Paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

her ay yarım altın alıyorum. 1 tane de tam altınım var... şimdilik bu şekilde değerlendiriyorum paramı..

Kızlar ben de şimdiye kadar aileme ve evimizin tadilatına harcadım.
Biraz birikmişim vardı onunlada çeyizimi tamamladım Allaha şükür.
Şimdi biriktirmeye çalışıyorum inşallah.

Bana da ayda bir altın almak mantıklı geldi.
Bide güne girdim iyi oluyo bakalım biriktircess inşallah:))

2008 de altın pahalı alınmaz diyen arkadaşlar nerdesiniz???
Hahahaaaa, aynen katılıyorum, 2017 den geliyorum, 2008 de altın alıp atan köşeyi dönmüştür şimdi de diyoruz altın pahalı alınmaz diye, görünen o ki altın her zaman alınır, uzun vadede her zaman da kazandırır

Her ay düzenli gram altın alıyorum, vadelide de para tutuyorum. Her şeyden kıracaksın kızlar yoksa birikim olmaz. Çocuğu olanları ayrı tutuyorum, o masrafı bilmiyorum çünkü ama iki kişi olanlar mutlaka birikim yapmalı. Yazlık üç takım kıyafetim var alt üst değişip değişip işe gidiyorum. Her hafta pazara gidiyorum,avm den uzak duruyorum. Yazdan konservemi yapıyorum, bazen yemeğimi yanımda götürüyırum. Bu şekilde bile bir tasarruf oluyor.

Ayynennnn, çok doğru .kismadan olmuyor..yıllarca deli gibi kazanıp deli gibi harcadık, beş kuruş bırakmadık ay sonunda cepte..son 6 aydır topikleri, sözlükleri , her türlü yazıyı okuyup,uygulayıp hatrı sayılır bir birikim yapabildim kendimce,-ki bizim için imkansiz ötesiydi-.. Allah bereketini versin inşallah birikimlerimizin...aynen devam

Yine harcayın ama az da olsa biriktirin, sonu çok güzel oluyor

13 yıldır aktif çalışıyorum
11 yıllık evliyim
Ama 1,5 yıl öncesine kadar birikimin b'sindeb bile haberim yoktu.
Bu ekonomi topiklerini farkettim, durnadan okudum hep, geçmişi her topiği her yazıyı konuyu.
Ama öğrendim artık, KK borcum azaldı kredim bitti her ay düzenli birikime ayırıyorum.
Her ay bası maaşı almadan kabataslak o ayın gider gelir tablosunu yapıyorum

Ben düzenimi oturttum sayılır artık, bu benim için inanılmaz bir başarı
Ama pişmanlığım oldu neden bu kadar geç kaldım diye.

Yine harcayın ama az da olsa biriktirin, sonu çok güzel oluyor
Tabiki alışkanlıklara devam fakat bazı önemli kisitlamalarla birikmemesi imkansizmis, yeni öğrendim.para kazanırken değil, harcarken birikir sözü çok doğruymuş..birikim yapmak resmen bağımlılık yapıyor

Son düzenleme:
Ben de 18 yıl aktif çalıştım, 11 yıllık evliyim ve aynı şekilde birikim aklımızın ucundan dahi geçmezdi..suç biraz da ailelerde, hiç teşvik Edip alıştırmamislar ki..eşim benden müsrif, ben ondan müsrif..cebimizde bugün 1000 TL olsun, yarın maaş gunuyse o 1000 TL'yi sonuna kadar harcardik.. 6 ay önce tesadüfen birikim konularına denk geldim ve ufak tedbirlerle oldukça yol aldım..benimde pişmanlığın bu kadar geç kalmış olmak, şu ana kadar çok rahat 2 ev parası yemiş icmisizdir..alınan kıyafetler, gidilen oteller, içilen içkilerin maalesef haddi hesabı yok..ne yapalım geç olsun da güç olmasın..Allah bundan sonra yardımcımız olsun ve birikimlerimizi iyi günlerde değerlendirmeyi nasip etsin inşallah...

Birikim ve altın almak ciddi bağımlılık yapıyor yalnız..aklım fikrim altında, maaş günü gelse de gidip alsam derdindeyim

Geç olsun güç olmasın değil mi...
Bende birikime ayırmayı bırak olan borçlarımız için bileziklerimi altınlarımı bile bozdurmuştum çok pişmanım..
Annem aslında çok harcamayın diye uyarıyordu bazen hakkını yemeyeyim ama Nerden nasıl yapacağım hiç gösterilmedi
Bir de artık harcamada doyum noktasına ulaştım sanırım
Harcama yapmak beni Mutlu etmiyor artık biriktirmek Mutlu ediyor.
10 yıl nasıl yediysek o kadar parayı yazık ama işte.
Rahat bir daire alırdık

Ama olsun öğrendik artık ve başladık dimi..
Azımsanmayacak bir birikim yaptım bile eşime sorsan ne gerek var birikim yapmaya. Gerek var gerçekten kadınız ve dünyanın bin türlü hali var..

Gerçekten doyumla da alakalı, ben de alacak bir şey bulamıyorum.her bedenden her çeşit kıyafet ayakkabı her şey yığınla.dolaplar üstüme yıkılacak..vermekten dağıtmaktan gına geldi..zayıflarsam giyerim, hamilelikte işime yarar, bulunsun diye alınmış tonla kıyafet..üstünde etiketi ile bekleyenler..

Benim eşim de hala garipsiyor, ne gerek var diyor..ki geçmişte bi dönem batıp, çok ciddi borçlar da ödedik ama erkekler pek akıllanmiyor..

Eşime fazla dokunamadan bende kendi çapımda yapmaya çalışıyorum ufak ufak..

Dolaplar dolup taşınca vermeye başladım eksildi ama yerine yenileri aldım
Ama artık almıyorum sadece ihtiyacım varsa..
Eşim önce azımsadı o kadar para ile ne olur diye şimdi ise bazen soruyor nasıl gidiyor diye. Herşeyi söylemiyorum ha bildiklrrini de istemez zaten

ben de miktarı eşime söylemiyorum, açıkcası ben de pek bilmiyorum, kumbara yaptım , aralık sonunda açacağım altın kumbaramı...şok olacağına eminim ama... bakalım ne çıkacak...

Ohh çil çil birikimler başarılar
başlarda birikmiş param bile olsa gidip çeyrek alıyordum çil çil varyemez amca gibi olayım diye, hatta atıp tutuyordum falan artık son aylarda altın kumbarası yaptım ona atıyorum, aralık sonu açtığımda ne çıkar bilmiyorum...

kızlar ben bu altın işini bi çözemedim yalnız...uzun vadeli yatırım için alıyorum,Allahın izni ile de 2-3 yıl kadar dokunmak istemiyorum...ben ne almalıyım sizce , şu an çeyrek, yarım tam alıyorum karışık, bazen toplu param geliyor o zaman yatırımlık bilezik mi yoksa cumhuriyete devam mı etmeliyim nedir fikriniz? gram altını aklım kesmiyor, sevmiyorum gramı nedense...

Eger gram altin bankadan alınacaksa tamam. Ama kuyumcudan alınacaksa ben karşıyım o fikre.

Gram altini bankadan alıyorum.
Kuyumcudan senin gibi ceyrek yarim yada tam altin aliyorum.
Eger elimdeki birikim 2500e yaklaşmışsa o zaman lazer kesim işçiliksiz bilezik aliyorum. Henüz sadece 1 bilezigim var. Devamı gelecek inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…