paramı vermeyecekmis

Bir de ozur dilerim soylemeyo unuttum oraya okuma kitabı götürüyordum hepsine kahve döktü annesine babasına söyledim yenisi alalım bile demediler 500 tlyi o yüzden de istemiştim 8 tane okuma kitabım gitti, bir tane de ders kitabım çizdi karaladı

Siz de oranın iş yeriniz olduğunu algılayamamışsınız, onlar baştan yanlış imaj yaratmışlar ders çalışırsın vs diyerek ama iş saatlerinde böyle bir şeyin olmayacağı aşikar bebek değilse de çocuk yani size emanet edilen, kendini idame ettirecek yaşta ve bilinç düzeyinde olsa ailesi para verip başına kimseyi dikmezdi zaten. Herhalde gider başında dururum o esnada da kendi dersimi kitabımı çalışır okurum dediniz de düşündüğünüz kadar kolay olmamış.

Siz de oranın iş yeriniz olduğunu algılayamamışsınız, onlar baştan yanlış imaj yaratmışlar ders çalışırsın vs diyerek ama iş saatlerinde böyle bir şeyin olmayacağı aşikar bebek değilse de çocuk yani size emanet edilen, kendini idame ettirecek yaşta ve bilinç düzeyinde olsa ailesi para verip başına kimseyi dikmezdi zaten. Herhalde gider başında dururum o esnada da kendi dersimi kitabımı çalışır okurum dediniz de düşündüğünüz kadar kolay olmamış.
Haklısınız o tabletle oynarken ben de ders çalışırım diyordum,cok tablete bakıyordu ancak tam derse başlayacakken engelliyordu dersimi kapatınca tekrar tablete bakıyordu neyse ne ya bende de hata var kabul etmemeliydim isi parasız kalsamda cok yanlis yaptim

Haklısınız o tabletle oynarken ben de ders çalışırım diyordum,cok tablete bakıyordu ancak tam derse başlayacakken engelliyordu dersimi kapatınca tekrar tablete bakıyordu neyse ne ya bende de hata var kabul etmemeliydim isi parasız kalsamda cok yanlis yaptim
hem derslerime çalışamadım hem paramı alamadim, üstüne dayak yedim hakarete ugradim

Ben nerde iş vereni savundum pardon?? Üstüne basa basa tekrar söylüyorum. Şikayet etsin ama en başta etsin. 6-7 ay maaşı aldıktan sonra arada tatsızlık olunca şikayet etmesi bana göre mantıklı değil.
ayrıca sandığınız gibi çalışmamış birisi değilim. İşe girdiğim ilk gün sigortamın derdine düştüm e devletten kontrol ettim 5 gün içinde başlamadığı için gidip iş verenime sordum 15 gün içinde e devlete düşeceğini söyledi ve bu şekilde işime devam ettim.
maaşımı alayım sigortasız da çalışırım kafasında olmadım hiç bi zaman. Hakkım olanı aldım, alamadıysam peşine düştüm.
iş veren değilim, accayip varlıklıda değilim. Varlıklı olsam daha yine o sigortanın peşine düşerim. Yani anlayacağınız hukukta okusanız, adalette bitirseniz mağdurun kim olduğunu ayırt edemiyorsunuz.
burda ne işçi mağdur ne iş veren. Kazanan tek kişide devlet bu kadar net söylüyorum.
Hem devleti dolandırıyor, hem de işçiyi kullanıyor, bunun bir bedeli olmalı . Cezası olmasa zaten bunlardan mantar gibi çoğalırlardı. Herkes eşit şartlarda, daha iyi konumda ve sigortalı olarak çalışmak ister. Ülkede %70 yoksulluk oranı olunca ve şartlar gereğince herkes şanslı olmuyor. Gencecik insanlar iş bulamadığı için ve çalışmak ev geçindirmek gibi yükümlülükleri olan kişilerin sgk sız çalışmayı kabul etmesi devletin ekonomisinin iyi olmadığını ve bundan faydalanan insanlarında vicdanı olmadığnı gösterir. Yine de söylediklerinize saygım var ama sizin görüşünüz bana çok ters. Mağdur aslında ortada ve bu bir yöne kalpazanlığın en masumhane hali... daha işverenler neler yapıyor...

hem derslerime çalışamadım hem paramı alamadim, üstüne dayak yedim hakarete ugradim
Çok tatlısınız. Dayak yedim diyorsunuz ya güldüm gerçekten 🥰 yaşınız küçük ondan böyle yaşadıklarınız. Ama yaş ilerleyince her konuda daha bilinçli olursunuz. Demekki bebek yada çocuk bakımı size göre değil bi daha böyle bi iş kabul etmezsiniz. Ama siz siz olun asla sigortasız çalışmayı kabul etmeyin. Hayatta başarılar dilerim.

Hem devleti dolandırıyor, hem de işçiyi kullanıyor, bunun bir bedeli olmalı . Cezası olmasa zaten bunlardan mantar gibi çoğalırlardı. Herkes eşit şartlarda, daha iyi konumda ve sigortalı olarak çalışmak ister. Ülkede %70 yoksulluk oranı olunca ve şartlar gereğince herkes şanslı olmuyor. Gencecik insanlar iş bulamadığı için ve çalışmak ev geçindirmek gibi yükümlülükleri olan kişilerin sgk sız çalışmayı kabul etmesi devletin ekonomisinin iyi olmadığını ve bundan faydalanan insanlarında vicdanı olmadığnı gösterir. Yine de söylediklerinize saygım var ama sizin görüşünüz bana çok ters. Mağdur aslında ortada ve bu bir yöne kalpazanlığın en masumhane hali... daha işverenler neler yapıyor...
Biz aslında sizinle aynı şeyi savunuyoruz ama cümlelerimiz farklı sanırım.

Çok tatlısınız. Dayak yedim diyorsunuz ya güldüm gerçekten 🥰 yaşınız küçük ondan böyle yaşadıklarınız. Ama yaş ilerleyince her konuda daha bilinçli olursunuz. Demekki bebek yada çocuk bakımı size göre değil bi daha böyle bi iş kabul etmezsiniz. Ama siz siz olun asla sigortasız çalışmayı kabul etmeyin. Hayatta başarılar dilerim.
cok haklisiniz, bana göre değilmiş şiddet gordum ama o konuda şaka yapmıyorum kalemlerin ucunu sivri sivri yapıp batırıyordu bana, yüzüme tokat da atti kac kere sebebi telefonumu almak istemem alıp saklamaya çalışıyordu, tirmalamalar yumruk atmalar beklenmedik bi anda bunları yapınca insanin cani acıyor 😤

cok haklisiniz, bana göre değilmiş şiddet gordum ama o konuda şaka yapmıyorum kalemlerin ucunu sivri sivri yapıp batırıyordu bana, yüzüme tokat da atti kac kere sebebi telefonumu almak istemem alıp saklamaya çalışıyordu, tirmalamalar yumruk atmalar beklenmedik bi anda bunları yapınca insanin cani acıyor 😤
Gözümün önüne chucky geldi 🤭🤣

Açgözlülük , menfaatçilik , soygunculuk bunun adına ne derseniz diyin... Bu ülke refah seviyeye ulaşmadan , sanayimiz gelişmediği sürece insanlar ''ne iş olursa yaparım'' dan ilerisine ilerleyemeyecek. Hangi üniversite mezunu şuan okuduğu bölümde çalışıyor ? İnsanlar bugün aç kalmamak için uğraşıyor , önünü görebilen yok ... Şanssız olanlarımız sgk için bile diretemiyor, çünkü para kazanmak zorunda. Bu mecburiyeti bilmeyenlerin anlamayacağı şey ... İşvereni savunanları biraz vicdana davet ediyorum. :)hiç yormayın çenenizi anlamazlar kardeşim.
Parti kurun oy verelim 😍

Burada kaç sayfa insanlar size arayıp hakkımı vermezseniz şikayet edicem demenizi söyledi, aradınız mı işvereninizi? Hala kız bana vurdu falan diyorsunuz, bize açıklama yapana kadar arayın, insanlar burada size yol gösteriyor. İşverenin tepkisini söyleyin, ne yapmanız gerektiği konusunda yardım eder yine herkes. Çözüm odaklı adımlar atmayı öğrenin artık.

İşe ihtiyacı olan milyonlarca insanı bu şekilde çalıştıran kişiler var. Sigorta isterse bir kapı daha kapanacağı için insanlar mecbur razı oluyor. Bu işçinin değil , bu devletin boşluğundan kaynaklanan bir sorundur. Bu vicdansızlığın , çıkarcılığın göstergesidir. Kimse sgk sız çalışmak istemez ama iş olanağı o kdr mümkün ve refah düzeyde olmadığımız için bazı insanların sorumluluk , yükümlülük ve ihtiyaç önceliğine göre kabul ediyorlar. Kadın orda sabah gitmiş akşam çıkmış sgk olmadığı içinde işveren parası ile tehdit ediyor. Bu kadında haklı olarak hakkını sgk ile arayacak. Burda işçiyi kullanan mı ? Şartları bu duruma getiren mi ? yoksa emeğinin hakkını arayan m suçlu ? bence bu işte bir terslik var ama sizin savunduğunuz şekilde değil...
+1000000000000000000000000000 helal be vallahi bu tür yorumları görünce seviniyorum ışık var diyorum 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Inatla, eşini arayıp bağırmamak kaydıyla; hakkımı haram ediyorum. Allah o paranın sizden acı olarak çıkarsın, harcamanızı nasip etmesin derdim..
Öfkeyle kalkan zararla oturur. Zaten çok yüz göz olmuşlar.Eşine yazarsa başka suçlamalara kalkarsa napacak kız?

maaş vermicekmis hic hakettigim parayi da vermiyor
sigortasız çalıştırıyor diye şikayet edeceğinizi söyleyin paşa paşa verir paranızı.ses kayırları da orda çalıştığınıza en büyük delil işte.ava giderken avlanmış kadın.cezası büyük paralardır göze alamaz bunu

merhaba hanımlar, 1 2 hafta once bir konu açmıştım,bakıcılık yaptığım bir kiz hakkinda, kadınla tartışma yaşadım 1500 liranın az olduğunu bu iş icin en az 2000 lira istediğimi söyledim bana ses kayıtları atmış, sen ne iş yapiyorsunda 2000 lira istiyorsun yemek mi yapıyorsun temizlik mi yapıyorsun da benden bu parayi istiyorsun yazmis, ( evi toplama, süpürme işinide ben yapiyordum) parayi eşinden istemiştim wp yoluyla, sen ne hakla benim eşime yazarsın demis ( Kendi şikâyeti olduğunda ona da yazabilirsin demisti) bugun sondu maasimi alacaktim ancak dun tartistigimiz icin bana vermeyecegini soyledi,ben 1 gun kesin yani cuma gunu icin gelmeyecegimi söyledim parayi dükkana bırakın demiştim bırakmıyorum demis, sigortamda yoktu sizce ne yapmalıyım polise gitmeliyimiyim ? ben de sinirden ona ses kayıtları atmıştım,ben sizin hizmetcinizmiyim diye bağıra bağıra konuştum bana en.basta ders çalışabilirsin demişti simdi ses kaydında çocuğuma ders çalıştırmayı kendin çalışıyorsun demişti ( ben son 2 gündür ders calismaya başlamıştım 2 ayda) o 2 günlük çalışmam battimi size diye bağırmıştım kızınızı o seviyeye getiren bendim dedim, bana diyorki gecen Ay az geldin bu ay cok gelmiştim ikisi dengelendi maaşını artirmicam dedi ben de bağıra bağıra cagirsaydin kardeşim dedim ben mi sana çağırma dedim dedim, bana diyorki 20 yaşında benim kızkardeşim evlendi ne güzel seyler yapıyor sen yapamadın ne temizlik beceriyorum ne bisey yazmis :) O kadar sinirlendim ki elim ayağım titriyor keske parayi alma günümü bekleseydim ancak attığı ses kayıtlarına dayanamadım bi de beni polise vermekle tehdit ediyor :) Allah aşkına ne yapmalıyım polise veremez biliyorum,ama paramı almam lazim kitap sipariş etmiştim kargo glecek para vermicem :KK43: çalışma saatleri (8.30-19.50) arasiydi kiz da aşırı şımarıktı ,eski konudada belirttiğim gibi ifşa fotolarımı çekip instagram tiktok atıyordu başkalarının dm kutusuna vuruyor hakaret ediyordu kalem batırıyordu bitlisin sen diyordu, kadın başta bana biraz şımarık demişti ses kaydında da ben sana demiştim şımarık olduğunu demişti ama ben de ona siz bana biraz şımarık demiştiniz boyle bi çocuk varsa gösterin bana diye bağırdım ( çocuğun instagram ve tiktok vardi) nerelere müracaat etmeliyim ?
Kadına yaz ya paramı gün içinde şuraya bırak ya da beni sigortasız çalıştırdığın için seni şikayet edeceğim on katı çıkar senden ses kayıtlarında zaten kabul ediyorsun keyfin bilir benim emeğime acımayana ben hiç acıma. atacağın hiçbir msja dönüş yapmayacağım boşuna arama açmayacağım paramı almaya gittiğimde eğer oraya bırakmamışsan eğer gerisini sen düşün yaz ve gerçekten cvp yazma ne kadar kışkırtırsa kışkırtsın yazma asla ararsa açma eğer tek cvp bile yazarsan blöf olduğu ortaya çıkar tabii dilersen de gidip gerçekten şikayet edebilirsin

merhaba hanımlar, 1 2 hafta once bir konu açmıştım,bakıcılık yaptığım bir kiz hakkinda, kadınla tartışma yaşadım 1500 liranın az olduğunu bu iş icin en az 2000 lira istediğimi söyledim bana ses kayıtları atmış, sen ne iş yapiyorsunda 2000 lira istiyorsun yemek mi yapıyorsun temizlik mi yapıyorsun da benden bu parayi istiyorsun yazmis, ( evi toplama, süpürme işinide ben yapiyordum) parayi eşinden istemiştim wp yoluyla, sen ne hakla benim eşime yazarsın demis ( Kendi şikâyeti olduğunda ona da yazabilirsin demisti) bugun sondu maasimi alacaktim ancak dun tartistigimiz icin bana vermeyecegini soyledi,ben 1 gun kesin yani cuma gunu icin gelmeyecegimi söyledim parayi dükkana bırakın demiştim bırakmıyorum demis, sigortamda yoktu sizce ne yapmalıyım polise gitmeliyimiyim ? ben de sinirden ona ses kayıtları atmıştım,ben sizin hizmetcinizmiyim diye bağıra bağıra konuştum bana en.basta ders çalışabilirsin demişti simdi ses kaydında çocuğuma ders çalıştırmayı kendin çalışıyorsun demişti ( ben son 2 gündür ders calismaya başlamıştım 2 ayda) o 2 günlük çalışmam battimi size diye bağırmıştım kızınızı o seviyeye getiren bendim dedim, bana diyorki gecen Ay az geldin bu ay cok gelmiştim ikisi dengelendi maaşını artirmicam dedi ben de bağıra bağıra cagirsaydin kardeşim dedim ben mi sana çağırma dedim dedim, bana diyorki 20 yaşında benim kızkardeşim evlendi ne güzel seyler yapıyor sen yapamadın ne temizlik beceriyorum ne bisey yazmis :) O kadar sinirlendim ki elim ayağım titriyor keske parayi alma günümü bekleseydim ancak attığı ses kayıtlarına dayanamadım bi de beni polise vermekle tehdit ediyor :) Allah aşkına ne yapmalıyım polise veremez biliyorum,ama paramı almam lazim kitap sipariş etmiştim kargo glecek para vermicem :KK43: çalışma saatleri (8.30-19.50) arasiydi kiz da aşırı şımarıktı ,eski konudada belirttiğim gibi ifşa fotolarımı çekip instagram tiktok atıyordu başkalarının dm kutusuna vuruyor hakaret ediyordu kalem batırıyordu bitlisin sen diyordu, kadın başta bana biraz şımarık demişti ses kaydında da ben sana demiştim şımarık olduğunu demişti ama ben de ona siz bana biraz şımarık demiştiniz boyle bi çocuk varsa gösterin bana diye bağırdım ( çocuğun instagram ve tiktok vardi) nerelere müracaat etmeliyim ?
Sgk ya şikayet edeceksin. 170 di galiba ara 170 I

Sigortasız onlar çalıştırıyor. Sizde sigortasız çalışmayı kabule diyorsunuz.
evet haklısınız diğer meselelerde ama bu sigorta konusu bana saçma geliyor.
Şikayet etmeyi düşünüyorsanız sizde kabul etmemeliydiniz ilk başta. Sigorta konusunda sizde suçlusunuz iş verende
Sigorta yapmak işveren için tercih değil, zorunluluktur.
Bu işverenle çalışan arasındaki anlaşmaya bırakılan bir konu değil.

X