :) yani karar sizin tabi ki en iyisi neyse o olsun .

Hocalara dolarla($) maaş ödüyorlarsa normal tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…