Pandemide yemek parası

Kulaklarım çınladı, yüzüm kızardı, gözlerim karardı, içimdeki ses muneee muneeee bdvye giiiitt, orada bir topik var, siyasi yorumlar yazılabilir, polemik olabilir, üsluplar bozulabilir, hemen gidip müdahale etmen lazım dedi, kan ter içinde uyanmışım, bir bardak su içip sakinleşerek bu yalnızca rüya diyerek kendimi teskin ediyordum ki bu topiğe rastladım.

Beni üzdünüz😔
Bu sefer ben bise yapmadim 😂cok kibar bir insanim,agzim da hic bozuk degildir bilirsin aplalarin gulü 😂

Bu sefer ben bise yapmadim 😂cok kibar bir insanim,agzim da hic bozuk degildir bilirsin aplalarin gulü 😂
Ablanıza uyun o zaman, neydi slogan polemik yok, siyaset yok, dini yorum yok, üslupsuzluk yok, geyik yok.
Üzmeyin beni, bak kaç yaşına geldim sizin yüzünüzden tansiyon hastası kalp hastası olursam gelir evinizin ortasına çökerim bakın diye, ben kayınvalidelere de benzemem, evden çıkarmanız için parkelerinizi bile feda etmek zorunda kalırsınız, söker giderim🤣

Ablanıza uyun o zaman, neydi slogan polemik yok, siyaset yok, dini yorum yok, üslupsuzluk yok, geyik yok.
Üzmeyin beni, bak kaç yaşına geldim sizin yüzünüzden tansiyon hastası kalp hastası olursam gelir evinizin ortasına çökerim bakın diye, ben kayınvalidelere de benzemem, evden çıkarmanız için parkelerinizi bile feda etmek zorunda kalırsınız, söker giderim🤣
Ben çoktan sustum mune😂 Lütfen bu çabamı gör. 😘

Mune yemin olsun ben iş kanunuyla ilgili yazdım sadece. :dua::dua:
Polemik yok :KK70:

Sizin özel bi durumuz olabilir bildim bildim pesinizden kosmuslardır.🙂 biz yukarıda da bahsettiğim gibi yüzde 90 lık kesim var ya heh ondan çoğunluktan bahsediyoruz senin özel durumundan değil bildin? Türkiyenin ekonomik koşulları göz önüne alındıgında özeldeki ögretmen yetersiz az yetenekli diye bisey asla yok, ama veli pohpohlamaca, düsük maas ve fazla calısma saatini beraberinde getirir tabiiii sizin çalıştıgınız okul saint benoit değilse 😃 cünkü orada veli pohpohlanmaz.

Şimdi bu fazla çalışma saati nasıl oluyor

Özel okuldaki öğretmenler fazla değil kamudakiler az çalışıyor

Haftalık çalışma saati 45 saat

Özel okulda 8.30-1700 arası çalışılıyor

Çoğu özel sektörden daha kısa çalışma saatleri

Devlet öğretmeninin servis ve yemek giderini karşılamıyor ama özel okulda bunlar dahil hatta kahvaltı ve ikindi dahi dahil bir çok okulda

Lakin ben çok merak ettim kamuda öğretmen olan bir kişinin kariyer planı ne kadar farklılaşabilir

En fazla idareci olur sınav artı mülakat ile yani o plan farklı kriterler gerektirir

Özel okuldaki de müdür olur ama o patron da olabilir tutunursa

Yani devletteki öğretmenin kariyer planı sonu valilikte falan mı bitiyor da biz bilmiyoruz

Bu arada oğlumun anaokulu öğretmeni dört yıllık örgün lisans okuyup aynı kurumda 13 yıl çalıştıktan sonra o özel anaokuluna müdür oldu

Şehür şehir gezmedi çoğu kişinin adını dahi duymadığı bir şehirde çalışmadı diye onun öğretmenliğini eksik mi kabul edeceğiz

Keza oğlumun ilkokul öğretmeni de eşinin işi gereği bu şehirde üniversiteyi okumuş burada kalmış eşi için

Gidip yıllarca ayrı kalacağına girmiş çalışmış Doğum yaptığı yıl ayrılmış sonra oğlumun okuluna başladı ve 5. senesinde gitmeye de niyeti yok

Ben 3 ay evde çalıştım ama yemek parası almadım canım ama hak olarak verilmesi lazım
Merhabalar
evden çalışıp da yemek parası almayan var mı?
Büyük şirketler den birinde çalışıyorum, fabrika da üretim devam ediyor biz farklı il de rapor vs. Hazırlıyoruz
Biz yemek kartı ile yemek yiyorduk
Bizler 1 senedir evdeyiz ofise hiç gitmiyorum benim dışımda ofise giden var
onlara da sadece ofise gittikleri gün kadar veriyorlar yemek kartına
ben istedim fabrikada beyaz yakada hafta da 3 gün evden çalışıyorlar onlar da almıyor diye vermiyorlar böyle bir hakları var mı?
ofise gidersin dediler dedim olur bana uygundur ofis (ofis evime çok uzak asla kabul etmem diye düşündüler)
ben evden çalışmaya sinir oldum çünkü çalışma saatleri esnek resmen
önceden saatim belliydi 6 da iş için mail atıyorlar 9 dan önce kapatamıyorum bilgisayarı
ofis çıkış saati 17:00 di
ben ısrarcı olsam yemek parası konusunda yasal hakkım mıdır?
ben evden hiçbir işimi aksatmadan devam ediyorum sadece raporları hazırlayıp gönderdim de kaşe imza atılıyor
yasal hakkım olduğunu okudum ısrarcı olacağım ama bilen birileri de söylerse sevinirim

Şimdi bu fazla çalışma saati nasıl oluyor

Özel okuldaki öğretmenler fazla değil kamudakiler az çalışıyor

Haftalık çalışma saati 45 saat

Özel okulda 8.30-1700 arası çalışılıyor

Çoğu özel sektörden daha kısa çalışma saatleri

Devlet öğretmeninin servis ve yemek giderini karşılamıyor ama özel okulda bunlar dahil hatta kahvaltı ve ikindi dahi dahil bir çok okulda

Lakin ben çok merak ettim kamuda öğretmen olan bir kişinin kariyer planı ne kadar farklılaşabilir

En fazla idareci olur sınav artı mülakat ile yani o plan farklı kriterler gerektirir

Özel okuldaki de müdür olur ama o patron da olabilir tutunursa

Yani devletteki öğretmenin kariyer planı sonu valilikte falan mı bitiyor da biz bilmiyoruz

Bu arada oğlumun anaokulu öğretmeni dört yıllık örgün lisans okuyup aynı kurumda 13 yıl çalıştıktan sonra o özel anaokuluna müdür oldu

Şehür şehir gezmedi çoğu kişinin adını dahi duymadığı bir şehirde çalışmadı diye onun öğretmenliğini eksik mi kabul edeceğiz

Keza oğlumun ilkokul öğretmeni de eşinin işi gereği bu şehirde üniversiteyi okumuş burada kalmış eşi için

Gidip yıllarca ayrı kalacağına girmiş çalışmış Doğum yaptığı yıl ayrılmış sonra oğlumun okuluna başladı ve 5. senesinde gitmeye de niyeti yok
Ben özel okuldaki ögretmenliğin ögretmenliğin yanı sıra veli pohpohlama oldugunu düsünüyorum ekstra olarak ve kesinlikle özel okul ögretmeni daha cok calısıyor, devlet okulundaki ögretmenin bir kariyet planı olmayabilir ama en azından isi yüzde yüz garantidir, özel okulda her an cıkarılma bit veli şikayet etse sıkıntı yasama ihtimalleri bence oldukca can sıkıcı seyler.. benim burada bahsetmek istediğim su bir insan kpss kazandı diyelim yok yeaaa ben devlette calısmam gidip özelde asgari maas ile basliyim. Der mi 25 yas mesleğin baharında bi ögretmeni baz alalım ve dürüst konuşalım ? Der mi demez mi

Ben özel okuldaki ögretmenliğin ögretmenliğin yanı sıra veli pohpohlama oldugunu düsünüyorum ekstra olarak ve kesinlikle özel okul ögretmeni daha cok calısıyor, devlet okulundaki ögretmenin bir kariyet planı olmayabilir ama en azından isi yüzde yüz garantidir, özel okulda her an cıkarılma bit veli şikayet etse sıkıntı yasama ihtimalleri bence oldukca can sıkıcı seyler.. benim burada bahsetmek istediğim su bir insan kpss kazandı diyelim yok yeaaa ben devlette calısmam gidip özelde asgari maas ile basliyim. Der mi 25 yas mesleğin baharında bi ögretmeni baz alalım ve dürüst konuşalım ? Der mi demez mi

Diyen tanıdıklarım var

Birisi komşumdu

Yorumundaki öğretmenler de öyle

Bir kursa gitmiştim oradaki tarih öğretmeni de gitmemişti

Hatta kendi dayım da gitmeyip özel sektörde bir ofiste işe başlamıştı hatta şirket sonra battı

Dayım o esnada evliydi yeniden girip atandı eş durumu ile gelmesi gereken ilin ilçesine

İnsanlar kendi yaşadıkları şehirden farklı sebeplerle ayrılmak istemiyor bu onların planı

Diyen tanıdıklarım var

Birisi komşumdu

Yorumundaki öğretmenler de öyle

Bir kursa gitmiştim oradaki tarih öğretmeni de gitmemişti

Hatta kendi dayım da gitmeyip özel sektörde bir ofiste işe başlamıştı hatta şirket sonra battı

Dayım o esnada evliydi yeniden girip atandı eş durumu ile gelmesi gereken ilin ilçesine

İnsanlar kendi yaşadıkları şehirden farklı sebeplerle ayrılmak istemiyor bu onların planı
Ben kpss’ye mezun olduğum yıl 1 kez girdim. Hiç çalışmadım 78 aldım. İki gün çalışsam atanırdım muhtemelen. Çünkü zaten lise ve üniversitede öğrendiğimiz şeyler. Yata yata okunmadıysa o okullar kpss zor bir sınav değil bence.

Benim ailem İzmir’de, hasta bir ablam yaşlı bir annem var. Eşim İzmir dışında İstanbul, Bursa ve Mersinde çalışabiliyor sadece. Burda doğdum, burda büyüdüm, burda okudum, arkadaşlarım burada. Evim burası. 4-5 bin lira maaş için neden hiç bilmediğim bir yere ailemden eşimden kilometrelerce uzağa taşınayım yıllarca oralarda yaşayayım? Mantıklı değil ki, çok saçma. Ama bunun tercih olduğunu anlatamıyoruz nedense.

Ben kpss’ye mezun olduğum yıl 1 kez girdim. Hiç çalışmadım 78 aldım. İki gün çalışsam atanırdım muhtemelen. Çünkü zaten lise ve üniversitede öğrendiğimiz şeyler. Yata yata okunmadıysa o okullar kpss zor bir sınav değil bence.

Benim ailem İzmir’de, hasta bir ablam yaşlı bir annem var. Eşim İzmir dışında İstanbul, Bursa ve Mersinde çalışabiliyor sadece. Burda doğdum, burda büyüdüm, burda okudum, arkadaşlarım burada. Evim burası. 4-5 bin lira maaş için neden hiç bilmediğim bir yere ailemden eşimden kilometrelerce uzağa taşınayım yıllarca oralarda yaşayayım? Mantıklı değil ki, çok saçma. Ama bunun tercih olduğunu anlatamıyoruz nedense.
Ben hep soylerim ,uniden ilk mezun oldugumda Alese girdim,90 uzeri aldim,sonra kpssye girdim derece yaptim yine de gitmedim devlet isine. Kendi isimden memnunum,bu da benim secimim,mutluyum. Kalkip da parmak sallamak yanlis insani tercihlere

Eşim uluslararası kurumsal bir firmada çalışıyor. Şirket yemek parasını karta yatırmaya devam ediyor ama yol parasını kestiler. Aslında haklılar yol konusunda çünkü verilmiyor o para aylardır.

Eğer sorumlulukları yoksa bence her insanın yapması gereken şeylerden biri farklı bölgelerde çalışmak. Ben 90 küsur puanla sahil şeridine atandım, ki ben de böyle düşünüyordum yani çalışmak benim için keyiften ibaretti. Sonra becayiş ile zor durumda olan biri için yer değişimi yaptım doğunun göbeğine düştüm 🤣 ilk zamanlar höööh dedim, eğrisi doğrusu iyisi kötüsüyle bir sene geçirdim bence harika bir deneyimdi. Bu sene tekrar başka yere gidiyorum. Evet gidip 5-10 yıl kalmak yürek ister belki ama bir sene kalmak oldukça güzel-kötü-değişik deneyimler/anılar katıyor insana.

Eğer sorumlulukları yoksa bence her insanın yapması gereken şeylerden biri farklı bölgelerde çalışmak. Ben 90 küsur puanla sahil şeridine atandım, ki ben de böyle düşünüyordum yani çalışmak benim için keyiften ibaretti. Sonra becayiş ile zor durumda olan biri için yer değişimi yaptım doğunun göbeğine düştüm 🤣 ilk zamanlar höööh dedim, eğrisi doğrusu iyisi kötüsüyle bir sene geçirdim bence harika bir deneyimdi. Bu sene tekrar başka yere gidiyorum. Evet gidip 5-10 yıl kalmak yürek ister belki ama bir sene kalmak oldukça güzel-kötü-değişik deneyimler/anılar katıyor insana.
Herkesin şartları aynı değil işte. Cumartesi gecesi 23.30-2.00 arası acildeydik, annemin tansiyonu 22 olmuştu. 20-21 yaşında yeni mezunken de ben ailemi bırakıp bir yere gidemezdim, şimdi de gidemem. Sorumluluklar deneyimlerin önüne geçiyor bazen.

anladım ne gibi bir ilerleme kaydettiniz ? Kariyer planı dediğimiz sey yani career ladder deki baslangıcınızı anladım, peki sonra ne oldu ? DAHA BÜYÜK MERAKLA DİNLİYORUM

İfşa olacağım ama neyse..
Önce bölüm başkanı oldum, maaşım arttı.
Sonra yükseldim, başka hocaları koordine etmeye başladım ki çoğu benden daha kıdemli, maaşım daha da arttı.
Sonra idari 1 görev daha aldım, maaşım yine arttı.
Bu işler angarya değil bu arada.
Doktoram bitince daha da yükseleceğim.

Siz iyi okumadıgınız icin anlamamıssınız öncelikle size iyi bir okuyucu olmanı tavsiye ederim zira konusmaya gelice herkes bülbül kendim eski özel okul öğretmeniyim ve okul ismi dahi belirttim hatta, özel okul Öğretmenleri (bransım okul öncesi) devlet okulundan daha daha fazla calısmakta bu yüzden özel okul ögretmeninin emeğini o verilen kus kadar maas karsılamıyor malesef... Fakat bugün ortalama bi özel okulda ki 3 senelik ögretmen ile devlet okulundaki 3 senelik ögretmenin calısma zamanı ve aldığı maas ile hesaplama yaptıgınızda devlet Öğretmeni kesinlikle daha cok kazanıyor (saat bazında) dediğim gibi konusmak icin konusmayın lütfen eski yorumlarımı okuyun öyle gelin buraya sevgiler

Bende okul önceciyim.
2015te bir özel okul daha yeni mezunken sırf köklü bir okuldan mezun olduğum ve cv'm sağlam diye 5500 teklif etti ki bakın 2015 diyorum.
Ama kariyer hedefim üniversite olduğu için yükseklisansa başlayıp 2750 liraya işe başladım. Maaşa bakmadan kariyer hedefime baktım ve özel üniversiteye geçtim.

Zamanla da yükseldim ki 5500 kenarda kalıyor.

Kimse özel okullar daha iyidir, daha kötüdür demiyor. Sadece isteyerek kariyerimizi oraya yönlendirebiliriz diyor.

Sorumluluk durumları isi tabiki değistirir, haricindeki durumlar icin söylediğimin hala arkasındayım elbet

Herkesin şartları aynı değil işte. Cumartesi gecesi 23.30-2.00 arası acildeydik, annemin tansiyonu 22 olmuştu. 20-21 yaşında yeni mezunken de ben ailemi bırakıp bir yere gidemezdim, şimdi de gidemem. Sorumluluklar deneyimlerin önüne geçiyor bazen.
Zaten yazımın başında belirttim, sorumluluk yoksa yapılabilir diye. Çoluk çocuk eş aile sorumluluğu ile kimse macera aramasın :confused:

X