PANDEMİ SÜRECİNDE MEME BÜYÜTME AMELİYATIM

Memede his var mı ucunda

Merhaba
3. Ay bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.
meme yaptıran kadınlar olarak sürecin zor olduğunu biliyorduk ama hiç kimse bunları bunları yaşayacaksın şu zamn şöyle olacak diye bilgilendirmiyor maalesef. Tabi her vücut farklı.
Ben 20. Günümdeyim sağ memem sol mememe göre biraz daha sert ve biraz daha yukarda . O daha büyüktü sola göre gerçi ama zamanla aynı kıvama gelecektir diye düşünüyorum. Çünkü daha çok acıyor sola göre. Hala sertler masaj yapıyorum. Jel sürüyorum dikiş izim için. Masaj yaparken vazelin kullanıyorum ya da yağlı krem, el daha güzel kayıyor, birde deri gergin olduğu için soyuluyor, deri değiştirdim adeta ama çatlamadı çok şükür zamanla eski formuma kavuşacağım diye psikolojik telkinler yapıyorum. Nefes egzersizleri yapıyorum. Özel bir soru ama başkası ellediğinde 3. Ay da bile silikon olduğu anlaşıyor mu ?

Bence bu sürecin ilk etabı ilk 3 ay. Bu dönemde iş biraz daha çileli bence. Ödemler sonrasında yan yatarken meme baskısını hissetmek, daha rahatsız edici sertlik vs bu dönemde daha çok hissediliyor... sonra 6. Ay ve 1. Yıl olarak ben süreyi 3 ‘e böldüm açıkçası. Sabır isteyen ve herkeste farklılık gösteren bir süreç...ben 4. Ayımda işte tamam diyemiyorum... daha iyileşme sürecinde olduğumu hissediyorum...şu an sevgilim yok henüz biri ellemedi kendimden başka:) açıkçası o durumda ne hissedeceğimi bende merak ediyorum ama 3. Aydan sonra bence bir sorun olmaz... fakat yine de memenin silikonlu olduğu anlaşılıyor bence... henüz yumuşamam tamamlanmadı mesela... dikiş izi iyiye gidiyor ama belli...sadece ilk 3 aya göre iyi.. ama 1. Yıl sonucu daha iyi olacaktır diye umuyorum...

Ben de öyle umuyorum. Pozitif düşünerek kendimi telkin ediyorum Hatta yaza süper giricem diyip motive ediyorum

evet çok güzel gözlemlemişsin gerçekten bencede öyle bugün 6.ay kontrol için gittim.doktor herşey güzel meme oturmuş yumuşama olmuş artık masajıda bırak istediğin sütyenide al tak dedii.darısı sizlerinde başına..

Merhaba ben de 2 ay oldu ameliyat olalı sol meme sağa göre 1 cm yukarıda normal mi

Bende 12 martta oldum. Bir mememde koltukaltına doğru ve meme üstünde şişlik var,diğeri daha normal duruyor:) ikiside yanlara doğru duruyor ve biri daha sert. Normal mi bu süreç? Bi de derim soyuldu hep

Bende 12 martta oldum. Bir mememde koltukaltına doğru ve meme üstünde şişlik var,diğeri daha normal duruyor:) ikiside yanlara doğru duruyor ve biri daha sert. Normal mi bu süreç? Bi de derim soyuldu hep
Senin daha çok çok yeni hepsi normal 2. 3. Aydan sonra ayrıntıya girmelisin. Ama ben de hiç soyulma olmadı

Bende kollarımda ve memelerde aşırı soyulma oldu. Koldaki korseyi cumartesi çıkarıcam bakalım,sonrada izlerle mücadele başlıyor. Ödemden kolumda su dolu kabarcıklar(bül) oldu onlarda hep iz yaptı sanırım yeni savaşım onlarla ve dikiş izleriyle olacak:)

Sadece meme büyütme ameliyatı mı oldun

Tübüler meme vardı zTen kilo verme ile iyice içi boşaldı sarktı. Dikleştirme ile protez takıldı. Bugün kontrole gittim teki cebe yerleşmiş ama teki yerleşmemiş. Üstte ve koltukaltına doğru şişkinliği var. Bandı sıkılaştırıp üstten masaja devam dedi.

Sen erken dönemsin çok erken olduğu için rahat ol inşallah yetinen oturacaktır

6. Ay güncellemesi -19 Mayıs 2021 (6 ay 8 gün)

Merhaba kıZlar tekrar... 6 ay ne çabuk geçti:)

Uzun zamandır foruma giremedim. 6. Ayımı tamamladım. Dün muayenemi oldum. Doktor bey yumuşaklığını,yara izini ve duruşunu beğendi, şükür bir sıkıntı yok. 1. Yılda meme ultrasonu yaptırmamı kontrol amaçlı önerdi.
Benim tek bir problemim var. Sağ elimle sağ mememi sol elimle sol mememi tutup birleştirmeye çalışınca kaslarım sanki mememi çekiyor, memem sabitleşiyor ... 3. 4. Aylarda bu şikayetim daha üst boyuttaydı ,mememi hiç birleştiremiyordum ama bu sorun her ay azalarak devam etti. Doktor kas altı ameliyat olduğu için bunun fonksiyonel bir sorun olduğunu , zamanla memenin salacağını , kasın rahatlayacağını söyledi. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sanki kas altı ameliyat ya ,memem de arkaya daha çok yapışmış gibi geliyor.Nasıl anlatsam, mememi tuttuğumda önde ayrı parça gibi löp löp gelmiyorda sanki arkada bağlıymış gibi bi his.Buarada bu durum bu his sadece sağ elimle sağ mememi sol elimde sol mememi birleştirmeye çalışınca oluyor.Çapraz olarak ellerimi tutup birleştirince bir sorun yok. Ben kendimi fazla dinlediğim içinde böyle hissediyor olabilirim, bilmiyorum.
Bunun dışında gerçekten görüntüsü çok doğal oldu,75B desteksiz süttenleri doldurabiliyorum. Bence görüntü olarak silikonlu olduğu anlaşılmaz. Yumuşaklığı 6. Ayda daha iyi. Ama natural meme gibi yumuşak değil elbette, bir diriliği var.Yabancı bir cisimle yaşıyormuşum gibi hissetmiyorum. Yüzüstü yatabiliyorum . Bu pozisyonda yattığımda artık bir baskı,sızı hissi hissetmiyorum.
Genel olarak durumumdan memnunum. Bakalım 1. Yıl ve sonrasında çok bir fark olacak mı... masajıma , kremime devam ediyorum... 1. Yıl yorumlarımıda buradan paylaşacağım.
Sevgiler

Son düzenleme:
bende seni merak ediyordum.daha öncedende belirttiğin gibi sanırım tam iyileşme süreci 1 yıl benimde sağ mememde tam rahatlama olmadı diye daha önce yazmıştım hatırlarsan doktoru geçen ay yine aradım mr çekip bakalım ama bir sıkıntı olsa mutlaka kendini belli ederdi dedi.mr çekindim bişey çıkmadı bana kas gevşetici ve b 12 verdi b12 sinir uçlarına iyi geliyor dedi demekki daha geç iyileşiyor sağ taraf dedi destek amaçlı bu ilaçları yazdı iyileşme süreci hızlansın diye.. gerçekten faydası oldu çok şükür 15-20 gündür tam anlamıyla bitti gitti diyebilirim. şuan sağ göğsümde düzeldi. hatta b12 henüz bitmedi kullanmaya devam ediyorum.. yani özet olarak tam iyileşme süreci 1 yılı buluyor..sağlıklı güzel günlerde kullanırız inşallah.... öpüldün:)))))

Canım çok teşekkür ederim bu bilgi için Şikayetlerinin bitmesinede çok sevindim... sana katılıyorum... düşününce orada kas kesildi sonuçta. Yara izi bile en az 1 sene de iyileşiyor. O yüzden sabır en önemli şey bu ameliyatta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…