'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

Konuyla alakalı tek söylemek istediğim şey şudur ki; beni de bakıcı büyüttü ta ki ben artık kendi kendime yalnız kalmaya başlayana kadar. Ki ilkokula gittiğim yaşlarda tek kalmaya başlamıştım çocuğunuzu düzgün ve bilinçli yetiştirirseniz evde gönül rahatlığıyla yalnız bırakırsınız. Dediğim gibi bana doğduğum günden beri bakıcı baktı keza ablama da öyle ama kesinlikle annemizi sevmemek ya da bakıcıdan daha az sevmek gibi bir durum oluşmadı öyle bir şey olamazda zaten saçmalasınlar

Patavatsız insan yoktur buna göz yuman ve kendine dert eden insan vardır. O densizse sende öyle öylenolacaksın saygı tek tarflı olmaz canım. Bi kaç kez sende yap onun gibi anlayıp geri çekilecektir. Gerekirse evinden çıkma bi süre onlar da sana uyum sağlamaya çalışacaktır

Mükemmel eşiniz ne yapıyor bu durumda? Mesela pantolon mevzusunda annesini susturuyor mu? Veya tabii ki çalışacak diyor mu? Onunla paylastiniz herhalde sıkıntınızı ne dedi mesela ? Geçin bu mükemmel ayajlsrını eğer tepkisiz kaliyorsa

Eşinizin ailesini anladım ben. Diger uyelere katılmıyorum açıkçası. Burda kalkip ben pantolon giyecegim kavgasi yapmak eşinizi arada birakmaktan ve huzurunuzu bozmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten dışarda ne giydiginize karışmıyorlarmış, ben olsam onlara giderken etek giyerim. 80 yaşındaki insanin fikirlerini değiştiremezsiniz. Gereksiz bir mücadele vermeyin bence.

Eş ne zaman muhteşem olur biliyor musun? Eşine laf söyletmediğinde. Sen de bu benim kıyafetlerim gayet uygun tesettür için deyip geçin. Bana kalsa duymayın da. Çalışma konusuna gelince inatlaşmayon zamanı gelince eşimle kararını biz veririz deyin. Genel itibariyle duymamazlıktan gelin. insanın kendi vereceği karara ne hakla karışabilirler.
Hele kapıdan geri çevirenleri falan çok ayıp. Benim üzerim iyi derdim, yada gider aynı formatta başka kıyafet giyer inerdim aşağı.

Ama 'bu devirde böyle KV mi kaldı kendi yapıp gelinlerini yediriyor' demekten de geri kalmaz tabi...
E o kadar yap yap sonra 1 cumle ile boz
Bence hic karsilik vermeyin bir sure hatta duymayin anlamadim gibisinden yada tepkisiz kalin bir cesit manipule etme diyeyim sonrasinda da tamamen degisip cevaplarinizi net ve kisa olarak cevaplayin
Kocasi konu sahibinin sozune inaniyor ama aileside uzatmiyordur bu kadar abartmiyordur diye dusunuyordur bence
Evliligimizde ilk senelerde esim hep arada kalip ailem oyle sey demez diyordu Allahima yalvardim esimin yaninda olaylar olsun gun yuzune ciksin artik diye
Cunku asla yalan olmayacak dedim
Allaha sukur butun aile yuzunu gosterdi
Bekarkende göstermişler ama pek onemsememis simdi kurt gibi
Ben olsam çocuk mevzusunda öyle derse benden alacagı cevapta sizde elden ayaktan düşünce gelinim var bakar demeyin bakamam hersey karşılıklı derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…