paramızı hangı bankaya yatırmalıyız

P

pira

Ziyaretçi
bankaların cogu 6 ayda bır 30 tl kesıntı yapıyor kesıntı yapmayan banka varmı:1no2:

kesinlikle bende aynı şeyden muzdaribim.
ben yapkredi hesabımda birikim yapıyorum ama sağolsun makaslayıp duruyorlar ikide bir.
insan sinir oluyo bu hesap kullanım ücretlerine.
sordum niye alınıyor; ne yapsak alınmaz diye, A grubu müşterilerden alınmıyormuş. nasıl olunuyor öyle müşteri diye sorunca tek seferde 100 bin veya üzeri para yatırın hemen olabilirsiniz dedi ya:S

merhaba arkadaşlar ,bütün bankalardan hesap işletim ücretleri alınır,6 ayda 1 olmak üzere yılda 2 sefer ,bunun alınmaması için 2 adet faturanızı otomatik ödeme talimatı vererek bu hesabınızdan öderseniz bu ücret alınmaz.

slm benimde bi miktar fortısde birikimim var
vadeli aydan aya...
sanırım en fazla faizi fortis veriyorduuu
yanılıyor muyum acaba??

bizim garanti bankasında hesabımız.onlarda yapıyorlar.tam bilmiyorum ne kadara ne kadar kesiliyor ama en fazla faizi kardeşimin çalıştığı vakıfbank veriyor.biz sanırım eğer önümüzdeki hafta arabayı almazsak vakıfa döndüreceğiz paramızı.Allah izin verirse.

tabi aydan aya vadeli ne kadar faiz veriliyor bu da önemlii???
değişiyor çnküü

Garanti gerçekten de iğrenç... Resmen her kapıdan girenin suyunu çıkarana kadar sıkıyor... Bununla da övünüyor... Müdürleri falan; biz müşteriye karşı dürüst çalışan sevmeyiz; biraz katakulli yapacak ama karı karı yüksek tutacak adam lazım diyor....

E biz de müşteriyiz. Limon muyuz ki suyumuzu çıkaracaksınız? İnsaniyetten yoksun kapitalistler...

Zaten bu sineğin suyunu çıkarma işini duyunca gidip kredi kartı, hesap neyim varsa kapattım... Kendimi yolunacak kaz gibi hissettim bir an...

Bence en iyi bankalar: İş, Halk, Vakıf...

benim maaş hesabım garantide... eşimin yapı kredi de...
ortak hesabımız yine garantide...
garantide olan hesaplarımız için şöyle bir şey var... üzerine olan en az iki faturayı otomotik ödemeye bağlarsan kesinti yapmıyorlar... her iki hesapta da faturalarımız otomotik ödemede... kesintimiz yok..
yapı kredi ise eşimin şirketinin grubuna ait bir banka olduğundan çalışanların hesabı otomatik olarak orada ve kesinti yapılmıyor...

benim maaş hesabım garantide... eşimin yapı kredi de...
ortak hesabımız yine garantide...
garantide olan hesaplarımız için şöyle bir şey var... üzerine olan en az iki faturayı otomotik ödemeye bağlarsan kesinti yapmıyorlar... her iki hesapta da faturalarımız otomotik ödemede... kesintimiz yok..
yapı kredi ise eşimin şirketinin grubuna ait bir banka olduğundan çalışanların hesabı otomatik olarak orada ve kesinti yapılmıyor...

Merak etme, Garanti paranızı vadesizde bırakarak; kredi kartı kullanımından; internet bankacılığından; ekstre göndermekten falan ücret alarak sizi sürekli yoluyordur ama henüz sizin ruhunuz duymamıştır...

Garanti yi tanımıyorsunuz. Bankacılık sektöründe en yüksek faiz dışı geliri olan banka. Yani sektörde en yüksek komisyon, ücret kırpan banka. Bir de müşterinin arkasından garip garip benzetmeler yaparlar.. Ama Yapı Kredi yi bilemem....

Merak etme, Garanti paranızı vadesizde bırakarak; kredi kartı kullanımından; internet bankacılığından; ekstre göndermekten falan ücret alarak sizi sürekli yoluyordur ama henüz sizin ruhunuz duymamıştır...

Garanti yi tanımıyorsunuz. Bankacılık sektöründe en yüksek faiz dışı geliri olan banka. Yani sektörde en yüksek komisyon, ücret kırpan banka. Bir de müşterinin arkasından garip garip benzetmeler yaparlar.. Ama Yapı Kredi yi bilemem....

ben sadece yıllık 30 - TL olan parayı bu şekilde almıyorlar dedim... diğer şeyleri bilmem de ilgilenmem de...kırpabilirler de sorun yok...herşeyin bir bedeli var neticede...
ruhum da duymamıştır doğrudur... çünkü ufak hesapların peşine düşen biri değilim..
kestikleri üç - beş kuruşu ben çoğu gün bahşis diye dağıtıyorum... para hesabı yapmam ben..

Normal hesaplardan her halukarda hesap işletim ücreti adı altında para alınıyor diye biliyorum ben. Şayet maaş hesabınız var ise bu hesabınıza para yatırsanız bile hesap işletim ücreti veya herhangi bir masraf alınmıyor.

bende cok arastırdım bu durumu bi ara bankalar vadesiz hesapdan işletim ücreti alıyor ancak işbankasıyla konustugumda vadeli hesapta kesinti olmuyor demişlerdi vadeli hesapda kesinti olur onun içinde faturanızı otomatige baglarsınız oda olmaz demişti kesin bi bilgisi olan arkadas varsa ve aydınlatırsa cok sevinirim çünkü ben işbankası kesmiyr diye vadeli hesap actırmayı düsünüyodum

öncelikle merhaba arkadaşlar , sayın sinpac mesleğiniz kısmında bankacı yazıyor eğer gerçekten bir bankacıysanız hangi banka olursa olsun bu şekilde konuşmamanız daha etik olur diye düşünüyorum...hangi bankada çalıştığınızı merak ettim doğrusu çünkü bizlerin eğitimlerinde bu konularda özellikle durulmaktadır saygılarımla...

Yabancı Bankalardan ıng çok prosedürlü bir banka.
Yapı kredinin 15 yıllık kredi kartı müşterisiyim hiç sorun yaşamadık.
Garantiye gelince maaş hesabını bu ay kullanacağım ama istemediğiniz bir ürünü almak zorunda değilsiniz o kadarda ısrar etmiyorlar.

öncelikle merhaba arkadaşlar , sayın sinpac mesleğiniz kısmında bankacı yazıyor eğer gerçekten bir bankacıysanız hangi banka olursa olsun bu şekilde konuşmamanız daha etik olur diye düşünüyorum...hangi bankada çalıştığınızı merak ettim doğrusu çünkü bizlerin eğitimlerinde bu konularda özellikle durulmaktadır saygılarımla...
çok haklısın. katılıyorum. bir bankacının o konuşmaları benimde hoşuma gitmedi.
bende cok arastırdım bu durumu bi ara bankalar vadesiz hesapdan işletim ücreti alıyor ancak işbankasıyla konustugumda vadeli hesapta kesinti olmuyor demişlerdi vadeli hesapda kesinti olur onun içinde faturanızı otomatige baglarsınız oda olmaz demişti kesin bi bilgisi olan arkadas varsa ve aydınlatırsa cok sevinirim çünkü ben işbankası kesmiyr diye vadeli hesap actırmayı düsünüyodum
hesap işletim ücretleri sadece vadesiz hesaplardan alınır. bunu her banka değişik şekillerde tahsil eder. kimi bankalar senede bir kere kimisi 2 ye bölüp 6 aydan 6 aya, kimisi 4 e bölüp 3 aydan 3 aya lırlar bu ücreti. ama sadece vadesiz hesaplardan alınır. vadeli hesaplardan hesap işletim ücreti ALINMAZ. vadeli hesaplarda stopaj kesintisi vardır. oda zaten bütün bankaların vadeli hesaplarında var. anaparadan değil, faiz getirisinden kesilir. oda paranızı eksiltmez.

çok haklısın. katılıyorum. bir bankacının o konuşmaları benimde hoşuma gitmedi.

hesap işletim ücretleri sadece vadesiz hesaplardan alınır. bunu her banka değişik şekillerde tahsil eder. kimi bankalar senede bir kere kimisi 2 ye bölüp 6 aydan 6 aya, kimisi 4 e bölüp 3 aydan 3 aya lırlar bu ücreti. ama sadece vadesiz hesaplardan alınır. vadeli hesaplardan hesap işletim ücreti ALINMAZ. vadeli hesaplarda stopaj kesintisi vardır. oda zaten bütün bankaların vadeli hesaplarında var. anaparadan değil, faiz getirisinden kesilir. oda paranızı eksiltmez.

cok tesekkür ederim yardımcı oldugun için a.s. para biriktirmek istiyorum ama elimin altında olunca mutlaka biyerlere gidiyr o yüzden maası alır almaz 200 tl sini falan yatırıyım bankayaki dokunamayım diyorum yoksa hep biyerler cıkıyor harcıycak

cok tesekkür ederim yardımcı oldugun için a.s. para biriktirmek istiyorum ama elimin altında olunca mutlaka biyerlere gidiyr o yüzden maası alır almaz 200 tl sini falan yatırıyım bankayaki dokunamayım diyorum yoksa hep biyerler cıkıyor harcıycak

eğer para biriktirmek istiyorsanız ve her ay 200 tl gibi bir bakiye ayıracaksanız hesabınızın bağlı olduğu bankanın aracı kurumunda hesap açtırın ve orda biriktirin bence. çünkü sizin her ay ayırdığınız para siz kendiniz b tipi likit fon vs bağlamadan gecelik değerlenmez. Ama aracı kurumlar kendilerindeki bakiyeleri her gece ama repo ama fon alıp satarak değerlendirirler.

kizlar 3 aylik vadeli mevduat hesabi na en iyi faizi hangi banka veriyo bilgisi olan yazabilirmi

X