Özgürlük de bir yere kadar, ben de eşimi kısıtlayanlardan oldum.

Eğlence anlayışlarımız biraz farklı bana nazaran daha sosyal biri, bunun dışında birbirimizi konuşmadan da anlayabilen çiftlerdeniz, birbirimizi anlayabiliyoruz. Eğlence tarzlarımız farklı ben evlenmeden önce de doğaya kaçan arkadaşlarıyla kamp yapan sabahın 6sında ormanda tek başına yürüyüşe çıkan biriydim. O daha lüksüne/konforuna düşkün biri. Mesela hayvanlardan uzak duran biriydi yıllarca kendini inandırmış alerjisi olduğuna. Ben ise çantamda kedi/köpek dost mamaları taşıyan yolda gördüğüm hayvanları seven biriyim. Şimdi o da bana katıldı benim bir kedim vardı sokakta yardıma muhtaç bir kedi de o getirdi, sokak hayvanlarını besliyoruz birlikte. Kedilerimizle birlikte yatıyoruz. sokak köpekleri için büyük boy mamalardan aldık her gün bahçe dışına koyduğumuz kapları tazeliyoruz. Bu şekilde değişebildiğimiz şeyler de oldu. Kedi köpekle yanyana duramayan biri şimdi onlarla yatar oldu. Ben de lüks yerlere harcanan paralara çok kızardım, tutumlu biriydim, şimdi onunla buralara gidebiliyorum ama çıkışta hemen beyin yıkıyorum şurada verdiğimiz parayla evimize 7-8 kilo et alabiliriz akşamları yapabiliriz aynı menüyü evde çok daha ucuza yiyebiliriz gibi şeyler diyorum. Başlarda onun savurganlığı en büyük problemimizdi şimdi o yönden de biraz kıstı kendini. Yani anlayacağınız farklı yönlerimiz vardı ama sonra bunlar beraberliğimizde gelişti/değişti. Aşılamayacak farklılıklar değil. Baştan olmaması gereken bir evlilik sözü bence çok ağır, çok yargılayıcı.
Sizin anlattıklarınıza dayanarak gördüğümü yazıyorum.Ağır ya da yargılayıcı geldiyse,sizi üzdüysem kusura bakmayın.Benim de çok sosyal sürekli akşamları kızlı erkekli arkadaş grubuyla çıkan,tatile giden bir sevgilim vardı.2 ayda ilişkimi bitirdim çünkü ben her hafta sonu sosyalleşen biri değilim bu durumun sorun haline geleceğini görüp onu çok beğenmeme ve iyi anlaşmamıza rağmen ayrılmıştım.Sizin durumunuzda ya siz onun gibi sosyalleşeceksiniz ya da o sizin gibi sakin bir yaşam sürmeyi seçecek gibi.Hayırlısı olsun diyelim

Şuan konuşmaları görmediğimiz için birşey demek zor yani hem eşinizi önceki ve şimdiki hallerini tanıyan hem konuşmaları goren sizsiniz siz ne hissediyorsunuz önemli olan bu.. bir yandan şöyle dusunuyorum o konuşmaları flört amacıyla yapmış olan bir erkek telefonu şifresiz ortaya koyar mi.. bakmayacaginizdan emin olsa bile bakma ihtimalini de göz önünde bulundurur..

Evliliğin ilk yılları birbirine uyum sağlamak birbirinizin hassas olduğu konuların öğrenildigi bir süreç, ona normal gelen birşeyin sizin için kabul edilemez olduğunu öğrendi şimdi. Gerçekten bu şekilde bunu normal görüp yaşayan insanlar da var. Şimdi asıl bundan sonra ne yapacak eşiniz önemli olan bu.. sizin rahatsız olduğunuz bu konuşmalara devam edecek mi ona bakin siz. Sizi gerçekten seviyorsa devam etmez, devam ediyorsa da sizi gözden çıkarmış demektir o zaman ciddi bir adım atarsınız ayrılık adina
Evet bu durum da var, böyle bir şey olsa mesajları silmeyi akıl ederdi en azından. Teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Evet bu durum da var, böyle bir şey olsa mesajları silmeyi akıl ederdi en azından. Teşekkür ederim içimi rahatlattınız.
vallahi erkekler bunu bu kadar detaylı düşünemiyorlar malesef. Kendinizi kandırmayın. Erkeklerin bu konuda çok kıt olduklarını düşünüyorum. Benim eşim çok kıt mesela. En son 14 şubat için rezervasyon yaptırmış bildiğimiz bir otele. Mesajlar vs duruyor. 2 3 gün kaldı öyle orada. Sonra sildi. Yemeğe gidiyoruz bana diyor ki aa nereye gidiyoruz acaba? Yollardan çıkarabildin mi diye soruyor. Yok dedim hiç tahmin edemedim ve çıkaramadım

vallahi erkekler bunu bu kadar detaylı düşünemiyorlar malesef. Kendinizi kandırmayın. Erkeklerin bu konuda çok kıt olduklarını düşünüyorum. Benim eşim çok kıt mesela. En son 14 şubat için rezervasyon yaptırmış bildiğimiz bir otele. Mesajlar vs duruyor. 2 3 gün kaldı öyle orada. Sonra sildi. Yemeğe gidiyoruz bana diyor ki aa nereye gidiyoruz acaba? Yollardan çıkarabildin mi diye soruyor. Yok dedim hiç tahmin edemedim ve çıkaramadım

Bilemiyorum benimki bayağı kurnazdır baksanıza 4 senedir farkında bile değilim... Bakalım önümüzdeki süreçte yine bir şey olursa sadakatsizlik sezersem mutlaka Allah karşıma çıkarır bir yerden. O zaman da ne yapalım şans verdiğimle kalırım. İyilik bende olur.

Eğlence anlayışlarımız biraz farklı bana nazaran daha sosyal biri, bunun dışında birbirimizi konuşmadan da anlayabilen çiftlerdeniz, birbirimizi anlayabiliyoruz. Eğlence tarzlarımız farklı ben evlenmeden önce de doğaya kaçan arkadaşlarıyla kamp yapan sabahın 6sında ormanda tek başına yürüyüşe çıkan biriydim. O daha lüksüne/konforuna düşkün biri. Mesela hayvanlardan uzak duran biriydi yıllarca kendini inandırmış alerjisi olduğuna. Ben ise çantamda kedi/köpek dost mamaları taşıyan yolda gördüğüm hayvanları seven biriyim. Şimdi o da bana katıldı benim bir kedim vardı sokakta yardıma muhtaç bir kedi de o getirdi, sokak hayvanlarını besliyoruz birlikte. Kedilerimizle birlikte yatıyoruz. sokak köpekleri için büyük boy mamalardan aldık her gün bahçe dışına koyduğumuz kapları tazeliyoruz. Bu şekilde değişebildiğimiz şeyler de oldu. Kedi köpekle yanyana duramayan biri şimdi onlarla yatar oldu. Ben de lüks yerlere harcanan paralara çok kızardım, tutumlu biriydim, şimdi onunla buralara gidebiliyorum ama çıkışta hemen beyin yıkıyorum şurada verdiğimiz parayla evimize 7-8 kilo et alabiliriz akşamları yapabiliriz aynı menüyü evde çok daha ucuza yiyebiliriz gibi şeyler diyorum. Başlarda onun savurganlığı en büyük problemimizdi şimdi o yönden de biraz kıstı kendini. Yani anlayacağınız farklı yönlerimiz vardı ama sonra bunlar beraberliğimizde gelişti/değişti. Aşılamayacak farklılıklar değil. Baştan olmaması gereken bir evlilik sözü bence çok ağır, çok yargılayıcı.
Fakat değiştirmek için evlenmek ne derecek doğru.
Ben de sosyal bir insanım. Eşim de sosyal bir insan. Özel günlerde şık yerlere gitmeyi severiz, ikimiz de kamp işinden hiç hoşlanmayız, tatil tarzımız yakın, arkadaşlarımızla düzgün bir kaç mekanımız var oraya gideriz. Kalkıp eşim bana buraya gelene kadar evde üç kilo et yeriz dese sinirlenirim açıkçası. Yani evde yediğinle dışarda yediğin bir mi derim.
Birinize israf gelen diğerine normal geliyor.
Adamın zevklerini baltalamak, değişime zorlamak sizce ideal bir evlilik mi?
Bilmiyorum ben çiftler arasında hayat tarzında sizinki kadar uç zevkleri doğru bulmuyorum.

Amannn odun olsun flörtöz olmasın. Başka kadınlara kuyruk sallayıp sallayıp bana gül alsa nolur, inci kolye alsa ne olur, romantik sofralar döşese ne olur?
Benim içim almaz bi daha o adamı. Böyle bi sevgilim vardı bi zamanlar. O da böyle tam bi Romeo. Bana nasıl aşık.. Ama arkamı döndüğüm an bi haltlar çeviriyor. En sonunda bitirdim tabi.
Güvensizlik çok pis bi his. Gençliğinde böyle, yaşlanınca ne yapacak acaba?
Gerçekten öyle, bu tipler standart galiba... benim de lisede ilk erkek arkadaşım bir sene boyunca peşimden koşmuştu. Ben ise aşık olmamıştım zaten ergendik, reddettiğim halde hep peşimdeydi.Neler neler yapardı ergenliğin de verdiği gazla, tüm yakın kız arkadaşları kıskanırdı bana bu kadar ilgi gösterdiği için. Sonra arkadaş kalamayacağını Ya sevgili olmamızı ya da ayrılmak istediğini söyledi. Ben de o ilgiyi kaybetmek istemedim kabul ettim derken bam. O kadar benimle sevgili olmak için çabalayan çocuk 3 ay sonra aldattı beni. Tabii ben yıkıldım ama ölmedim misali 😅
Huyundan asla vazgeçmeyeceğini bildiğim için ayrıldım. Gerçekten de öyle yıllar geçti hala aynı karakterde olduğunu biliyorum da duyuyorum da.

Benimkisi biraz farklı bir şey oldu. İş yerinden bir kızla kızın işten ayrıldığı ve başka bir şehre gideceği son gün başbaşa veda yemeği yemeleri konuydu.Bundan benim haberim yoktu çünkü o ara onu aile meselelerinden terketmiştim. Ama iletişim halindeydik ve maça gideceğini söylemişti.Sakladı çünkü kendisi çok kıskanç bana da böyle haklar doğsun istemedi ki yapmazdım zaten. 1 yılı geçti en ufak bir kusurunu görmedim. Ev işlerinde elim kolum gibidir.O süpürür ben silerim. İkimiz sofrayı kurar kaldırırız.İkimiz çamaşır asar katlarız. O aile kavgaları da artık yok. Resme büyük çerçeveden bakabiliyorum artık diyor Ama yine de olmanası gereken şeylerdi olanlar. Sonuçta bir yalan var ortada. Ha diyince ayrılamıyorsunuz. Evlilik hakikaten değişik bir şeymiş.
Bence ihanetin ve yalanın açtığı boşluğu hiçbir ev işine yardım, silip süpürme vb dolduramaz. Bunları yapıyor diye eş de affedilmez.

Bence ihanetin ve yalanın açtığı boşluğu hiçbir ev işine yardım, silip süpürme vb dolduramaz. Bunları yapıyor diye eş de affedilmez.
Evli misiniz değil misiniz bilmiyorum ama bence evli kişilerin sorunlarına bekarlar yorum yapmamalı. Çünkü yorumlar gerçekçi olamıyor, asla tam olarak anlayamazsınız yaşanılanları, hisleri.Bekar olmak ile evli olmak okadar farklı ki. İhanet konusu evet ama 1 yalanla evlilikler bitemiyor. Zaten ben profesyonel destek aldım onunla ilerledim. Artılar ve eksileri yazarak ilerlemek gerekir bu tarz durumlarda. Danışman benim sorunumun çok küçük olduğunu ve 1 şans vermezsem içimde kalacağını eşimin çabasının bunu hakkettiğini söyledi.Zaten konu hanımefendinin konusu :)

Ama konu sahibinin konusu çok farklı. İhanet üzerine kurulu her şey resmen. Asla affedilecek gibi değil yaşadıkları. Zaten bunu kendisi de yaşayıp görecek. Bizler ne dersek boş.

Hanımefendiciğim..
Bu kadınlardan biri eski arkadaşı yıllarca onu sevmiş ve itiraf etmiş üstelik biz nişanlıyken, eşim de beni çok sevdiğini söylemiş ama...... bu cümlenizden sonra okumayı bıraktım. Kocanızı şehir dışına çıkarak biraz ihmal ediyor olabilir misiniz. Sadece empati yapmanız için soruyorum. Ya da o öyle hissediyor olabilir mi?
Eşiniz bence güzel cevap vermiş, durum da düzeltilebilir gibi. Burada neden böyle olduğunu bulup çözümleyebilirsiniz.

Hanımefendiciğim..
Bu kadınlardan biri eski arkadaşı yıllarca onu sevmiş ve itiraf etmiş üstelik biz nişanlıyken, eşim de beni çok sevdiğini söylemiş ama...... bu cümlenizden sonra okumayı bıraktım. Kocanızı şehir dışına çıkarak biraz ihmal ediyor olabilir misiniz. Sadece empati yapmanız için soruyorum. Ya da o öyle hissediyor olabilir mi?
Eşiniz bence güzel cevap vermiş, durum da düzeltilebilir gibi. Burada neden böyle olduğunu bulup çözümleyebilirsiniz.
Erkekler birkaç gün yanlız kalınca ihmal edilmiş hissedip aldatmaya mı başlıyorlar ? Hiç yanlız bırakmamak mı lazım ?

Erkekler birkaç gün yanlız kalınca ihmal edilmiş hissedip aldatmaya mı başlıyorlar ? Hiç yanlız bırakmamak mı lazım ?
Elbette hayır. Ancak rüyanızda aldatıldığınızı görmeniz bu durumun sizi bile bilinçaltınızda şüpheye götürdüğünü gösteriyor. Eşiniz de bu durumdan etkileniyor olamaz mı? 1 senelik evli olduğunuz için böyle düşünüyorum. Tek söylemek istediğim onun açısından da bakmanız. Çoğu erkek 3-4 gün evde yalnız kalmayı istemez. İsterseniz çevrenizdeki evli erkeklere sorun. bizim bakış açımız ile onların bakış açısı farklı maalesef.

Elbette hayır. Ancak rüyanızda aldatıldığınızı görmeniz bu durumun sizi bile bilinçaltınızda şüpheye götürdüğünü gösteriyor. Eşiniz de bu durumdan etkileniyor olamaz mı? 1 senelik evli olduğunuz için böyle düşünüyorum. Tek söylemek istediğim onun açısından da bakmanız. Çoğu erkek 3-4 gün evde yalnız kalmayı istemez. İsterseniz çevrenizdeki evli erkeklere sorun. bizim bakış açımız ile onların bakış açısı farklı maalesef.
Konu sahibi ben değilim.Ben sadece merak edip sormuştum.Yorumunuz için teşekkürler

Evli misiniz değil misiniz bilmiyorum ama bence evli kişilerin sorunlarına bekarlar yorum yapmamalı. Çünkü yorumlar gerçekçi olamıyor, asla tam olarak anlayamazsınız yaşanılanları, hisleri.Bekar olmak ile evli olmak okadar farklı ki. İhanet konusu evet ama 1 yalanla evlilikler bitemiyor. Zaten ben profesyonel destek aldım onunla ilerledim. Artılar ve eksileri yazarak ilerlemek gerekir bu tarz durumlarda. Danışman benim sorunumun çok küçük olduğunu ve 1 şans vermezsem içimde kalacağını eşimin çabasının bunu hakkettiğini söyledi.Zaten konu hanımefendinin konusu :)
Evliyim ve bu konuda netim. Allah kimseyi sapıttırmasın. Eşim de bu konuda nettir. 8 senedir birbirimizin hayatındayız, değil herhangi bir aldatma vakası, o uğurda söylenen bir yalan dahi olsa o da ben de bitiririz.

Eşiniz telefonunuzda kk da yazdıgınız konuları görse, ya da bi arkadasınıza eşinizden dert yanmanızı vs hoş olur mu , annenizle whatsup konusmalarınızı vs . yada google arama geçmişinizi vs .Gerek yok bence . Empati yapmak lazım , bence herkesın ozeli olmalı , bide eşimin telefonuyla napacagım ki ben , neden almaya ıhtıyac duyuyorum? Benımki bozuldu mu ?

Biraz içimi dökmek istedim. Eşimle 4 senelik ilişkimiz var, yaklaşım 1 senelik de evliyiz. İlişkimiz örnek gösterilecek cinstendi. Hayat müşterek ama eşim benden fazla çalışır üstüne ev işlerine de yardımcıdır. Bir de gerçekten ilgilidir. Hatta öyle ki bazı arkadaşlarım için eşim ideal eş, çok seviyor her şeyi yapıyor... Muhteşem giden bir evliliğimiz vardı. Size şöyle söyleyeyim bir gün bir dizide inci kolye görürüm, aa ne güzelmiş ben de çok beğeniyorum inci kolyeleri derim, bir hafta on güne inci kolye küpe seti gelir hediye eder. Bazen ben işteyken eve gelirim romantik bir sofra kurulmuştur. Ben eşim bana ne kadar da aşık derken bir şeyi atlamışım. Adam kasanova yani olayı bu. Kadınlarla ilgilenmek!
Ben hem eşime olan güvenimden hem de kişilerin özel hayatına olan saygımdan 4 sene boyunca bir kere bile telefonunu kurcalamadım, o kim kiminle görüştün demedim. Hatta öyle ki eşimin sosyal medya hesaplarının hatta telefonunun şifresi dahi bende yoktu. (DOĞUM GÜNÜMDE KURCALAMAYACAĞIMI DA BİLDİĞİNDEN PARMAK İZİMİ TELEFONUMA TANIMLATTI BUNDAN Bİ KAÇ AY ÖNCE) Bazı akşamlar arkadaşlarıyla program yapmasına bile karışmam, sıkmak istemem. Ta ki içimde beliren şüpheye kadar. Beni şüphelendirecek bir şey yapmadı ama rüyamda aldatıldığımı gördüm. O hafta sonu ben de şehir dışında ailemin yanındaydım. Zaten işlerimden dolayı da sık sık şehir dışına çıkarım eve dönmeden aileme uğrarım bir iki gün kalıp eve gelirim. Gelelim hafta sonuna... Cumartesi sabahı rüyamda aldatıldığımı görerek uyandım. O gün eve dönmeye karar verdim, eşimi aradım eve geliyorum diye. Canımın içi annenlerde pazar günü de kalacaktın dedi??? Ne o hayırdır evim değil mi istediğim zaman dönerim, dedim. İyi ama arkadaşlarıyla plan yapmış ben yokum diye, rakı içmeye gidilecekmiş. Bana sormadan iyi plan yapmışsın aferin deyip eve geldim. Yine de kısıtlamadım, tamam madem sözün var git ama bir daha olmasın dedim. Akşam 23.00te eve gel dedim. Öyle de yaptı akşam eve geldi tabi kafalar bir milyon. Yine her zamanki kasanova erkeğim, seni seviyorumlar çok güzelsinler havada uçuşuyor. Derken biraz sızdı, telefonunu aldım sosyal medyasına baktım bir kaç kızla yazışması var. ŞOK OLDUM. Konuşmaları bana kalırsa flört gibiydi. Kadınlar buna bu kadınlara yürümüş. Çok sinirlendiğim için böyle tabirler kullanıyorum kusura bakmayın. Hemen uyandırdım hesap sordum telefon çarpıldı. Deliller yok olmadı tabi. Çünkü her konuşmanın fotoğrafını çektim. Ayrıca o yazıştığı kadınların hepsi arkadaşı, kendi insta.sından yazıyor ve tahmin edeceğiniz gibi eşimin instagram hesabı benimle olan fotoğraflarıyla dolu. Kadınlarınki ayrı bi midesizlik. Hatta kadınlardan birine eşimi çok seviyorum ama arkadaşça sohbet edebiliriz demiş. Bana açıklaması da öyle hepsi de arkadaşı ve arkadaşça sohbetler. Bu kadınlardan biri eski arkadaşı yıllarca onu sevmiş ve itiraf etmiş üstelik biz nişanlıyken, eşim de beni çok sevdiğini söylemiş ama güya arkadaşlıkları bozulmasın diye kıza şans vermiş. Kız da arkadaş kalalım dediği için bir iki kere benden habersiz buluşmuşlar.
Her şeyimi ayarladım evi terk etmek için ama yalvardı yakardı, üç gün ağladı sızladı, bir şans ver nolursun haketmiyor muyuz dedi. Ben cevap veremedim evdeyim hâlâ. Bana kendini ispatlamak için instagram facebook ne varsa kapattı ve eski tuşlu bir telefona geçti. İş telefonunun şifresini verdi. Her zaman da ortada bırakır zaten telefon saklama huyu yoktur.
Eşimi çok seviyorum, belki yaptığı tüm çabalar boşunadır zaten sevdiğim için kalmaya devam ediyorum. Ama bilmiyorum güvenin kırılması çok çok zor bir durummuş. Bundan sonra başında gardiyan gibi o kim bu ne deyip sürekli kontrol altında mı tutacağım bilmiyorum.
Sizlerden benzer bir durum yaşayıp sonra ilişkisi daha iyiye giden, güven duygusunu yeniden toplayan biri var mı... Cevap verirseniz çok sevinirim.
UZUN UZUN ANLATTIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM ANCAK EŞİMİN İLGİLİ BİRİ OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM SONRA BU YAPTIĞI ŞEYLE NE KADAR ÇELİŞKİLİ BİR HAYATI OLDUĞUNU ANLAMANIZI İSTEDİM. OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
Sans verirmisin bilmem ama cocuk yapma kesinlikle . En azından emin olana kadar ama huylu asla huyundan vazgecmez karakterini degistiremezssiniz.

Eşiniz telefonunuzda kk da yazdıgınız konuları görse, ya da bi arkadasınıza eşinizden dert yanmanızı vs hoş olur mu , annenizle whatsup konusmalarınızı vs . yada google arama geçmişinizi vs .Gerek yok bence . Empati yapmak lazım , bence herkesın ozeli olmalı , bide eşimin telefonuyla napacagım ki ben , neden almaya ıhtıyac duyuyorum? Benımki bozuldu mu ?
Ne alaka yahu illa aldatildigini gözuylemi gormeli . Suphelenmis bakmış haksız cikmamis eşi yakalasaydi başka adamlarla mesajlastigini acaba ne tepki verirdi. Iyikide bakmış salak yerine konulup kandirilmaktansa baksın.

Aldatma bir karakter bozukluğudur...şifası olmayan bir hastalıktır bana göre. Düzelmez yani.
Her zaman da aynı şeyi söylerim...boşanmayacaksan kurcalamayacaksın...kurcaladın gördün diyelim...bosanmayacaksan dile getirmeyeceksin. Gormemis gibi davranacaksın.
Bu hataları yaptiysan artık çok geç lackalık baslayacak demektir.

X