Özensiz KV

Yozgat'ta bulgurun içine yeşil mercimek koyup pilavımsı bir şey yapıyorlar. Onu da yufkayla sarıp sarıp gömüyorlardı :)
Hala anlam veremedim. Adını bilen var mı bunun? Yediğimde bebeydim, hatırlamıyorum. :KK70:

Eşimin memleketi oralara yakın yaparlar ama özel bir adı var mı bilmiyorum. Bulgur pilavının her türlüsü yufka ekmeğinin üzerinde servis yapılıyor ve sarıp yeniyor oralarda 😂😂😂

Ama yeşil mercimeklinin özel adını bilse bilse M Muhittin bilir 😂

Eşimin memleketi oralara yakın yaparlar ama özel bir adı var mı bilmiyorum. Bulgur pilavının her türlüsü yufka ekmeğinin üzerinde servis yapılıyor ve sarıp yeniyor oralarda 😂😂😂

:) Biberli domatesli bildiğin bulgur pilavıydı. Yufkayla pilav yenmesi garipti. :KK53:

Yozgat'ta bulgurun içine yeşil mercimek koyup pilavımsı bir şey yapıyorlar. Onu da yufkayla sarıp sarıp gömüyorlardı :)
Hala anlam veremedim. Adını bilen var mı bunun? Yediğimde bebeydim, hatırlamıyorum. :KK70:

:) Biberli domatesli bildiğin bulgur pilavıydı. Yufkayla pilav yenmesi garipti. :KK53:

Bizim evde kış boyu kuru yufka var bulgur pilavı yemelik 😂😂😂
Kız günlerdir tarif veriyorum neredesiniz yaaa:kahve::sinirli:

yesilmercimeklu bulgur pilavina can veririm🤣🤣

*Öncelikle yarım çay bardağı yeşil mercimeği kenarda hasliyoruz
  • soğanı yağda kavuruyoruz, tavuk varsa kuş başı tavuklarimizi kavuruyoruz
  • salça üzerine bol karabiber , kimyon , isot atıyoruz kavuruyoruz
*Bulgurlarimizi atıp iki çeviriyoruz.
*domates biber doğuyoruz ben genelde. melemen katıyorum. Tazeyse soğan tavuktan sonra kavurun domates biberi salçayı az koyun
  • Üzerine tavuk koysakta koymasakta tavuk suyu ekliyoruz.
  • Tam olmaya yakın mercimeklerin suyunu süzüp ekleyip bi taşım pişiriyoruz
  • yufkamizi seriyoruz altı citirdayan pilavimiz olmuş ve döküyoruz yufkaya offfffff
Adamlar yozgatli🤣🤣

ahfjjkkk kaynanasının gözüne girmek için baklava açıyor börek poğaça yapıyor adam yerine konmayınca gelip şikayet ediyor..mikemmel gelin adayı ..olmuşsun sen :)
sen kendini saydırmazsan kimse seni korumaz gelip ağlarsın böyle daha nişanlına söyleyemiyorsun .Düğünde davetliler dans etsin istemiyorum ot gibi 3 saat bizi seyretsinler diye direteceğine kendine değer verilmesini sağla
ağır değil yazdıklarım net gerçekler
Ne kadar rencide edici bir yorum.

Ne kadar rencide edici bir yorum.

Ablacım KV önüne bir tabak yemek koymaya bile zahmet etmiyor sen ona yaranıcam diye baklava açıyotrsun Allah aşkına, kendini şu duruma düşürmeye değer mi? İbretlik hikaye yani, bir de kimse seni zorlamıyor nişanlın da orda değilmiş ısrarla çıkıp gidiyorsun yaranıcam diye, neden_ Aç kalacağın yere gitme amacın nedir?Aşağılanmayı falan da geçtim, insan aç kalacağı yere niye gider yahuu??? Gitme olsun bitsin zorla değil ya.

Son düzenleme:
Ben poğaça yaparken o da akşama yemek olsun moonse beraber yeriz diye yaptırdı. Sonra kıza getirdi işte. Ben de kalktım eve geldim. Kısacası kayinvalidemin sofrasına adam akıllı hiç oturmadim. Kendisi de oturtmadi
Fakat sizde de hata var daha nisanliyken malesef evin kızı moduna girmissiniz.
Poğaça falan yapmayın ne münasebet.
Onlar misafirse siz de misafirsiniz.
Yapamıyor olabilir anlarım bunu ama bikac yerden sipariş vermek zor değil baya özensiz ve düşüncesiz biri çok net bu.
Size bir şey yapmıyorsa sizde ona yapmayın eliniz boş gidin mesela.
Veya yemeğe hiç kalmayın. Sadece nisanliniz varken oturun gelin.
Zaten hata nisanliniz yokken komsular falan gelmişken ev oturmasina gitmeniz.
Kendinizi uzak tutun işim var arkadasimla görüşeceğim gibi şeyler söyleyin.
Zaten kv ile görüşüp ne yapacaksınız?
Yapmayan ozenmeyen insana asla ozenmem ben size geldiğinde sizde önüne zeytin ekmek koyarsınız.

Rica edince yapamam diyemedim. Ben bu aileye baklava dahi açtım istek üstüne
Al işte kendinizi iyice hizmetci moduna sokmussunuz.
Bundan sonra bir şey yapamazsınız inşallah.
Gördüğünüz üzere böyle yaparak kimseye yaranilmiyor.
Lütfen kendinizi ezdirmeyin.
Siz ne alıyorsanız karşıdakine de o kadarını verin.

Kızlar kv onlara gittiğim zaman çok özensiz davranıyor ama öyle böyle değil. Ailemi götürüyorum bi kek bi çay. Ben gidiyorum mesela akşam için ona yemek yapıyorum fırında yemek pişerken bana peynir ekmek çay getiriyor. En son da dün alışverişten sonra evine geçtik. Çay yaptı ve sadece siyah zeytin ve ekmek getirdi önüme. Acikmissindir diyor. Ama bunu böyle sanki merhametli gibi de söylüyor. Kötü bi niyeti de yok gibi ama anlamıyorum. Sonuçta bu kadın sosyal ve gezen bı kadın. Hiç görmemiş desek bile bize geldiğinde benim onu ağırlamam, ailemin ihtimam göstermesinin bile yetmesi lazım. Nişanlım bize geldiğinde yemekleri babam yapar, annem ayrı ilgilenir. Gerçekten özen gösterirler ama ben hiçbir zaman özen görmedim. Çok zoruma gidiyor. Yok desem maddi olarak var yani biliyorum. Mutfağı dolu bı kadındır. En kötü insan marketten iki bisküvi alir koyar yine de zeytin ve ekmek çıkarmaz. Peynir bile yoktu düşünün. Ben mi abartiyorum kızlar? Bu özensizligi beni çok utandırıyor. Ailem kayınvaliden seni nasıl ağırladı dediğinde hep yalan söylüyorum. Yok işte şunu yapmış bunu yapmış gibisinden. İşin tuhafı bende onu nasıl misafir edeceğimi düşünüyorum. Evime geldiği zaman ona onun gibi mi muamele göstermeliyim? Son olarak beni aileden gördüğü için özensiz davranmış olacağını bile düşündüm ancak ben ömrümde hiç ev hali olsa bile fırında yemek varken birine peynir ekmek vermedim ya da zeytin ekmek... Çok kafama takıyorum, çok zoruma gidiyor ve ister istemez sinirlerim bozulup ağlıyorum.
aranız iyi mi? aranız iyiyse böyle biri demek ki diyip kabul edin daha fazlasını değil bence. canınızı da sıkmayın

X