Özensiz KV

Moonse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
633
2.206
Kızlar kv onlara gittiğim zaman çok özensiz davranıyor ama öyle böyle değil. Ailemi götürüyorum bi kek bi çay. Ben gidiyorum mesela akşam için ona yemek yapıyorum fırında yemek pişerken bana peynir ekmek çay getiriyor. En son da dün alışverişten sonra evine geçtik. Çay yaptı ve sadece siyah zeytin ve ekmek getirdi önüme. Acikmissindir diyor. Ama bunu böyle sanki merhametli gibi de söylüyor. Kötü bi niyeti de yok gibi ama anlamıyorum. Sonuçta bu kadın sosyal ve gezen bı kadın. Hiç görmemiş desek bile bize geldiğinde benim onu ağırlamam, ailemin ihtimam göstermesinin bile yetmesi lazım. Nişanlım bize geldiğinde yemekleri babam yapar, annem ayrı ilgilenir. Gerçekten özen gösterirler ama ben hiçbir zaman özen görmedim. Çok zoruma gidiyor. Yok desem maddi olarak var yani biliyorum. Mutfağı dolu bı kadındır. En kötü insan marketten iki bisküvi alir koyar yine de zeytin ve ekmek çıkarmaz. Peynir bile yoktu düşünün. Ben mi abartiyorum kızlar? Bu özensizligi beni çok utandırıyor. Ailem kayınvaliden seni nasıl ağırladı dediğinde hep yalan söylüyorum. Yok işte şunu yapmış bunu yapmış gibisinden. İşin tuhafı bende onu nasıl misafir edeceğimi düşünüyorum. Evime geldiği zaman ona onun gibi mi muamele göstermeliyim? Son olarak beni aileden gördüğü için özensiz davranmış olacağını bile düşündüm ancak ben ömrümde hiç ev hali olsa bile fırında yemek varken birine peynir ekmek vermedim ya da zeytin ekmek... Çok kafama takıyorum, çok zoruma gidiyor ve ister istemez sinirlerim bozulup ağlıyorum.

Size kötü davranmıyorsa, aranız iyiyse bu kadar takılmayın bence. Bana dertsiz başa dert aramak gibi geldi açıkçası.
Ben kendi adıma kek börek poğaça yapamam. Güzel de olmaz. Bana yorucu geliyor. Çay yerine yemeğe kahvaltıya almak daha kolay gelir bana.
Başka arkadaşımsa böyle döktürür. Bana geldiğinde ben onun kadar izzeti ikram yapamıyorum belki ama neticede beni biliyor. Bunda art niyet arasa üzülürdüm şahsen.
Yani ağırlasa ne ağırlamasa ne. Takılmayın bu kadar şeye

Bence görgü meselesi biraz da. Benim kv de öyleydi. Biz misafire önem veririz o öyle değil asla. Nişanlıyken falan giderdik yemek olmazdı bana yaptırmaya çalışırdı falan. Benimki yemek yapmayı bilmiyor ve sevmiyor ondan kaynaklı ve görgü ile alakalı tabiki de

Zeytin ekmek de konulmaz kimsenin önüne cidden.
Tamam herkesin mutfakla arası iyi olmayabilir ama nişanlı, aileye yeni giren birisiniz gayet özeni de hakediyorsunuz. Pasta börek yapmasın ama sizin gideceginizi biliyorsa bir şeyler hazırlayabilir, olmadı alabilir. Fırında yemek varsa pişince beraber yersiniz.
Ben dayanamaz zeytin ekmek mi yiyeceğim anne sağol gerek yok derdim sanirim ama çok zorunuza gidecek bir şey haline de getirmeyin bunu.

Kızlar kv onlara gittiğim zaman çok özensiz davranıyor ama öyle böyle değil. Ailemi götürüyorum bi kek bi çay. Ben gidiyorum mesela akşam için ona yemek yapıyorum fırında yemek pişerken bana peynir ekmek çay getiriyor. En son da dün alışverişten sonra evine geçtik. Çay yaptı ve sadece siyah zeytin ve ekmek getirdi önüme. Acikmissindir diyor. Ama bunu böyle sanki merhametli gibi de söylüyor. Kötü bi niyeti de yok gibi ama anlamıyorum. Sonuçta bu kadın sosyal ve gezen bı kadın. Hiç görmemiş desek bile bize geldiğinde benim onu ağırlamam, ailemin ihtimam göstermesinin bile yetmesi lazım. Nişanlım bize geldiğinde yemekleri babam yapar, annem ayrı ilgilenir. Gerçekten özen gösterirler ama ben hiçbir zaman özen görmedim. Çok zoruma gidiyor. Yok desem maddi olarak var yani biliyorum. Mutfağı dolu bı kadındır. En kötü insan marketten iki bisküvi alir koyar yine de zeytin ve ekmek çıkarmaz. Peynir bile yoktu düşünün. Ben mi abartiyorum kızlar? Bu özensizligi beni çok utandırıyor. Ailem kayınvaliden seni nasıl ağırladı dediğinde hep yalan söylüyorum. Yok işte şunu yapmış bunu yapmış gibisinden. İşin tuhafı bende onu nasıl misafir edeceğimi düşünüyorum. Evime geldiği zaman ona onun gibi mi muamele göstermeliyim? Son olarak beni aileden gördüğü için özensiz davranmış olacağını bile düşündüm ancak ben ömrümde hiç ev hali olsa bile fırında yemek varken birine peynir ekmek vermedim ya da zeytin ekmek... Çok kafama takıyorum, çok zoruma gidiyor ve ister istemez sinirlerim bozulup ağlıyorum.
belki elinden gelmiyordur yapıp güzel olmuyor diye yapmıyor olabilir. Sonuçta her insanın elinin lezzeti farklı bundan dolayı olabilir mi acaba?
aranız iyiyse hiç takılma buna derim. Sen içinden geldiği gibi ağırla gelinim bak bir kek pasta yapamamış, yemek yapamamış demesindense sen ona de daha iyi 😀 bende 2 senelik evliyim her yaptığım yemek güzel olmaz kv döktürür mesela ben yapamadığım için kendimi kötü hissederim onlar takılmaz ama içten içe üzüntü duyarım

Hiç polyana olmaya gerek yok..

Kadın güngörmemiş maalesef.. Artı cimri bunun yanında Oğluna değer vermiyor o yüzden size de aynı tarifeyi uyguluyor..

Zeytin ekmek olmamış ona lafım yok, ama çay ve kek bence yeterli gelmeli. Herkesin mutfakla arası iyi olmak, çeşit çeşit yiyecekler, mezeler hazırlamak zorunda değil sizin aileniz öyle diye.
Kadının durumu iyiymiş gidip pastaneden bile bir çok şey alıp dünürlerini güzel ağırlıyabilir. O kadar da olmaz.

Başkalarına karşı nasıl hiç gördünüz mü?
Eğer herkese karşı öyleyse sorun etmenize gerek yok.
Ama herkese ikramlar hazırlarken size gelince kuru ekmek zeytin veriyorsa alttan alta gıcıklık yapmaya çalışıyordur. Ben tokum deyip geçiştirebilirsiniz o zaman.

Mutfağa girip kendiniz hazırlayabilirsiniz. Yani illa ayağınıza kadar getirmesi mi gerek.Ben olsam fırın da yemek pişerken hemen salata yapar masayı hazırlardım yemek pişince de yenirdi.
Demek ki siz kv evinde rahat edebiliyorsunuz. Ben daha alışamadım sanırım. Ayağıma beklemekten ziyade kendi başıma dolabını açamam, ben de mi sorun var yani şimdi zeytin ekmek getirmesinin sorumlusu ben miyim gerçekten?

Dışardan alırsın evde yoksa. Oğlu da o görgüyle yetiştiyse işin zor. Sana zeytin koyması değil de o şekilde yetiştirdiği adamla evleniyor olman problem. Evlenince değişir diye düşünme sakın değişmez.
eğer öyle değilse de gitmeyin evine bence gerek yok, önünüze çeşit çeşit sofra serse bile fazla samimiyetti olmaz

Benim bir yengem böyle. Ama sahsen sorun etmiyorum. Evinde yemek felan beklemem. Gidip kahvemi icer sohbet eder evime gecerim. Onuda öyle kabul ettik. Herkesin durumu ve gücü veya kapasitesi ayni olacak diye birsey yok. Bence araniz genel olarak iyise sinirinizi aglayacak kadar bozmaya degmez. Allah evinizde mesut ve huzurlu etsin.

Zeytin ekmek yerine fırından 2 simit, poğaça alıp peynirdir, domatestir bi tabak yapabilirdi. Ben de pek yetenekli değilim, yapmayı da çok sevmem ama ya ev tipi temiz yapan yerlerden satın alırım ya da bu tarz bol çeşitle bir şeyler hazırlayıp arayı kapatmaya çalışırım. Bu özendir, karşındakine verdiğin değerdir.

Kızlar burda bana düşen tam olarak nedir? Kendimi çok değersiz hissediyorum bu konuda. Biliyorum benim değerimi belirleyen şey onun ikramı değil ancak insan bozuluyor vallahi

Yukarıda sordum ama cevap vermediniz başkalarına karşı nasıl?

X