'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Pardon? Kiyafetime esim bile karisamaz der gecerim.koseme
Hic gelip gitmem isim var gücüm var esiniz madem.o kadar aşık sizi onemsiyor ben seninle.mutluyum ama ailelerle.ic ice olmak istemiyorum nokta
Aile.apartmanina zaten karsiyim ama siz daha cok.gencsiniz o yaslarda insan tolere ederim.diye düşünüyor

Cok sabirlisin bende aile apartmanindayin ama hic bir seyime karisamazlar musade etmem ,diyelimki pantolan yada tayt giydim ustune uzun bir sey giyerim onlar dedigi icin deyil ben rahat edebilmek icin ...

Hanımlar çoğu kişi eşime laf söylemiş ama yukarıda da dediğim gibi eşim odadan gidince söylüyor. Hiçbir zaman onun yanında bir şey demedi bana. Pantolon giyme konusunda esim bir şey demiyor çünkü sadece bana değil kendi kızlarına ve torunlarına da aynı şekilde tepki veriyor. Ben de tamam saygısızlık olmasın diye giyerim oraya gittiğimde demistim.
Hatta eşime tek başlarınayken 'iste eşin pantolon giyiyor, ne zaman bırakır, tarzı bir şey demiş. Eşim de anne bu onun bileceği iş biz karisamayiz ne isterse giyer demiş.
Bir de okadar yaşlılar ki herkes onlara hürmet ediyor. KV ve KP sürekli ölümden bahsediyor, eşimde yakında ölecekler gözüyle bakıp çok kırmamaya çalışıyor.

evet yaşlı oldukları için kıyafet konusu tolere edilebilir. Biraz uyum sağlamaya çalış. Yapacak bir şey yok.
O insanlara senin laf söylemen biraz ayıp olur 80 yaşındaki adamla mı kavga edicen pantolon için.
Çalışma konusunu da duymazdan gelicen. Çok konuşmasınlar. Birkaç seneye onların gardı düşer 🤣
Eşinin kabahati sen o evden gönderildiğinde arkanda durmaması. Sen evden çıktığında da mı yoktu? Çalışman hakkında konuşulurken o konuyu kapatamaması.

yok devenın nalı
cok sevdıgım bır soz var ve bu sozun sahıbı savunmasıyla beraat ettı
''namus benimdir bir kağıda imza attık dıye kimselere bırakmam ''

bu sozu unutmayın
ve sıze boyle bır cürretde bulunmalarına ızın vermeyın , bu sozlerle yaklastıkları ıcın (pantolon gıyme calısma vs derken altında yatan imalarla konustukları ıcın) gorusmeyı kesmenız gerekıyor ve o gebeş kocanızla nasıl mutlu olabıldıgınıze hayret edıyorum öyyyleeeeee trene bakan buyukbaş gıbı duruyor ?

neden buna ızın verıyorsunuz neden ? gorusmeyın

"eşim mükemmel bir insan. Herkes bu devirde böyle bir insan mı kaldı diyorlar. Ağzımın içine bakar, benden daha çok aşk insanı resmen, hiçbir dediğimi unutmaz ve gidip alır, sürpriz yapar vs. Yani eşimden yana bir sıkıntım yok. Şimdi hikayenin kötü yerine gelelim.. "

Yine bir eşim mükemmel annesi babası kötü olayı.
Yahu eşiniz annesini babasını tanıyor. Sizi tanıyor. Kılığınızı kıyafetinizi biliyor. Eeee ne diye aile apartmanına taşıyor sizi. Hadi taşındınız diyelim olaylara da Bi haber.
Eşiniz hiç duymuyor mu bu söylenenleri. Duymuyorsada siz söylüyorsunuz. Benim karım böyle tercih ediyor diyemiyor. Gel börek ye gel oturalım diyince biz gelmiyoruz Da diyemiyor.
Ama sizi seviyor ölüyor bitiyor.
Ya biz kadınlar gerçekten akıllanmayız

Herkes yazmış ama bu durumda eşinizinde bişyler demesi ses etmesi gerek nerede eşiniz bunlar olurken tamam evet yaşlılar ama bu karışabilirler anlamna gelmiyor.. Her çağırıldığında gitmeyin bence bu durumu eşinizle konusun . Ayrıca sizde cvp verebilirsiniz yani bana kv git üstünü değiştir öyle gel diyecek kbakma ama dedirtmem kendme ben böyleyim derim ayrıca sizde apaçık giyinmiyorsunuzdr yani 80 yaşında insanların yanında.. sizinde az sesiniz çıksın. Yani ne biliyim benm kv karışmaz ama bit şey dediğinde ufakta olsa doğrudur anne der bildiğimi yaparım evle ilgili bir şey söyledi ev alacağız haklısın anne biz planımızı yaptık dedim ama guzellıkle söyledim tabi çünkü o da bana karışma mabnda değilde güzelle söyledi

Boşver zaten 80 yaşına gelmişler. Bu saaten sonra zihniyetleri değişmez. Zaten imama çok yakın bir lokasyondalar hiç tartışıp kalp kırma...

Arkadaşlar kv 3 kuşak geriden gelen jenerasyon. Değişmez artık 80 yaşında. Konu sahibi dua edecek artık bir Corona ya rab diye başka çaresi yok :confused: :KK70:

Şahsen ben susarım . Allah gecinden versin ama ölürse vicdan azabı çekmek istemem.

85 yaşında kadının devrinde gördüğü ile bu devir bir değil. O öyle gördü öyle yaşadı. Ona anlatamazsınız bugünün şartlarını... O yüzden ciddiye almam ben he derim yapabildiğimi yaparım başka çaresi yok
Yukardaki mesajları yazıp,vicdan azabı çekerim demek nasıl oluyor izah edermisiniz? Koronadan bu kadar insan ölüyorken,böyle bir konu da ölümle ilgili şaka mı yapmış oluyorsunuz??? Ve bu mesajlar beğenilmiş,komik bulunmuş...

Sana yanlış öğretmişlerdir bacım. Sevgi kocanın yaptığı şeylerle ölçülmez
Edit: yine olgunlaşmadan evlenen bir koca vakası beni çok seviyor diyen bir eş kişisi...
Sonuc: her daim mutsuzluk çünkü eş kişisi asla arkada duramıcak senin

Yahu kıza neden cevap vermiyorsun demişsiniz de karşıdaki insanlar 80 yaşında. Az sonra ölecekler.. Şimdi bu kız bir şey der yarın biri hık diye gidiverir falan 🙄
Ama eşinize ben de kızdım. Kendi ailesini biraz dizginlesin. Siz de gidip gelmeyin çok fazla.
Bir de çok özel olmazsa merak ettim vallahi niye bu yaşta hemen evlendiniz yahu? Azcık flört edeydiniz.

Öncelikle bunun köylülükle bir alakası yok bunu belirteyim. Yöreyle alakası var. Mesela İzmir'in bir köyünde hemen istediğinizi giyebilirken Konya'daki köyde kısa kollu bile giyemezsiniz. Belli ki eşinizin ailesi tutucu bir yöreden geliyor. Eş ailesi de çok önemli bence. Sadece eşe bakmak yetmiyor maalesef.
Konya’daki köy de kısa kollu giymiyor ne demekdir yahu😂 hiç güleceğim yoktu😅😅😂😂😂😂😂😂😂 sizin köyü bilmem ama bildiğim çok Konya köyü var kısa kollu da giyiyor pantolon da giyiyor saçı açıkta geziyor insanlar. Biraz daha güleyim😂😂😂😂😅😅😅😅😅😅😅😅😅😄😄😄😄😄😄🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😁😁😁😁😁😆😆😆😆😆😃😃😃😃😃😃

"eşim mükemmel bir insan. Herkes bu devirde böyle bir insan mı kaldı diyorlar. Ağzımın içine bakar, benden daha çok aşk insanı resmen, hiçbir dediğimi unutmaz ve gidip alır, sürpriz yapar vs. Yani eşimden yana bir sıkıntım yok. Şimdi hikayenin kötü yerine gelelim.. "

Yine bir eşim mükemmel annesi babası kötü olayı.
Yahu eşiniz annesini babasını tanıyor. Sizi tanıyor. Kılığınızı kıyafetinizi biliyor. Eeee ne diye aile apartmanına taşıyor sizi. Hadi taşındınız diyelim olaylara da Bi haber.
Eşiniz hiç duymuyor mu bu söylenenleri. Duymuyorsada siz söylüyorsunuz. Benim karım böyle tercih ediyor diyemiyor. Gel börek ye gel oturalım diyince biz gelmiyoruz Da diyemiyor.
Ama sizi seviyor ölüyor bitiyor.
Ya biz kadınlar gerçekten akıllanmayız
aynen hep bunu söylerim benim kocam iyi ama anası kötü ablası cadi kardesi manyak babası bilmemne yaaa bırak benım karıma laf söyleyen beni karsısındsa bulur diyemiyorsa sümsügün tekidir valla kocan da susuyoda kadın kendi konusucak gerekirse kavga cıkıcak ama hakkını kendi savunucak kocasının anasına danasına agzını acmasını beklerse ooooooooo cok antidepresan icer 3üncü cocugu bile yapar böyleleri

Bazı insanları değiştirmek imkansız, açık sözlüyüm deyip ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor. Aile apartmanında yaşamanın zorlukları. Kocanız sizi seviyorsa bunu bir şekilde göstermeli bu insanlara karşı

Umarım ikv koronadan geberir bir gençlere rahat vermediler

Merhaba hanımlar. Bana biraz akıl verin, yol yordam öğretin çünkü ben normalde çok özgüvenli, düşündüğünü söyleyen biri olsam da konu böyle akrabadan biri ya da KV olunca dilim tutuluyor sanki karşı çıksam orada çarpılcam...

Annem hep saygılı ol saygılı ol diye diye boyle yaptı muhtemelen beni.

Neyse konuya geleyim. Ben 22 yaşında 1 yıldır evliyim. Okurken evlendim şuan üni son sınıfım. (5 sene bölümüm.) Okulum hep pandemiye denk geldi evden okudum yani evlendikten sonra çok rahat oldu. Hiç pişman değilim, eşim mükemmel bir insan. Herkes bu devirde böyle bir insan mı kaldı diyorlar. Ağzımın içine bakar, benden daha çok aşk insanı resmen, hiçbir dediğimi unutmaz ve gidip alır, sürpriz yapar vs. Yani eşimden yana bir sıkıntım yok. Şimdi hikayenin kötü yerine gelelim..

Ben maaalesef ki aile apartmaninda oturuyorum.Kabul etme nedenim KV'ler yılın 8-9 ayı köyde (40dk evden uzaklığı), 3 ay apartmanda kalırlar.

Benim KV 70, KP 80 yaşında. Ananem ve dedemle aynı yastalar. Benim annem 44 babam 45 yaşında.

Ama KV ve KP benden dinç maşallah. Öyle hasta filan değillerdir, güçleri kuvvetleri yerinde.

KV ve KP pantolona takıntılı. Onların yanında hayatttaa giyemezsiniz. İlla etek giyeceksiniz. Ben etek giymeyi pek sevmem, nadir giyerim.

Evleneli 2 hafta olmuştu ve bayramdı. KV ve KPyi arabayla mezar ziyaretine götürüyorduk, öbür günde herkes köyde toplanacakti. Bende uzun bir tunik giydim altına da bol bir pantolon giydim ama gerçekten bol bir pant. Bana şöyle dedi:

'Seni yarın köyde öyle görmiyim. '

Hiçbir şey demeden dışarı bakmıştım. Sadece bana böyle değiller bu konuda herkese ama üslup nedir ya

Bir gün apartmanda oldukları bir gün okuldan ve işten yorgun argın canımız çıkmış gelmiştik, gelin yemek yiyin dedi. İyi dedik. Tam kapıdan girecektim ki 'Git üstünü değiştir öyle gel' dedi. Resmen kapıdan kovulmuş gibi oldum öyle delirdim ki. AMA HİCBİR SEY SÖYLEMEDİM EVET.

Her onlara gittiğimizde benim çalışmamı istemediğini söylüyor. Ailem beni boşuna okutmadi tabi calisicam dedim en son.

Her okuldan konu açılsa 'iste bu sene son ne güzel oku tabi kızım, sonra oturursun evde kocanin parasi yeter zaten size' diyor.

6-7 ay önce onlardaydik yine salonda oturuyorduk sonra eşim ve KP içeri gitti bir şeyi tamir etmek için. Hemen yanıma geldi oturdu çalışma konusunu açtı işte, sonra yok bakiciyla büyüyen çocuklar onu annesi belliyormus annelerini sevmiyorlarmis filan dedi, onunla ayni düşünmediğimi anlayınca şöyle dedi:

'Bana guvenipte kayınvalidem çocuğuma bakar da ben çalışırım diye düşünüyorsan hiç bana güvenerek çocuk yapma' dedi..

Ben de 'yapmam' dedim sadece. Uzaklaştım oradan.

Sonra eşimin tarafından herkesin orada olduğu bir zamanda 'sözde' (!) 'Bu gelinde çok sinsi' dedi. Herkes güldü şaka yaptigini düşünüp ama gülmeden söyledi şaka filan değildi biliyorum. Ben sessiz bir insanım kimsenin işine karışmam, dedikodu yapmayınca sinsi oluyorum herhalde...
Bana hep ' ben içimde tutamam kızım, ne düşünürsem söylerim' diye diyee söylüyor da söylüyor. Gerçekten onlara gittigimde çok geriliyorum. Mesela gorumcemlerle çok iyi anlasirim, onlarla köye gitmeyi denk getiririm hep. Tek gitmek istemiyorum sıkılıyorum zaten. Eşimde bilir bunu giderken ablam da gelir mi diye arayalım istersen der hep. Böyle böyle zamanı geçirmeye çalışıyorum ama tabi kış geliyor. Onların apartmana gelme zamanları da geliyor..
Öyle evime 1-2kereden fazla çıkmaz. Dizlerim agiriyor der. Ama sürekli börek yaptım gelin, şunu ettim gelin, yedirmeyi sever sağolsun. Ama 'bu devirde böyle KV mi kaldı kendi yapıp gelinlerini yediriyor' demekten de geri kalmaz tabi...
Sizin yapabileceginiz cok bir şey yok esiniz koyacak o sınırı pantalon konusunda bir sure onlarin yaninda giymeyin ama disarida giydiginize de karismasinlar.. Ayni durum bizde de vardi hatta bir tık daha ağırı çalışıyorum çocuğuma da bakici bakiyor istelik ustelik doğru duzgun de onlarin istedikleri gibi giyinmem siz esinizle konusun calisma konusunda geri adim atmayin esinizi seviyorsunuz siz kötü olmayin siniri esiniz cizsin

Eski türkiyenin büyük şehirlerinden görünen fotoğraflarla genel tablo bu diyemezsiniz ki. İç anadolunun köylerinde durum çok sıkıntılıydı. Yaşayan biri olarak söylüyorum bunları. Sadece ben değil benim nesilimden olan ama ailesi anadoludan göç gelen insanların çoğunun dedesi nenesi böyleydi. He benim şansım ailem anadoluda yetişmiş olsalarda bize hiç bişeyi baskı yapmadan güzellikle yetiştirdiler. Ama kendi ailesinin kafasını devam ettiren insanlarda var.
Ben zaten bunu, büyük şehirlerden yola çıkarak söylemedim. Annemin bir fotoğraf arşivi var, içinde eski yıllardan yüzlerce insan fotoğrafı var. Geneli 40'lı-50'li-60'lı yıllar. Çoğunlukla da Erzurum, Gümüşhane, Kırıkkale gibi şehirlerden, onların ilçeleri ve köylerinden. Hatta bunlardan iki tanesi evimizin duvarlarında asılı. Fotoğraflardaki genç kızların ve kadınların çoğunun kıyafetlerinin kolları, etekleri kısa, böyle kıyafetlerle gayet rahat durabiliyorlar. Mesela günümüzde muhtemelen o bahsettiğim yerlerde o tarz kıyafetlerle rahatça dolaşamayız, büyük ihtimalle rahatsız ediliriz. Bundan bahsetmek istemiştim, herkes gördüğü şeyleri söylüyor sonuçta. İyi forumlar.

Ben zaten bunu, büyük şehirlerden yola çıkarak söylemedim. Annemin bir fotoğraf arşivi var, içinde eski yıllardan yüzlerce insan fotoğrafı var. Geneli 40'lı-50'li-60'lı yıllar. Çoğunlukla da Erzurum, Gümüşhane, Kırıkkale gibi şehirlerden, onların ilçeleri ve köylerinden. Hatta bunlardan iki tanesi evimizin duvarlarında asılı. Fotoğraflardaki genç kızların ve kadınların çoğunun kıyafetlerinin kolları, etekleri kısa, böyle kıyafetlerle gayet rahat durabiliyorlar. Mesela günümüzde muhtemelen o bahsettiğim yerlerde o tarz kıyafetlerle rahatça dolaşamayız, büyük ihtimalle rahatsız ediliriz. Bundan bahsetmek istemiştim, herkes gördüğü şeyleri söylüyor sonuçta. İyi forumlar.
Ben Erzincanliyim kardeşimin esi Gümüşhane li yazın koye giderken gelin dar pantolonlar kısa kollu tişörtler ile gider 18 yaşındaki kızımda ayni tarz kıyafet alir gideriz köyümüzde giyer gelinde aynen gezeriz tozariz 1 ay kadar şehirlerde de köylerde de rahatsiz eden olmaz

X