Saç Rengi ve Saç Boyama palette ve koleston renk açıcı

Nastasya flipovna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
3.119
8.352
Arkadaşlar saçlarım belime kadar ve uzun süredir siyah kullanıyorum.Ama kendimde bir değişiklik istediğim için şarap kızılı yapmaya karar verdim ama sadece karar verip kaldım. Kuaföre gittiğimde 1000 tl istedi, bir diğeri kesinlikle yapamayacağını söyledi, en son bende kendim açmaya karar verdim az önce palette renk açıcıyla denedim bir kutu, kozmetikçideki kız yeter demişti az mı geldi bilmiyorum çok az bir açılma oldu, hatta bazı yerlerde o bile olmadı, sonra bir çılgınlık yaptım bir saat sonra kolestonun yoğun renk açıcısını denedim gene çok az bir kırılma var rengimde.Şimdi on gün bekleyip bu sefer palettenin aynı renk açıcısından iki kutu olarak kullansam saçlarımın rengini hiç değilse kafve tonuna kadar açabilir miyim? saçlarımda bir yıpranma hissetmiyorum şimdilik, on gün sonrasındaki işlem saçlarımı mahfeder mi? Fikri olanlardan yardım bekliyorum.

Arkadaşlar saçlarım belime kadar ve uzun süredir siyah kullanıyorum.Ama kendimde bir değişiklik istediğim için şarap kızılı yapmaya karar verdim ama sadece karar verip kaldım. Kuaföre gittiğimde 1000 tl istedi, bir diğeri kesinlikle yapamayacağını söyledi, en son bende kendim açmaya karar verdim az önce palette renk açıcıyla denedim bir kutu, kozmetikçideki kız yeter demişti az mı geldi bilmiyorum çok az bir açılma oldu, hatta bazı yerlerde o bile olmadı, sonra bir çılgınlık yaptım bir saat sonra kolestonun yoğun renk açıcısını denedim gene çok az bir kırılma var rengimde.Şimdi on gün bekleyip bu sefer palettenin aynı renk açıcısından iki kutu olarak kullansam saçlarımın rengini hiç değilse kafve tonuna kadar açabilir miyim? saçlarımda bir yıpranma hissetmiyorum şimdilik, on gün sonrasındaki işlem saçlarımı mahfeder mi? Fikri olanlardan yardım bekliyorum.
Ben 30 senedir saclarimla ugrasirim..bu acicilar ilk hafta belli etmiyor ..ustelik sen bir kac kez yapmisin. .guzel saclarin varmis uzun siyah..

image.jpeg
Keşke hiç ellemeseydin saçlarına yazık etmişsin gibi bir his var içimde :KK43: Benim aaçlarımda uzun sadece uçlarına ombre tarzı yaptım aklım olsa yapmazdım. (Oryal açıcı ile açmıştım boya da 3 kutu kullanıyorum) Kısa olsa kesinlikle tamamen açardım ama uzun saçı tek başına açmaya çalışmak tam bir facia ki ben omuzları biraz geçen bir saçı bile açarken tek başıma zorlandım. Hızlı ve tüm saç eşit bir şekilde yapmak gerekiyor. O yüzden tek başına zor oluyor.

Palette yoğun renk açıcıyu önceden başkasında denemiştim neredeyse platine kadar açıyor sizin saçınızı neden etki etmemiş anlayamadım az mı beklettiniz acaba?

Kuaför biraz abartmış 1000tl diyr uzun olabilir tamam ama yine de çok fazla istemiş.
Benim size tavsiyem tüm saçınızı açmak yerine brushlight tarzı aralara güzel ışıltılar attırmanız ya da şarap kızılı balyaj da yaptırabilirsiniz siyah saça çok yakışır.
Bulunduğunuz yeri bilmiyorum ama güzel yapan bir yer varsa yaptırmanız en iyisi. Hem hareketli bir saç olur hem de her ay dip boyası için uğraşmazsınız. (Başa eklediğim fotoğraf çok şık mesela anlattığım balyaj böyle)

Eki Görüntüle 2085959 Keşke hiç ellemeseydin saçlarına yazık etmişsin gibi bir his var içimde :KK43: Benim aaçlarımda uzun sadece uçlarına ombre tarzı yaptım aklım olsa yapmazdım. (Oryal açıcı ile açmıştım boya da 3 kutu kullanıyorum) Kısa olsa kesinlikle tamamen açardım ama uzun saçı tek başına açmaya çalışmak tam bir facia ki ben omuzları biraz geçen bir saçı bile açarken tek başıma zorlandım. Hızlı ve tüm saç eşit bir şekilde yapmak gerekiyor. O yüzden tek başına zor oluyor.

Palette yoğun renk açıcıyu önceden başkasında denemiştim neredeyse platine kadar açıyor sizin saçınızı neden etki etmemiş anlayamadım az mı beklettiniz acaba?

Kuaför biraz abartmış 1000tl diyr uzun olabilir tamam ama yine de çok fazla istemiş.
Benim size tavsiyem tüm saçınızı açmak yerine brushlight tarzı aralara güzel ışıltılar attırmanız ya da şarap kızılı balyaj da yaptırabilirsiniz siyah saça çok yakışır.
Bulunduğunuz yeri bilmiyorum ama güzel yapan bir yer varsa yaptırmanız en iyisi. Hem hareketli bir saç olur hem de her ay dip boyası için uğraşmazsınız. (Başa eklediğim fotoğraf çok şık mesela anlattığım balyaj böyle)
Forumlarda palette ile ilgili olumlu birçok yorum okuyunca belki bende yapabilirim diye düşündüm açıkçası.Çünkü 1000tl saça vermek istemiyorum.Ama yıllardırda aynı renk kullanıyorum ve bir değişiklik istiyorum artık, cidden çok sıkıldım.Dediğiniz gibi uçlara attırmayı ben de düşündüm aslında ama iki bebeğim var ve sürekli her ay aktıkça kuaföre gitme durumum biraz sıkıntılı olacak, ayrıca diplerimde de yoğun olarak beyazlarım var her ay kendim dip boyası yapıyorum, benim için kendim yapabileceğim kullanımı kolay, tek başıma altından kalkabileceğim bir şey gerekiyordu en mantıklısının hepsini boyamak olduğunu düşündüm.

Kozmetikçi saçlarıma bir kutunun yeteceğini söyleyince acemi olduğum için bir kutu aldım. Sanırım saçıma yetmedi, çünkü anladığım kadarıyla saçımı kaplaması ve rengin açıldığını görmem için o açıcıyı sıyırabiliyor filan olmam gerekiyormuş, benimse sadece ıslattı gibi oldu saçlarımı, en altlarda yoğun sürdüğüm yerler tatlı bir karamele dönüştü, ama üstlerde belirgin bir fark görmedim, dediğim gibi az geldi kullandığım ürün.

X