Pco, histeroskopi, rahim filmi ve hamilelik

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
Sabah dayanamadım test yaptım negatif tabiki. Çatlatma iğnesi etkisi ile çift çizgi görenler olmuş diye alakası yok. Çok denedim hep negatifti ara verdim cesaretimi topladım yine başladım yine böyle oldu. Demekki olmamasında bi hayır var.

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
33 yaşındayım bu arada yaş da demekki çok etkiliyor. Eşimde de sorun yok . Kısmet değil 😔

pufpuff

Tam bir terazi ♎️ Serdar Ortaç delisi 🎧
Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Sabah dayanamadım test yaptım negatif tabiki. Çatlatma iğnesi etkisi ile çift çizgi görenler olmuş diye alakası yok. Çok denedim hep negatifti ara verdim cesaretimi topladım yine başladım yine böyle oldu. Demekki olmamasında bi hayır var.

Rahim filmimden 10 gün sonraydı sanırım, ben de dayanamayıp idrar testi yapmıştım. Hemde şu erken gösterenlerden. 50 tl verip aldım bide onu 🤦‍♀️ Negatif çıkmıştı, ikinci çizginin esamesi bile yoktu. Ama bi 10 gün sonra daha kanda pozitif olduğunu öğrendim. Yani zamanını bekle ve direk kan testi yaptır bence.

Ve tabi bunlara rağmen olmazsa, dediğin gibi vardır bir hayır demek lazım. Ama ümit kesmeden de devam etmek, çabalamak lazım. Sen yapman gerekeni yap, gerisi Allah’ın işi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-11-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
Rahim filmimden 10 gün sonraydı sanırım, ben de dayanamayıp idrar testi yapmıştım. Hemde şu erken gösterenlerden. 50 tl verip aldım bide onu 🤦‍♀️ Negatif çıkmıştı, ikinci çizginin esamesi bile yoktu. Ama bi 10 gün sonra daha kanda pozitif olduğunu öğrendim. Yani zamanını bekle ve direk kan testi yaptır bence.

Ve tabi bunlara rağmen olmazsa, dediğin gibi vardır bir hayır demek lazım. Ama ümit kesmeden de devam etmek, çabalamak lazım. Sen yapman gerekeni yap, gerisi Allah’ın işi.
Yavrum 8 nisanda oldu ilk ilişki çatlatma iğnesi de 7 nisan da 12 gün olmuş iğne yapılalı. Dediğin gibi asla ikinci çizgin hiç belirtisi bile yok.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Yavrum 8 nisanda oldu ilk ilişki çatlatma iğnesi de 7 nisan da 12 gün olmuş iğne yapılalı. Dediğin gibi asla ikinci çizgin hiç belirtisi bile yok.

Çatlatma üzerine 10-12 gün geçmesi ideal mi?Yani pozitif olsa kesin görünmeli miydi?

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
Bilmem o konuda bilgim yok progestan yarın gece bitecek ve bir hafta sonra test yap dedi. Ben erken yaptım yani şu durumda zaten döngüm 35 gün. 27 sinde test yapmam lazım.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Bilmem o konuda bilgim yok progestan yarın gece bitecek ve bir hafta sonra test yap dedi. Ben erken yaptım yani şu durumda zaten döngüm 35 gün. 27 sinde test yapmam lazım.

E tamam bak işte. Az önce dediğime geliyor yine. Sen gününü bekle, yine yap. Bu kez kan testi ile yap direk. Diyorum ya bende söylenenden erken yaptım, çıkmamıştı.

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
E tamam bak işte. Az önce dediğime geliyor yine. Sen gününü bekle, yine yap. Bu kez kan testi ile yap direk. Diyorum ya bende söylenenden erken yaptım, çıkmamıştı.
Bekleyeyim diyorum sol kasığım ağrıyor. Acaba diyorum kist mi oldu. Doktorumu arasam mı bilemedim.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Bekleyeyim diyorum sol kasığım ağrıyor. Acaba diyorum kist mi oldu. Doktorumu arasam mı bilemedim.

Kötüye yorma hemen. Olumlu düşün. Kasık ağrısı hamilelikte de regl olacakken de baş belirtilerden neticede. Diğer yandan, hislerine de güveniyorsan Allah korusun bi sorun var gibi hissediyorsan da ara ya da git doktoruna. Bi görünmekten zarar gelmez.

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
79
16
Kötüye yorma hemen. Olumlu düşün. Kasık ağrısı hamilelikte de regl olacakken de baş belirtilerden neticede. Diğer yandan, hislerine de güveniyorsan Allah korusun bi sorun var gibi hissediyorsan da ara ya da git doktoruna. Bi görünmekten zarar gelmez.
Aradım doktoru progestanı kes parol içebilirsin bekle bir hafta sonrayı test için dedi. Tabi ben yaptım demedim. Bakalım hayırlısı inşallah. Çok teşekkür ederim ilgin için

marymine

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2020
567
599
Rahim filminden sonra çok duydum hamile kalan. Rahim filminde sorun olsa da/olmasa da. Şu an şükür ben de onlardan oldum ☺️ O yüzden ihtimal yüksek diye düşünüyorum sende de. Benim ilk belirtim göğüs ucu acısı oldu hem de baya erken başladı, sonra da kasık ağrısı eşlik etti. Göğüs dolgunluğu daha yeni yeni oluyor. Ama benim regl zamanlarımda da bu belirtiler olurdu. O yüzden ilk başta hemen hamileliğe yormadım, başta bende öyle hissetmedim yani. İlk başlarda yüzümde bi değişiklik olmadı, sonradan sivilcelenme başladı. Senin hem klomen hem rahim filmi etkisiyle senin için pozitif düşüncedeyim. Hadi inşallah 🤲🏻☺️
Merhaba hayirli olsun oncelikle:)film sonrasi kanamaniz oldumu? Filmden sonra kacinci gün iliski basladi sizin acaba

Juliett

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
2
0
30
Merhaba tebrik ederim sizi :) inşallah bize de hayırlısıyla nasip olur. Bide eşinizin kullandığı vitamin neydi acaba?

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Merhaba hayirli olsun oncelikle:)film sonrasi kanamaniz oldumu? Filmden sonra kacinci gün iliski basladi sizin acaba

merhaba. Sağolasın çok teşekkür ederim ☺️ Hayır bir damla bile kanama olmadı. Acı ağrı sızı hiç bir şey olmadı. Film çekildiğinin ertesi günü boş geçip 1 gün sonra başladım denemeye.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.586
4.377
33
Merhaba tebrik ederim sizi :) inşallah bize de hayırlısıyla nasip olur. Bide eşinizin kullandığı vitamin neydi acaba?

Çok teşekkürler..
Nasip olur inşallah size de isteyen herkese de 🥰 Eşime verilen şuydu..