Eltimin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum

Kızlar merhaba biz iki eltiyiz ..
Eltim 17 yıllık evli ben 8 yıllık küçük yaşta bir evlilik yapmış dört çocuğu var benim ise bir çocuğum var .
kendisi aile apart. oturuyor bizde nişanlıyken borç ile ev aldık ancak borcu bitmek üzere aynı semtteyiz ama ..
Eltim eşinden yana çok çekmiş her türlü iş batırma ,aldatılma vs .
Şuanda da eşinin ne yaptığı belli değil ama kv nin gözdesi eşimin işi çok ağır sırtından postu alıyorlar diye bir tabir varya o cinsten neyse önceden her hafta iki günde bir bana gelen eltim gelmeyi 6 aydır kesti .Çocukları bahane ediyor Kayınvalidem geçen gün eşime diyor ki sana çok dargın bir ara sor ,abin il dışına gitti hiç aramamışsın evine bir şeyler al diyor .Geçen sene çok büyük iş açtılar iyi paralar kazandılar 6 ay içinde battılar o zamanlar bizi kimse tanımıyordu sorun değil alırız çoğu kezde aldık ama biz borç içinde yüzerken kimse bizi düşünmedi ödersiniz biter vs dediler sadece şimdi nasıl oluyorsa eşime çok darılmış eltim ,neyse Mübarek ramazan ayındayız iftara çağırayım o benden büyük ama büyüklük bende kalsın dedim yazdım dün ,pazar günü için bekliyorum müsaitseniz diye oda ben sana dönerim dedi dönmedi .Eşime darıldıysa ben ne yaptım anlamıyorum .Dönerim ben sana mesaj atarım dediği içinde bişey yazmıyorum şuan .. sizce ne yapayım hiç bişey yazmayayım mı daha kendisine gelecekmişim falan diye …
Koca koca insanlar sizden destek bekliyorlar kimsenin sorumsuz kocasi yuzunden rızkını yedirmek zorunda degilsin ekonomi ortada kimse siz kimseden beklenti de degilken onlar beklenti içinde bekarken muhtemelsn esiniz sürekli destek oldu simdide olsun istiyorlar engel sizi görüyorlar eltinizinde hic peşine dusmeyin ne hali varsa görsün param için sevecek sevmesin

Boşverin ne arayın ne de mesaj atın . Siz onların geçim kapısı mısınız mecbur musunuz bakmaya?

Koca koca insanlar sizden destek bekliyorlar kimsenin sorumsuz kocasi yuzunden rızkını yedirmek zorunda degilsin ekonomi ortada kimse siz kimseden beklenti de degilken onlar beklenti içinde bekarken muhtemelsn esiniz sürekli destek oldu simdide olsun istiyorlar engel sizi görüyorlar eltinizinde hic peşine dusmeyin ne hali varsa görsün param için sevecek sevmesin
Eşim bekarken her şey almış zaten çocuklarına evine alışveriş para desteği her zaman yanında olmuş .Bizimde bi evimiz çocuğumuz borcumuz harcımız var eşimin çalıştığı iş ağır kendi eşi saçma sapan şeyler peşinde gitsin oda bir işe girip çalışsın kolay yoldan zengin olma peşinde kendi eşi

Neden peşine düşüyorsunuz ki? Boşverin.
Kayınvalidenize, size laf taşımasına sizi uyarmasina gerek olmadığını söylesin eşiniz de. Siz de sınırınızı çekin olsun bitsin.
Sürekli kaynanam iyi olun dedim bize diyorsunuz onlara söyle bizlik bir durum yok dedim .Yani eşim bana hak veriyor zaten dedim çok zor durumda olur bir alırız iki alırız dedim eşimde bunu. Kocası nerde nereye kadar ben alayım ki dedi

Neden peşine düşüyorsunuz ki? Boşverin.
Kayınvalidenize, size laf taşımasına sizi uyarmasina gerek olmadığını söylesin eşiniz de. Siz de sınırınızı çekin olsun bitsin.
İşin garip tarafı eşime gönül koyuyor bizde zor yollardan geçtik kimse sormadı etmedi

Eltim 17 yıllık evli ben 8 yıllık küçük yaşta bir evlilik yapmış dört çocuğu var benim ise bir çocuğum var .
kendisi aile apart. oturuyor bizde nişanlıyken borç ile ev aldık ancak borcu bitmek üzere aynı semtteyiz ama ..
Şuanda da eşinin ne yaptığı belli değil ama kv nin gözdesi eşimin işi çok ağır sırtından postu alıyorlar diye bir tabir varya o cinsten neyse önceden her hafta iki günde bir bana gelen eltim gelmeyi 6 aydır kesti .Çocukları bahane ediyor Kayınvalidem geçen gün eşime diyor ki sana çok dargın bir ara sor ,abin il dışına gitti hiç aramamışsın evine bir şeyler al diyor .Geçen sene çok büyük iş açtılar iyi paralar kazandılar 6 ay içinde battılar o zamanlar bizi kimse tanımıyordu sorun değil alırız çoğu kezde aldık ama biz borç içinde yüzerken kimse bizi düşünmedi ödersiniz biter vs dediler sadece şimdi nasıl oluyorsa eşime çok darılmış eltim ,neyse Mübarek ramazan ayındayız iftara çağırayım o benden büyük ama büyüklük bende kalsın dedim yazdım dün ,pazar günü için bekliyorum müsaitseniz diye oda ben sana dönerim dedi dönmedi .Eşime darıldıysa ben ne yaptım anlamıyorum .Dönerim ben sana mesaj atarım dediği içinde bişey yazmıyorum şuan .. sizce ne yapayım hiç bişey yazmayayım mı daha kendisine gelecekmişim falan diye …

Ay hiç takılmamda yazmamda.
Ben olsam davet bile etmezdim.

"Kayınvalidenin gözdesi..."
Hiç anlamıyorum sonradan sahip olunan aile için gelinlerin kendi arasında yarışa girme durumlarını.
Ailede hiç mi değer görmediler acaba diyorum kayınvalidenin gözüne girmek bu kadar metalaştırılınca.
Saygı çerçevesi içerisinde mesafe en güzel şeydir tadını bir bilseniz
Ben zaten ilk başlarda kafaya takardım herkes rengini belli etti gözdesi derken eşim işinde gücünde ailesinden hiç bir şey talep etmez saygılı ama kaynıyor bir dövmediği kaldı ailesini o derece yine ona bayılır

Siz ve eşiniz gibi becerikli, kendi işini kendi halledebilen insanlardan her türlü destek esirgenir, başkalarının sırtından geçinen, beceriksiz insanlara ise herzaman destek olurlar.. hayatın yazılı olmayan bi kuralıdır..

Eltiniz de kocaman kadın, açık açık desin neye kırıldığını, yalvaracak haliniz yok ya.. Davet ederek büyüklük göstermişsiniz zaten..
O kadar haklınız ki aynen bu şekilde oluyor .

Böyle insanlara iyi niyet yaramıyor maalesef.
Daha çok kendilerini nimettenn sayıyorlar.
Ben hiç sormadım neden bu şekilde davranıyorsun vs normal devam ettim .Asla sormamda neden konuşmuyorsun vs o sürekli birilerine anlatıyor darıldığı şeyleri söylüyor .

Eşim bekarken her şey almış zaten çocuklarına evine alışveriş para desteği her zaman yanında olmuş .Bizimde bi evimiz çocuğumuz borcumuz harcımız var eşimin çalıştığı iş ağır kendi eşi saçma sapan şeyler peşinde gitsin oda bir işe girip çalışsın kolay yoldan zengin olma peşinde kendi eşi
İşte sürekli yapınca görevi gibi görüyorlar artık birini sırtında kırk sene taşırsın taşıdıgini görmez bir gün indirirsin indirdiğin gün senden kötüsü olmaz eşiniz tavrini koysun esinizin artık kendi sorumluluğunda esi evliligi ve hayatı var abiside olsa bir yere kadar esinizde bitiyor iş

Siz niye sizden para talebi olan birine ısrar kıyamet yanaşmaya çalışıyorsunuz ki? Daha sizin kaçmanız lazım. Kendinizi tokatlatasınız var galiba.

"Kayınvalidenin gözdesi..."
Hiç anlamıyorum sonradan sahip olunan aile için gelinlerin kendi arasında yarışa girme durumlarını.
Ailede hiç mi değer görmediler acaba diyorum kayınvalidenin gözüne girmek bu kadar metalaştırılınca.
Saygı çerçevesi içerisinde mesafe en güzel şeydir tadını bir bilseniz
Ahahah aynen vallahi bende anlamıyorum şu şekilde konuşanları.

Benim en büyük eltim kızıyla okul döneminde aramızda sorun olmuştu. Yıllar sonra ben eşimle tanıştım bu eltim beni aileye o kadar çok kötü doldurmuş. Bazıları o kadına destek oldu. Kv bile benimle eşimin evlenmesini istememiş evlendikten sonra eşim ağzından kaçırdı. Ben o eltimle yıllarca konuşmadım kv bana o senin büyüğün konuş ne derse desin alttan al dedi. Konuşmadım. İnanın umrumda bile olmadı kv onun bu kadar çok benimsemesini...

Gorumcelerim bile o bizim ailemize çok küçük yaşta girdi bizim kardesimiz gibi dediler. Yani haklısınız 30 küsür yıllık gelin ona daha çok sevmeniz normal dedim.

5 yıl önce kayinim kalp krizi geçirdi şuan hiç birşey hatırlamıyor. Ve 30 küsür senelik gelin neredeyse kimseyle konuşmuyor kv yanına geliyor hafta 1 gün yemek getiriyor falan ama artık kimseyle eskisi gibi değil. Şimdide herkes bana sen çok iyiymiş ne laflar ettikten kıskançlık yapmadım diyorlar. Niye kiskanayim yahu benim annem babam kardeşlerim var onlar beni çok sevdiler başkalarının sevgisine muhtaç değilim dedim 😂

Eltiniz sizi kıskanıyor dur belki ...bence uzak dursun zaten sizde öyle..hiç gerek yokken iftara cagirmissiniz zaten oda gelmemiş ...kendi bilir ...gördüğünüz yerde selamlasin o kadar fazlasına gerek yok

Bence uzak durun kimse kimseye bakmak ya da ev ihtiyacını gidermek zorunda değil. Ayrıca eltinin eşine darılmasını da anlayamadım onamı güvenip bir şeyler yapmışlar. Size zor zamanınızda el uzatmayanlara neden el uzatacakmışsınız. Sizin 2 çocuk varmış onların 4 neden kendi çocuğunuzun rızkını onlara yediresiniz. Siz 4 çocuk yapmayı bilmiyormuydunuz sanki. Sinir oluyorum aile planlaması yapmayıp sonra herkesten yardım bekleyen insanlardan.

X