paramı vermeyecekmis

Artık kendimi yormayacağım anlatmak için. Demekki anlatamıyorum. Şikayet etsin konu sahibi Allah için nerde şikayet etmesin dedim. Ama 4-5 ay çalıştıktan sonra değil ilk başta şikayet etsin yahu. Eğerki konu sahibi maaşını takır takır almaya devam etseydi iş veren yine suç işliyor olacaktı. Eee nerde işçi hakkı hukuku.
işe geldiği gibi hareket etmek yanlış benim için.
Yanlışsa ödesin kızın ücretini , ödemiyor da toptan görsün gününü ,iyi yapıyor şikayet edecek tabii ,.10 kat cezayı yesinde görsün kızın maaşını vermemeyi

Ama geri aldı yakınınız bunları karşı taraftan değil mi?

10 yıla tazminatı ve 3 odenmeyen maas 20 bin gecti eline 2 yıl sonra o da sahit bulundu kac dava goruldu sahitler sahitlik yapmasi icin ikna edildi. avukat gelen paradan yuzde kesti en basta oyle anlasildi avukatla. tabi basta harc ucretine felan hepsi yatirilmisti.

konu sahibi 2 ay calisma 1 odenmeyen maasla 2 yıl sonra eline ne kadar gecer sizce?

konu sahibi kitap siparis verdim odemem gerekiyor diyor birde.

yani avukatlar ben karsi taraftan alacam zaten dava acandan almamayim demiyorlar is mahkemelerinde.

Davayi bizzat esim actı annesi icin. bir cok avukatla gorustu hepsi karsi taraftanda alirim sizden de ucret alirim diye cevap verdi.

Valla konuyu karşı taraf açsa bi de ordan dinlemek lazım. Karşılıklı hatalar olmuş bence. Bi kere çocuğun şımarıklıklarından herhangi bi yaptırım çıkmaz çünkü çocuk o, şımarık olsa da çekilmez olsa da ceza alacak değil. Ayrıca sen bu iş için hiç uygun biri değilmişsin, bi kere 20 yaşında da olsan bana göre sen de çocuksun. Otorite kuramamışsın doğal olarak. Bu ailenin hatası da olabilir yanlış yetiştirme ama onlar da çocukları böyle olsun istemez. Ayrıca çocuğa bağırmışsın falan bunlara da hakkın yok. Maaş ve sigorta olayını bile bile işe girmişsin, bu onların sorumluluğu olabilir ama senin de kabul etmemen gerekirdi. Şimdi bi anda zam isteyip işi bırakmaktan bahsetmişsin. Çalışan insanlar bi anda bakıcısız kalmış. Geçen ay az çalışmışsın bu ay fazla kendilerince dengelemişler. Keşke bu iş bana uygun değil yeni bi bakıcı bulun çıkayım deseydin güzellikle ayrılsaydın. Çocuklarını geçen konunda da savunmamışlar. Doğru yaklaş kızmadan yaklaş seni sevsin demişler ki çok haklılar. Çocuklar sevdikleri kendileriyle oynayan mutlu eden kişilere daha çok saygı duyar, otorite kabul ederler. Bağırıp ters düştükçe senin ilgini çekmek için çocuk gittikçe zıtlaşmış. Anne baba işte senin ilgini göremediği sevgini göremediği için seni kızdırarak ilgi görmek istemiş. Bana da sorsan aileyle aynı cevabı verirdim. Geçen konu da aileye neden bilevlendin anlamamıştım zaten. Şimdi karşılıklı çirkinleşmişsiniz orası ayrı.

Burada okumuştum çocuk bakıcısı sigortası yokmuş aileden para talep etmiş eğer vermezlerse maliyeye beni sigortasız çalıştırdı diye şikayette bulunacağım demiş. Tabi elinde deliler varmış öğrendiğin banka dekontları. Sizde böyle birşey söyleyebilirsiniz yazışmaları bildireceğinizi varsa şahitlerinizi devreye sokacağınızı.

merhaba hanımlar, 1 2 hafta once bir konu açmıştım,bakıcılık yaptığım bir kiz hakkinda, kadınla tartışma yaşadım 1500 liranın az olduğunu bu iş icin en az 2000 lira istediğimi söyledim bana ses kayıtları atmış, sen ne iş yapiyorsunda 2000 lira istiyorsun yemek mi yapıyorsun temizlik mi yapıyorsun da benden bu parayi istiyorsun yazmis, ( evi toplama, süpürme işinide ben yapiyordum) parayi eşinden istemiştim wp yoluyla, sen ne hakla benim eşime yazarsın demis ( Kendi şikâyeti olduğunda ona da yazabilirsin demisti) bugun sondu maasimi alacaktim ancak dun tartistigimiz icin bana vermeyecegini soyledi,ben 1 gun kesin yani cuma gunu icin gelmeyecegimi söyledim parayi dükkana bırakın demiştim bırakmıyorum demis, sigortamda yoktu sizce ne yapmalıyım polise gitmeliyimiyim ? ben de sinirden ona ses kayıtları atmıştım,ben sizin hizmetcinizmiyim diye bağıra bağıra konuştum bana en.basta ders çalışabilirsin demişti simdi ses kaydında çocuğuma ders çalıştırmayı kendin çalışıyorsun demişti ( ben son 2 gündür ders calismaya başlamıştım 2 ayda) o 2 günlük çalışmam battimi size diye bağırmıştım kızınızı o seviyeye getiren bendim dedim, bana diyorki gecen Ay az geldin bu ay cok gelmiştim ikisi dengelendi maaşını artirmicam dedi ben de bağıra bağıra cagirsaydin kardeşim dedim ben mi sana çağırma dedim dedim, bana diyorki 20 yaşında benim kızkardeşim evlendi ne güzel seyler yapıyor sen yapamadın ne temizlik beceriyorum ne bisey yazmis :) O kadar sinirlendim ki elim ayağım titriyor keske parayi alma günümü bekleseydim ancak attığı ses kayıtlarına dayanamadım bi de beni polise vermekle tehdit ediyor :) Allah aşkına ne yapmalıyım polise veremez biliyorum,ama paramı almam lazim kitap sipariş etmiştim kargo glecek para vermicem :KK43: çalışma saatleri (8.30-19.50) arasiydi kiz da aşırı şımarıktı ,eski konudada belirttiğim gibi ifşa fotolarımı çekip instagram tiktok atıyordu başkalarının dm kutusuna vuruyor hakaret ediyordu kalem batırıyordu bitlisin sen diyordu, kadın başta bana biraz şımarık demişti ses kaydında da ben sana demiştim şımarık olduğunu demişti ama ben de ona siz bana biraz şımarık demiştiniz boyle bi çocuk varsa gösterin bana diye bağırdım ( çocuğun instagram ve tiktok vardi) nerelere müracaat etmeliyim ?
Karşılıklı hatalar var, sanırım 20 yaşındasın. Daha saygılı ilerlemek lazım sonrası için

Burada okumuştum çocuk bakıcısı sigortası yokmuş aileden para talep etmiş eğer vermezlerse maliyeye beni sigortasız çalıştırdı diye şikayette bulunacağım demiş. Tabi elinde deliler varmış öğrendiğin banka dekontları. Sizde böyle birşey söyleyebilirsiniz yazışmaları bildireceğinizi varsa şahitlerinizi devreye sokacağınızı.
Bu davranış da ne kadar kötü. Sigorta yoksa kabul etme. Önce tamam diyip sonra tehdit etmek nasıl bir davranış

Valla konuyu karşı taraf açsa bi de ordan dinlemek lazım. Karşılıklı hatalar olmuş bence. Bi kere çocuğun şımarıklıklarından herhangi bi yaptırım çıkmaz çünkü çocuk o, şımarık olsa da çekilmez olsa da ceza alacak değil. Ayrıca sen bu iş için hiç uygun biri değilmişsin, bi kere 20 yaşında da olsan bana göre sen de çocuksun. Otorite kuramamışsın doğal olarak. Bu ailenin hatası da olabilir yanlış yetiştirme ama onlar da çocukları böyle olsun istemez. Ayrıca çocuğa bağırmışsın falan bunlara da hakkın yok. Maaş ve sigorta olayını bile bile işe girmişsin, bu onların sorumluluğu olabilir ama senin de kabul etmemen gerekirdi. Şimdi bi anda zam isteyip işi bırakmaktan bahsetmişsin. Çalışan insanlar bi anda bakıcısız kalmış. Geçen ay az çalışmışsın bu ay fazla kendilerince dengelemişler. Keşke bu iş bana uygun değil yeni bi bakıcı bulun çıkayım deseydin güzellikle ayrılsaydın. Çocuklarını geçen konunda da savunmamışlar. Doğru yaklaş kızmadan yaklaş seni sevsin demişler ki çok haklılar. Çocuklar sevdikleri kendileriyle oynayan mutlu eden kişilere daha çok saygı duyar, otorite kabul ederler. Bağırıp ters düştükçe senin ilgini çekmek için çocuk gittikçe zıtlaşmış. Anne baba işte senin ilgini göremediği sevgini göremediği için seni kızdırarak ilgi görmek istemiş. Bana da sorsan aileyle aynı cevabı verirdim. Geçen konu da aileye neden bilevlendin anlamamıştım zaten. Şimdi karşılıklı çirkinleşmişsiniz orası ayrı.
Ee kızın maaşını vermiyorlar nerede haklılar burada?

cok haklisiniz, bana göre değilmiş şiddet gordum ama o konuda şaka yapmıyorum kalemlerin ucunu sivri sivri yapıp batırıyordu bana, yüzüme tokat da atti kac kere sebebi telefonumu almak istemem alıp saklamaya çalışıyordu, tirmalamalar yumruk atmalar beklenmedik bi anda bunları yapınca insanin cani acıyor 😤
Ne yaptınız? Merak ettik son durumu. 170 i arayın ya da SGK ya gidin. Bana hiç ödeme yapmadılar diyin. Sigortam yok deyin. Ama kamera kayıtlarını silme durumu olabilir. Önce kayıtlara ulaşmaya mı çalışsanız acaba

Burda birisi konu açmıştı eski bakıcısı sigortasız çalıştırdığı icin sikayet etmisti. Bayağı bi odeme yapmıştı davayi bakıcı geri ceksin diye. Cunku dava sonuclansa daha fazla alma hakkı varmış bakıcının. Boyle bi konuydu.. bence hemen sikayet edin alırsınız paranızı hatta bide onlar ceza öder

Peki en başta bunu sgk ya bildirmek kimin görevidir. Sigortasız çalıştırıyorlar yada çalıştırmak istiyorlar diye.oda mı işverenin görevi
Daha eve gelmeden sigortası yapılmalıydı eşim muhasebeci az çok biliyorum bu işleri yani simdi bu kız kendisine ek gelir olsun diye katlandı ama sonuçta çalıstı parasını söke söke alacak :KK66:
Bizim memlekette de her isveren sigorta yapiyordu çünkü hele bu dönemde bazen nerede yaşıyorsunuz diye saşırıyorum insanlar katlanıyor mecburen çünkü kimse de para yok

Daha eve gelmeden sigortası yapılmalıydı eşim muhasebeci az çok biliyorum bu işleri yani simdi bu kız kendisine ek gelir olsun diye katlandı ama sonuçta çalıstı parasını söke söke alacak :KK66:
Bizim memlekette de her isveren sigorta yapiyordu çünkü hele bu dönemde bazen nerede yaşıyorsunuz diye saşırıyorum insanlar katlanıyor mecburen çünkü kimse de para yok
Memleket b*kun içi oldu diye o b*kta boğulmamaya çalışıyorum mesela. Hakkımı sonuna kadar savunuyorum. Böyle bi dünya da yaşıyorum. Siz peki??
param tıkır tıkır verilirken oh ne alâ, ama bi ters düşünce hopp şikayet. O şikayet en başta edilecek en başta !

Bibibella Bibibella bana şunu açıklar mısın? İşçi sigortasız çalışıyor. Bunun suç olduğunu biliyor. (İş vereni asla savunmuyorum en başından beri)
Sonra ters düşünce şikayet ediyor. Şikayet edince eline ne geçiyor. Belki alamadığı son maaş. Peki ceza bedeli olarak ödenen bilmem kaç bin. ?? Burda karlı olan kim?? İşçi mi. Allah aşkına bunun cevabını verir misiniz bana. Hayal aleminden çıkayım.

Ee kızın maaşını vermiyorlar nerede haklılar burada?
Orda haklılar demedim tabi ki haksızlar. O yüzden keşke en başından bu iş bana uygun değil bi eleman bulun da ayrılayım deseydin, güzellikle ayrılsaydın dedim. Çünkü iş uymayınca ya zam yapın ya ayrılacam demiş. Sonuçta başlangıçta anlaştıkları bi miktar var belki hakettiğinden az olabilir ama kabul etmiş şartları konu sahibi. Sonra da zam konusunda şart koşmuş aile bi anda yeni birini bulamaz onlar da buna öfkelenmişlerdir. Haklılar demiyorum ama bu noktadan sonra karşılıklı çirkinleşilmiş. Zam yapmazsan seni ortada bırakırım demiş tabiri caizse karşılığında da sana maaş falan yok demişler. İkisi de yanlış.

Bu davranış da ne kadar kötü. Sigorta yoksa kabul etme. Önce tamam diyip sonra tehdit etmek nasıl bir davranış
Bende hiç doğru bulmuyorum üstelik yanlış hatırlamıyorsam sigorta parasını bana ödeyim demiş. Bebeğim olacak ve bakıcı bulmam gerekecek bunu duyduktan sonra açıkcası sigortasını yapmayı düşünüyorum.

X