Part Time Çalışan SGK'sı

blackcat4

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2022
62
24
Merhaba, bir şirkette part time olarak çalışıyorum okulumdan dolayı. Cuma günü devlet hastanesine gittim ve SGK m olmadığından muayene ücreti ödedim. ocakta işe başlamıştım ve 4günlük prim ödenmiş bu 8 ay boyunca sağlık sigortamın olmayacağı anlamına mı geliyor? Ne yapacağımı bilmiyorum? Tavsiye verebilir misiniz?

Ben de üni de öğrenciyken part time çalışmıştım sgk müdürlüğüne gidip annemin sgk sına geçmiştim sadece sağlık için. Anne ya da baban sgk lı ya da emekliyse bi sgk müdürlüğüne gitmelisin.

Ben de üni de öğrenciyken part time çalışmıştım sgk müdürlüğüne gidip annemin sgk sına geçmiştim sadece sağlık için. Anne ya da baban sgk lı ya da emekliyse bi sgk müdürlüğüne gitmelisin.
ya cidden çok teşekkür ederim sabahtan beridir 8 ay nasıl hastalanmamam gerektiğini kuruyorum kafamda bn normalde farklı bir ilde yaşıyorum okul için farklı bir ildeyim. okulumdaki ilden gitsem olur mu

ya cidden çok teşekkür ederim sabahtan beridir 8 ay nasıl hastalanmamam gerektiğini kuruyorum kafamda bn normalde farklı bir ilde yaşıyorum okul için farklı bir ildeyim. okulumdaki ilden gitsem olur mu
Olur ben de farklı ilde okuyordum okuduğum ildekine gittim halletmişlerdi. Hatta ben de hasteneye gittiğimde öğrendim orda ücret çıkar sgk ya git hallet öyle gel demişlerdi. İnşallah sende hemen halledersin ☺️

Ayda kaç gün üzerinden sigorta priminiz yatırılıyor? Şayet 8 günden az ise GSS ile 30 güne tamamlamalısınız.
8 günden fazla SGK'lı ise, ücretsiz yararlanabiliyor olmalısınız.

8günden az 4 gün yatıyor sağlık sigortasını değiştirince de aynı sorunla mı karşılaşırım
O detaya hakim değilim. Bilen arkadaşlar yazacaktır. İş yerinizle konuşup rica etseniz belki bir jest yaparlar.
Başarılar diliyorum. ^_^

X