paramı vermeyecekmis

merhaba hanımlar, 1 2 hafta once bir konu açmıştım,bakıcılık yaptığım bir kiz hakkinda, kadınla tartışma yaşadım 1500 liranın az olduğunu bu iş icin en az 2000 lira istediğimi söyledim bana ses kayıtları atmış, sen ne iş yapiyorsunda 2000 lira istiyorsun yemek mi yapıyorsun temizlik mi yapıyorsun da benden bu parayi istiyorsun yazmis, ( evi toplama, süpürme işinide ben yapiyordum) parayi eşinden istemiştim wp yoluyla, sen ne hakla benim eşime yazarsın demis ( Kendi şikâyeti olduğunda ona da yazabilirsin demisti) bugun sondu maasimi alacaktim ancak dun tartistigimiz icin bana vermeyecegini soyledi,ben 1 gun kesin yani cuma gunu icin gelmeyecegimi söyledim parayi dükkana bırakın demiştim bırakmıyorum demis, sigortamda yoktu sizce ne yapmalıyım polise gitmeliyimiyim ? ben de sinirden ona ses kayıtları atmıştım,ben sizin hizmetcinizmiyim diye bağıra bağıra konuştum bana en.basta ders çalışabilirsin demişti simdi ses kaydında çocuğuma ders çalıştırmayı kendin çalışıyorsun demişti ( ben son 2 gündür ders calismaya başlamıştım 2 ayda) o 2 günlük çalışmam battimi size diye bağırmıştım kızınızı o seviyeye getiren bendim dedim, bana diyorki gecen Ay az geldin bu ay cok gelmiştim ikisi dengelendi maaşını artirmicam dedi ben de bağıra bağıra cagirsaydin kardeşim dedim ben mi sana çağırma dedim dedim, bana diyorki 20 yaşında benim kızkardeşim evlendi ne güzel seyler yapıyor sen yapamadın ne temizlik beceriyorum ne bisey yazmis :) O kadar sinirlendim ki elim ayağım titriyor keske parayi alma günümü bekleseydim ancak attığı ses kayıtlarına dayanamadım bi de beni polise vermekle tehdit ediyor :) Allah aşkına ne yapmalıyım polise veremez biliyorum,ama paramı almam lazim kitap sipariş etmiştim kargo glecek para vermicem :KK43: çalışma saatleri (8.30-19.50) arasiydi kiz da aşırı şımarıktı ,eski konudada belirttiğim gibi ifşa fotolarımı çekip instagram tiktok atıyordu başkalarının dm kutusuna vuruyor hakaret ediyordu kalem batırıyordu bitlisin sen diyordu, kadın başta bana biraz şımarık demişti ses kaydında da ben sana demiştim şımarık olduğunu demişti ama ben de ona siz bana biraz şımarık demiştiniz boyle bi çocuk varsa gösterin bana diye bağırdım ( çocuğun instagram ve tiktok vardi) nerelere müracaat etmeliyim ?
Orada çalıştığını kanıtlarsan polise git bence en azından hakkını al

ssk ya da şikayet edeceğim insAllah bi sonuca ulaşırım :KK43:
devlet çalışanı koruyor. kesinlikle şikayet edin. Hem maaşınızı alırsınız hem sgk nızı yatırmadıkları için 2 aylık ödemek zorunda kalırlar üstünede ceza yerler. Kamera kayıtları ile de gidip geldiğini desteklersin. Vazgeçme.

Bir mesajında öyle Anladim sanki ama...boyle dediler filan yazmış da akıl danışmış o zaman birine
170 e şikayet etmiştim bana arabulucu tutun sonra sigorta icin dava acın dediler 2 kere konuştum ama bugün yine arayacağım
Neden 1 ay bekledin ki.. birde sen nereye şikayet ettin de sana arabulicu filan dediler

170 e şikayet etmiştim bana arabulucu tutun sonra sigorta icin dava acın dediler 2 kere konuştum ama bugün yine arayacağım
Ben sgk ya gidip şikayet ediyorsun gidip inceliyorlar diye biliyorum...aynı vergi daireleri gibi yanlış mi biliyorum.. olmadı savcılığa şikayet et elindeki msj ve konusmalarla

Okurken çok canım sıkıldı var mı böyle insan çalıştırıp da hak yemek. İhtiyacınız olmasa neyse de ihtiyacınız da varmış. Bilemiyorum eğer memursa gidin amirlerine şikayet edin. Ayrıca calışma bakanlığına sgk ya vs şikayet edin. Bir insanı bir ay sabahtan akşama kadar kullan sonra da engelle ne pis insanlar var ya hu.

Apartman ve ya sokakta güvenlik kameraları vs varsa zaten eve giriş çıkışlarını belli orada tanıdık birileri de varsa zaten şahitlik ederler. Konu burada para değil ya var mı bir insanı çalıştırıp da üstüne yatmak
Ben de yıllarca insanlarla çalıştım. Her ay razı mısın hakkını helal et diyerek verdim ücretini. Hiç o demedi hep ben ayarladım en son işi bırakınca acaba ücreti az mı buluyordu diye dert ettim kendime. Üstünden epey gecti hala diyorum acaba bir miktar ödesem tazminat olarak say mı desem diye( işi bırakan o idi) kul hakkı çok önemli ben de insallah girmemişimdir.

Okurken çok canım sıkıldı var mı böyle insan çalıştırıp da hak yemek. İhtiyacınız olmasa neyse de ihtiyacınız da varmış. Bilemiyorum eğer memursa gidin amirlerine şikayet edin. Ayrıca calışma bakanlığına sgk ya vs şikayet edin. Bir insanı bir ay sabahtan akşama kadar kullan sonra da engelle ne pis insanlar var ya hu.
ne kadar iyisiniz,para verip bi de helallik istiyorsunuz ama bunlar böyle çıkmadı :KK43: sgk başlamadığı icin bizim yapacağımız bi işlem yok dedi savcılığa verebilirsiniz dedi ben de cimere yazdim oradan şikayet dilekçem adalet bakanlığına gitti kadını uyardım şikayet ediyorum diye görüldü atmis yine umrunda bile degil insAllah olumlu sonuçlanır :KK43:

Apartman ve ya sokakta güvenlik kameraları vs varsa zaten eve giriş çıkışlarını belli orada tanıdık birileri de varsa zaten şahitlik ederler. Konu burada para değil ya var mı bir insanı çalıştırıp da üstüne yatmak
Ben de yıllarca insanlarla çalıştım. Her ay razı mısın hakkını helal et diyerek verdim ücretini. Hiç o demedi hep ben ayarladım en son işi bırakınca acaba ücreti az mı buluyordu diye dert ettim kendime. Üstünden epey gecti hala diyorum acaba bir miktar ödesem tazminat olarak say mı desem diye( işi bırakan o idi) kul hakkı çok önemli ben de insallah girmemişimdir.
herhalde 1500 liranın pesinden koşmam sanıyorlar ama yanılıyorlar

ne kadar iyisiniz,para verip bi de helallik istiyorsunuz ama bunlar böyle çıkmadı :KK43: sgk başlamadığı icin bizim yapacağımız bi işlem yok dedi savcılığa verebilirsiniz dedi ben de cimere yazdim oradan şikayet dilekçem adalet bakanlığına gitti kadını uyardım şikayet ediyorum diye görüldü atmis yine umrunda bile degil insAllah olumlu sonuçlanır :KK43:
Ben ona para verdim ama o cok daha değerli bir iş yaptı hakkı kesinlikle ödenmez. Para her sekilde olur da cocugu emanet edecek insan bulunmaz. Çok değerli ve cok önemli.

Yine temizliğe gelene de bu sekilde bakıyorum. Şartlarım farklı olsa da temizliğe giden ben olsam ev sahibi bana özen göstermezsen, cok cok incinirdim ben. Kısaca evinde hizmet veren insanı kırmamak lazım. Ben de inşallah kırmamışımdır

X