Özel üniversite sorunları

Ben başkent üniversitesi mezunuyum bizden mezun hemşireler hemen başkent hastanelerinde işe başlıyordu sanırım hala da öyle,şimdi her yerde mantar gibi okul olduğu için kalitede düştü demek ki

Bu konuyu tamamen hemşirelik bölümünde okuyan bir arkadaşım adına yazıyorum..

Yüzde elli burslu (16.000) hemşirelik okuyorum, özel üniversiteyi hiç böyle hayal etmemiştim,
-okulda düzenli bi ders programı ve sınıf yok, uygulama yapacak materyal yok, staj yapacak hastane yok, staja başlamak için hastaneye para ödemek zorunda olduğumuz söyleniyor, hocalar derse girmez, anlayış yok kimsede parayı aldıkları günden beri yüzümüze bakmadılar,koskoca 1 yılımız boşuna gitti, nerde gereksiz ders var onları işliyoruz, (örnek bilgisayar dersi konular vatsab twitter instagram, nerde alışveriş siteleri var onlar çok gereksiz)

Edebiyattır tarihtir bu dersleri okula mecbur bırakmak için attılar 4.sınıfa,
Sonuçta bu insan sağlığı ve hiç bi şey bilmiyorum , şuan staja baslamamız lazım diye konuştuğumuzda hastane yok napabiliriz cevabını aldık, madem hastane yok niye actın bu bölümü,her şeyden para istiyorlar, eğitim yok sistem çökmüş durumda, bi tane ana ders işliyoruz toplam almamız gereken kredi 30 ama bizde tek dersin kredisi 15.

Bu konuda gerçekten yardımınıza ihtyacım var bu durumu ösymye bildirsek sonuç alır mıyız acaba? Bir de aramızda bi kaç arkadaş anlastık mahkemeye vercez okulu, örnek kararlar bulduk,bunlardan sonuç cıkarmı, 16.000 lira peşin ödedik sonra kaldık öylec zor durumdayım bu gidişle okulu bırakcam, sağlık çok hassas konu kimsenin günahına giremem dönem bitti bitiyor daha enjektör tutmayı bilmiyoruz, şimdiden teşekkür ederim.

Büyük gazetelerin bütün köşe yazarlarına bu yazınızı gönderip yardım isteyin. Haber programlarının WhatsApp ihbar hattına söyleyin, gelip çekim yapsınlar.

Bende çok farklı düşünüyordum ,ilgi alaka fazladır devlette olmayan her şey vardı diye ama maalesef sağlık alanı olunca daha hassas olacaklqrını düşündük, bi derse 80 kişi giriyoruz meselâ
Bir derse 80 kişi girmeniz sorun değil ama diğer anlattıklarınız kötü gerçekten. Benzer değil belki ama bizde bazı sıkıntılar yaşamıştık hala yaşıyoruz, gün sayıyoruz mezun olalım diye. Hakkınızı Bimer gibi ya da yüksek öğretim kurumlarıyla ilgilenen diğer yerlerde arayın.

Ben başkent üniversitesi mezunuyum bizden mezun hemşireler hemen başkent hastanelerinde işe başlıyordu sanırım hala da öyle,şimdi her yerde mantar gibi okul olduğu için kalitede düştü demek ki
Normalde olması gereken o , o kadar çok özel üni açıldı ki artık kalite denilen bişey kalmadı.

Bir derse 80 kişi girmeniz sorun değil ama diğer anlattıklarınız kötü gerçekten. Benzer değil belki ama bizde bazı sıkıntılar yaşamıştık hala yaşıyoruz, gün sayıyoruz mezun olalım diye. Hakkınızı Bimer gibi ya da yüksek öğretim kurumlarıyla ilgilenen diğer yerlerde arayın.
Bimer aklımıza gelmemişti çok teşekkür ederim önce başka yere geçiş yapıp sonra bütün sikayetlerimi yapcam.

gitmek istediğiniz okulların sayfalarına bakın orada yazıyordur kaç istediklerini. dersleriniz iyiyse mutlaka geçiş yapın size hiçbir şey okulda barınmayın hiç.

Büyük gazetelerin bütün köşe yazarlarına bu yazınızı gönderip yardım isteyin. Haber programlarının WhatsApp ihbar hattına söyleyin, gelip çekim yapsınlar.
En çok yapmak istediğim sey lerden biri bu, yazık günah insanlar o kadar para veriyo insanlar mağdur olmasın, sağlık bu basta kendileri özelde stajer bir hemşireye iğne yaptırmıyorlar, diğer insanların hakkına neden giriyorlar.

gitmek istediğiniz okulların sayfalarına bakın orada yazıyordur kaç istediklerini. dersleriniz iyiyse mutlaka geçiş yapın size hiçbir şey okulda barınmayın hiç.
Diyorum ya vallahi bugün bilgisayar dersi vardı konu en çok kullanılan sosyal medya hesapları, ya da alışveriş siteleri nr alaka? Diyorum kendi kendime

Bende ozel unide okudum ama hic boyle degildi. Bence kiliflarida vardir oyuzden parayi geri almaktansa yatay gecisle baska unuye gecin en iisi ve en guzeli olurr.. baska turlu cok ugrasirsin bosa gitmesin senelerin hemen arastir ve gecis hakkini kazanmaya bak

Bende ozel unide okudum ama hic boyle degildi. Bence kiliflarida vardir oyuzden parayi geri almaktansa yatay gecisle baska unuye gecin en iisi ve en guzeli olurr.. baska turlu cok ugrasirsin bosa gitmesin senelerin hemen arastir ve gecis hakkini kazanmaya bak
Tesekkeür ederim geçecek inşaallah ama herkes her şeyi öğrendi, ben hiç bişey bilmiyorum, inşaallah geri kalmak bu konuda

Diyorum ya vallahi bugün bilgisayar dersi vardı konu en çok kullanılan sosyal medya hesapları, ya da alışveriş siteleri nr alaka? Diyorum kendi kendime
yazıklar olsun ya cidden yazıklar olsun kalitesizlik akıyor resmen. ben devlet okuna gittim ve bilgisayar dersi en zorlandığım derslerden biriydi, tabiri caizse anamızı ağlattı. web sitesi tasarlatmıştı hoca, raporuydu, planıydı canımız çıkmıştı.

Tesekkeür ederim geçecek inşaallah ama herkes her şeyi öğrendi, ben hiç bişey bilmiyorum, inşaallah geri kalmak bu konuda
Oyle dusunme ohooo daha ilk senedesin sanirim dimi millet senelerce.alttan ders aliyor bitiremiyor sen puanlaari yuksek tut arayi kapatirsin.. daha stajlar falan var

yazıklar olsun ya cidden yazıklar olsun kalitesizlik akıyor resmen. ben devlet okuna gittim ve bilgisayar dersi en zorlandığım derslerden biriydi, tabiri caizse anamızı ağlattı. web sitesi tasarlatmıştı hoca, raporuydu, planıydı canımız çıkmıştı.
Keşke bizdede öyle olsa bilgisayarı açıp kapatmayı bilmeyen insanlar var , bilgisayar sınıfı bile yok, sadece slaytta siteler işte malesef ne deseniz haklısınız

Keşke bizdede öyle olsa bilgisayarı açıp kapatmayı bilmeyen insanlar var , bilgisayar sınıfı bile yok, sadece slaytta siteler işte malesef ne deseniz haklısınız
inanın bizim sınıfta da vardı öyleleri ama herkes bir şekilde bir web sitesi tasarladı. bilgisayar sınıfı yok ama bilgisayar dersi var. ne güzelmiş o öyle, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi? mutlaka şikayet edin okul değil resmen ticarethane.

inanın bizim sınıfta da vardı öyleleri ama herkes bir şekilde bir web sitesi tasarladı. bilgisayar sınıfı yok ama bilgisayar dersi var. ne güzelmiş o öyle, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi? mutlaka şikayet edin okul değil resmen ticarethane.
Ders işleyecek sınıf bulamıyoruz, oturacak sandalye bulamıyoruz, herkes okuldan bıkmıa ama çoğu dile getirmiyordu bunu, bugün bölüm başkanı geldi sorunlarımız anlattık sizde hep kötülüuorsunuz okulu diyip gitti , dert anlatacak kimsede yok, staj diyoruz hastane bulamıyoruz dedi sonra olursa eğer staj parası alcaz mı diyoruz, siz hastane te para vermediğinize dua edin dedi, inanın sinirlerin bozuldu ben saglıkcıyım demeye tiksinir oldum nerde alakasız ders var o, birde bi dersin kredisi15 olur mu ve enzor ders

Ders işleyecek sınıf bulamıyoruz, oturacak sandalye bulamıyoruz, herkes okuldan bıkmıa ama çoğu dile getirmiyordu bunu, bugün bölüm başkanı geldi sorunlarımız anlattık sizde hep kötülüuorsunuz okulu diyip gitti , dert anlatacak kimsede yok, staj diyoruz hastane bulamıyoruz dedi sonra olursa eğer staj parası alcaz mı diyoruz, siz hastane te para vermediğinize dua edin dedi, inanın sinirlerin bozuldu ben saglıkcıyım demeye tiksinir oldum nerde alakasız ders var o, birde bi dersin kredisi15 olur mu ve enzor ders
rezalet gerçekten rezalet. hele sorunlarınızı anlatınca kaçan bölüm başkanı daha da fena. siz oraya alakasız derslere, baştan savma ders anlatan hocalar için para vermiyorsunuz. mutlaka değiştirin o okulu, birkaç kişi birleşip şikayet edin gerekli yerlere. staj yaptırırlarsa para vermenizi isteyebilirler cidden ticarethane mantığıyla yürütülüyor çünkü.

X