paramı vermeyecekmis

Sonuçta çocuk bu. Tavır ve söylenenlere kimse takılmadı mı ? kaç yaşinda yok şimarik böyle çocuk mu olur laflarını kullanıyorsunuz bakmasaydınız.
evet haklisiniz öyle dememeliydim :KK43:
Sonuçta çocuk bu. Tavır ve söylenenlere kimse takılmadı mı ? kaç yaşinda yok şimarik böyle çocuk mu olur laflarını kullanıyorsunuz bakmasaydınız.

Bana dediki perşembe günü sana maaş yok nereye gidersen git dedi , senin saygısız olduğunu onceden öğreneydim eve almazdım dedi ( saygısız dediği şey hakkımı savunmam) sonra ben sizden sadaka isteyen yok maaşımı verin dedim görüldü atti sonra bekledim bi gün vermedi, araştırmalarıma gore ev adresi gerekiyormus ben onların acik adresini bilmiyordum eski komşuları bizim arkadaşımızdı onlardan aldim adresi simdi kadının kayınvalidesi beni aradi açamadım olayı güzelce anlattım ama mesajı görmedi gorunce yok veremeyiz falan derse 170 i hemen arayacağım cevap yazmasını bekliyorum, yemin ederim para koparmak gibi düşüncem yok sadece hakkımı vermesini istiyorum kayınvalidesi kibar biriydi, bakalim ne diyecek
Kadin sana persembe maasini vermeyecegim dedi ama sen bu konuyu dun actin. Biz dun sana defalarca yazdik once soyle vermezse sikayet et diye.

Sen bir onceki mesajinda , bugun sikayet edecegim yazdin.
Kadinla konusmadan, sikayet edecegim diye uyarmadan, bugun sikayet edecegini soyledin.. Bu nedenle niyetinin farkli oldugunu dusunmem cok normal.

Simdi mesaj atip sikayet edecegini soylemissin. Eger vermezlerse bir dakika durma sikayet et. Hakkindir.

Bir komşumun yatılı kadını 6 yıl çalıştıktan sonra ayrılırken-aralarında ne oldu bilmiyorum- tazminat istemiş, vermezlerse sigortaya şikayet edeceğini söylemiş. 4 yıl kadar önce cezaları 150bin civarıydı, göze alamayıp kadına 20bin lira verip anlaşmışlardı.
Valla ben de olsam şikayet ederim, ama öncesinde sen bir kadına yaz, paramı vermezsen sigortaya şikayet ediyorum son şansın diye, vermezse de yap şikayetini. Kitap paran ne kadar? Ben vereyim kuzum kıyamam.
6 yıl çalışırken aklı neredeymiş peki.sigortasız çalışmaya ve çalıştırana karşıyım ama burda çalışan gayet art niyetli 1 yıl değil 2 değil 6 yıl çalışmış.çalışmasaydııı

6 yıl çalışırken aklı neredeymiş peki.sigortasız çalışmaya ve çalıştırana karşıyım ama burda çalışan gayet art niyetli 1 yıl değil 2 değil 6 yıl çalışmış.çalışmasaydııı

Vallahi ben asıl işverenlere şaşırıyorum.
Sigortasız çalışana ceza yok çalıştırana var.

Çalışan bir memnun olmasa, bir telefon açsa inanılmaz ceza yağıyor. Nasıl bir cesaret ki bu?

Haberlerde konuşuldu durdu, kaç kişi bu yüzden ceza yedi. Yıllar geçmiş 6 yıl olmuş halen sigorta yapılmamış. Düzgün yapılsaymış 150 binin çok altında masraf yapacaklardı.

Karşı tarafa bu kadar güç verilirse tazminat diye gelir karşına.

Vallahi ben asıl işverenlere şaşırıyorum.
Sigortasız çalışana ceza yok çalıştırana var.

Çalışan bir memnun olmasa, bir telefon açsa inanılmaz ceza yağıyor. Nasıl bir cesaret ki bu?

Haberlerde konuşuldu durdu, kaç kişi bu yüzden ceza yedi. Yıllar geçmiş 6 yıl olmuş halen sigorta yapılmamış. Düzgün yapılsaymış 150 binin çok altında masraf yapacaklardı.

Karşı tarafa bu kadar güç verilirse tazminat diye gelir karşına.
şimdi bir de şu konu var.bir işyerinde ya da fabrikada sigortasız çalışmak başka birinin evinde başka bana göre.çoğumuz varlıklı olduğumuzdan değil mecburiyet hastalık vs. durumlarından eve temizllik için kadın ya da bakıcı kadın alıyoruz.hem maaş hem sigorta vermem benim imkansız mesela.sigorta istese bu seferde işsiz kalacak bu çalışanlar.bir de bu yönü var olayın.

arkadaşlar, kayinvalidesiyle konuştum şimdi, olanlar adına cok üzgün ve cok kibar bir dille konuştu, benim yanimda oldu, birazdan bir daha konuşacağız. Bu surecte yardimci olan herkese cok tesekkur ederim,💕 bundan sonra daha temkinli olacağım, ve ani öfkelere kapılmayacağım 🤗

şimdi bir de şu konu var.bir işyerinde ya da fabrikada sigortasız çalışmak başka birinin evinde başka bana göre.çoğumuz varlıklı olduğumuzdan değil mecburiyet hastalık vs. durumlarından eve temizllik için kadın ya da bakıcı kadın alıyoruz.hem maaş hem sigorta vermem benim imkansız mesela.sigorta istese bu seferde işsiz kalacak bu çalışanlar.bir de bu yönü var olayın.

Çok haklısınız, zaten sigortasız çalışmanın mantığında fakir çalışanın ve işverenin emeklilik/sağlık zamanından önce şimdiye yatırım yapması mantığı var. Devlet de sizin kısa vadenizin bedelini ben mi ödeyeceğim diyor. 😅

Zaten bu tip cezalara iş yerlerinden ziyade sıradan vatandaş daha rahat takılabiliyor. İş yerlerinin avukatları var, yasaların sınırlarını çok iyi biliyorlar.

Yurtdışında saatlik çalışma sistemi ile gidiyor ancak ülkemizden çok ama çok daha pahalı. Eve bakıcı almak büyük lüks. 😔

Ara bir çözüm bulunsa güzel olur, bakıcılık gibi işlerde daha uygun sigorta bedelleri gibi. Öbür türlü devlet de bu yaşlılara bakmak için ciddi kaynak ayırmak durumunda kalacak.

Konu sahibinin işvereni biraz(epey 😅) saflık yapmış, başına belayı aldı. Hem güçsüz hem cüretli.

Bizim şirket şu an homeoffice ama normalde part time 1500 mu 1600 mu ne veriyor. Maaşlar arttı tabi şimdi 1900ü bulur. Oturup çağrı alıyorsun 5 saat o kadar. Böyle işler baksan yani çocuk bakmak neden ? Ayrıca bizim mahallede 3 yaşındaki çocuğa bakilacakti. Öğlen 12 akşam 7 haftasonu yok. Asgari ücret veriyorlardı. Hem de evde babaannesi de olacaktı yani cok saçma bir ev bulmuşsun. 7 yaşındaki çocuğun kahrı çekilmez. Hele o paraya ancak kınamiyorum ama Suriyeli bulur baktirirlar şımarık çocuklarına. Önceki konunuzu okumuştum. Çocuk resmen bu kız bana parayla bakıyor her istediğimi yaparım kafasindaydi. Çocuk değil şeytan

konuyu yine devam ettiiyorum, parayi vereceklerini söylediler 1 ay oldu surekli erteliyorlar, kayınvalidesi içtenlikle konuşmuştu vereceklerini söylemişti 1 ay önce ancak en son parayi sorduğumda (2 hafta once) soğuk bir üslupla yazmis bugünü kastederek vereceklerini söyledi ama yine ses seda yok şikayet ettim, bakalim süreç nasıl ilerleyecek :KK43:

konuyu yine devam ettiiyorum, parayi vereceklerini söylediler 1 ay oldu surekli erteliyorlar, kayınvalidesi içtenlikle konuşmuştu vereceklerini söylemişti 1 ay önce ancak en son parayi sorduğumda (2 hafta once) soğuk bir üslupla yazmis bugünü kastederek vereceklerini söyledi ama yine ses seda yok şikayet ettim, bakalim süreç nasıl ilerleyecek :KK43:
Resmen adam oyalıyorlar Allah misliyle çıkarır onlardan..

Üzülmeyin. Sikayet ettiyseniz haberleri oldugu gibi size ulasmaya caliscaklar, telefonlara cikmayin, mesjalarina cevap vermeyin. Onlar sizi nasil oyaladiysa, sizde hic tinlamayin. Devlet cezalarini keser.

Bu noktada şikayeti haketmişler inşallah paranızı kurtarırsınız. Ceza gelirse de bunu göze almış olacaklar.

Bizim şirket şu an homeoffice ama normalde part time 1500 mu 1600 mu ne veriyor. Maaşlar arttı tabi şimdi 1900ü bulur. Oturup çağrı alıyorsun 5 saat o kadar. Böyle işler baksan yani çocuk bakmak neden ? Ayrıca bizim mahallede 3 yaşındaki çocuğa bakilacakti. Öğlen 12 akşam 7 haftasonu yok. Asgari ücret veriyorlardı. Hem de evde babaannesi de olacaktı yani cok saçma bir ev bulmuşsun. 7 yaşındaki çocuğun kahrı çekilmez. Hele o paraya ancak kınamiyorum ama Suriyeli bulur baktirirlar şımarık çocuklarına. Önceki konunuzu okumuştum. Çocuk resmen bu kız bana parayla bakıyor her istediğimi yaparım kafasindaydi. Çocuk değil şeytan
Çok iyiymiş özelden hangi şirket olduğunu yazar mısınız bana da belki oturduğum ilde vardır bende başvuru yaparım

Umarım şikayeti değerlendirirler üzüldüm senin adına insanların hakkını yemek ne kadar kolay olmuş ya yazık günah

arabulucu bulun, sonra hizmet tespit davasi acin diyorlar, benim dava açcak param olsa neden 1.500 ün pesinden koşayım ben de gelip soruşturacaklar sanmistim :KK43: haram olsun başka bir şey demiyorum

arabulucu bulun, sonra hizmet tespit davasi acin diyorlar, benim dava açcak param olsa neden 1.500 ün pesinden koşayım ben de gelip soruşturacaklar sanmistim :KK43: haram olsun başka bir şey demiyorum

Arayip bir hafta icinde parami vermezseniz sizi sikayet edecegim ssk ve calisma bakanligina diyin.

savcılığa başvurursanız kabul edilirse zaten dosya arabulucuya gider , bence şansınızı bu şekilde değerlendirin

Şikayet edeceğinizi söyleyin bakalım ne yapıyorlar. Siz sigorta istemeseniz de onlar yapmak zorundaydı. .

X