Patronum bana mobingmi yapiyor 🤔

Hangi kanun maddesi bu ?
Daha gecen gun ise aldacagimiz eleman sigorta yapacagimiz gun calismak istemedi patronumun esi avukat ve ona danisti hangi maddedir bilmiyorum ama avukat esi iyiki sigorta yapmadan cikti yasal olarak sigorta yapilmis birini 6 ay calismadan cikartamazdiniz kendi istegi olmadan dedi

Dalga gecmeden once birazda bilginiz olsa oyle gecseniz keske
ilk kez duydum ama belki benim bilmediğim bir maddedir. Yeni çıkmıştır. Malum sürekli değişiyor. ajjajajajajaja

Aynen oyle malesef ama anlamiyo burdaki arkaaslar herseye bi muhalefetler

Hangi kanun maddesine dayanarak söylüyorsunuz bunu?
İskur uzerinden aldigimiz eleman sigorta yapacagimiz gun gelmicem dedi. Patronumun esi avukat onunla konusurken iyiki sigortasini baslatmadiniz 6 ay cikaramazdiniz yasal olarak dedi hangi maddesidir bilemiyorum

İskur uzerinden aldigimiz eleman sigorta yapacagimiz gun gelmicem dedi. Patronumun esi avukat onunla konusurken iyiki sigortasini baslatmadiniz 6 ay cikaramazdiniz yasal olarak dedi hangi maddesidir bilemiyorum
Bakın bu istisnadır ama. İşkur vasıtasıyla gelen işçiyi 6 ay çıkaramazsınız. Normal şartlarda en kolay ilk 6 ay çıkarılır çalışan. 4 ay zaten deneme süresi diye geçer, 6 ay içinde de tazminat hakkı olmaz. İstisnai durumlar haricinde işveren iş sözleşmesini tek taraflı feshedebilir her zaman. Siz istisnayı genele yaymaya çalışıyorsunuz. İşkur ile gelen kaç çalışan var çalıştığınız şirkette?

İstisnai bi durum degil kendi rizasi ile cikmak isterse 2 ay oncesi belirtilir. Patron cikarmak isterse 6 ay bekletiliyormus yasal olarak buymus avukat hanimdan duydugumuz kadariyla. Hatta konusma yasandi sigortani baslatsaydik 6 ay cikamicaktin esimle konustum yasal olarak boyle hakkimiz varmis bi sonraki is hayatinda buna dikkat ederek basla gibi konusma yasandi hatta

forevermorrenk ben yoruldum sen anlat arkadaşım.

Zaten yorumlardaki 2-3 kisi her konu basliklarinda illa bi karsi muhalefet olanlar oldugu icin burda yazmaya devam ediyor o yuzden bisey anlatmaniza gerek yok

Zaten yorumlardaki 2-3 kisi her konu basliklarinda illa bi karsi muhalefet olanlar oldugu icin burda yazmaya devam ediyor o yuzden bisey anlatmaniza gerek yok
Arkadaşım yıllarca personel özlük işleriyle uğraştım ben. İş kanununu, işten çıkartmayı, sözleşme feshini vs. gayet iyi biliyorum. Problem sizin bilmediğiniz bir konuda biliyormuş gibi iddia etmeniz. En dayanamadığım şeydir bu benim. Bu yüzden polemiğe girer banlanırım hep. Tutayım kendimi diyorum ama tutamıyorum işte şu an olduğu gibi. Fikri olmayıp zikri olan insana tahammül edemiyorum. Bu da benim kötü huyum.

Hayır çıkarabilirsiniz ben yazdım diye ordan görüp yazdığınıza eminim. Eğer işkur kurs sonu personel çıkarsa yerine aynı meslek grubundan birini alır SGK lı sayısını denklerseniz sorun olmaz
KudrAlobar

Son düzenleme:
forevermorrenk ben yoruldum sen anlat arkadaşım.

Kimseye muhalefet olduğumuz yok.
Buradaki kadınlarla da alıp veremediğimiz yok.
Kural var, yasa var hakkınız yenmesin diye belirli şeyleri yazmaya çalışıyoruz.
Senin dediğin çalışma süresi 1.5-3 yıl arası sigortalı çalışan işçiyi, işveren tarafından çıkarmak için verilen 6 haftalık süre.
3 yıldan fazlası için 8 hafta süre tanınıyor.
İsterse 25 yıl çalışmış olsun hiç bir işçi için 6 aylık ihbar süresi yok Kudra'nın anlatmaya çalıştığı şey o.
Kusura bakmayın da ben bu işe yıllarımı verdim.
İş Kanunu'nda bir çok avukattan fazla şey biliyorum. (avukatlar yanlış anlamasın)
Hem konu açıp hem de yorum yazılmamasını beklemekte çok abes.
Ben sana yapılanla ilgili yorum yazdım kaçtım.

Kimseye hakaret etmeye gerek yok. Skygirll06

Ama şu da var ister İş kur olsun, ister işveren olsun işçi 1 gün bile çalışsa sigorta gösterilmesi zorunludur.
Kimse eleman beklesin diye memnun olmadığı halde 6 ay kimi bekletir ya.

Ama şu da var ister İş kur olsun, ister işveren olsun işçi 1 gün bile çalışsa sigorta gösterilmesi zorunludur.
Kimse eleman beklesin diye memnun olmadığı halde 6 ay kimi bekletir ya.
Aynen öyle. Bu işi yeni yapmıyorum yıllardır çalışıyorum. Çoğu kanunda bilgim var ama bilmiyormuşuz gibi davranılması komik geliyor artık.

Aynen öyle. Bu işi yeni yapmıyorum yıllardır çalışıyorum. Çoğu kanunda bilgim var ama bilmiyormuşuz gibi davranılması komik geliyor artık.
Ben yıllardır uzağım bu işlerden, anca kendiminkilerle ilgileniyorum o yüzden size pasladım. Ama 6 ay işten çıkarılamaz gibi bir yasak olsa bilirdim bence

Ben de bunu anlamıyorum işte. İnsanlar her şeyi onaylamak zorunda mı? Buraya onay almak için mi fikir almak için mi konu açıyorsunuz?
Bu mobbing mi demişsiniz, çoğu kişi de değil demiş. İlla mobbing olsun istiyorsanız olsun. Ne diyelim yani? Çok eminseniz mobbing olduğundan 'patronum mobbing mi uyguluyor?' diye değil de 'patronum mobbing uyguluyor, ne yapabilirim?' diye konu açsaydınız. O zaman mobbing e karşı yapabileceklerinizi yazardık.
Onun yerine, 3 gün yaptığınız iş soruldu diye buraya konu açacak kadar dertlenip karşılığının ne olduğu hakkında en ufak fikriniz olmayan bir şeye uğradığınızı düşünüyorsunuz. Size, korkma o mobbing değil diyene de kızıyorsunuz. Şunu kabullenseniz hayatı daha rahat yaşarsınız: 1) yaptığınız iş sorgulanabilir, 2) herkes sizi onaylamak zorunda değil.
Şahsen mobbingle mücadele konusunda oldukça bilgili bir insanım. Mobbingin ilk kez terim olarak açıklandığı makaleye varana kadar bilimsel makaleler de dahil olmak üzere pek çok şey okudum. Mobbinge ilk anda tepki göstermek gerekir. Sizin konunuzda düşündüm nasıl tepki verilebilir diye, yok. Kişilik haklarınıza bir saldırı yok ortada. İnsan onurunuz zedelenmemiş. Sadece işi halletin mi diye sorulmuş. Buna tepki vermek istiyorsanız verin. Size karşı (=muhalefet) olan yok, ama mobbingin ne olduğunu bilince buna mobbing denemiyor maalesef. Onay ve pohpohlanma için başka konu açarsınız

Tmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…