Paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

biz fon alıyorduk yıllık getirisi cok düşük tü.şuan bankaların vadeli ytl hesabı kurları cok iyi fondan cektik vadeli hesap actık.Daha iyi kazanıyoruz.Şu ara piyasa cok dalgalı bence en iyisi parayı ytl bazında tutmak.

artık giyinmeyi ve gezmeyi tercih ediyoruz en güzel yıllarda yokluk içindeydik zaten.

galiba para biriktirmek için fedakarlık yapmak lazım yürüncek yerde yürümek minibüse arabaya binmemek
deterjan, mutfak masrafını idareli yapmak, kıyafet varsa çokta üstüne almamak (tabi olması gerektiği kadar olacak bunlar )

Bende altına yatırım yapanlardanım her ay 2 tane ata alıyorum birde bozuk paraları muhakkak biriktiririm evde her akşam cüzdanımda bozuk para varsa kumbara yaptım ona atarım eşimdeki bozuk paralarıda alır onlarıda dahil ederim gerçekten işe yarıyor

Mesajların geneline bakınca altın en tercih edilen yöntem gibi görünüyor. Peki hiç korkmuyo musunuz hırsızlık olayından filan? Ben şahsen çok korkuyorum ve o yüzden bankada likit fonda değerlendiriyorum ama getirisi çok düşük. Vadeli mevduat daha mı mantıklı sizce?

ben altın alıyorum
çok büyük birikimlerim yok ama
en güvenilir olanı odiye düşünüyorum

ben vadeli hesapta tutuyorum ama acil ihtiyacım olursa diyede arada fon alıyorum hemen bozdurabilmek için!

Ben para biriktiremiorum.Çünkü o paraya ihtiyacı olanlara veriorum.Anlıyacağınız ben AHİRETİME yatırım yapıorum.............

ben suan okuyorum ama 3 sene boyunca hem okudum hem calistim yani haftasonlari calistim ve böylece para biriktirmeye calistim. ehliyetimi kendim ödedim (2000 € ya yakin) birde Türkiyede hesap actirdim. ve burda "Bausparvertrag" denilen birsey var (kusura bakmayin türkcesi yok galiba) oraya her ay kontomdan 43 € kesiliyor ve belli bir süre sonra istersem o parayin tamamini geri alabiliyorum yada istersem hem o parayi veriyorlar birde üstüne fdüsük faizli kredi cekibiliyorum. mesela 5000 € biriktiye ya o 5000i alabilirim yada hem 5000i birde düsük faizli 5000 € kredi.
suan calismiyorum ama calisinca biriktirmeye devam edicem...

Arkadaşlar, biz iş arkadaşlarımla bir grup oluşturduk. Ayda bir bir yere yemeğe çıkıp sohbet edicez. Herkes kendi hesabını ödeyecek. Kimin günüyse ona yarım altın vericez. Hem kadın kadına sohbet, hem de birikim. Tavsiye ederim.

ben 15yaşındayım harclıklarımı btrktıırm 8ayda falan bırıkmıs paramla kndıme hem bişiler aldım gerı kalanını altın aytrdım 4tane ceyrek altın aldım 1tanede annem verdi 5tane çil çil altınım oldu=) benı alan koca yaşadı

bende elimde kalan üç beşde olsa 6 ayda bir vadeli hesaba yatırıyorum ama ufakta olsa altın almak dahamı karlı acep

bu başlığı görünce hep aklıma geliyor: acaba hata mı yapıyorum? ben yıllardır vadeli hesaba yatırmak dışında bir şey yapmıyorum. eskiden dolar, mark alırdım öğrenciyken. ama o zamanlar zamanım ve kafamda daha az sorun vardı sanırı şimdi bir de bunun heyecanına katlanamam gibi geliyor. ama bir yandan da daha iyi değerlendirebilir miyim acaba diye düşünüyorum?

ben teknoloji delisiyim.. paramı hep teknolojik şeylere harcarım.. telefon gibi.. :)

para idare etmesini bilirim amma napim.. ben yemessem yiyenler hep çıkıyor
sırnaşık şey

arkadaslar ya bende ılk defa maas alıcam nasıl degerlendırıyım bılmıyorum ben dovız ve altın dısında seceneklerede acıgım repo ılerı tarıhlı vadelı hesap yada fon gıbı ama kesınlıkle borsa dııl

aaa valla hepimiz çok çapsızız valla kimsenin elle tutulur bir fikri yok gibi kim yardımcı olacak bize fon de vadeli de ne bili altın de biri yardımcı olurmu lütfen :?

vadeli hesap nasıl oluyor benım normal hesabım var onu nasıl vadeli hesaba geçiririm. bir bilgi verir misiniz ? riica etsem getirisi nasıl olur vadeli hesabın tşkler

Ben bir kısmını vadeli hesaba yatırdım. 16 tanede çeyrek altın biriktirdim. Nişanlandığımdan beri biriktiremiyorum ama olsun çeyizimi aydan aya kazancımla alıyorum. Birikimlerime dokunmadan düğünü atlatabilsem. Yatak odamı peşin almayı düşünüyordum uygun olur diye ama onuda taksit yapayım diyorum. Para birikmiyor kolay ama borç bir şekilde kendimizi sıkar öderiz. Herkese bol kazanlar.

X