Ortopedi Parmak dolamasi

NidaDilara

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
17
3
32
Arkadaslar bu yaziyi insanlara dolama ile kucukde olsa bi faydasi dokunur diye yaziyorum, benim ayagimin bas parmaginda dolama oldu, dolamanin sebebi ayakkabi kucuk oldugundan dolayi tirnagimi incitti, siz siz olun ayaginiza tam olan ayakkabiyi kullanin asla zamanla genisler demeyin, neyse benim boyle basladi basta tirnak renk degistirdi sadece sonra tirnagin altinda irin akmaya basladi ben doktora gitmedim, yaptigim en buyuk hata, asla boyle bi hataya dusmeyin hemej doktora gidin ki enfeksiyon yayilmasin, benim komple parmagima yayildi, hemen doktora gittim, antibiyotik serum takildi uc gun, 5gun de agizdqn antibiyotikle devam ettim, iltihap azaldi ama tamamej gecmedi, cok sismisse pqrmaginiz hemen iner diye dusunmeyin, iltihabin tamamen inmesi ve renginin tamamen normale donmesi baya zaman aliyo, benim 5ci hafta bitti ve halen az sislik var renk de halen tamamen duzelmis degil, antibiyotikler disinda parmagima antibiyotik de suruyorum doktor verdi onuda ve ek olarak sicak su banyosu da yap dedi doktor, ayagin dayanabilecegi kadar sicak suya bir avuc tuz ekliyosunuz ama normal yemek tuzu degil, buyuk tuz olandan, sonrq ayaginixi suda bekletiyosunuz bir saat, ben su sogudugunda sicak su ekliyorum, bunu her gun bir defa yapiyorum uyumadan once, bunu doktor tavsiye etti nette de yaziyo iltihabin akmasini sagliyo ve iltihabi azaltiyo, herkese gecmis olsun umarim yardimci olur biraz, soru sprabilirsiniz

X