Para mı zaman mı? Hangisi önemli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her güzellik bir arada olmuyor dedikleri olay sizinkisi hangisi daha iyi olur buna sizin karar vermeniz gerekiyor gerçekten zaman mı para mı. Örneğin benim eşim çok tembeldir kamuda çalışıyor haftasonlarını uyuyarak geçiriyor bu beni öfkelendiriyor o yüzden keşke haftanın 6 günü ve yoğun çalışsa 😄

Ben garantici insanım, bu sebeple kamu diyorum.Ve zaman da benim önceliğim. Evet gençken çok çalışıp doldurmak lazım ama kimin ne kadar yaşayacağının da bir garantisi yok (Allah gecinden versin )
Kalan zamanımı, ortalama kazançla eşim, dostum ,sevdiklerimle dolu dolu geçirmek isterim.
Bu tamamen benim bakış açım,belki başkasına yanlış gelir 😊
Benimde bakış açım böyle ama ister istemez napsak diye düşünüyoruz

Her güzellik bir arada olmuyor dedikleri olay sizinkisi hangisi daha iyi olur buna sizin karar vermeniz gerekiyor gerçekten zaman mı para mı. Örneğin benim eşim çok tembeldir kamuda çalışıyor haftasonlarını uyuyarak geçiriyor bu beni öfkelendiriyor o yüzden keşke haftanın 6 günü ve yoğun çalışsa 😄
🤣 🤣 🤣 Çok yaşayın siz. genelde öğretmen eşlerinden bunu duyuyorum

Zor soru. Ben sanirim parayi secerdim. Benim gelirim esim calismasa da bize yetecegi icin esim acisindan zaman diyorum hep. Ancak durum boyle olmasaydi, ortada cocugumun gelecegi olsa parayi secme ihtimalim cok yuksek.
Ah evet r ortada çoçuk olunca insan bunu düşünüyor. Şu şartlarda koleje yollayabilirim her türlü desteklerim ama öğretmen maaşıyla zor

siz de çalışıyorsunuz
Eşinizin atanması da gerçekleşmiş daha fazla zaman geçirirsiniz. Öteki türlü evliliğin hicbir anlamı yok bana göre..

Özel sektör bugün varsanız yarın yoksunuz.

Görümcem o kadar pişman ki özel sektörde çalıştığına. 3 yıl calısır 2 yıl evde
1 yıl calısır 6 ay evde. Cunku ya işyeri kapanıyor ya da zamanla maaş konusunda sıkıntı yaşıyor.
Üzerine aşırı çalışıyor

Kpss ye girmediği için bin pişman
Gerçekten öyle evet atanacak ama eşim sabah 7 aksam 7 ye kadar çalısıp bi yandan formasyon ve kpss için zaman ayırdı. Ha deyince atama olmuyor ki bi daha çok zor atanmak

Benim için zaman çok kıymetli. Ömrünü para peşinde koşarak harcamak akıl karı değil. Zaman diyorum bende ama yine de yaşamadığım bir durum olduğu için atıp tutmak da istemem. Ne karar verirseniz verin inşallah pişman olmazsınız
Çok teşekkür ederim inşallah her koşulda pişmanlık yaşamayız

Az önce gördüm de adam yapacağı işi bile size bırakmış zaten sürekli soyleniyorum da demissiniz. Adam çalışmaya gidiyor sanki başka yere gidiyor gibi başının etini yemeyin yazıktır. Mühendislik ile öğretmenlik arasında bir bağlantı bile yok öğretmen olmak istiyor mu gerçekten? Adama birazcık üzüldüm sanki.

Ah evet r ortada çoçuk olunca insan bunu düşünüyor. Şu şartlarda koleje yollayabilirim her türlü desteklerim ama öğretmen maaşıyla zor
Uzun vadede dusunmek lazim. Mesela ben istanbulda oturuyorum. Cocuklarimi devlet okuluna vermeye kalksam, en iyisinin durumu ortada. Mesela sizin yasadiginiz yerde nufus daha azdir, devlet okulunda daha kaliteli egitim alabilir cocugunuz. Gelirinize gore ek takviyelerle de cocugunuzun gelisimini destekler, eksiklerini tamamlarsiniz. O zaman toplam geliriniz yeter ve sorun ortadan kalkar.

Ancak benim gibi buyuk sehirdeyseniz akarken doldurmak cok onemli.

Haftanın 6 günü çalışmak normal buna yoğun çalışmak denmez. Hemde sizin maaşınızın 2,5 katı kazanırken gayet iyi 6 gün.
Bence bulunduğu işte çalışmaya devam etsin şartları çok iyi çünkü.

Kamu nun tek çekici yanı izinleri tatillerinin çok olması. Eşimde kararı bana bırakıyor çünki yoğunluğundan sürekli şikayet ediyorum. Mesleği mühendis.

Eşim mühendis özel sektörde yıllardır çok hızlı maaşını katladı ikiye üçe ve giderek artiyor. Bence mühendis için alanında iyiyse cidden kamu koreltiyor. Özelde sürekli yeni işler ve gelişim oluyor dışarıdan iş yapıyorlar. Benim eşim istese sanırım ben istemezdim hem maaş kaybı hem de korelmesi açısından

Haftanın 6 günü çalışmak normal buna yoğun çalışmak denmez. Hemde sizin maaşınızın 2,5 katı kazanırken gayet iyi 6 gün.
Bence bulunduğu işte çalışmaya devam etsin şartları çok iyi çünkü.
Bize yoğun geliyor hafta 7 gün 6 günü eşim resmen iptal durumda. 1 günde yetmiyor.

Eşim mühendis özel sektörde yıllardır çok hızlı maaşını katladı ikiye üçe ve giderek artiyor. Bence mühendis için alanında iyiyse cidden kamu koreltiyor. Özelde sürekli yeni işler ve gelişim oluyor dışarıdan iş yapıyorlar. Benim eşim istese sanırım ben istemezdim hem maaş kaybı hem de korelmesi açısından
Evet öyle tabi şu anki işini basarıyla yürütse tabi işveren işten çıkarmazsa ilerde daha iyi konumlara gelir veya kendi işini kurabilir

Uzun vadede dusunmek lazim. Mesela ben istanbulda oturuyorum. Cocuklarimi devlet okuluna vermeye kalksam, en iyisinin durumu ortada. Mesela sizin yasadiginiz yerde nufus daha azdir, devlet okulunda daha kaliteli egitim alabilir cocugunuz. Gelirinize gore ek takviyelerle de cocugunuzun gelisimini destekler, eksiklerini tamamlarsiniz. O zaman toplam geliriniz yeter ve sorun ortadan kalkar.

Ancak benim gibi buyuk sehirdeyseniz akarken doldurmak cok onemli.
Sizde haklısınız yorum yapan herkes o kadar haklı ki ☺️

Ben olsam parayı seçerdim. Çocuğunuz büyüdükçe maddi ihtiyaçları artacak. Okul kurslar, kıyafet gibi. Siz zaten kamudasınız yani aileniz için garanti gelir var. Eşiniz ise mühendis olmasına rağmen öğretmenlik yapacak ve kendini iyice köreltecek. Özelde ise iş tecrübesi arttıkça maaşı artacak devlette ne uzar ne kısalır. Eğer özel garanti değil diye düşünüyorsanız şu an devlette çalışıyor gibi düşünüp kalan parayı birikime atın. Allah korusun herhangi bir işsizlik durumunda zor durumda kalmazsınız. Anladığım Devlette 5000 alacakken özelde 12500 gibi geçiyor eline. Sanki 5000 kazanıyor gibi yaşayın bir süre içiniz rahat etsin

Kamu nun tek çekici yanı izinleri tatillerinin çok olması. Eşimde kararı bana bırakıyor çünki yoğunluğundan sürekli şikayet ediyorum. Mesleği mühendis.
Maaşı çok iyi . Haftalık 2 gün tatil yine haftaiçi dolu olacak birde özel günler vs de tatil . Şuan şu zamanda böyle para kazanmak çok iyi . Elinin tersiyle itmek bana göre çok yanlış. Geleceğim için birikimce yaparım maaşın yarısını biriktiririm . Kalan ortak maaş ailenize yeterce artarda .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X