Doğal Saç Bakım Kürleri Parlak Saçlar İçin Maskeler

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

.ebru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
209
93
Saçlarınızın canlanmasını, ışıl görünmesini isterseniz parlak saçlar için maskeleri deneyebilirsiniz

Açık Renk Saçlar İçin Doğal Parlatıcı Sıcak suyu kaynatın ve kaynamış suda papatyayı demleyin. Ilıyınca papatya suyu kuru saçlara uygulayın. 20 dakika kadar bekleyip saçınızı yıkayın. Papatya ışıltı vereceği gibi saçlarınızı da parlatacaktır. Limonla Saç Bakımı Ve Saça Parlaklık kazandırma Limonu sıkın ve bir sprey şişesinin 4 te 1’i dolacak şekilde limonu sıkın üzerine suyu ilave edin. Saç derinize değdirmeden saçlarınıza bu karışımı uygulayın. Yarım saat kadar güneşte bekleyip 1,5 saatte normal saçınızda tutun. Limonun saçı kurutma etkisi olduğundan öncesinde ve sonrasında krem uygulamayı ihmal etmeyin. Saçlarınız sağlıklı ve parlak olacaktır.
Saçları parlatmak için evde doğal ve bitkisel karışımlar hazırlayabilirsiniz. Saç parlatıcı etkiye sahip bu karışımlar aynı zamanda saç bakımı yaptığı için saçlarınız daha canlı ve daha sağlıklı olacak, Sağlıklı canlarda daha parlak ve daha güzel görünecektir. Saçı parlatmak için uygulayabileceğiniz doğal karışımlar ; Saçı Parlatmak için En iyi Maske Tarifi 3 4 denemede mükemmel parlayan saçlar için aşağıdaki karışımı uygulayın . Malzemeler Yarım çay bardağı süt 1 edet yumurtanın sarısı 1 tatlı kaşığı şeker 45 damla zeytin yağı Hazırlanışı: Yumurtayı kırıp sarını ayırın üzerine zeytin yağı ve şekeri ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınızı süt ile ıslatın ve saçınızın her yerini ıslattığınızdan emin olun eğer sütünüz yetmezse biraz daha takviye yapabilirsiniz. sütü saçlarınızda 10 dakika civarı bekletip durulayın. İkinci olarak yumurta ile hazırlanan karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürün ve 10 dakika civarı saçlarınızda bekletin. Ilık veya soğuk su ile durulayın Doğal şampuan kullanıyorsanız durulama esnasında isteğe göre bu şampuanı kullanabilirsiniz . Saçlarınızın nemini havlu ile alın ve mümkünse kurutma makinesi kullanmadan saçlarınızı kurutun . Bu tarifi haftada 23 kez uygulayabilirsiniz 3. veya 4. denemeden sonra saçlarınızın nasıl parladığını görecek ve inanamayacaksınız. Saçlarınız parladıktan sonra haftada 1 kez bu tarife devam edebilirsiniz. Bu karışım Saçların parlaması dışında daha hızlı uzamasını da sağlayacaktır. Koyu Renk saçlar İçin Doğal Saç Parlatıcısı tarifi İşlem görmüş saçların parlaması zordur bunu haftalık bakımlarla ve hazırladığınız kürlerle sağlayabilirsiniz. Sert kahve veya espresso kahvenizi hazırlayın. Kuru saçınıza ılık bir şekilde saça yedirin. Yarım saat kadar saçınızda bekletin. Koyu kumral kahve ve siyah tonlarını harika bir şekilde parlatacak.

Çok çok güzel ama çok çok da zahmeti var. Benim de saçlarım kimyasal işlemlerden çok kurumuştu. Ben bu saç bakımlarından önce yalın kuru saçıma gece katkısız keratin yükledim. Sabah duruladım ve buradaki bakım gibi bir bakım yaptım. İnanılmaz muhteşem parlak nemli capcanlı ve güçlenmiş onarılmış saçlarım oldu. Resmen saçlarım dirildi. Fakat kımyasal keratin sakın kullanmayın işe yaramıyor, mutlaka Katkısız Keratin olması çok önemli..

X