Özel üniversite sorunları

Toprak111

""Yasanmayan yaslar""
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2017
5.037
6.530
Bu konuyu tamamen hemşirelik bölümünde okuyan bir arkadaşım adına yazıyorum..

Yüzde elli burslu (16.000) hemşirelik okuyorum, özel üniversiteyi hiç böyle hayal etmemiştim,
-okulda düzenli bi ders programı ve sınıf yok, uygulama yapacak materyal yok, staj yapacak hastane yok, staja başlamak için hastaneye para ödemek zorunda olduğumuz söyleniyor, hocalar derse girmez, anlayış yok kimsede parayı aldıkları günden beri yüzümüze bakmadılar,koskoca 1 yılımız boşuna gitti, nerde gereksiz ders var onları işliyoruz, (örnek bilgisayar dersi konular vatsab twitter instagram, nerde alışveriş siteleri var onlar çok gereksiz)

Edebiyattır tarihtir bu dersleri okula mecbur bırakmak için attılar 4.sınıfa,
Sonuçta bu insan sağlığı ve hiç bi şey bilmiyorum , şuan staja baslamamız lazım diye konuştuğumuzda hastane yok napabiliriz cevabını aldık, madem hastane yok niye actın bu bölümü,her şeyden para istiyorlar, eğitim yok sistem çökmüş durumda, bi tane ana ders işliyoruz toplam almamız gereken kredi 30 ama bizde tek dersin kredisi 15.

Bu konuda gerçekten yardımınıza ihtyacım var bu durumu ösymye bildirsek sonuç alır mıyız acaba? Bir de aramızda bi kaç arkadaş anlastık mahkemeye vercez okulu, örnek kararlar bulduk,bunlardan sonuç cıkarmı, 16.000 lira peşin ödedik sonra kaldık öylec zor durumdayım bu gidişle okulu bırakcam, sağlık çok hassas konu kimsenin günahına giremem dönem bitti bitiyor daha enjektör tutmayı bilmiyoruz, şimdiden teşekkür ederim.

Valla bende özel üniversite mezunuyum okuldan okula değişiklik gösteriyor demek bizim hiç öyle değildi .
Bende çok farklı düşünüyordum ,ilgi alaka fazladır devlette olmayan her şey vardı diye ama maalesef sağlık alanı olunca daha hassas olacaklqrını düşündük, bi derse 80 kişi giriyoruz meselâ

Okulu toplu olarak mahkemeye verseler sonuç alırlar ama uzayabilir birazcık .

Parayla rezil olmak bu olsa gerek .

Arkadasın bir yandan da baska bir ünv ye geçiş yapmaya baksın derim .

Sağlıkta Acıbadem'i tek geçerim. Geri kalan üniversitelerin bir de hastahanesi yoksa (örneğin: ufuk üniversitesi- dr rıdvan ege hastahanesi, gazi üniversitesi-gazi hastahanesi vs vs) yazmayın derim. Baştan yazarak hata etmişsiniz, mahkeme umarım sonuç verir.
Başka üni geçme imkanınız yok mu?

Ay çok üzüldüm.
Benim görümcem de özel üniversitede sağlıkla ilgili bir bölüm okuyor. İstanbulda. Biz tercih zamanı deli gibi okul gezmiştik. Labaratuarları, derslikleri, staj imkanlarını, çalıştıkları hastaneleri, hatta cafesini bile incelemiştik. Sorular sormuştuk işleyişle ilgili, bulunan hocalarla tanışmıştık. Canımız çıkmıştı ama değmiş. Şuan okulundan çok memnun.

Hiç bilmeden mi okula kayıt olmuş?

Her acilan ozel universiteye guvenmeyin
Bu isi hakkiyla yapan oldugu gibi , sizin gittiginiz gibi olanlari da var
Yazik verdiginiz paraya
Saglik sektorunde nasildir bilmiyorum ama benim calistigim finans sektorunde o okullardan mezun olanlar univ mezunu olarak bile gorulmuyor
Dava acabiliyorsaniz acin alin paranizi geri ve duzgun bir universiteye gidin

Her acilan ozel universiteye guvenmeyin
Bu isi hakkiyla yapan oldugu gibi , sizin gittiginiz gibi olanlari da var
Yazik verdiginiz paraya
Saglik sektorunde nasildir bilmiyorum ama benim calistigim finans sektorunde o okullardan mezun olanlar univ mezunu olarak bile gorulmuyor
Dava acabiliyorsaniz acin alin paranizi geri ve duzgun bir universiteye gidin
İnanın çok büyük hata yaptım çok pişmaım hem param gitti hem 1 senem, bende ne yapacağımı sasırdım ben özel hastaneye hitaem oradaki stajere iğne vurdurmam mesela çok haklısınız

ağzım açık okudum valla

ama umarım birbilen sana yardımcı olur kardeşim , keşke başka bölüme geçebilsen
İlk hedefim bu okuldan gitmek, acaba ben mi yanlış anlıyorum diyorum, ama sonuç maalesef bu pskolojim alt üst oldu okula versiğim parayamı hergün bi uçtan bi uca gidiyorum çektiğim yola mı emellerine mi yanayım:KK43:

Issizlik seviyesini dusurmek icin mantar gibi universite acarlarsa sonucu bu...

OSYM degil de sanurim YÖK yardimci olur size.
Ogretim gorevlilerinin egitim seviyelerini de kontrol edin.
Hepsi yeni mezun 23 maksimum 24 yasındalar, size göre değil hocalara göre takvim uyguluycaz diyorlar bir de

Sağlıkta Acıbadem'i tek geçerim. Geri kalan üniversitelerin bir de hastahanesi yoksa (örneğin: ufuk üniversitesi- dr rıdvan ege hastahanesi, gazi üniversitesi-gazi hastahanesi vs vs) yazmayın derim. Baştan yazarak hata etmişsiniz, mahkeme umarım sonuç verir.
Başka üni geçme imkanınız yok mu?
Var ama o kadar gereksiz ders gördüm ki büyük ihtimal 1 denir baslıycam tekrar

Ay çok üzüldüm.
Benim görümcem de özel üniversitede sağlıkla ilgili bir bölüm okuyor. İstanbulda. Biz tercih zamanı deli gibi okul gezmiştik. Labaratuarları, derslikleri, staj imkanlarını, çalıştıkları hastaneleri, hatta cafesini bile incelemiştik. Sorular sormuştuk işleyişle ilgili, bulunan hocalarla tanışmıştık. Canımız çıkmıştı ama değmiş. Şuan okulundan çok memnun.

Hiç bilmeden mi okula kayıt olmuş?
İlk geldiğimde böyle demediler, bende çok araştırdım, övdükçe övdüler sonuç hüsran hatta 2. Dönem yatay geçişle geleni 4.800 civarı para ödedi hakszılık değil mi bu

X