Özel Sağlık Sigortası İle Hamilelik ve Doğum

Sağlık sigortası ile ilgili sorularınızı cevaplamak isterim. Özel sağlık sigortası, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarının yanında geniş kapsamlı doğum teminatından da yararlanabileceğiniz bir sigorta türüdür. Ayrıca sgk nız var ise tamamlayıcı sağlık sigortası ile çok daha uygun fiyatlarla doğum teminatından da özel sağlık sigortası hizmetlerindeki gibi yararlanabilirsiniz. Sorularınızı var ise mesaj ile isterim.

merhaba benim bi kaç sorum olacak. bu aralar eşimle özel sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz ama ben şu aralar düşünmesem bile doğumu da kapsasın istiyorum. şimdi ergo dan teklif aldım doğum ek 1231 tl fiyat verdi. yılda 8 defa muayene olunabiliyormuş ama 6 aydan sonra gebe kalmak şartıyla doğumu kapsıyor dedi. o yüzden 2. sene bir poliçe daha yaptırmam gerekli 2. yıl için de fiyat bu civarlarda olur dedi alursa iyi istediğim hastanelere göre iki yıl ödediğim fiyat çok uyguna gelmiş oluyor. ancak ben ikinci yılda hamile olduğum için doğum teminatı ücreti daha yüksek çıkmazmı? o civarda çıkar demeleri bana biraz mantıksız geldi. teşekkürler

ergonun yanında anadolu sigortadan teklif aldım 3437 tl yıllık ancak 1 ay sonra gebe kalabiliyorsun. sanırım hamilelik süresi kısaldığı için fiyat bu kadar yüksek çıktı anadolu sigortada yılda 9 defa muayene olabiliyorsunuz.

Mapfree 3s %100 sağlık sigortalıyım, poliçemde muayene vizite başına 350 tl yetiyor artıyor bile, tahliller mr Vs. ücretsiz
Hastane Yatış limitsiz cerrahi operasyon limitsiz doğumu karşılıyor,helikopter ambulans 35 binliraya kadar yurt dışı tedavi 150 bin dolara kadar karşılıyor daha aklıma gelmeyen bir çok artısı var...

Ve her hastane ile anlaşması var...

Elini kolunu sallayarak Hastaneye gir tedavini ol çık mapfree anlaşmalı eczaneden ilaçlarını al devam et...

ergonun yanında anadolu sigortadan teklif aldım 3437 tl yıllık ancak 1 ay sonra gebe kalabiliyorsun. sanırım hamilelik süresi kısaldığı için fiyat bu kadar yüksek çıktı anadolu sigortada yılda 9 defa muayene olabiliyorsunuz.
Yılda 9 kez ve doğum teminatı nekadar testler vs dahilmi siz yaptırdınız mı ?

Benim merak ettiğim doğum teminatı harıc muayene ve testlerin ortalama yüzde kaçını ödüyor hamılelık süresince.... ortalama muayene 60 testler 150 200 desek indırımi kaç payında odenir... birde 1.yıl doğum için kullanamıyorsak ki en masraflı gereken kısmı bu 2.yıl yenileyip doğum teminatı kullanılması saçma gelıyor ılk yıl yararlanamamak kolaylık saglanmıyorsa ne anladık biz bu işten ona gore dogum planlaması şart yanı 3000 tl temınatla sadece dogum yapılır ben o parayı direk hastaneye verrım ztn benmı yanls anlıyorm ? Biri açıklasın?

Son düzenleme:
Merhabalar bende 1 buçuk sene sonra çocuğum olmasını istiyorum. Mesela yıllık 1900 tl acıbademmiş (limitli) 160 tl aylık ödeme. Diyelim 6.ayda hamile kaldım. 350tl lik kontrol 150tl ye gelicek, e aylık ödedeğimiz 160 tl de olunca aynı para aslında. Öyle değil mi? Tabiki doğum kısmını hesaplamadım

Benim de bir sorum var bilenler vardır belki. Hamilelikten önce acıbadem sigorta veya allianz başlattık diyelim. Ama sorunlar çıktı ve tüp bebek tedavisi vb. gerekti. Bunların da %80 ini karşılıyor mu?

Benim de bir sorum var bilenler vardır belki. Hamilelikten önce acıbadem sigorta veya allianz başlattık diyelim. Ama sorunlar çıktı ve tüp bebek tedavisi vb. gerekti. Bunların da %80 ini karşılıyor mu?
Benim sigortam allianz baktımda tüp bebek ile ilgili hiç bişey yazmıyor, ayrıca ekletmek gerek sanıyorum poliçeye. Nerden neyi keseceklerini şaşırıyorlar ben yaptırırken çok şaşırmıştım, herşeyi ayrı hesaplıyorlar. Örn, bebek ilk doğduğu andaki muayenesi bile ayrı ekleniyor poliçeye.
Allianzlı olup izmirde doğum yapan varmı?

internet de dolaşırken sadece hamilelere yönelik bir poliçenin olduğunu gördüm hangi hastanelerde hangi şartlarda geçerli bilen var mı ?

herkese merhaba ,

özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorum.
genel olarak burdan fikir alıp seçim yapacağım
teklifler aldım ama önerilere de ihtiyacım var

özel sağlık sigortası olanlar hangi şirketi tercih etti ?
kapsamı nedir ?
fiyat ne kadar ?
hadi paylaşalım :)

merhaba,
ben hamile kalmadan aylar önce araştırmıştım. edindiğim bilgilere göre aktarayım. doğuma özel poliçeyi sadece acıbadem ve allianz yapıyordu. 5 ay bekleme süreleri vardı yani bugün yaptırsanız, en erken 5 ay sonra hamile kalabilirsiniz faydalanmak için. diğer sigortalar sağlık giderlerinizin yanına doğum modülü ekliyorlar ve 1 sene sonra devreye giriyor. bi ara bu konuya çok eğildim. bir sürü hesap kitap yaptım ve en sonunda sigorta yaptırmamaya karar verdim. çünkü astarı yüzünü geçiyordu. o parayla zaten seçebileceğim bir hastanede doğurabildiğimi fark ettim. :) ayrıca bir sürü muafiyeti var. mesela o ara bana tiroidimle ilgili bir teşhis kondu, prim hesaplanırken bunun da dikkate alınacağını ve daha pahalı bir fiyat oluşacağını söylediler. zaten eğer ondan kaynaklı bir sorun yaşarsam bu sefer ödemezlerdi de belki muaf tutacakları için. dediğim gibi, o parayla doğurabiliyorsunuz zaten. ben şu an doğum sigortasından çok bebek sigortası için araştırma yapmaya karar verdim. takdir sizin.

merhaba,
ben hamile kalmadan aylar önce araştırmıştım. edindiğim bilgilere göre aktarayım. doğuma özel poliçeyi sadece acıbadem ve allianz yapıyordu. 5 ay bekleme süreleri vardı yani bugün yaptırsanız, en erken 5 ay sonra hamile kalabilirsiniz faydalanmak için. diğer sigortalar sağlık giderlerinizin yanına doğum modülü ekliyorlar ve 1 sene sonra devreye giriyor. bi ara bu konuya çok eğildim. bir sürü hesap kitap yaptım ve en sonunda sigorta yaptırmamaya karar verdim. çünkü astarı yüzünü geçiyordu. o parayla zaten seçebileceğim bir hastanede doğurabildiğimi fark ettim. :) ayrıca bir sürü muafiyeti var. mesela o ara bana tiroidimle ilgili bir teşhis kondu, prim hesaplanırken bunun da dikkate alınacağını ve daha pahalı bir fiyat oluşacağını söylediler. zaten eğer ondan kaynaklı bir sorun yaşarsam bu sefer ödemezlerdi de belki muaf tutacakları için. dediğim gibi, o parayla doğurabiliyorsunuz zaten. ben şu an doğum sigortasından çok bebek sigortası için araştırma yapmaya karar verdim. takdir sizin.

haklısınız , benimde allianzdan sigortam var. evlenirken ne olur ne olmaz diye yaptırdım. doğum modülü ekletincede dünya para ödedim.
ama sadece doğum modülüne bu kadar para verdiğim için pişman oldum.
diğer sigortalar muayene dahil doğum paketleri allianzdan en az 1000 lira daha az.

şimdi başka sigortaya geçsem 1 sene beklemek zorundayım , geçmesem allianz çok pahalı , kısır döngü :)

tek bir şeyi çok anlamadım. doğum ve gebelik rutin kontrollü bir poliçeyi şimdi başka firmadan yaptırsam , muayeneler içinde en az 1 sene beklemem gerekiyor mu ?

haklısınız , benimde allianzdan sigortam var. evlenirken ne olur ne olmaz diye yaptırdım. doğum modülü ekletincede dünya para ödedim.
ama sadece doğum modülüne bu kadar para verdiğim için pişman oldum.
diğer sigortalar muayene dahil doğum paketleri allianzdan en az 1000 lira daha az.

şimdi başka sigortaya geçsem 1 sene beklemek zorundayım , geçmesem allianz çok pahalı , kısır döngü :)

tek bir şeyi çok anlamadım. doğum ve gebelik rutin kontrollü bir poliçeyi şimdi başka firmadan yaptırsam , muayeneler içinde en az 1 sene beklemem gerekiyor mu ?

acıbadem'den yaptırırsan 5 ay beklemen yeterli. zaten acentesindeki kişinin bana verdiği bilgiye göre acıbadem sigorta'da işleyiş 2 basamaklı. sigorta yapılan sene 5 ay bekliyorsun ve o 1 poliçe yılı içinde hamile kalsan da o yıl doğuramıyorsun otomatik olarak. seneye sarkıyor doğuracağın ay. dolayısıyla ilk yıl için daha düşük bütçeli ve sadece muayeneleri kapsayan, ikinci yıl için de doğumun ve muayenenin olacağı bir poliçe düzenleniyor. ama misal ikinci yıl da geç hamile kaldın (olur olur..) bu sefer doğum ayın 3. poliçe yılına sarkabiliyor derken başka hesaplamalar oluyor.

ama sadece ilk yılki kontrol ve ikinci yıldaki kontrol+doğum fiyatlarını bile topladığımda zaten bir doğum parası çıktığı için ben vazgeçtim. bir de o fiyatlar pür sağlıklı bir insan içindi. hiçbir sağlık sorunum yok, tahlilde de bir risk çıkmaz diyorsanız düşünün tabi ama bana uymadı şahsen.

bir de acıbadem maslak ve maslak olmayan hastaneler olarak farklı fiyat düzenliyorlar onu da sorun. ve yanlış hatırlamıyorsam tetkikler için acıbadem dışındaki bir hastaneye devam ediyorsanız haklarınız gidiyordu. herşey acıbadem bünyesinde ilerlemeli yani. allianz'da bir hastane sepeti var en azından.

muayene içeren paketler ztn direk doğum parası kadar. çok saçma
zaten nasip olur hamile kalıram acıbadem grubunda istiyorum

muayene içeren paketler ztn direk doğum parası kadar. çok saçma
zaten nasip olur hamile kalıram acıbadem grubunda istiyorum

ya aslında ilk başta ben de öyle odaklanmıştım. ailemden de daha önce orada doğum yapan olduğu için oda-bakım şartları gözüme mükemmel gelmişti. ama muayenesinde ve doğumunda cidden çok para. orası için odaklanırsan evet poliçeye ödediğin tutar, oraya ödeyeceğin toplam tutardan az olacak. ama poliçe parasına başka iyi bir hastanede doğum yapabiliyor olacaksın. karar senin. başka iyi hastaneleri araştırmayı es geçmemeni tavsiye ederim.

ya aslında ilk başta ben de öyle odaklanmıştım. ailemden de daha önce orada doğum yapan olduğu için oda-bakım şartları gözüme mükemmel gelmişti. ama muayenesinde ve doğumunda cidden çok para. orası için odaklanırsan evet poliçeye ödediğin tutar, oraya ödeyeceğin toplam tutardan az olacak. ama poliçe parasına başka iyi bir hastanede doğum yapabiliyor olacaksın. karar senin. başka iyi hastaneleri araştırmayı es geçmemeni tavsiye ederim.

haklısınız aslında , zaten önden araştırma yapıyorum.
herkesin bu doktor harika dediğini henüz duymadım :)

Merhaba,

kulübe yeni kaıtldım. Sormak istediğim hamileyken doğum teminatı vb. sigorta yaptıran şirket var mı?

Merhaba,

kulübe yeni kaıtldım. Sormak istediğim hamileyken doğum teminatı vb. sigorta yaptıran şirket var mı?
Hamile iken yapan türk nippon ve halk sigortada var ama fiyatlar tabi ki de çok fazla genelde hastane ve özel muayenede ki dr larla anlaşmaları var ben hamile iken yaptırdım hastanenin doğum ücreti kadar para ödedim muayene ve tahliller dahil oldu

X